Poklidnou hladinu života menšího okresního města, které „je dostatečně malé na to, aby se všichni jeho obyvatelé navzájem znali, ale ne zas tak malé, aby o sobě všechno věděli“, jednoho dne rozbouří hrůzný nález. V ordinaci vážené zubní lékařky je objevena mrtvola neméně vážené místní podnikatelky. Vyšetřováním její vraždy je pověřena dvojice kriminalistů Jaroslav Falta (V. Dlouhý ve své poslední televizní roli) a Petr Brouček (M. Dlouhý). Na nich je, aby složitý případ, do kterého je zapletena řada místních známých osobností a který se celý „točí“ kolem luxusního pánského podniku, vyřešili. (Česká televize)

argenson

Poměrně dlouho jsem se smiřoval s prostorem vymezeným pofidérníma nočníma barama, luxusníma kurvama a sado maso úchylama. A pak jsem najednou v polovině zjistil, že mě to neskutečně baví. Sourozenecké duo bratrů Dlouhých bez chyby, zvlášť ve smutných momentech, kdy Vladimír chlastá a Michal ho koriguje. ()

Historik

Celou dobu jsem se díval na detektivku a nakonec jsem zjistil, že jsem sledoval nějakou politickou publicistiku a navíc, že se neví, jak to vlastně bylo. To mě docela dožralo. Ale aspoň ty tři hvězdy nechám a na poslední dvě minuty se budu snažit zapomenout. ()

Siegmund

Se zájmem jsem se na tento televizní film podíval. Zejména proto, že v něm hrál Vladimír Dlouhý ve své poslední roli. Musím však říct, že mě film docela zklamal. A to i přes to, že herecké výkony byly dobré. Zklamal mě především závěr filmu. Od začátku se usilovně pátrá, aby se na konec prakticky nic nevypátralo. Jinými slovy 105 minut sledování filmu, nepřineslo kýžené rozuzlení, což mi vadilo. Tento film totiž není určen k tomu, aby měl otevřený konec a aby nutil diváka k zamyšlení. Podle mého, mělo být na konci filmu zcela jednoznačné řešení případu. Kromě toho bylo občasné rozdělování děje na všelijaká okna na obrazovce zcela samoúčelné a působilo na mě rušivě. (Středa 30.06.2010) ()

slunicko2

Umolousaná duchaprostá detektivka. Na památku zemřelého herce Vladimíra Dlouhého tedy mohla Česká televize vybrat něco duchaplnějšího, než tuto nudnou pseudoreportáž. ()

Maq

Nerozčílil jsem se, což je u soudobé české televizní tvorby asi maximum. Ale i zde jsou emoce a charaktery vymalované zbytečně sytými barvami. To už se u diváka počítá s takovou demencí, že "průměrného" darebáka by bez nápovědy nerozpoznal? ()

type_B odpad!

Proč probůh ta rozdělená okýnka? 2012-02-05 viděno podruhé. Okýnka mě štvala ještě víc než napoprvé. Jestliže jsem se napoprvé ptal 'proč', musím odpovědět, že proto, že ve filmu není jediná scéna, která by byla napínavá, atmosférická, prostě na kterou bych se rád podíval. Ani jedna scéna, která by stála za to, aby pokryla delší časový úsek a celý obraz. A co víc: Všichni herci se tváří jako kyselej citrón, zápletka je blbá, výkony herců jsou blbé, dialogy postav jsou blbé, detektviní linie je příšerně nudná, nezajímavá a klišovitá, psychologie postav nepřesvědčivá. Je to prostě celý na hovno a ty vyjebaný okýnka tomu nasazujou korunu. Omlouvám se, že jsem sprostej, ale tahle rádoby akční kamera, nebo co to skara je, mě teda naštvala! ()

vegetol.mp

Solidní TV kriminálka, která je oproti běžné televizní produkci na trochu lepší úrovni. Bratři Dlouzí jsou dobrá dvojka a i ostatní herci jsou obsazení solidně. Dělený obraz možná někdy rušil, ale většinou mi přišlo, že byl zvolený dobře. Jediné co fakt stálo za houby, jsou už tradičně strašné postsynchrony. Pokud ale tohle měl být úvodní film k zamýšlenému seriálu, jak říkal režisér Svoboda, potěšilo by, kdyby v něm pokračovali. Sice už jen s jedním Dlouhým, ale i tak. Já se po dlouhé době u televize nerozčiloval a to je co říct. ()

BoredSeal

Příliš dlouhá nemastná neslaná detektivka s nezajímavým příběhem. Opravdu nechápu, proč si zajímavý režisér Jiří Svoboda vybral tak mdlý scénář se všemi možnými trapnými dějovými i technickými klišé ze zahraničních krimi seriálů, nemluvě o naprosto neopodstatněném předělu obrazovky. Motivaci žádné z postav jsem nechápal, lidi prostě vedou nezajímavý dialog a pak najednou zvrat a postava se vzteká/je zaujatá/vraždí/pere se/mlátí manželku/chystá se k sebevraždě/bojuje o bar - i prskavka vydává víc žáru než tenhle scénář. Herci neurazí (i když Topfer nějak svojí roli moc neprožívá) ani nepotěší - což je v případě jedné z posledních TV rolí Vladimíra Dlouhého škoda, zasloužil by si lepší roli nebo film v médiu, které bylo jeho kariéře dosti přející. ()

rakovnik

Slušná televizní detektivka, se zajímavým příběhem a ústřední dvojicí detektivů, jež mi ale není příliš sympatická. Co mě ale vadilo nejvíce, byl moderní obraz. Koupil jsem si velkou placatou televizi a kamera a režie mi nabídla půlku filmu v malých obrázcích, poházených po velké ploše. Škoda též nicotného useknutého závěru filmu, typického právě pro televizní filmy, i když stopáž filmu je dlouhá i tak až dost. Možná proto tvůrci vměstnali více obrazů do jednoho? Nenudí, neurazí, ale také nenadchne. ()

Cheeter

Ale jo, taková docela průměrná detektivka, která nebyla špatná. Jestli by to měl být první díl nějakého většího cyklu, jak jsem se dočetl, tak by to určitě bylo zajímavější. ()

Lindiště odpad!

Opravdu nevidím jediný důvod, proč něco takového bylo natočeno. Na památku Vladimíra Dlouhého měli radši dát S čerty nejsou žerty. ()

dr.fish

Přes veškeré schopnosti bratří Dlouhých (to je vlastně jediné pozitivum filmu) jde o průměr, který trochu nudí. Dnes už zastaralý přístup k látce. 60% ()

HonzaBez

Bratři Dlouzí coby sehraná kriminalistická dvojka, jíž se i přes místy poněkud výstřední chování k podezřelým nakonec podaří vyřešit vraždu podnikatelky s poněkud pikantní "zálibou". Závěr poněkud až moc otevřený, přesto vidět tuhle bratrskou dvojici v akci stálo vážné za to. Zvláště když pro Vladimíra to byla jeho poslední role. ()