Reklama

Reklama

Vězněm v cizině

(seriál)
všechny plakáty
TV spot
Velká Británie, 2007, 50 min

Hrají:

Adrian Rawlins, Emma Cunniffe, Tom Cullen, Rose Leslie, Mark Wingett, Dwight Worker, Paris Jefferson, Dimitri Leonidas, Todd Boyce, Sean Cameron Michael (více)
(další profese)

VOD (1)

Obsahy(1)

Série jednotlivých příběhů pojednávající o tom, jak strašně je jednoduché dostat se do vězení. Jeden z dílů je například o mladičkém automechanikovi, který si oblíbí partu Mexičanů. Je zaskočen penězi a pohodou, kterou oplývají, a nechá se zatáhnout do pašování marihuany přes mexicko-americké hranice. Jenže každého jednou štěstí na chvíli opustí, a pro něj tato chvilka bude znamenat objevení a ztrátu životní lásky, zklamání matky, roky života v mexickém vězení a to, že nikdy nespatří svoji dceru… Vysvobození přichází až s příkazem převézt vězně do Texasu, kde si místo následujících sedmi let odsedí jen několik měsíců. (ČSFD)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (44)

Ant 

všechny recenze uživatele

Rozhodla jsem se podívat na jeden díl s mou oblíbenou Rose Leslie a musím říct, že u jednoho dílu nezůstanu. Měla jsem srdce až v krku ve chvílích, kdy ti chudáci prochází letištní kontrolou s hroumadou drog na těle. Dramaticky skvěle fungující krátké příběhy, které dokážou dojmout a napnout víc, něž většina dnešních seriálů. ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Mohl to být docela zajímavý dokumentární cyklus o poměrech v kriminálech rozvojových a exotických zemí, ovšem nebýt toho, že 80% všech případů se týkalo zpovědí pašeráků drog a feťáků, zkrátka nejhoršího odpadu společnosti, jenž nelze za žádných okolností litovat a soucítit s nimi. Tam kam se dostali je nahnala jejich vlastní blbost a touha po snadném zbohatnutí. Na druhou stranu se našly i případy, kdy byl dotyčný uvězněn protiprávně nebo na základě zkonstruovaného obvinění, např. příběh Australana, který si odseděl 9 let na Bali jen proto, že jeho "kamarád" na něj narafičil hašiš ukrytý ve starožitných sochách. Bohužel takovýchto případů bylo v celém seriálu velmi málo, téměř všechny se věnovaly pašerákům drog, kteří na rozdíl onoho Australana i přes svůj vědomý přečin měli paradoxně daleko větší štěstí a mnohdy se vězení vyhnuli úplně (třeba ta mladá feťačka, co přeplavala hranici z Argentiny do Brazílie) nebo v něm skončili jen na velmi krátkou dobu a přitom po celou dobu dokumentu ukřivděně fňukají, jakým peklem si prošli. Pravda, neviděl jsem zdaleka všechny díly, ale pouze ty, co jsou na Youtube, ale na mém hodnocení to nic nemění. Nemíním se prodírat dalšími padesáti díly, abych mezi nimi našel jeden nebo dva, v nichž nefigurují drogoví dealeři, pašeráci a jim podobná chamraď. Za ten nevyužitý potenciál dávám pouhých 40%. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Seriál vraj pojednáva o tom, ako je ľahké dostať sa do väzenia, ja som tam ale väčšinou videl ľudí, ktorý si do basy zaslúžili ísť, predovšetkým tých jedincov spätých s drogami. V každom prípade sú ale scény popisu útekov z väzenia zahrané a popísané štýlom, ktorý veľmi upúta. Rovnako je zaujímavé dozvedieť sa o väzenských podmienkach vo väzniciach v rôznych kútoch sveta. ()

rockwoman 

všechny recenze uživatele

Ze zvědavosti jsem se podívala na dva příběhy. / Jackie Nichols - Zátah v Tokiu - "Cítila jsem že mě zlomili a to v pozitivním duchu. Přizpůsobivost,pravidla a stabilita bylo to,co jsem v životě potřebovala. V dětství mi to chybělo a je zvláštní, že jsem tohle všechno poznala až ve vězení..." Osobní zpověď 21-leté dívky,která se nechala přemluvit k pašování drog. Vidina velkých peněz občas dokáže zatemnit mozek. A přitom možná kdyby Jackie měla jiné dětství,nemusela si tímhle nikdy projít. Možná...Tohle je jen můj pocit z jejich vzpomínek na rodiče. ... / Susan Haglof - Bez dítěte ani ránu - "Je lepší milovat a ztratit než nikdy nemilovat. I když jsem se dopustila zločinu, musím říct, že stálo za to být těch 9 měsíců mámou." Tenhle příběh na mě silně zapůsobil a Susan mi bylo upřímně líto, protože jen toužila po dítěti a naletěla špatným lidem. / Zajímavý seriál už jen tím, že příběhy se skutečně staly. ()

WoWoW 

všechny recenze uživatele

Dokument je to skvělý a hned bych mu dal pět hvězd, jenže má to jeden problém. Hlavními hrdiny jsou prostě retardi. Každý z těch lidí porušil zákon a za to následuje trest, to že jsou to ještě větší blbouní tím, že to dělali v zemích třetího světa, je už jen a jen jijich problém. A když pak slyšíte chlápka, co povídá, že v tom vězení bral heroin a teď má AIDS, fakt mu to snad za tu jeho blbost přejete. Takže zpracování je na jedničku, ale hrdinové na pěst. ()

Galerie (43)

Reklama

Reklama