Poklidnou hladinu života menšího okresního města, které „je dostatečně malé na to, aby se všichni jeho obyvatelé navzájem znali, ale ne zas tak malé, aby o sobě všechno věděli“, jednoho dne rozbouří hrůzný nález. V ordinaci vážené zubní lékařky je objevena mrtvola neméně vážené místní podnikatelky. Vyšetřováním její vraždy je pověřena dvojice kriminalistů Jaroslav Falta (V. Dlouhý ve své poslední televizní roli) a Petr Brouček (M. Dlouhý). Na nich je, aby složitý případ, do kterého je zapletena řada místních známých osobností a který se celý „točí“ kolem luxusního pánského podniku, vyřešili. (Česká televize)

ostravak30

Když člověk přehlédne většinou nesmyslné rozdělení obrazu na více částí, což sice působí docela originálně, ale jinak nemá valného smyslu, otevřený konec, kdy se pachatele vlastně nedozvíme, pak je to slušná kriminálka. Obsazení je především slušné a s tím souvisí i herecké výkony. Na druhé straně není případ vyřešen a podle mě je film zbytečně natažený. Milan Kňažko jako šéfík odříkává zpaměti text bez jakéhokoli náznaku emocí a oba policisté se postupně dostávají do problémů proto, že vztáhnou ruku, nebo spíše pěst, na někoho z podezřelých. Objevil jsem též jednu chybu. Když se reportérka krátce po vraždě ptá Pavla Nečase před podnikem, co říká tomu, že majitelka byla zavražděna a její muž, když to zjistil, dostal infarkt, je to nesmysl. V té době je totiž známý přesný opak. Lékařka z onkologie volala zavražděné, že její muž zemřel, alespoň to tvrdí kriminalistům. Vcelku normální krimi film, který vyčnívá pouze obsazením. ()

Tominni

Solidní televizní detektivka, kde Michal a Vladimír Dlouhý vyšetřují případ mrtvé podnikatelky, příběh se točí kolem pánského klubu, podezřelých není zrovna málo a tak to chvilku zabere, než vyjde najevo pravda. ()

PamelaJJK

Řekl bych, že zase hodně povedená kriminálka. A to je moc dobře. Bratři Vladimír a Michal jsou jako vždy perfektní a námět krimi příběhu je hodně zajímavý a neotřelý. Film mě vtáhnul do sebe a vyplivnul mě až po závěrečných titulkách. Uvěřitelná a civilní detektivka, které bych vytknul jen jedno - rozdělování obrazu na několik částí s různým dějem. Bylo nefunkční, nesmyslné a hlavně rušilo. Jinak by to bylo za plný počet. Škoda. Ale jinak smekám.... ()

tsatsiki

Docela dobrá kriminálka s bratry Dlouhými. I přes svou nemoc Vladimír dokázal, že neztratil svůj šarm a skvělě to tu odehrál. Navíc zbytek hereckého obsazení se mi taky líbil a mělo to spád. Dávám 70%. ()

carl.oesch odpad!

Primitivní, hloupé představení, plné klišé a kýčů. Všechny ty nesmysly, bordel, úředníci (měl to Töpfer zapotřebí?), skutečnost, že je někdo v této zemi schopen a ochoten obsadit slovenského nácka Kňažka (pravá ruka Mečiara z doby dělení republiky - to jste už zapomněli?) a vytvořit dvojici kriminalistů, kterým člověk tak věří ještě to, že jsou to v civilu bratři Dlouzí. Bože můj, teď člověk vidí, jaká je Kriminálka Anděl proti tomuhle veledílo. Nechápou, jak ta samá televize mohla natočit Případy prvního oddělení a omlouvám se i za příkré odsouzení těch hororskopových vražd. I to bylo poroti tomuhle veledílo.....připomíná to přitroublé adaptace amerických detektivek z osmdesátých let. Tohel je ale ještě mnohem horší. ()

swinevenca

Tak akorát na večerní oddych, až na nechutné pozadí slušně zamotaná kriminálka. Z celýho filmu je cítit Svobodova zapšklost, na druhou stranu konec, který do toho tak nějak zapadá, mi ani nevadil. Dělení pohledu bylo neúčelné a bylo ho moc, hodilo se jen při policejním vysvětlování, škoda u toho byl většinou nepočeštitelný Kňažko, který předved stejně prkenný výkon jako oproti němu bezejmenná tanečnice.Výjimečně zklamal i starší Dlouhý, zato Nečas kraloval a jeho postava, co má policajty na háku, to dost možná vytáhla o hvězdu výš. ()

