Epizody(14)

Pět dětí na tvrzi a zákeřný soused za branami. Vítejte v tak trochu jiném středověku! Dobrodružný komediální seriál pro celou rodinu. (Česká televize)

Hell_ena

Uznávám, že seriál je naprosto nemožný, ty děcka tam mě hrozně otravovali a o příběhu ani nemluvím :D 2* dávám za kvalitního záporáka a jeho hlášky :D Ničím jiným mě seriál ani nezaujal, bohužel ( jak už to tak bývá :( ) záporák prohrál :((( ()

Don Carlos

Když to člověk bere jako oddechovou zábavu pro děti pod 10 (nebo pod 6?) let, docela to funguje. Herecké výkony příšerné, ale něco se tam přeci jen děje. ()

Šípek

Měl jsem možnost vidět jen seriálovou verzi a tu také hodnotím. Zcela při smyslech prohlašuji, že to byla legranda i dobrodrůžo. ()

marusshhka

No ano, těch nedokonalostí bylo hodně, asi až moc, ale když já mám tak ráda pohádky... Takže nakonec se mi to vlastně i líbilo:-). A ta nejmladší, Kateřina, ta byla moc roztomilá:-). ()

Meev

Jak tu píše pan Gudaulin. Přijde sem hodně lidí, kteří na seriál dobře vzpomínají. A já se k ním hrdě hlásím! ()

nmarca

Přestože by si to zasloužilo hodnocení "odpad" (seriálová verze), dám tomu 2*, a to za pokus o historicko-dobrodružný rodinný film a za to, že jsem se (kupodivu) vydržela dívat až do konce na všechny díly. Jinak to bylo opravdu strašné: všichni - v čele s pitvořícím se Pavlem Křížem - přehrávali jako nejhorší ochotníci (snad s výjimkou Davida Prachaře), děcka byla dost nesympatická a mluvila jako Pražáci z počátku 21. století, scénář nezachovával ani náznak logiky, ani ta romantika nestála za nic. ()

nooly

Jako seriál se tato slátanina nejeví býti takovým zlem, jako film. Stále však jde o v mnohých směrech hloupý počin plný amaterismu (hlavně kamera, zvuk a střih). Ale musím přiznat, že nuda to pro mě není, místy jsem se pobavil. ()

subic

Obsazení a exteriéry slušné, ale zbytek? Viděl jsem více méně omylem asi 3 díly na "déčku" a vlastně už ani nevím, o čem to bylo. ()

sharka.68 odpad!

Naprostej odpad! Tohle nikdo soudnej neměl pouštět na obrazovku, když už to někdo bez mozku natočil.....ale aby pustili Poslední propadne peklu, to ne! :-( ()

BradleyT

Jako pohádka by to mohlo fungovat, ovšem opravdu pro ty nejmenší. Ovšem nutno dodat, že už byly natočeny mnohem lepší pohádky. Tomuto schází herecké výkony a lepší hudba. ()

hadouken

Nemůžu si pomoci, ale mě se seriál moc líbí, mám ho spojen se svou maturitou, protože během učení jsem na to koukal stále dokola. Herecké výkony nebyly nějak zvlášť ohromující, ale Tereza Voříšková byla krásná jako vždy. Ideální seriál když prší je hnusně a vám se nikam nechce. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Mně se dětské seriály prostě líbí. A tak i když tomuto chybí mnohé - je to vcelku zdlouhavé a nemá to žádné velké grády - je to jaksi sladké a plné dětí, které si chtějí hrát, ale musí bránit tvrz. A že měly pár dobrých nápadů! "..." ()

martins

Ach bože, bože nejen film, ale i jeho 7 dílna verze pro TV, slaboučké, dobré historické kostýmy a výkon Pavla Kříže v záporné roli. David Prachař také ok, ale moc prostoru nedostal, v hlavní roli děti a oblíbená Tereza Voříšková, takže pro mne pasé a pro děti v době které vévodí Harry Potter asi taky. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

GsPiDeR

Pěkný seriál pro děti a jejich rodiče. Musím říci, že jsem se docela bavil. Hlavně záporák Kříž je výbornej. V celém seriálu bych nehledal moc historickou hloubku. Vnímal jsem ho jako dobré rozptýlení ze všech těch seriálů "které si na něco hrají". Tenhle je pravý opak. ()

svist10

Že by se blýskalo na lepší časy? Daleko pravděpodobnější je, že je to jen ojedinělý případ, přesto jsem rád za každý český produkt, film či seriál, který nemusím automaticky odstřelit do odpadu. Ať žijí rytíři jsou právě takový případ. Přestože trpí nevyrovnaností dílů (čtvrtý díl je peklo), má sympatické postavy a pohádkově přehrávajícího záporáka. Šermířské scény by sice chtěly cvičit a cvičit, ale šarvátka (Ne, nenapíšu "bitva", tohle slovo mám schované pro jinačí spektákly, v čele s Královstvím nebeským.) na konci má říz a konečně se klube něco jako pýcha na české tvůrce. Přesto nebudu přehlížet chyby. Spousta pasáží je neskutečně natahovaných (např. slaňování dětí z Krvenosova hradu,), za což asi může režisér, který nemá odvahu říct dost, celý seriál nemá sevřený děj a o gradaci pan režisér a scénárista Janák taky jaktěživ neslyšel. Vznikla z toho dobrodružná pohádka, ve které děti vysílají salvy šípů a hereckému osazenstvu kraluje jeho nejmladší člen. Průměrné tři hvězdy se zdají málo, ale v kontextu české (seriálové) tvorby je to málem na Emmy. ()

DanielDall

Infantilní kostýmní utrpení na pokračování natahované jako Spejblovy kšandy. Podobně jako u u jiných projektů i zde je mi záhadou,že producent je s takovým výsledkem spokojený. ()

J.CTORN

Lidi, uvědomte si prosím že to je dětský seriál. Kromě toho atmosféra středověku je tu skvělá, asi díky tomuto seriálu jsem si v dětství středověk zamiloval. A to nejlepší, herecké výkony Kříže alias psychopata Albrechta z krvenos, jsem lepšího českýho záporák neviděl. A to jak to zahrál, naprostý luxus, takže se vy neobjektivní kritici uklidněte a dívejte se na to jako seriál pro děti. 9/10 ()