Vězněm v cizině (TV seriál)

Banged Up Abroad

Locked Up Abroad

Dokumentární

Velká Británie, 2007, 50 min

Nechce sa vám podstivo pracovať, ale radi by ste si zarobili slušný obnos peňazí? Radi cestujete a máte dobrodružnú povahu? Ak áno, potom je tu jedno jednoduché riešenie. Ponuka, ktorá sa už nemusí opakovať. Skočte po nej. Stante sa medzinárodným pašerákom drog. Nenápadným drogovým kuriérom. Lenže pozor! Ľahko sa vám môže stať, že vás zatknú niekde v Južnej Amerike alebo Ázii, či inej prdeli a posadia vás do chládku. Stanete sa "Väzňom v cudzine". Až vtedy začne to pravé dobrodružstvo. Možno až vtedy si konečne uvedomíte do akého hovna ste šliapli. ***(17.11.2014)

Ze zvědavosti jsem se podívala na dva příběhy. / Jackie Nichols - Zátah v Tokiu - "Cítila jsem že mě zlomili a to v pozitivním duchu. Přizpůsobivost,pravidla a stabilita bylo to,co jsem v životě potřebovala. V dětství mi to chybělo a je zvláštní, že jsem tohle všechno poznala až ve vězení..." Osobní zpověď 21-leté dívky,která se nechala přemluvit k pašování drog. Vidina velkých peněz občas dokáže zatemnit mozek. A přitom možná kdyby Jackie měla jiné dětství,nemusela si tímhle nikdy projít. Možná...Tohle je jen můj pocit z jejich vzpomínek na rodiče. ... / Susan Haglof - Bez dítěte ani ránu - "Je lepší milovat a ztratit než nikdy nemilovat. I když jsem se dopustila zločinu, musím říct, že stálo za to být těch 9 měsíců mámou." Tenhle příběh na mě silně zapůsobil a Susan mi bylo upřímně líto, protože jen toužila po dítěti a naletěla špatným lidem. / Zajímavý seriál už jen tím, že příběhy se skutečně staly.(9.9.2013)

Výborný přímo až skvělý seriál. Poutavé vyprávění člověka, který seděl v cizině ve vězení a do toho hraný příběh. Co může být lepšího? Tento druh dokumentů nebo pořadů mám nejradši. Koho toto téma nezajímá, nebude tak nadšený, ale za zhlédnutí to určitě stojí. Pořad je plný napětí a mně osobně při některých scénách srdce bušilo o sto šest.(6.1.2015)

Pokud je toto pořad vysílaný na Discovery Channelu o lidech co je zabásnou na letištích za jejich blbost (a snadnou vyhlídku peněz) tak mu musím jednoznačně dát 4 hvězdy (s pátou váhám), protože něco takovéhleho se mi opravdu líbí. Nejen sledovat ty naivky vyprávět jejich životní příběh jak byli hloupí atd., ale celkově - pořad je skvěle udělán.(23.6.2010)

Veľmi zaujímavý seriál so silnými príbehmi.Naukážku vylíčim stručný obsah jedného dielu: Istý chalan v sedemdesiatých rokov sa kedysi rozhodol z južnej ameriky pašovať kokain.Dal si ho pod sádrou, spravil falošné rengeny, potvrdenia (bol lekár) a išiel..v autobuse potom narazili na kontrolu a polícia to tam všetko prehľadávala..a jedna američanka, čo sedela vedľa neho mu zo srandy capla po tej sádre a hodila : ,,Že ty máš pod tou sádrou aspoň kilo kokainu? ´´ :)..no nič išli dalej jemu sa vydýchlo..potom si dal pred colnicou 2 vália a vypadal tak zmetene, že si ho istý chlapík všimol, odviedol, vyfackal a našiel kokain..Poslali ho do najtvrdšieho väzenia v mexiku, kde žiaden väzeň neunikol od roku 1912..Proste v skratke- skoro ho tam opichali, dostal dýku pod rebrá, navštívil ho kamarát s jednou babou, do tej sa búchul, začali si dopisovať, navrhli útek.Prepašovala mu šminky, dámske oblečenie, komplet všetko, falošné priepustky a ked už vychádzal z väzenia tak mu jeden bachár išiel sáhnuť na zadok..ženskou pýchou ho odialil kabelkou a pokračoval..je dodnes voľný!(30.9.2012)