Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

aluna

Johnny, ty bejku, co mi to děláš? To má bejt nějakej test věrnosti? Já jsem holka hodná, ale jen vzpomínky na krásný starý časy žádnou lásku neudržej. Halloweenskej kostým teplýho piráta nech už taky doma a koukej zase natočit něco koukatelnýho, v čem budeš mít vidět ksicht, ty kluku ušatá... ()

Riddick77

Kopie a velká, předražená a nezáživná nuda, kde se Depp s Jolie škaredě ztrácejí v šedi podprůměru. Bída. 4/10! ()

JJ.Gibson odpad!

Tak nějak nevím, co tím chtěl básník říci! Je to film o tom jak cestuje osoba z bodu A do bodu B a to je celé :) Někde jsem slyšel, že Depp vzal roli jen kvůli tomu, že chtěl do Benátek, aby si vybral barák a dle jeho (ne)výkonu bych tomu i věřil. Jolie vypadá jako štětka, sice ticíci dolarová, ale pořád štětka. Zápletka je do očí bijíci nesmysl a spoustu scén v Cizincovi, je tam jen proto, aby prodlužovali divákovo utrpení! Pohledy na Benátky jsou taktéž příšerné, já tam byl, tak vím, co všecno filmaři vynechali. Je to nehorázně špatný akční film, a pokud to měla být parodie na akční film, tak je to snad ještě horší. Bleee, už nikdy víc!!! ()

fremy

Velmi slabý děj a okázalé líčení na všech záběrech. Pár hvězdiček dávám jen za to, že i bez nápaditosti má Cizinec uzavřený konec. Bohužel Angelina Jolie a Johnny Depp spolu nebudou fungovat jako dvojice. ()

GodComplex

Me to neurazilo. 2 maximalne luxusni herci Johnny Depp a Angelina Jolie se poflakuji v Benatkach, proc ne, to alespon na prumernou zabavu postaci a verim, ze Turista nikdy nemel jakkoliv prehnane ambice a slo skutecne jen o letni relax, jak pro divaky, tak pro herce. Je pravda, ze to bavi spis v prvni pulce, pak uz clovek ztraci zajem, navic je docela vtipne, ze na to Benatske poflakovani potrebovali rozpocet 100m$, ale tak zrejme tvurci musi zivit spoustu hladovych deti. Prekvapil me James Newton Howard, ktery si zde namisto svych tradicnich houslicek hraje s elektronikou, jen tak dal. Angelina pusobi velmi noblesne a nad veci, jestli ji vyjde planovana Cleopatra s Fincherem, bude to jeji zivotni role. 5/10 ()

Baronne odpad!

"když mi neřeknete kde je trezor, můžu odolat pokušení trochu vám předělat obličej", tak to už by Angelinina osekaná držka asi nedala. Ale vážně, je pro mě nesmírně velký utrpení na tu kůží přetáhlou kostru koukat. Navíc je to tak nádherně nepředvídatelný a zamotaný, úplnej Zodiac. Mimochodem 100 miliónů dolarů? Na plat Johnnyho s tim chodícim polyvinylchloridem? Předraženej bullshit, tfuj. ()

numi

Až do tohoto snímku jsem byl přesvědčený o tom, že pokud je na place Jolie, musí to jiskřit vždy. Ne, spletl jsem se. A není to jen chyba neuvěřitelně sterilního Deppa. Největším průserem je ale až to, že ačkoli se film odehrává v Benátkách, mohlo se klidně natáčet v mostecko-litvínovské aglomeraci. Vyšlo by to na stejno. ()

Vojcl

Akční thriller, jenž se snaží těžit z osvědčeného motivu nevinného člověka na útěku a zároveň předkládá divákovi romantickou linii mezi dvěma nesourodými postavami. Od samého začátku Turista vrší jedno klišé za druhým a i ten rádoby šokující závěr nakonec působí strašně kýčovitě. Přes velké množství akce a nijak přehnanou stopáž jsem se poměrně dost nudil a to je u podobného žánru zásadní problém. Pohromadě tak snímek drží jen díky charismatu ústřední herecké dvojice. Stárnoucí, ale stále sexy Angelina spolu se sympaťákem Johnnym zajistí, že je to film bez problémů koukatelný a místy i zábavný (třeba Deppův zběsilý úprk ala Jack Sparrow po střechách domů). Osobně bych ale čekal mnohem víc. 30%. ()

