Dokument ze zimních olympijských her. Sestřih nejdůležitějších okamžiků ze všech olympijských sportovních soutěží. Největší prostor je věnován spanilé jízdě našich hokejistů ke zlatým medailím, včetně velkolepého přivítání ve vlasti. (oficiální text distributora)

AllShallFall

Litvínovský rodák, Ivan HLINKA, sestavil hvězdný tým, složený i z 8 litvínováků, kteří vybojovali jediné Olympijské zlato v historii. Góly našeho týmu na tomto turnaji: 19. Góly hráčů z Litvínova: 12. Počet asistencí našich hráčů na tomto turnaji: 19. Počet asistencí hráčů z Litvínova: 5. A to přesně: Martin RUČINSKÝ: 3 góly, 1 asistence, Vladimír RŮŽIČKA: 3 góly, Robert REICHEL: 3 góly, Petr SVOBODA: 1 gól, 1 asistence, Jiří ŠLÉGR: 1 gól, Josef BERÁNEK: 1 gól, Robert LANG: 3 asistence. a Jan ČALOUN. Jsem hrdý, že pocházím z Litvínova ! ! ! ()

WANDRWALL

Byl to tehdy skvělý hokejový výkon, který se pořail zdejším hokejistům, a měli přitom i velkou dávku štstí. Štěstěna je vrtkavá, o čtyři roky později naopak byl tým silnější, lepší, ale něml to štěstí, bez něhož sport není sportem. Kdyby nedocházelo k překvapením, zvratům, tak by sport asi tolik netáhl. Výkoný českých hokejistů v Naganu pobláznili tehdy celou republiku, a emoce se zvedaly a vyvrcholili až po výhře nad poslední překážkou Ruskem. Předtím ale to byla Kanada, s níž sehráli vyrovnaný zápas a ještě předtím USA, které český tým drtilo polovinu zápasu, ale Hašek čaroval, pak se karta obrátila, Jágr otočil vývoj zápasu a došlo k senzaci, protože USA mělo tehdy asi nejsilnější tým na turnaji. NAGANO - a už je tomu 12 let. ()

Arsenal83

Hodnotenie je premrštené fanúšikmi, ale s triezvym pohľadom toto je len priemerný dokument. Málo dramatický, príliš popisný. Napríklad tam mohlo byť viac situácií s komentárom z priamych prenosov, to ľuďom robí husiu kožu, nie jednoduchý vyprávač. Všetká česť českým hokejistom, ale dokument nebol taký stopercentný. ()

Jirka_Šč

Ještě zpětně mám slzy v očích. Pamatuju, jak jsem vstával v pět ráno na každý náš zápas. Jak nikdo u nás v té době nepracoval. Třicet tisíc lidí, kteří od pěti rána sledovali finále v centru Prahy. Úžasné. ()

SOLOM.

Nejlepší na celém Naganu bylo, že jsme se nemuseli učit a coby osmáci mohli chodit s deváťákama čumět na zápasy místo učení. Ale ne, teď vážně…Nikdo nám nevěřil, přesto to kluci zvládli. Hokejem tehdy žila skoro celá republika a bylo to super. Hašek byl skutečně Bůh a celá ta parta v čele s fenomenálním Hlinkou byla prostě excelentní. Jsem rád, že jsem to zažil a nikdy na to nezapomenu… ()

ARI50

Nejkrásnější olympiáda dětství a éra hokejového šílenství, nezapomenutelné emoce žádná škola ale hokej a ne jen to vzpomínky zaryté hluboko v srdci. Hoši Děkujeme. ()

duklak2

Triumf nade všechny triumfy. To co dokázali naši hokejisté bylo něco neskutečného. Od té doby věřím na boha, protože jim přál. Bylo mi necelých třináct let, když Petr Svoboda vstřelil vítězný gól. Za pár dní začíná olympiáda v Kanadě, tak třeba se zase dočkáme hokejového zázraku. ()

