Voda pro slony

• Česko Vlak do neznáma (více)

Starý muž stojí před cirkusem a je zcela zjevné, že utekl z domova pro seniory nebo z jiného podobného zařízení. Majitel cirkusu se snaží zjistit, kam starý muž patří, ale on ho přemluví k rozhovoru. Je sice už starý, ale stále má dost duševních i fyzických sil a nepotřebuje být v zařízení, kde mu dávají tlumící léky. Má pět dětí, ale ani u jednoho z nich nemůže bydlet. Vypráví majiteli cirkusu, že jeho život je s cirkusem těsně spjatý a rád by se do něj vrátil. Zde je jeho příběh: V Americe vrcholí hospodářská krize a Jacob Jankowski, jak se náš muž jmenuje, byl třiadvacetiletým synem polských přistěhovalců a studentem veterinárního lékařství na Cornellské univerzitě. Do dokončení studií už mu zbývá jen jedna závěrečná zkouška, když se jeho rodiče zabijí v autě. Bohužel tím nepřichází jen o rodiče, ale také o střechu nad hlavou, protože jeho otec se zadlužil v bance a ručil veškerým svým majetkem. Nešťastný Jacob nevidí žádný důvod, proč dokončovat studia, a vydá se do města, kde by snad mohl sehnat nějakou práci. Ani tam nedojde a naskočí do rozjetého vlaku, který převáží cirkus Bratrů Benziniových. Zpočátku ho chtějí z vlaku vyhodit, ale když majitel cirkusu August zjistí, že je Jacob veterinář, dá mu práci. Jeho prvním úkolem je vyléčit nemocného koně jeho manželky Marleny, která pracuje v cirkuse jako krasojezdkyně, a její číslo cirkusu vydělává i v těžkých časech alespoň nějaké peníze. Jacob okamžitě zjistí, že koně nelze zachránit a jediné, co pro něj ještě mohou udělat, je utratit ho. Marlena je nešťastná, ale svého koně miluje a nechce mu způsobovat další bolest, a tak souhlasí. Jacob koně zastřelí a vzteklý August ho kvůli tomu málem vyhodí z jedoucího vlaku. To ostatně dělá s každým nepohodlným člověkem. August je zlý nejen na lidi, ale i na zvířata a jeho chování je naprosto nevyzpytatelné. Ale Jacobovi odpustí, a dokonce se s ním začne po svém způsobu přátelit. Jednoho dne pořídí cirkusu nové zvíře – slonici Rosie – a přeje si, aby ji Jacob vycvičil a Marlena s ní vystupovala. Doufá, že toto číslo přiláká spoustu diváků. Rosie se však nejeví být dostatečně inteligentní a Augustovi se zdá, že všechno dlouho trvá. Chová se k ní velmi krutě. Jacob zcela náhodou zjistí, že slonice nerozumí pokynům, protože jsou pronášeny anglicky. Když na ni mluví polsky, slonice v pohodě reaguje. Marlena a Jacob se do sebe zamilují. August to zjistí a Marlenu zbije a na Jacoba pošle své zabijáky. Marlena Jacoba varuje a on chce, aby s ním utekla. Oba vyskočí z vlaku a utečou. Augustovi lidé je však najdou. Jacoba skoro zabijí a Marlenu vrátí zpět k Augustovi. To však Jacob nemůže nechat jen tak... (TV Prima)

sarfian

Tento film nieje nijak zvlášť dobrý ani zlý. Je to taký priemer...a sakra dlhý. Dve hodiny je moc na tak plytký príbeh, kde sa vlastne ani nič extra nedeje. Dokonca ani nežné pohlavie tu nenájde tú svoju láskyplnú atmosféru. VIDENÉ 1x a nikdy viac ()

milhouse333

Jeden z těch filmú, které jsou tak nějak kouzelné. A není třeba se bát toho, že tam hraje někdo, kdo je populární díky pubertální slátanině Twilight. Protože Pattisonovi tu hraní jde obstojně a společně s Reese jim role šlapou skvěle. Navíc dobrých filmú na cirkusové téma je málo a tenhle má skvělou kameru, příjemnou hudbu a navíc jednu krásnou, tlustou dámu s chobotem. ()

