Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

TommyDiamond

Takový příběh je vždycky obdivuhodný a především motivující pro další lidi. A přes neštěstí, které se Bethany stalo se nikdy nevzdala. Můj obdiv nad hereckým výkonem patří především Anně Sophii Robb. Četl jsem, že za pouhé tři týdny se naučila jezdit na serfu. Film mě nepřišel zas až tak dobrý. Byl hodně podobný osudovému létu, ale akorád byl obohacený o tu nehodu se žralokem. Vím, že herečka A.S.Robb o ruku nepřišla. A já se pořád díval na to jak jí grafici ve filmu skvěle odmazali. Celkově 70% ()

Monty2729

Tento počin měl velmi mile překvapil. Trochu jsem se bála, že to bude celé působit trapně a lacině. Tento pocit se však nedostavil. Snímek navíc skutečnost kopíruje opravdu věrně, což na mě udělalo velký dojem. ()

windows

Čekal jsem...ale marně. Jsou daleko lepší filmy ze života, sportovní dramata. Tady se útočí a těží z lidských citů, ale děj...nevím. Nechytlo mě to... ()

Basso

V poslednej dobe sa akoby roztrhlo vrece s filmami o surfároch. Toto bol jeden z tých lepších. Režisér vsadil na emócie a podľa mňa spravil dobre. Vynikajúco spracoval námet a pridal k tomu zopár pekných viet. K tomu sa pridalo lepšie herecké obsadenie a vznikol toho film, ktorý neurazí a polahodí oku na sobotný večer. ()

Meev

Takhle. Nebudu tu lhát, ale po útoku jsem si řekl, co to bylo z totální sh*t... S odstupem času mi došlo, že přidáním nějakého epického souboje s vodním dravcem by to na realistice moc bodů nedostalo a po načtení o události jsem v klidu uznal, že film se povedl. Skvěle. ()

Comida

Příběh sám o sobě je strašně moc dojemný a cením si Bethany Hamilton společně s odvahou a její láskou k surfingu. Každopádně jakožto film to vše působí strašně přehnaně filmově, až je těžké uvěřit že se vůbec něco takového stalo. Pak si ale uvědomím že je chyba na straně režiséra a scénáristů. Naprosté příběhové klišé kterému se těžko dá uvěřit nechci rozhodně extrémně kritizovat, nicméně kdyby příběh nestál na základě skutečné události, rozhodně bych si do něj za to že působí hrozně hollywoodsky více rýpnul. Jinak řečeno, i když se to vše doopravdy stalo, je to naprosté klišé. Po herecké stránce obstojné a hlavní protagonisté jako byla Bethany, mamka a taťka byli sympatičtí. Většina vedlejších postav v čele s ulízanými a svalnatými chlapáky jenž rozparádí nejednu dívčinu, působila strašně otravně a nejradši bych si přál aby se oni stali krmením pro žraloka kterého chudáka dravce od přírody vyobrazili jako veřejného nepřítele číslo jedna. Jeho pátrání už jen působilo strašně úsměvně. Prostě, v jednu chvíli je to nechtěná komedie, v jednu chvíli částečně ale ne extrémně, fungující emotivní drama. I přes první fakt nemůžu zapřít že jsem se nenudil i přesto že jsem věděl jak to skončí. Rozhodně se nejedná o špatný film, jen o průměrný snímek, snažící se každou cenou ždímat slzy, a vytvořit napětí za pomocí třesení kamery jako o život. U mě to jak to mělo fungovat, nijak značně bohužel nefungovalo. Průměr 5/10. ()

ANTYCHRYST

To že to je dle skutečné události je velkej mazec.. a klobouk dolů..vrátit se po takové zkušenosti do vody to chce velkou odvahu.. Jediné co mě vadilo je občas hodně velká hra na city až mě to kolikrát rozesmálo :) :) konec dobrý.. vsechno dobrý.. Je hustá.. S jednou rukou a pahejlem tohle zvládnout :) 70% ()

jafuska

film který vypráví o velké dávce adrenalinu surfařů a i když se stane tragédie, přesto svoji lásku k tomuto sportu a k moři obětují téměř vše snad i svůj život, povedený film a do samého začátku mě tento film chytil a nepustil až do posledních titulků ()

Ernie_13

Ja fandím takýmto filmom, ktoré zobrazujú srdcervúci príbej zo skutočného života (o to viac, keď je z prostredia športu) a vôbec mi nevadí, že je to natočené formou "všetci sú krásni, usmievaví a chápajúci". :P ()

Renie42

Krásný a dojemný příběh. Moc fandím Bethany, nevzdala to a bojuje dál. Z její síly a odhodlání bysme mohli všichni čerpat. Nádherná Havaj, příroda, velké vlny. Nejen na konci byla pravá Bethany, také si střihla malé cameo uprostřed filmu. ()

miki68cz

Pohádka dle skutečné události, ti američané si ty skutečné události snad vyrábějí na zakázku. I přes kýčovost je film koukatelný díky hlavní hrdince, která hraje doslova jak o život. Doporučuji fanouškům surfingu a krásných a dokonalých amerických hrdinů. ()

Solverino

Jedna hvězdička za hezké havajské scenerie, ale na to mám TravelChannel HD. Bohužel hezké mladé naivní křesťanské us pipky nějak nedorazily, jenom takové nedomrlé škaredky, ale což - nobody´s perfect. Hodně velká nuda, patos stříkající na metry z plátna :( asi film určen mladým pubescentům, aby měly blbky u čeho vzdychat a večer brečet do polštáře...? Jinak naprosto o ničem. Celkem nechápu ty vysoká hodnocení...? ()

Andinistka

Průměrně natočené sportovní drama s obstojnými hereckými výkony, v titulcích na konci doplněné o záběry skutečné Bethany, to mi přišlo hodně dobrý:). ()

ClownK

Jsem nadšený kdyby to šlo dal bych i více. Skvělé herecké obsazení i nasazení. ,,The end....is just the beginning,, ()

sannyve

Naozaj je fascinujúce, koľko síl sa v človeku nájde. Zabudnem na tých prvých 20 minút, počas ktorých sa nič neudialo a ja som iba čakala na žraloka. Na začiatku som totiž mala pocit, že je to film o dvoch bárbinach (Alana s Bethany sa na seba tak podobali, že som mala problém ich rozoznať). Lenže jedna z ich zrazu nemá ruku. Potom to už bolo len potešenie. Z prekonania samého seba, z kamery, z nádherných vĺn. P.s: Naozaj som uverila, že AnnaSophia Rob aj v skutočnosti nemá ruku. ()

Tominni

Silný příběh Bethany Hamilton, který ale Sean McNamara tak úplně nevyužil. Za zmínku stojí pěkná kamera (především surfařské scény), dojemná příběh (o vytrvalost, síle a odhodlání) a závěrečné záběry při titulcích. Film dojme, ale nemůžu se zbavit pocitu, že tomu zkrátka něco chybí. ()

01.01.2012

01.01.2011