Muff

Příběh jak z béčkovýho emerickýho filmu, plytké dialogy, neuvěřitelně rozvláčné a o ničem, a vůbec mi to celkově připadalo jak nějaký film z 90. let a pak kouknu - 2010! Neuvěřitelné. ()

blekekeke

Jako krimi dobrý, jen to v poslední době "módní" rozdělování obrazů, kdy v několika chvílích jste se dívali na stejný obraz rozdělený na dva .... ()

rigby

Klasická televizní detektivka s poněkud rozplizlým závěrem, ale to byl jistě záměr. O hereckých výkonech nemá smysl hovořit, protože v rámci žánru jsou jednorozměrné a vzhledem k tempu vyprávění není prostor předvést víc, než jen těch pár dialogů. Mělo to spád a příjemně to zaplnilo nedělní večer. Jen velmi časté rozdělování obrazu bylo hodně rušivé a bez významu. ()

Aidina

Filmy Jiřího Svobody nejsou špatné, a dá se na ně dívat. I když vlastně, kdo byl vrah? Variant bylo více , stejně tak jako motivů. Jenom jeden se už nemohl bránit a tvrdit, že je nevinen. Byl po smrti. Je škoda, že oba bratři, Vladimír Dlouhý a Michal Dlouhý, nedostali více hereckých společných příležitostí. Ta chemie mezi nimi prostě byla, o tom není pochyb. Vladimír Dlouhý byl úžasný herec. Škoda, že právě tato detektivka byla jeho poslední televizní práce. ()

Igy007

Jiří Svoboda už natočil mnohem lepší filmy; na druhou stranu toto je žánrově čistá, trochu retro sterilní TV krimi inscenace. Velmi vysoko hodnotím obsazení dvou hlavních rolí, je moc fajn vidět brášky spolu "na scéně". Vzácně vyrovnané herecké talenty z jedné rodiny. A přitom každý s úplně osobitým rejstříkem. Zápletka od začátku zajímavá a vážně jsem dlouho nevěděla, kdo je "zahradníkem". ()

Spike86

Docela dobrá televizní kriminálka, nic víc nic míň. Narozdíl od seriálu Kriminálka Anděl jsou zde používány záběry více scén na jednou, a to dosti často, až moc. Toto působilo spíše rušivě. Jinak je to v podobném televizním duchu jako zmiňovaný seriál. Bratři Dlouzí zde působili dobře. RIP Vladimír Dlouhý. 55% ()

Stealth2

Svoboda je zkušený matador a umí ! Slušná zápletka, bratři vedle sebe seděli slušně ! Líbil se mi po delší době Topfer. Velmi slušná detektivka. ()

carramba66

Známý kritik polistopadových poměrů Svoboda si po Sametových vrazích ani v Domině nenechal ujít příležitost, jak trošku okopat současnému režimu kotníky. Filmařsky je to na naše poměry zvládnuté na výbornou a bývalý předseda KSČM ukazuje cestu lidem, jako je Jákl, cestu, ve které poloakční české kriminálky patří do televize, ne do kina. Specialitou je obsazení senátora za ODS Töpfera do role úchylného hamižného polistopadového politika. Typické to figurky Svobodových filmů posledních let. 80% ()

vojta033

Nevim nevim. Celkem jsem se těšil na novou českou detektivku, ale rozhodně mě neuchvátila. Pánové Dlouhý a Dlouhý to asi zachránili od většího průseru, ale tak jako tak, jsem nadšením nepřekypoval a znovu to už vidět nemusím. ()