Aurewen

Tak tentokrát se tedy s volbou jména hlavního hrdiny opravdu nenadřeli...povýšil na jméno svého kolegy ze Stmívání-Jacoba. Co se týče Reese, pro mě bude prostě v každém filmu Reese jenom Reese a žádnou jinou postavou, ona prostě jiná nebude, neumím ji vidět jinak, jako někoho jiného, je pořád "stejná" a stejně tak i dle mě hraje. ()

Oonika

Celý film zachraňuje cirkusové prostředí, jinak by šlo o další tuctovku. Nejvíc mi asi chyběla chemie mezi Robertem a Reese, jejich scény jsem čekala takové mnohem víc elektrizující, ale bohužel. Robert najednou nějak ztratil šarm... ono být upír je asi větší terno než nedostudovaný veterinář. Největší poklona patří slonici Rosie :-) ()

LucyD

Je to pěkné, místy možná trochu přehnané, ale přeci jen neohrané. Nápad zasadit děj okolo cirkusu je opravdu pěkný a myslím, že slonice dodala onu atmosféru, kdy člověk prostě musí projevit cit. ()

ER

Fajn podívaná, z které však snaha čpí na sto honů. Ne vždy se dramaturgie trefila do pojiva lásky či nenávisti,bolesti a radosti a zůstala jen výše avizovaná snaha ukázat ....ani nevím,co přesně. Lásku na pozadí chudoby v době americké krize 30.let? Drsné poměry, které vedly k zoufalým činům? Právě mnoho otázek, které film vyvolává, je jeho "zabijákem". Na druhou stranu je tu cirkusové prostředí a dojemné scény se slonem (ani vyhazování lidí za jízdy z vlaku tolik nedojme),které umocňuje "gestapák" Ch.Waltz s bodcem v ruce. I na Pattinsona se dá dívat a dokonce jsem "přežil" i R.Witherspoonovou a to je co říct. ()

Lasombra

Když začal ten surovec píchat do slona jako do plyšové hračky, tak jsem film vypínala. Čekala jsem od toho příjemný, romantický příběh zasazený do 30 let. v cirkusovém prostředí. Zatímco jsem byla akorát znuděná a posléze i znechucená. A Reese se chovala jako tuctová herečka bez šarmu, což mě dost udivilo. ()

Acrobat

Okrem zlého castingu...,mi vŕtalo hlavou, že ak som išiel okolo cirkusových slonov na rozľahlom parkovisko veľkomesta, zamieril som ďalej do nejakého nábytkárskeho centra. Nemám problém zasadnúť si a debatovať na tému "bez lásky nelze žíť". Dá, ono stačí vyjsť z krabice a rozhliadnuť sa na "úspechy" ľudí, "manažment" súčasnosti a je zrejmé, že Boh toto tu dávno opustil. NIkdy som nepochopil kto sú artisti, cirkusanti, ani po filme nemám celkom jasno, ale majú akúsi moju tajnú podporu. http://www.youtube.com/watch?v=qs72CzpV4ck (videné 07.09.2012, BD) ()

Petulka88

Tohle výborné cirkusové představení má dvě hvězdy. Odporného despotu Christopha Waltze a hlavně úžasnou slonici Rosie, která by svýma očima rozbrečela i skálu a jediným zvednutím chobotu dokáže vyjádřit víc emocí než většina jejich lidských kolegů. ()

E lan

Veskrze průměrná záležitost s nesympatickým (nemůžu si pomoct) Pattinsonem, výborným Waltzem a jen tak tak průměrným scénářem. Dohromady docela slušné zklamání... ()

