Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

Sofia

Jdu proti proudu a dávám za čtyři, protože mně se to prostě líbilo a nestydím se za to. Angelina hrála zase to, co jí nejvíce jde - krásnou femme fatale se zajímavým povoláním (a to u toho ani nemusela běhat a montovat bomby), Johnny byl jako vždy vtipný a okouzlující. Film mi příjemně ubíhal a užívala jsem ji jemné jiskření mezi hlavními představiteli, podbarvené výborným soundtrackem. Chuťovkou pro oči byly Angelininy šaty, prostředí plesu a samozřejmě samotné Benátky. ()

Peetas

Kvalitu filmu popíšu asi takhle, kdybych byl jedním z hlavních aktérů tohoto filmu, ihned po premiéře bych co nejrychleji ze sálu utíkal zadním vchodem... ()

ARI50

No nevím sice jestli to má být bomba ale mě to neoslovilo, dost jsem se nudil a hledal kapku pozitivní věci nebo něco co víc zaujme když ne ani super herci takže nic moc. ()

becki_tu

The Tourist má jedno velké pozitivum: Johnnyho a Angelinu v hlavních rolích. Sice se trochu divím, že oba kývli na tak plytký scénář, ale ve výsledku z toho je docela fajn oddychovka s působivými exteriéry italských Benátek a překvapivě funkčním závěrem. PS.: Angelině to tady sluší jako nikdy předtím. 70% ()

Beastmaster4

Spojením dvojice Depp a Jolie mělo vzniknout něco neotřepaného a poutavého. Bohužel se tak nestalo a film je víceméně o ničem. Nevím jak kdo, ale celou "zápletku" filmu jsem uhádl již po 10 minutách. J. Depp hraje svou roli, jako kdyby si odskočil z natáčení Pirátů z Karibiku a nestihl se ze své role piráta vymanit. Angelina, i když hraje agentku, mi přijde jak "ženská od plotny" i přesto, že jinde jí role tvrďáckých agentek jdou velmi dobře - např. skvělá role Saltové. Jestli to byl záměr, tak opět nepovedený. Nic co by stálo za větší pozornost i vzhledem k hvězdnému obsazení hlavní dvojice. ()

Bauer

Čekal jsem nějakou romantickou slátaninu. Aby také ne, když hlavní role se ujali herci jako je Angelina Jolie a Johnny Depp. To prostě k romantičnosti úplně nabádá. Dostal jsem romantický film. Dostal jsem i rádoby thriller a akční film. Bohužel ve finálním výsledku je to takové nemastné a neslané a bohužel velmi nudné a to i přesto, že stopáž je něco málo přes hodinu a půl. Pravda, je že první půl hodinku jsem doslova hltal (scéna s ohořelým papírem, leč zcela nesmyslný, mě dostala) a pak přišla ta zmíněná nuda. Dialogy jak z telenovely. Akce teměř nulová. Snad jen dvě tři scény. Největším problémem celého filmu je scénář. Ten je totiž prošpikovaný nesmysli. Postava Deppa mi v půlce filmu byla jasná. Obsazení je velmi dobré. Ale herci jsou toporní. Ani jeden z nich do toho nedal vše. Samozřejmě jsem čekal nějakou žhavou sexuální scénu mezi Jolie a Deppem. Smůla! Je to taková hloupoučká pohádka pro dospělé. ()

Morholt

Problémem je Angelina. Jakmile vylezla z baráku, nasadila ten protivnej rádoby vamp výraz, bylo mi jasný že dokud nesleze ze záběru, bude zle. A vzhledem k tomu, že ze záběru neslezla prakticky vůbec a její obličej zůstával v nezměněný podobě až do konce, bylo zle prakticky po celou dobu. Zejména scény ve vlaku a v opeře mi připadaly neskutečně trapný a ze strany režiséra se jednalo o hodně okatý podlejzaní. Jinak si to vysvětlit nedovedu. Johnny Depp působil nevýrazně a ačkoliv jeho postava právě taková měla být, nepůsobil na mě moc věrohodně. A tak jediný, na co se dalo koukat, byla jedna honička s neodolatelnym pyžamem v hlavní roli a Paul Bettany v jako věčný smolař. Od režiséra tak výjimečného filmu jako jsou Životy těch druhých jsem tedy čekal mnohem víc. 30% ()

