Reklama

Reklama

Vězněm v cizině

(seriál)
všechny plakáty
TV spot
Velká Británie, 2007, 50 min

Hrají:

Adrian Rawlins, Emma Cunniffe, Tom Cullen, Rose Leslie, Mark Wingett, Dwight Worker, Paris Jefferson, Dimitri Leonidas, Todd Boyce, Sean Cameron Michael (více)
(další profese)

VOD (1)

Obsahy(1)

Série jednotlivých příběhů pojednávající o tom, jak strašně je jednoduché dostat se do vězení. Jeden z dílů je například o mladičkém automechanikovi, který si oblíbí partu Mexičanů. Je zaskočen penězi a pohodou, kterou oplývají, a nechá se zatáhnout do pašování marihuany přes mexicko-americké hranice. Jenže každého jednou štěstí na chvíli opustí, a pro něj tato chvilka bude znamenat objevení a ztrátu životní lásky, zklamání matky, roky života v mexickém vězení a to, že nikdy nespatří svoji dceru… Vysvobození přichází až s příkazem převézt vězně do Texasu, kde si místo následujících sedmi let odsedí jen několik měsíců. (ČSFD)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (45)

WoWoW 

všechny recenze uživatele

Dokument je to skvělý a hned bych mu dal pět hvězd, jenže má to jeden problém. Hlavními hrdiny jsou prostě retardi. Každý z těch lidí porušil zákon a za to následuje trest, to že jsou to ještě větší blbouní tím, že to dělali v zemích třetího světa, je už jen a jen jijich problém. A když pak slyšíte chlápka, co povídá, že v tom vězení bral heroin a teď má AIDS, fakt mu to snad za tu jeho blbost přejete. Takže zpracování je na jedničku, ale hrdinové na pěst. ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Mohl to být docela zajímavý dokumentární cyklus o poměrech v kriminálech rozvojových a exotických zemí, ovšem nebýt toho, že 80% všech případů se týkalo zpovědí pašeráků drog a feťáků, zkrátka nejhoršího odpadu společnosti, jenž nelze za žádných okolností litovat a soucítit s nimi. Tam kam se dostali je nahnala jejich vlastní blbost a touha po snadném zbohatnutí. Na druhou stranu se našly i případy, kdy byl dotyčný uvězněn protiprávně nebo na základě zkonstruovaného obvinění, např. příběh Australana, který si odseděl 9 let na Bali jen proto, že jeho "kamarád" na něj narafičil hašiš ukrytý ve starožitných sochách. Bohužel takovýchto případů bylo v celém seriálu velmi málo, téměř všechny se věnovaly pašerákům drog, kteří na rozdíl onoho Australana i přes svůj vědomý přečin měli paradoxně daleko větší štěstí a mnohdy se vězení vyhnuli úplně (třeba ta mladá feťačka, co přeplavala hranici z Argentiny do Brazílie) nebo v něm skončili jen na velmi krátkou dobu a přitom po celou dobu dokumentu ukřivděně fňukají, jakým peklem si prošli. Pravda, neviděl jsem zdaleka všechny díly, ale pouze ty, co jsou na Youtube, ale na mém hodnocení to nic nemění. Nemíním se prodírat dalšími padesáti díly, abych mezi nimi našel jeden nebo dva, v nichž nefigurují drogoví dealeři, pašeráci a jim podobná chamraď. Za ten nevyužitý potenciál dávám pouhých 40%. ()

Reklama

oje 

všechny recenze uživatele

Někdy je to o hrozném vězení, do kterého se dostanou, jindy zase o situaci, která je tam dovedla. Tak jako tak jsou to vždy zajímavé příběhy obyčejně tupých lidí, líčeny vždy do nejmenších detailů. Vedle vyprávění toho, co se stalo, se pořad snaží vykreslovat a předat i pocity dopadených osob. A i když je to jen tv pořad, jednoduché záběry a kompars, daří se to vcelku dobře. To pašování drog přes kontroly si vždycky vytrpím s nimi. Udivuje mě taky, jak lehce a nevinně se slušní lidé do těhle drogových kejklí dostanou. Podobným pořadem je pak Na útěku. Alternativa: Breakout. ()

janesX 

všechny recenze uživatele

Netuším, koľko to má epizód, ale všetky ktoré som videl, boli dobré. Nie je to len o malých pašerákoch, ktorým na letisku nájdu kilo heráku alebo koksu a mrknutím oka majú po dovolenke. Hlavnými - autentickými postavami (a zároveň rozprávačmi) sú tu aj rôzni zajatci niekde v džungli, alebo tiež mafiáni a dokonca aj agenti a iní "dobrodruhovia", ktorí sa ocitli (alebo sa stále nachádzajú) vo väzení. Každý príbeh je jedinečný. A vďaka dobrej dramaturgii aj napínavý, takže pri sledovaní mu určite aj vy budete venovať plnú pozornosť. Jednotlivé príbehy rozprávajú neraz so slzami v očiach sami skutoční aktéri z pohľadu toho, čo si sami prežili. Odporúčam. 70 - 80%. ()

esopesokeso 

všechny recenze uživatele

Veľmi zaujímavý seriál so silnými príbehmi.Naukážku vylíčim stručný obsah jedného dielu: Istý chalan v sedemdesiatých rokov sa kedysi rozhodol z južnej ameriky pašovať kokain.Dal si ho pod sádrou, spravil falošné rengeny, potvrdenia (bol lekár) a išiel..v autobuse potom narazili na kontrolu a polícia to tam všetko prehľadávala..a jedna američanka, čo sedela vedľa neho mu zo srandy capla po tej sádre a hodila : ,,Že ty máš pod tou sádrou aspoň kilo kokainu? ´´ :)..no nič išli dalej jemu sa vydýchlo..potom si dal pred colnicou 2 vália a vypadal tak zmetene, že si ho istý chlapík všimol, odviedol, vyfackal a našiel kokain..Poslali ho do najtvrdšieho väzenia v mexiku, kde žiaden väzeň neunikol od roku 1912..Proste v skratke- skoro ho tam opichali, dostal dýku pod rebrá, navštívil ho kamarát s jednou babou, do tej sa búchul, začali si dopisovať, navrhli útek.Prepašovala mu šminky, dámske oblečenie, komplet všetko, falošné priepustky a ked už vychádzal z väzenia tak mu jeden bachár išiel sáhnuť na zadok..ženskou pýchou ho odialil kabelkou a pokračoval..je dodnes voľný! ()

Galerie (43)

Reklama

Reklama