Doktor Smrt (TV film)

You Don't Know Jack

Drama / Životopisný

USA, 2010, 134 min

Perfektní Al Pacino v rolik Jacka Kevorkiana, který chtěl jen pomáhat lidem od bolesti a nesnesitelného života. Skvěle natočený film, který se pochlubí i dobrým obsazením v dalších rolí (Susan Sarandon hraje také skvěle). Během filmu a po jeho konci si budete přemílet otázky a to je účelem tohoto filmu.(28.3.2012)

Herecky prakticky bezchybné. Obsahově možná nejsilnější podívána za poslední léta ne-li za celý můj život. Sílu celého filmu podtrhuje navíc to, že část záběrů při natáčení pacientů na kameru, kteří za chvilku zemřou, je autentická. Některé pasáže, kdy děkuje pacient za to, že může zemřít či prosí svou ženu o poslední dar ve svém životě (svou smrt), jsou emociálně za hranou běžného vnímání. Jestli nemáte srdce z kamene či jste aspoň trochu empatičtí, musíte několikrát během filmu utírat slzy. Navíc číslo pacientů, které odvedl na onen svět - 131, je neskutečné. Stejně jako život a konec celého Kevorkiana. Chtěl bych pocítit emoce, které zažíval. Děkuju za takovéhle filmy. Člověk si hned váží víc svého života a že je zdravý a musí o to víc obdivovat lidskou sílu a vůli člověka zemřít... 93%(18.2.2018)

Bacha můžou tu být spoilery. Film Jacku Kevorkianovi vyloženě fandí, ale nedělá to nějak podlézavě a po zhlédnutí stále můžete mít protichůdný názor. Po skončení mi je pan doktor sympatický a plně ho chápu, přesto jsou mi jasné důvody jeho odsouzení. Al Pacino opět podal skvělý výkon a hodně pomáhá tomuto dráždivému filmu v divácké atraktivitě. A poučení na závěr je Nikdy se u soudu neobhajujte sami. Ne nadarmo je právničina, tak lukrativní job.(6.3.2011)

Myslim si, ze toto je film, ktory stal za to aby sa zfilmoval a aby sme sa mohli nad tym zamysliet. Mame brat eutanaziu ako vrazdu, alebo ako umiernenie bolesti pred istou smrtou alebo utrpenim pred nevyliecitelnou chorobou? Uplne som chapal doktora Kervorkiana, ktory tym chcel presadit, aby sa zmenil zakon a dovolil ludom sa slobodne rozhodnut, ci chcu dostojne zomriet alebo trpiet v bolestiach, ale hlavne, ak by mal on sam podobny problem, mohol zavolat na niektorich zo svojich kolegov, aby mu v tom pomohli. Samozrejme, ze je to kontroverzna tema a hlavne veriaci ludia su urcite proti eutanazii, pretoze zivot moze vziat iba Boh a nie clovek, ale v tom pripade, ak je clovek v kome pripojeny na pristrojoch, aby zil, by sme tiez nemali rozhodnut o odpojeni toho pristroja po niekolkych hodinach, ako spomenul Jackov advokat na sude. Namiesto toho sa pani sudkyna pyta doktora Kervorkiana: ,,Videli ste film Vykupenie z väznice Shawshank, pan Kervorkian? Viete, ako Vam tam bude?" Zacinam mat stale radsej filmy z produkcie HBO a Al Pacino si Zlaty Globus za hlavnu ulohu pravom zasluzil. ________ Al Pacino - (Jack Kevorkian) +++ Brenda Vaccaro - (Margo Janus) +++ John Goodman - (Neal Nicol) +++ Susan Sarandon - (Janet Good) +++ Danny Huston - (Geoffery Fieger) +++ Deirdre O'Connell - (Linda) +++ Todd Susman - (Stan Levy) +++ Adam Lubarsky - (Brian Russell) +++ Produkcia: Barry Levinson +++(20.5.2011)

Málokdy píšu něco tak za čerstva a tak pln dojmů jako teď. Na problém eutanázie jsem si samozřejmě udělal názor už dávno, přesto jsem se o doktora Kevorkiana osobně nikdy příliš nezajímal. A teď jsem dostal víc než dvě hodiny materiálu, který je neuvěřitelně plný myšlenek a úvah, ale také odvahy a lidské vůle. Kevorkian je (alespoň zde ve filmu) velice silná a charismatická osobnost, jejíž myšlenky jsou možná pro někoho kontroverzní, vždy ale vzešlé z čistého rozumu a logiky. Nikoli logiky právnické, která tu dostává pěkně na frak. Tím nenapadám ani tak rozhodnutí poroty ani soudní verdikt, který je celkem pochopitelný, ale jeho odůvodnění z úst soudkyně, které vyznívalo spíše jako nejistá obhajoba systému než vyjádření ke konkrétnímu činu. Chválím HBO za odvahu přistoupit k tématu tak drsně a od podlahy, chválím Adama Mazera za vynikající scénář, chválím Barryho Levinsona, který od Vrtěti psem natočil svůj nejlepší film, chválím všechny herce, a pochopitelně chválím herce jménem AL PACINO, který po Satanovi ztvárnil dokonale postavu, kterou náboženští blouznivci nenávidí snad ještě více. Jo, a chválím taky vynikající dabing, kterým české HBO film opatřilo. Jiný film na stejné téma: Mar Adentro. Sice kompletně odlišný přístup, ale stejně silný výsledek. "I have a religion. His name is Bach… Johann Sebastian Bach. And at least my God isn't an invented one." P. S. Jestli se něčeho v případě legalizace eutanázie bojím, tak je to riziko jejího vyžadování.(6.2.2011)

• Al Pacino

• - Jack Kevorkian zemřel v Detroitu 3. června 2011, více než rok po premiéře filmu. (LudeCZek)

• - Al Pacino získal za ztvárnění doktora Kevorkiana ceny Emmy a Zlatý Glóbus za nejlepší herecký výkon v hlavní roli v minisérii nebo TV filmu. (Bibr)

• - Když mluví Neal (John Goodman) s doktorem Kevorkianem (Al Pacino) o tom, jak mu vpravil do krevního oběhu krev z mrtvého člověka, jedná se o událost, která se opravdu stala. Kevorkian chtěl využít poznatky z tohoto experimentu v případné válce, kde by krev padlých posloužila jako transfuze raněným přímo na bojišti. (syphonn)