Na motivy literární předlohy Zdeňka Třešňáka, v režii Petra Slavíka a podle scénáře Miroslava Sovjáka vznikl napínavý dvoudílný příběh ze současnosti. Hlavní postavou je úspěšný primář gynekologie okresní nemocnice. Účastní se výběrového řízení na její privatizaci. Objektivita rozhodování je zpochybněna pokusem diskreditovat jej před veřejností. On sám pak pátrá po okolnostech a vyprovokuje zásah ministerské inspekce. Vypukne válka mezi konkurenty v privatizačním procesu, která obnažuje zákulisí veřejné správy, policie i vazby do nejvyšších míst. (oficiální text distributora)

honz

Příběh maloměstského lékaře, který "bere spravedlnost do svých rukou". Námět na aktuální témata součnosti (privatizace, korupce...) je zajímavý, jeho zpracování už tolik ne. Herecké výkony některých protagonistů dost slabé: L.Vaculík jako "drsňák" dost nepřesvědčivý, přímo tragický byl (jako většinou) Bob Klepl. ()

Kuny27

Nudně dlouhý začátek... Teprve po polovině prvního dílu se děj rozjíždí, ale tehdy mě to opravdu vtáhlo do děje. Nevím, jak to hodnotit, ale líbilo se mi to. ()

Kovaja

Po delší době se na Čt oběvil další skvostný kousek který mě naprosto pohltil a nepustil od telky.Jeden skvělý herec vedle druhého a tempo filmu je vzrůstající takže klobouček.No a Mirek Etzler to je bez diskuze pan herec. ()

Piškotka

Zákulisí privatizace, mohlo se zvolit atraktivnější a méně politické téma. Hodně stárnoucích hereckých es bylo spíše na škodu. M. Etzler mi vůbec nepřijde jako ideál krásy, co může mít žen, kolik chce. Jeho hraní mě nebaví. Konec byl zbytečně utnutý a na konci s dechem. ()

prezdivaka

Myslím, že nadprůměrný televizní projekt, který není ztrátoun času. Scénář, jak je zřejmé, není vycucaný z prstu ani nápadem psalců telenovel, ale adaptací literární předlohy podle skutečné kauzy. Dobře řemeslně zoracované od všech profesí. Pokud tady někdo píše, že je to levné televizní provedení, tak netuší, co píše. Je to naopak dost poctivé a neošizené. Vím o čem píšu, mám s tím dlouholeté zkušenosti. Pokud má kritik výhradu, že to nevypadá jako seriály temný případ či Pustina, musí si uvědomit jaký je rozpočet na dvoudílný televizní film v produkci ostravského studia. Navíc v roce 2008. Ano, některé postavy jsou občas blízku určité karikatury nebo lépe řečeno mírně schematickému podání charakteru, ale televize tvoří pro širší okruh. ()

mira007

Tv drama o doktorovi, který vlivné skupině brání v privatizaci nemocnice ( trochu nelogická zápletka), tak donutí jeho milenku ho obvinit ze znásilnění a pak vraždy a on jim to v druhé polovině tak nějak začne vracet. Druhá polovina je hodně přestřelená do poloparodie, ale vyprávění šlape celkem ok a udrží to pozornost i při té délce. Tři hvězdy i za bohaté obsazení . ()

Dillon

Celkem povedená televizní detektivka. Má hluché a někdy dosti nepravděpodobné posáže, ale na nedělní večer super oddychovka s příjemným hereckým obsazením v hlavních i vedlejších rolích. ()

ostravak30

Jeden z mála televizních filmů s kriminálním či detektivním podtextem, který nekončí dobře a spravedlivě. I tím mě zaujal. V době svého natočení byly naštěstí podobné praktiky dávno pryč, takže je to spíše náhled do devadesátých let. Dnes se konkurenti ničí odepřením dotací či u soudu. I tak je ale dvojdílný film docela napínavý a dokonce stihne diváka i překvapit a zaskočit. Do poslední chvíle jsem tak čekal, jak to vlastně dopadne. ()

Kozlowski8

TV film o tom, jak snadno se může vážený člověk dostat do neskutečného maléru... Špatně a naivně napsaný příběh, přitroublé dialogy a tristní herecké výkony. Etzler mi připadá, že hraje ve všech svých filmech a seriálech tutéž postavu, používá stále stejné výrazy. Dva "drsní" chlapíci působili poněkud směšně a to samé se dá říct o partičce lidí okolo starosty (Andrej Hryc), kující pikle v místní restauraci. Celé dílo bylo možná ušito horkou jehlou a příliš se nezdařilo. 15%. ()

EddieIron

Pominu-li, že se mi nějak nechce věřit tomu, jak se kvůli bezvýznamné nemocnici kdesi v Zapadákově unáší a vraždí, tak to bylo dobře natočené, dobře obsazené a dobře zahrané. ()

zigy

Vaculík jako gauner? ano, ano, ano - konečně jsme přišli na to, co mu sedí!!! (podobný objev jako u dalšího modrookého notorického klaďase Henryho Fondy v Tenkrát na západě). Carda retarda jako inspektor ministerstva vnitra? ne, ne, ne.......a co Etzler jako hrdinský hlavní hrdina? - možná.....no, snaží se, ale takový Vetchý by z toho vytřískal daleko víc, a to zejména sympatie diváků. Já jsem k Etzlerovi až tak moc nefandil, a to jsem podle scénáře určitě měl, vždyť ta postava si to v tom boji PROTI VŠEM přímo říkala. Že žijeme v žumpě, někteří jen tuší, ¨takže tenhle film jim snad otevřel oči, a to je velké plus tohoto záslužného počinu. ()

joywork

Pokus o drsnější krimi s českými reáliemi a doktorem Mádrem, který se bez rozmyslu žene do záhuby v naivním boji proti veškerému zlu. Při svém způsobu chování mohl být rád, že vyvázl životem. Ale koukat se na to dalo.. ()

trollfjord

Takový trošku toporný pokus o českého posledního spravedlivého. Chvílemi se choval jako naprostý idiot, k tomu nic nechápající rodina a pochopitelně, zrada právníka - kamaráda. Konec pak naprosto neuvěřitelný. ()