Vězněm v cizině

všechny plakáty
TV spot
Dokumentární
Velká Británie, 2007, 50 min

Adrian Rawlins, Emma Cunniffe, Tom Cullen, Rose Leslie, Mark Wingett, Dwight Worker, Paris Jefferson, Dimitri Leonidas, Todd Boyce, (více)

Série jednotlivých příběhů pojednávající o tom, jak strašně je jednoduché dostat se do vězení. Jeden z dílů je například o mladičkém automechanikovi, který si oblíbí partu Mexičanů. Je zaskočen penězi a pohodou, kterou oplývají, a nechá se zatáhnout do pašování marihuany přes mexicko-americké hranice. Jenže každého jednou štěstí na chvíli opustí, a pro něj tato chvilka bude znamenat objevení a ztrátu životní lásky, zklamání matky, roky života v mexickém vězení a to, že nikdy nespatří svoji dceru… Vysvobození přichází až s příkazem převézt vězně do Texasu, kde si místo následujících sedmi let odsedí jen několik měsíců. (ČSFD)

TV spot

Segrestor

Seděl jsem jeden den ve španělským vězení jen proto, že mě La Guardia Civil (španělští četníci) zastavila a já neměl u sebe (nebo spíš na sobě) kalhoty, které obyčejně u sebe mívám, a tím pádem jsem byl bez pasu. Zašili mě nemilosrdně do chládku, což jsem uvítal, bylo tenkrát dobrých 45°C nad. Na lavici proti mě Marokánec jako hovado, bušil hlavou o mříže a prošpikovávál mě pohrdavými pohledy a v pravidelných intervalech na mě pokřikoval: "muerte, muerte". Možná mi přitížilo, že jsem měl stále na krku pověšenou ceduli s nápisem že hledám práci. Kamarádi, co uměli lépe španělsky, mi tam totiž napsali "Yo soy maricón". Nevím, byl to jeden den a bylo to peklo. Když někdo sedí déle, je to peklo, a když sedí v cizině, je to peklo ještě horší. Při sledování pořadu Vězněm v cizině vidím, že si tvůrci zakládají na každém detailu a historky různých cestovatelů líčí až s nebývalou pečlivostí. Seriál můžu jedině doporučit. Vyloudí to v člověku pocit, jakoby tam někde seděl sám. ()

Drolin

Jedno z mála překvapení v oblasti televizních seriálů. Z názvu, i tématu, by šlo čekat seriál mizivých kvalit - plně profesionální zpracování a ideální stopáž však činí z Vězněm v cizině jednu z nejzábavnějších relací, na které lze v TV programech momentálně narazit. Nicméně, občas se kouknuta na některý z dílů i z vlastní iniciativy. ()

oje

Někdy je to o hrozném vězení, do kterého se dostanou, jindy zase o situaci, která je tam dovedla. Tak jako tak jsou to vždy zajímavé příběhy obyčejně tupých lidí, líčeny vždy do nejmenších detailů. Vedle vyprávění toho, co se stalo, se pořad snaží vykreslovat a předat i pocity dopadených osob. A i když je to jen tv pořad, jednoduché záběry a kompars, daří se to vcelku dobře. To pašování drog přes kontroly si vždycky vytrpím s nimi. Udivuje mě taky, jak lehce a nevinně se slušní lidé do těhle drogových kejklí dostanou. Podobným pořadem je pak Na útěku. Alternativa: Breakout. ()

MM_Ramone

Nechce sa vám podstivo pracovať, ale radi by ste si zarobili slušný obnos peňazí? Radi cestujete a máte dobrodružnú povahu? Ak áno, potom je tu jedno jednoduché riešenie. Ponuka, ktorá sa už nemusí opakovať. Skočte po nej. Stante sa medzinárodným pašerákom drog. Nenápadným drogovým kuriérom. Lenže pozor! Ľahko sa vám môže stať, že vás zatknú niekde v Južnej Amerike alebo Ázii, či inej prdeli a posadia vás do chládku. Stanete sa "Väzňom v cudzine". Až vtedy začne to pravé dobrodružstvo. Možno až vtedy si konečne uvedomíte do akého hovna ste šliapli. *** ()

Ant

Rozhodla jsem se podívat na jeden díl s mou oblíbenou Rose Leslie a musím říct, že u jednoho dílu nezůstanu. Měla jsem srdce až v krku ve chvílích, kdy ti chudáci prochází letištní kontrolou s hroumadou drog na těle. Dramaticky skvěle fungující krátké příběhy, které dokážou dojmout a napnout víc, něž většina dnešních seriálů. ()