oLí

Hala Big Heat se však stala především jevištěm nejočekávánějšího turnaje Olympijské historie. XVIII. Hry v Naganu ozdobilo setkání nejlepších hokejistů naší doby Pro jeho historickou jedinečnost se mu začalo říkat Turnaj Století...Jágr s Růžičkou ve dvojci, tak co vymyslí tahle dvojka... Jágr, Růžička, gól ! Jágr, stále Jáágrrr goooool...cha chá! Reichel, Ručínský stále Martin Ručínský... Teď Šlégrrr... Paterova hokejka v podpaždí Prongera, Lindros, Shanahan, ještě šance, skvěle Hašek, pozor ještě šance a je vyrovnáno... Trevor Linden.. vyrovnává... Tak Roberte... jsi pašák Alby ! Neuvěřitelně, neuvěřitelně, snad hokejkou nebo čím já vím... Brandon Shanahan musí dát, pokud ne, sme tam, joooo ... sme ve finále, sme ve finále, Dominik chytil ! Patera, byl sražen, zahákován ! A pojď, Pavle Pojď... není to gól, to je škody to je škody, Pa-Pavel už neměl dost sil. Beránek, Beránek, dééééj, tyyyčká ! Svoboda... Stračeno !!! A to je zakázané uvolnění Rusů ! Nejlepší hokejisté z celé planety se utkali v Turnaji století. Hašek, Jágr, Lindors, LeClear, Brett Hull, Tony Amonte, Mike Richter, Brian Leetch, Gretzky, Roy, MaCinnis, Forsberg, Bure, Yashin, Fedorov, Selanne, Helminen, Tikannen, Koivu, za Kazachstán famozní bratří Koreškovové. Jako pohádka, ve které byl ve finále hlavním záporákem kníratej prcek rozhodčí McCreary, pohádka, která neomrzí v moc pěkně zpracovaném dokumentu. Skvělé drama, horror i romantika. A taky jedna z mála věcí, díky kterým můžeme být na svůj národ hrdí, co více dodat :) Snad jen - byl jsem u toho ( jako desetiletej capart v sest rano ve svem oblibenem kresle u TV, samozrejme ). __ PS: prosím nevíte někdo co je to za hudbu, která v hale zněla pokaždé když padl gól ? ()

maseer2

"Otevíráme zlatou bránu olympijského turnaje. Jsme olympijští vítězové. Přepište dějiny....." - vždyť to všichni známe :) ()

Seabeast

Jako malý jsem si tuhle VHSku pouštěl do zblbnutí, kór tu závěrečnou hokejovou část. Tohle se prostě z paměti nikdy nevymaže, ty neuvěřitelné zážitky a pocity spojené s hokejovou euforií. ()

Marek1991

Dokument ako taký je okrem dĺžky zaujímavý možno rozhovormi popri rozoberaní jednotlivých zápasov, no výhradne sa venuje mužskej hokejovej časti napriek tomu, že tu prvýkrát bol aj ženský turnaj. Občas je vtipné počuť výslovnosť mien ako Sákik, vidieť hokejistov, ktorých som ako dieťa obdivoval, zvlášť po toľkých rokoch a uvedomiť si, čo všetko pre ľudí v tej dobe hokej znamenal. ()

Kryton

Petr Svoboda..GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ()

Paxxx.cz

Nejkrásnější hokejový rok mého života. Jednak si do dneška pamatuji jak jsem s nadšením pravidelně sledoval každý zápas národního týmu a jakou obrovskou radost a hrdost jsem cítil když Petr Svoboda střelil svůj nejslavnější gól kariéry. Navíc jsem i v tomhle roce potkal poprvé osobně Jágra na exhibičním utkání Jágr teamu v Třinci kde se mi i podepsal :-). ()

MikO_NR_1909

Dokonalý športový dokument rekonštruujúci naganské udalosti z pohľadu českého diváka. Skvelo spracované, momentky, ohlasy, anamnéza. Pre nás Slovákov ťažká lekcia a obrovská dávka nespravodlivosti formátu, na ktorý sme doplatili aj v Salt Lake City o 4 roky neskôr a i to je predsa len dôvodom, prečo si to z technického a objektívnejšieho hľadiska nemôžem plnými dúškami vychutnať. Inak práca Zápalu je v tom, čo robil, viac než zapálená :) do hry a i to pridá 20% zo zážitku. I pre nehokejových priaznivcov. Prvýkrát bolo prvýkrát. ()

gogos

Kdo to zažil naživo, tak tomu při sledování tohoto dokumentu musí opět naskočit husí kůže, zježit se vlasy a zakousnout se do nehtů, jako tenkrát... ()

rt12

Pánové a dámy letos už uplynulo 15 let od hokejového zázraku v Naganu. A kruciš to nám to poskočilo je Olympiáda a píše se rok 2018. Tak jakpak dopadneme ? ()