Lucasion

Ustrašený Johny a namyšlená Angelina cestují do Benátek. Film je dost předvídatelný což je jeho docela velké mínus. Johny působí v této roli opravdu dobře, protože vyděšený a nesmělý výraz dokáže zahrát velmi dobře. Moc krásné prostředí Benátek doplňuje dobrá kamera a barvy. Vcelku zajímavý příběh, ale jak jsem řekl docela předvídatelný a to z toho dělá průměrný snímek. (50 procent ) ()

Mordenroth

Relatívne predvídateľný film, čo sa deja týka, na ktorý sa mi však veľmi príjemne pozeralo. Najmä vďaka výbornému castingu. ()

Shaqualyck

Víte, asi nikdo nemá rád, když z něj film dělá blbce. A tenhle příběh, včetně zpracování, to bylo tak pro středně inteligentního foxteriéra v říji. Šlechtic von Donnersmarck se zřejmě rozhodl ukojit hlad prostého lidu po zábavě, ale nějak u toho zapomněl, že i "běžný" divák disponuje alespoň minimální hodnotou inteligenčního kvocientu a není mu příjemné nechat se takhle znevažovat. A co je nejvíc zaražející - na to, že tu hrají dva ultimátní živoucí sexsymboly, je film od začátku do konce co do erotična úplně jalovej. O nějaké chemii či snad pověstném jiskření tu není ani stopy. Scénáristé ho nejspíš zodpovědně uhasili voňavou tekutinou z benátských kanálů. ()

RelaxMan

Nuda , nuda , nuda . Tento film by se měl jmenovat " Nuda v Benátkách " . Žádné napětí , minimálně akce , jako drama to nefunguje , už vůbec . Naopak to občas funguje jako trapná komedie . Film má spoustu chyb a často ztrací logiku . Říkal jsem si , že to aspoň zachrání konec , ale ten tomu ještě dodal třešničku na dortu . Na Angelinu Jolie jsem zvyklej , že točí braky , ale Johnny Depp , který odmítá kvalitní scénáře a pak vezme tohle . Tomu se říká šlápnout hodně vedle . Jednu hvězdu dávám pouze za pěkné záběry z Benátek , které považuji za jedno z nejhezčích měst na světě . ()

ScarPoul

Film v ktorom nefunguje takmer nič. Okrem tempa. To odsýpa a robí nezaujímavý a nudný príbeh znesiteľnejším. Ale ono to už tak býva. Raz za čas sa talentovaný tvorca rozhodne, že pôjde do USA preraziť. Dostane celebrity, príbeh a skvelú lokáciu a domrví to. Pretože nerobí osobitý príbeh ako vo svojej domovine. Vypotený a vyprosený k realizácií. S ambíciami, ktoré dopĺňal pot a slzy. Sprav sexy film s týmito ľuďmi v Benátkach a uvidíš to, budeš slávny a ponuky sa budú hrnúť.. a nevyšlo to. Nikto, kto do toho bol zapojený si nemôže povedať, že je hrdý, že tento film robil. Depp a Jolie neboli ešte nikdy zbytočnejší. McQuarrie a Donnersmarck si zase môžu do portfólia dať niečo, čo podkopáva nohy inak ich dobrej filmografií. Bez vtipu, akcie, chémie a niečoho zaujímavého. Film, ktorý nemal vzniknúť. A keď už aj vznikol, nemal by sa vôbec pozerať. ()

GeusX

Devizou filmu je hezká podívaná na Benátky a čumenda na Angelinu, která se tu promenáduje jako na módní přehlídce. Jasně, nejoblíbenější herec na ČSFD, pirát z Karibiku, je taky fajn. I ta zápletka dobrá. Jen to tak nějak uteklo dost rychle, akce a špionážního napětí mohlo být klidně i více. Dobrý průměr, který však úplně nenadchne. (Viděl jsem: 2x cz) ()

Dale

Ťažko hľadám dôvod, prečo Johnny Depp prijal úlohu v tomto brakovom pokuse o špionážny film. Neskutočne logicky deravý scenár s trápne predvídateľným koncom... ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)