Mohu si trochu rýpnout? Děkuji. Objektem mého rýpání bude televizní stanice HBO. Ta totiž umožnila účastníkům Oscarové noci 2011 shlédnout Doktora v předpremiéře. Za tento samotný akt jí patří velký dík, o tom žádná. ALE! Co měl znamenat ten ohavný titulek, že tato verze filmu je určena pouze pro bla bla bla...? Koho to zajímá? A co měl znamenat ten ještě ohavnější dabing? Kdo to má poslouchat? Nebojím se napsat, že tyto dvě skutečnosti film zcela degradovaly, a nám tudíž zkazily jakýkoli zážitek z projekce. Výslednou známku aby si pak jeden domýšlel... Nebrblám proto, že česká nátura velí brblat na cokoli, co je zadarmo. Brblám proto, že moje filmové srdce krvácí, kdykoli je svědkem kinematografické vraždy. A jen tak mimochodem; smekám, Ale Pacino!(1.3.2011)

Kontroverzní téma jež si HBO vybralo... Proto jsem trochu v rozpacích s výsledku a hlavně z místního hodnocení. Samozřejmostí je, že Al Pacino předvedl skvělý výkon (jako ostatně vždy) stejně jako jeho kolegové a kolegyně (Susan Sarandon). S čím mám ale trochu problém, je výběr fragmentů Kervorkianova života. Do první půlky je vše relativně v pořádku, ovšem později, kdy vidíme další a další asistované sebevraždy, film ztrácí tempo, aby ho ke konci, v jinak zajimavém procesu, ztratil úplně. Chápu, že vše bylo logicky postavené na Al Pacinovi, ale chtělo to možné trochu rozvrstvit děj, snaži se sledovat i jiné dramatické linky, popřípadě nabídnout i více alternativnóch názorů. Každopádně tři hvězdy jsou pořád nadprůměrné hodnocení, protože Doktor Smrt určitě nadprůměrný film je, už je díky zmiňovaného Al Pacina. Na více ale jít nemůžu. Oh, the lingering of death. What a business. Keep death alive. Hospitals don't make money otherwise. Drug companies either. If you're rich and you have the money, you can pay to die. But the poor, they can only afford to stick it out and suffer. (28.2.2011)

Jack Kevorkian neboli "Doktor Smrt" - to jméno jsem měl v hlavě (už nevím proč) zařazeno mezi masovými vrahy, ale nikdy jsem o něm nic nečetl, neměl jsem představu kdy vlastně působil a tak vůbec. Netušil jsem, že dělal co dělal až tak neskrytě. Odteď už ho budu vnímat značně odlišněji. Jsem rád, že mě s ním tento film konečně pořádně obeznámil, a k tomu mě ještě dojal a dal mi velký podnět k zamyšlení. Al Pacino je zase jednou bezkonkurenční, těžko bych si představil jak to lépe zfilmovat.(15.11.2010)

film o souboji dvou protichůdných přesvědčení, kde na jedné straně stojí nezlomitelný Jack Kevorkian bojující za "svou" správnou věc a na straně druhé banda konzervativních "právo nebo Ježíše hájících" Američanů.. zároveň film o lidských právech, o tom, co je správné či etické a co není, který jasně ukazuje, že "morální" se nutně nemusí rovnat "zákonné".. není pochyb o tom, že eutanazie je rozhodně kontroverzní téma, ať už jde o možnost zneužití či jiná úskalí práva zemřít, ale v případě Jacka Kevorkiana musím kroutit hlavou nad tvrdohlavostí amerického právního systému, který i přes očividnou dobromyslnost Doktorova jednání (jímž, ačkoli bylo ve finále pak i protizákonné, nikoho nepoškodil) neměl pro jeho činy pochopení.. v tomto emotivním snímku se každopádně veškerou tuto problematiku podařilo vyobrazit výborně (především poslední půlhodina byla parádní) a celé to ve mně stále intenzivně doznívá i půl hodiny po skončení.. ty nejsilnější 4*(29.3.2012)

Odhliadnuc od faktu, že distribútor si preklad filmu vyložil po svojom a za každú cenu chce pritiahnuť diváka i peniaze, si skúsený divák vyberie sám. Stačí pohľad do očí Al Pacina na DVD obale a je rozhodnuté. Pacino si po dlhšom čase vybral dobre a film si ukradol celý pre seba. Ako "asistent" pri samovraždách nevyliečiteľne chorých a trpiacich určite rozdelí divákov i verejnosť na dva nezmieriteľné tábory. Ja som pevne stál za názormi doktora, ktorého tradične fantasticky stvárnil Al Pacino a súhlasím s názorom, že každý by sa mal rozhodnúť sám za seba. Ani vláda, ani štát, ani boh.... iba ja sám. Je to jeden z tých filmov, ktorý kladie zaujímavé otázky a dokáže v každom z nás vyvolať záujem o tému i vytvorenie si vlastného názoru. Napriek tomu, že film má neskutočné množstvo príležitosti na citové vydieranie, nedeje sa tak. Skúsený Levinsom k téme pristúpil profesionálne a namiesto sĺz by radšej videl diváka, ktorý aj po skončení filmu bude na tému eutanázie myslieť. Film nemá vyslovene silnú scénu, aj keď by som rád vyzdvihol scénu prvej nevydarenej prezentácie prístroja smrti, či prvého pacienta v dodávke, no napriek tomu má u mňa poctivé štyri hviezdy. 80%.(24.10.2011)

• - Děj filmu je situován do 90. let, přesto je v něm zmíněna zákonná eutanazie v Nizozemsku, kde ale byla uzákoněna až od roku 2002. (bohhous22)

• - Jack Kevorkian zemřel v Detroitu 3. června 2011, více než rok po premiéře filmu. (LudeCZek)

• - Doktor Jack Kevorkian „pomohl" dle dostupných materiálů ke smrti 130 pacientům, 14 z nich je jmenovitě zmíněno ve filmu. (syphonn)