Jedno z mála překvapení v oblasti televizních seriálů. Z názvu, i tématu, by šlo čekat seriál mizivých kvalit - plně profesionální zpracování a ideální stopáž však činí z Vězněm v cizině jednu z nejzábavnějších relací, na které lze v TV programech momentálně narazit. Nicméně, občas se kouknuta na některý z dílů i z vlastní iniciativy.(4.9.2014)

Pokud je toto pořad vysílaný na Discovery Channelu o lidech co je zabásnou na letištích za jejich blbost (a snadnou vyhlídku peněz) tak mu musím jednoznačně dát 4 hvězdy (s pátou váhám), protože něco takovéhleho se mi opravdu líbí. Nejen sledovat ty naivky vyprávět jejich životní příběh jak byli hloupí atd., ale celkově - pořad je skvěle udělán.(23.6.2010)

Seriál vraj pojednáva o tom, ako je ľahké dostať sa do väzenia, ja som tam ale väčšinou videl ľudí, ktorý si do basy zaslúžili ísť, predovšetkým tých jedincov spätých s drogami. V každom prípade sú ale scény popisu útekov z väzenia zahrané a popísané štýlom, ktorý veľmi upúta. Rovnako je zaujímavé dozvedieť sa o väzenských podmienkach vo väzniciach v rôznych kútoch sveta.(28.3.2016)

Seděl jsem jeden den ve španělským vězení jen proto, že mě La Guardia Civil (španělští četníci) zastavila a já neměl u sebe (nebo spíš na sobě) kalhoty, které obyčejně u sebe mívám, a tím pádem jsem byl bez pasu. Zašili mě nemilosrdně do chládku, což jsem uvítal, bylo tenkrát dobrých 45°C nad. Na lavici proti mě Marokánec jako hovado, bušil hlavou o mříže a prošpikovávál mě pohrdavými pohledy a v pravidelných intervalech na mě pokřikoval: "muerte, muerte". Možná mi přitížilo, že jsem měl stále na krku pověšenou ceduli s nápisem že hledám práci. Kamarádi, co uměli lépe španělsky, mi tam totiž napsali "Yo soy maricón". Nevím, byl to jeden den a bylo to peklo. Když někdo sedí déle, je to peklo, a když sedí v cizině, je to peklo ještě horší. Při sledování pořadu Vězněm v cizině vidím, že si tvůrci zakládají na každém detailu a historky různých cestovatelů líčí až s nebývalou pečlivostí. Seriál můžu jedině doporučit. Vyloudí to v člověku pocit, jakoby tam někde seděl sám.(19.2.2013)

Veľmi zaujímavý seriál so silnými príbehmi.Naukážku vylíčim stručný obsah jedného dielu: Istý chalan v sedemdesiatých rokov sa kedysi rozhodol z južnej ameriky pašovať kokain.Dal si ho pod sádrou, spravil falošné rengeny, potvrdenia (bol lekár) a išiel..v autobuse potom narazili na kontrolu a polícia to tam všetko prehľadávala..a jedna američanka, čo sedela vedľa neho mu zo srandy capla po tej sádre a hodila : ,,Že ty máš pod tou sádrou aspoň kilo kokainu? ´´ :)..no nič išli dalej jemu sa vydýchlo..potom si dal pred colnicou 2 vália a vypadal tak zmetene, že si ho istý chlapík všimol, odviedol, vyfackal a našiel kokain..Poslali ho do najtvrdšieho väzenia v mexiku, kde žiaden väzeň neunikol od roku 1912..Proste v skratke- skoro ho tam opichali, dostal dýku pod rebrá, navštívil ho kamarát s jednou babou, do tej sa búchul, začali si dopisovať, navrhli útek.Prepašovala mu šminky, dámske oblečenie, komplet všetko, falošné priepustky a ked už vychádzal z väzenia tak mu jeden bachár išiel sáhnuť na zadok..ženskou pýchou ho odialil kabelkou a pokračoval..je dodnes voľný!(30.9.2012)