FerryCFC

Když zde píšu mé hodnocení stále mi ještě hrají závěrečné titulky s úžasným soundtracktem, který film doprovázel po celou dobu. Film se odehrává v prostředí, které je na jednu stranu nesmírně krásné a barevné, ale na druhou stranu neskutečně kruté . Film mi přišel, že měl již od prvních minut dobré tempo, jednoduché vysvětlení, žádné dlouhé dialogy a hned se šlo na věc. Přesto mi přišlo, že mezi našima hlavníma hrdličkama chemie nefungovala tak jak má. Waltz ten zahrál zaporáka na výbornou a kdo ho v tomhle filmu bude nenávidět za postavu, kterou hraje a zárověn milovat za to jak ji hraje tak přesně ví co tím mám na mysli. On a slonice Rossie drží film tam kde má být a to mi stačilo. Ještě zmínim, že u Pattinsona mi přišlo, jako by byl ještě jedním zubem upír, hraje moc identicky at už má jakoukoliv roli. Film mě i přes málo výhrad více než bavil a dostal jsem přesně to co jsem očekával. ()

Pathrose

Příjemná romantika s Robertem a Reese, ale hlavně opět výtečným Christophem Waltzem, který si mě začíná získávat stále více a více. Kostýmy, výprava, hudba, kamera... to vše bohužel předčí scénář. ()

waska

Přes odpor k vybledlýmu upírskýmu panákovi jsem nakonec mile překvapen. A to jak celým filmem, který má napětí, atmosféru, dobré herce, tak právě tou bledulí, která nakonec přece jen umí hrát, když se mu dá pořádná role. ()

mira.l

O tomhle filmu jsem nějak nevěděl a jsem rád, že jsem na něj přišel. Zajímavý příběh stylizovaný do 30. let, řekl bych, že tahle doba Reese docela sluší. Ale ono jí to sluší vlastně v každém filmu:). ()

Kotsour

Skvělá kamera, výprava a Christoph Waltz. A co, že je scénář tak trochu ohraný a tuctový? Ono si to ani na nic jiného nehraje. Já z toho cítil takovou tu atmosféru mimoreality, kdy sledujeme výjevy ze zcela odlišného světa, než je ten náš - z cirkusu, který je neustále v pohybu a na hranici prosperity a krachu. Tak trochu pohádková, nebo spíš fantaskní atmosféra zde alespoň na mě fungovala dokonale a Pattinsonův plochý ksicht a očka mžourající do světla jako vyhulený bulvy právě se probudivšího rastafariána, mi to pranic nezkazili. Ona mu ta role, troufám si možná až trochu riskantně říct, docela sedla. Byl to prostě mimoň vržený do nového světa a kolotoče událostí, které ovládal jen zčásti a já se spolu s ním nechával unášet tou krásou, kterou ze sebe tenhle film vymáčkl. ()

Likan7

Mám takové filmy rád, mám pro ně prostě slabost, a už to tak asi bude.. Nemám obvykle Reese Witherspoon rád, ale v tomhle všechna čest teda. Stejně tak jako Cullenovi. Líbivě pomalé, nikterak ale zajímavější. Jo, a Christoph Waltz jako vždy pecka! ()

Hannibal1913

Z těch 74% je mne na blití. Nejočekávanější film všech dob.. Proč je to formou vyprávění? Není těchto typů filmů už přehršle (a hlavně kvalitnějších). Sračka desetiletí ()

odvedle

Film má príjemný dej, príjemné hercké obsadenie, kupodivu aj Pattinson konečne niečo hrá (ako skutočne má sofistikovanejší prejav než aký som čakal, a s akým sme sa mohli doteraz stretnúť) i keď hlavný hrdina by mohol byť ešte presvedčivejší, väčší macho :) a na to, že je týždeň pred premiérou Pirátov, tak som očakával, že pôjdu do kina väčšie hlúposti. ()

JonasJonas

Hudba a výprava parádní. Potenciál, který tento film měl byl však promarněn. To mohl být tak hezký film, kdyby se ho ujal někdo jiný. No a ten strašný scénář. Uff. ()

DadysGirl

Marlena (Reese) okouzlující, její manžel odporně zlý (tak čistě zlý charakter už jsem neviděla dlouho) a Jacob (Robert) k sežrání... Film utekl a dneska si říkám, jestli na něj nepůjdu znovu... ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

21.02.2010

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (více)