Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

Beagle

Nejsem přehnaně kritický divák, filmům zpravidla dám šanci až do konce a odpad dávám vážně málokdy. Cizinec ve mě ale vyvolal vážně hněv. Je to absurdní film. Von Donersmarck těžce podcenil diváky a myslí si, že je utáhne na vařené nudli (tou nudlí v tomto případě samozřejmě myslím Angelinu). Je to prázdné, nelogické a hlavní pointu filmu odhalíte nejpozději v polovině a pokud ji neodhalíte, až se jí dozvíte, utlučete se smíchy. A nejhorší na tom je, že to vtipné ani trochu být nemá. Je-li režisér vážně takový puntičkář, jak praví zajímavosti, a vybíral z desítek odstínů rtěnek ten nejatraktivnější, pak asi mrhal energií na nesprávném místě. ()

applause

Myslela jsem si, že celý film byl bezduchý a nevyužil skrytý potenciál a dám mu maximálně tak 3*, ale konec mě přesvědčil o opaku... zůstala jsem sedět s otevřenou pusou...takže dávám zaslouženě 4*. ()

lekr

Celkem zábavný odpočinkový film, ale od snímku s takovýmto hvězdným obsazením bych čekal mnohem víc. ()

HappySmile

Pokud někdo čeká akční thriller, asi bude zklamaný. Hodně věcí tady bylo přehnaných (tj. nepůsobily uvěřitelně), ale když se člověk odpoutal od přemýšlení nad tím, jak je tohle možné atd., tak z toho byla pěkná oddechová (akční) komedie. On to sice asi nebyl primární záměr, ale bylo tu hodně prvků, které neúmyslně působily vtipně, a tak můžu říct, že i když jsem nedostala to, co jsem očekávala, tak jsem se pobavila. ()

M.i.k.e

Johnny Depp i Angelina Jolie patří mezi moje oblíbence,žel bohu Cizincem oba dva pouze proplouvají a vystačí si s absolutním minimem.Celkově tak zapadají do celkového vzezření filmu,který se snaží být tu romantický,tu akční,tu takový a tu zase makový,ale celkově není nijaký.Vyložená nuda to sice také není,ale určitě se z toho všeho dalo vytěžit mnohem víc...60% ()

Hennes

K hereckému koncertu Deppa i Jolii by to asi chtělo svižnější scénář. Když jsem viděl Salt, rozčiloval jsem se nad spoustou přehnaných akčních scén a tady to mám. Tady není skoro nic. Pobíhání v pyžamu po střeše. Kladně musím zhodnotit Howardovu hudbu. Kdo je Alexandr Pearce, začalo být tak od poloviny filmu jasné, ale film se tak krásně nesl na té pohodové "notě" a když u toho sledujete ty krásné Benátky, zapomenete i na to, že sledujete akční film. ()

Martin741 odpad!

Reziser Das leben Der Anderen presne vie, ako utopit a rozhadzat 100 milionov USD doslova na kraviny. Nic nesuvisi s nicim, pribeh je umely a Depp s Angelinou su len lakadlom na divakov. Plnym pravom 0 % ()

LTeez

Na můj vkus málo nápadité, škoda.... Johnny je každým coulem výborný a jeho projev mě potěšil. A Angelina? Začínám přemýšlet, jestli je krásná a zároveň dobrá herečka. Ale už bylo dost tajných agentek, špiónek apod. V každém záběru se z ní kameraman (režisér) snaží dělat bohyni a to už je ohraná píseň. Audrey Hepburnová je/byla jen jedna.... Zajímavé komentáře - Katka88, Skrk..... ()

O´Neill

Tak v prvé řadě bych řekl, že kdokoliv tvrdí, že od začátku čekal konec, je lhář, protože předvídat to opravdu nešlo. Johnny Dep, leč jej moc nemusím, předvádí excelentní výkon, a Angelina Jolie vypadá na svůj věk neuvěřitelně, otázka, zda-li to nedělá ta tuna make-upu. Po hercích je film po všech stránkách průměrný, ničim nenadchnul, ale ani nijak extra neurazil. Co bych kladl ještě jako plus, je poměrně dost scének, u kterých jsem se i zasmál. ()

bourec

Panebože,tady se nepohybovat Depp a Jolie,tak sem to snad vypnul.Celej film se nehorázně táhne,trochu mi to připomělo film s Kilmerem Svatý,ale i ten byl zaživnější.A ten režisér je upír,ne?Mozek mi radí,abych dal dvě hvězdy,ale ze soucitu k hereckýmu obsazení dám tři.50%. ()

MA.KI

Triviální akční + romantický blockbuster, jehož jedinými účely zřejmě bylo obsadit Angelinu a Johnnyho do nějakých (zřejmě jedno jakých) rolí, vydělat nějaký prachy (však lidi na to půjdou) a zároveň udělat bombastickou reklamu na Benátky. ()

Streeper

Moc se mi to líbilo. Nedokázala jsem si představit Angelinu a Johnnyho jako pár ale zvládli to celkem obstojně. Děj je nápaditý a zajímaví ale konec je hloupí. ()

JohnRambo

Veľmi pekný a príjemný film. Nemal som v podstate žiadne očakávania, takže ma to nemohlo sklamať ale len príjemne prekvapiť. Je mi ľúto len toho že aspoň pre mňa to celé tak rýchlo ubehlo ale inač nemám výhrady. Príjemne sa mi na to pozeralo a to je pre mňa zásadné. PS: A ten koniec bol celkom napínavý. Ani si nepamätám kedy naposledy som sa tak tešil u filmu ''ako to vlastne je'' v tomto prípade ''je to fakt on alebo nie je'' :) ()

bukowski83

Dlouho jsem se přemlouval na to kouknout a když jsem to nakonec viděl, nevěděl jsem jestli se mi to líbilo nebo ne. S odstupem času zjišťuji, že si z toho filmu pamatuji tak málo a že ve mě nezanechal ani zbla zážitku, proto patří do šedi průměru a tři hvězdy mu milosrdně nechávám. ()

dubinak

Tak tady je vidět, že vážně není chyba v divácích, ale jednoznačně ve filmu. Cizinec akorát smutně využívá tváří Johnnyho a Angeliny, kteří se sice postarali o velmi přesvědčivé výkony, ale to je asi tak všechno. Celé je to úplně nepřiměřeně nadsazené, snaží se to být rafinované, romantické a honosné, bohužel se vydařila jen ta honosnost a mé sympatie k tomuto snímku jsou téměř na bodu mrazu, i přes velkou snahu producentů. Zbytečně si to hraje a při projekci jsem se cítila trochu jako v cirkuse. ()

danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Angelina Jolie, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Johnny Depp ()

Andre3000

Dva výborní herci, ale ani jeden není to co bývali. Většinu filmu se nic moc neděje, sem tam nějaké nebezpečí, které se krkolomně vyřeší. Konec zajímavý, ale v zásadě už ne tak šokující. Čekal jsem více. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)