Orlau32

Říkala jsem si : co budeš dělat, jestli ten film bude mít superhodnocení a ty tam přijdeš se sprchou ! Jsem ráda, moji přátelé, že v tom "nominovaném zlatém glóbusu" nejsem se zdrcující kritikou sama. Dvě hvězdy : JOHNNY DEPP a pro chlapy koukatelná ANGELINA JOLIE. Ptám se : co tam vlastně bylo tak pozoruhodného, že tomu chtěli dát Zlatý Glóbus ? Procházející se Angelina jako pávice ve večerních toaletách po Benátkách, (řekla tam za 1a1/2 hod. asi 4 souvislé věty), ovšem bez vtipu a zajímavosti. Tvářila se nikoliv záhadně ale vyzývavě, nepoznala svého milence ani podle chůze ani podle gest či způsobu líbání ( to totiž žádná plastická operace nemůže odstranit). Dějově to bylo plytké a blbé (panu režisérovi bych přála, aby se někdy s pracovníky Ruské mafie setkal), ono by jej pak ty srandičky přešly. Tato gangsterská mafie byla vylíčena jako naprosti idioti - prostě děs ! Johnny Depp : myslím, že tu pitomost prokoukl, ale zahral si zřejmě za dobré prachy a v pěkném prostředí s populární herečkou. Byl nemastný, neslaný... Ale už dost - utratila jsem opět 99,- Kč za paskvil na kriminálku. ()

Alementina

Tři hvězdy s těžce odřenýma ušima, či spíše bez uší, neb sama nevím, proč tomu nedat hvězdy dvě. Opětovně mě iritovaly Angelininy rty zabírající pětinu obličeje, kostnatý záda a chybějící zadek (nebo vážně někomu to prkno připomíná ženský zadek?), prostě člověk na ní vejrá a pořád jen přemýšlí, jestli to, co vidí je fakt krásný a nebo je to příšerný kýč (přikláním se k variantě 2) a Johnny, který mi nikdy nepřipadal mužný a jinak nuda a nuda a nuda a žadný překvapení ... bohužel. Jedinej chlap, který stál za podívání byl Bettany. ()

Tirion

Vlastně ani nevím, jak tohle hodnotit, protože lze jen těžko rozpoznat žánr filmu. Je to komedie, thriller, romantika? Právě tahle nejednoznačnost bere filmu křídla. Scénář je slabý a nebýt ústřední dvojice a nádherných pohledů na Benátky, tak se není nač dívat. Z honiček po střechách je neuvěřitelně cítit to, že vše je před zeleným pozadím a vše, co má vypadat nahodile vypadá uměle. Vlastně nic v tomhle filmu nevypadá uvěřitelně a zejména ve scénáři i ve zpracování je mnoho nelogičnosti. Bohužel... Obávám se, že von Donnersmarck je jen dalším z řady Němců, kteří díru do Hollywoodského světa neudělají. ()

blackrain

Zřejmě mi muselo při sledování filmu něco uniknout. Nedovedu si totiž vysvětlit, jak mohl být třikrát nominovaný na Zlatý globus. Vždyť je to jen podprůměrný špionážní snímek, okořeněný hvězdnými jmény v krásném prostředí italských Benátek. Angelina Jolie hraje jako by neustále byla duchem nepřítomna a o dění kolem sebe se vůbec nezajímala a ke všemu se tvářila opravdu znuděně. Chemie mezi ní a Johnnym absolutně nefunguje. No, abych ale celý film nehaněla, tak musím zmínit dva herce, kteří za něco stojí a kteří by pozornosti diváka neměl ujít, jsou to Paul Bettany a hodně prošedivělý Timothy Dalton. Zvlášť v případě Daltona jsem byla ráda, že se konečně ukázal na plátně, byť jeho role není nijak závratná. ()

ABLABLABLA

No podle mě byl film super. A na začátku bych rozhodně nečekala, že dopadne takto. Nyní následuje větší SPOILER, čili kdo to neviděl nečíst! - Ovšem už jak jsem viděla J. Deppa v bílém saku, jak si zapaluje skutečnou cigaretu, říkala jsem si "hele nebyla by prča kdyby to byl ten Alexandr" ale to bylo spíš jen takové, že to by fakt nikdo nečekal, ovsem myšička ve mě začala hlodat čímdáltím víc od okamžiku u medailonu, ale stejně jsem potom byla překvapená. Konec SPOILERU :P Takže já z tohoto filmu teda nejsem vůbec zklamaná. Sice mi tam vadila Angelina, kterou fakt nemusím a nejlepší film ve kterém hrála je podle mě Wanted, protože tam umře, s tou svojí nadýchanou hřívou, ale jinak byl film fantastický. No a J. Depp je prostě... k tomu nejde už víc nic říct. V podstatě jakýkoliv film s ním má zaručené, alespoň u mě, 2* minimálně, i kdyby to byla sebevětší blbost. ()

kaylin

No, co si budeme povídat, tenhle film mě dostal hlavně Benátkami, které jsem v roce premiéry tohoto filmu také sám navštívil. Johnny Depp s Angelinou Jolie rozhodně nepředvádějí nějakou skvělou podívanou, jen trochu akční film, který je místy i trochu vtipný. Jenže to je přece jenom docela málo na to, aby se tohle člověku nesmazatelně zapsalo do paměti. ()

