Pokud je toto pořad vysílaný na Discovery Channelu o lidech co je zabásnou na letištích za jejich blbost (a snadnou vyhlídku peněz) tak mu musím jednoznačně dát 4 hvězdy (s pátou váhám), protože něco takovéhleho se mi opravdu líbí. Nejen sledovat ty naivky vyprávět jejich životní příběh jak byli hloupí atd., ale celkově - pořad je skvěle udělán.(23.6.2010)

Výborný přímo až skvělý seriál. Poutavé vyprávění člověka, který seděl v cizině ve vězení a do toho hraný příběh. Co může být lepšího? Tento druh dokumentů nebo pořadů mám nejradši. Koho toto téma nezajímá, nebude tak nadšený, ale za zhlédnutí to určitě stojí. Pořad je plný napětí a mně osobně při některých scénách srdce bušilo o sto šest.(6.1.2015)

Dokument je to skvělý a hned bych mu dal pět hvězd, jenže má to jeden problém. Hlavními hrdiny jsou prostě retardi. Každý z těch lidí porušil zákon a za to následuje trest, to že jsou to ještě větší blbouní tím, že to dělali v zemích třetího světa, je už jen a jen jijich problém. A když pak slyšíte chlápka, co povídá, že v tom vězení bral heroin a teď má AIDS, fakt mu to snad za tu jeho blbost přejete. Takže zpracování je na jedničku, ale hrdinové na pěst.(22.9.2014)

Seděl jsem jeden den ve španělským vězení jen proto, že mě La Guardia Civil (španělští četníci) zastavila a já neměl u sebe (nebo spíš na sobě) kalhoty, které obyčejně u sebe mívám, a tím pádem jsem byl bez pasu. Zašili mě nemilosrdně do chládku, což jsem uvítal, bylo tenkrát dobrých 45°C nad. Na lavici proti mě Marokánec jako hovado, bušil hlavou o mříže a prošpikovávál mě pohrdavými pohledy a v pravidelných intervalech na mě pokřikoval: "muerte, muerte". Možná mi přitížilo, že jsem měl stále na krku pověšenou ceduli s nápisem že hledám práci. Kamarádi, co uměli lépe španělsky, mi tam totiž napsali "Yo soy maricón". Nevím, byl to jeden den a bylo to peklo. Když někdo sedí déle, je to peklo, a když sedí v cizině, je to peklo ještě horší. Při sledování pořadu Vězněm v cizině vidím, že si tvůrci zakládají na každém detailu a historky různých cestovatelů líčí až s nebývalou pečlivostí. Seriál můžu jedině doporučit. Vyloudí to v člověku pocit, jakoby tam někde seděl sám.(19.2.2013)

Rozhodla jsem se podívat na jeden díl s mou oblíbenou Rose Leslie a musím říct, že u jednoho dílu nezůstanu. Měla jsem srdce až v krku ve chvílích, kdy ti chudáci prochází letištní kontrolou s hroumadou drog na těle. Dramaticky skvěle fungující krátké příběhy, které dokážou dojmout a napnout víc, něž většina dnešních seriálů.(1.2.2012)