René.girl

Dvě takové herecké hvězdy jako je Angelina Jolie a Johnny Depp by si podle mě zasloužili lepší film něž takovou hloupou směsku romantické komedie a akčního filmu. Průměř s odřenýma ušima. 50% ()

slunicko2

20 million dollars for plastic surgery and that´s the face you choose? 1) Celý příběh nedává příliš smysl, ale to se od tohoto žánru snad ani neočekává. Benátky jsou pěkné, 35letá Angelina má šmrnc, škoda jen toho desexualizovaného 47letého Johnny Deppa. 2) Chtěl bych znát banku, která proplácí šek na 744 miliónů liber. 3) Výstižný koment: Verbal ()

Philcze

Jedna hvězda za Muse v závěrečných titulcích, ty jsem si totiž užil asi tak třikrát více než celý film. 20% ()

Easykk

Před tímhle filmem jsem si říkal, že už jsem to někde viděl, ale nepamatuji se o čem to je. V průběhu filmu jsem si říkal, že už jsem to někde viděl, ale nepamatuji si o co tam jde. Po tomhle filmu si říkám, že už jsem to někde viděl a že stejně furt nevim vo co tam kua šlo a o čemže to do prkenný ohrady bylo - jediný co z toho vím je to, že to bylo z Benátek. A nejvtipnější hláška na tomhle filmu je ta, kterou tam radši vůbec neřeknou - a to: Rozpočet - 100 milionů. Tipuji, že převážnou část rozpočtu spolklo nahánění, vylovování, odbahňování a vysoušení herců, kteří prostě a jednoduše chtěli vzít roha. Bohužel jim žádní Piráti nepřijeli na pomoc a tak bez pomoci Černé berly, zůstala tato Truhla pomočeného muže stát Na konci světa. ()

Thomassi

Ou ou, už na začátku musím napsat, že po dodívání Cizince jsem byl zklamán. Už i ty tři hvězdy jsou možná hodně, protože asi tři čtvrtiny filmu jsem si pořád říkal, že tomu dám dvě jak vyšitý. Na konec je to 50% s odřenýma ušima. A to jsem se na to neskutečně těšil a doufal jsem, že by to mohl být chytrý thriller odehrávající se v krásných Benátkách. Jediné, co se mi splnilo, byly právě ty krásy Benátek. Jinak nuda, veliká nuda. Dokonce ani vždy výborný Depp nenadchl, naopak, vždy, když ho poslali do řiti, ukázal se tam jen proto, že ho okouzlila Angelinu a on byl z ní úplně vedle. Tím mě doháněl k šílenství. A o co vůbec v tom filmu šlo? Že tajemný muž dlužil nějakýmu parchantovi prachy a on se ho pokoušel chytit? Možná by to bylo na dívání, ale to by muselo být zatraceně lépe podaný. Asi posledních dvacet minut, když už jsem si říkal, že tento film nic nezachrání, se začalo něco dít. Bohužel ale celkově velká slabota. ()

Rosalinda

Jejda, co to bylo toto? Já se musím nějak oklepat a srovnat si myšlenky. Vůbec nevím, jak toto ohodnotit. Hodnocení mi totiž během filmu létalo nahoru, dolů jak různobarevné prádlo ve větru. Johnny Depp dobrý, hudba dobrá, námět na nic, zpracování dejme tomu, konec na nic, Angelina Jolie dejme tomu, dobrá i na nic. Gulášek. Ona byla chvílemi opravdu neskutečná stejně tak jako celý film. Nicméně alespoň krásná, což se o filmu říct nedá. Začátek slušný, i když nuda, pak jsem z toho začala získávat jakýsi opilý pocit, jak mi postavy a kamera připadaly chvílemi neskutečné, pak jsem zase viděla v jednotlých obrazech filmu staré pohledy zděděné po dědečkovi, chvíli mi to připomínalo barevné filmy z druhé poloviny padesátých let (což by jako celková myšlenka bylo velice hezké, ale musela by to být celková myšlenka celkově vynikajícně zpracovaná, ne toto), i ta Angelina do toho na chvíli zapadla. Ale chvílemi z toho zase lezly takové ty americko-kýčovité a odpadové scény. Tak kdo se v tom má vyznat? A počáteční téměř roztomilé jak Johnny k Angeline přišel se ke konci totálně hroutí. Škoda. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)