Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Styxos

Jako akčňák fajn, ale jako pokračování slavný série neuvěřitelná sračka. A oficiální text distributora strašně kecá - Willis není ve skvělé formě. Willis se celou dobu tváří, že už to chce mít za sebou, dostat prachy a jít třeba venčit psa ()

voleman

Tak aspon už vím, že když je film tak špatně hodnocen tady na CSFD, tak že na něj opravdu nemá cenu chodit do kina. Poslední Smrtonosná past sice není úplně špatná, ale dobrého naní je opravdu pomálu. Je to spíš takový hodně průměrný akční film, který z původním konceptem Smrtonosných pastí nemá skoro nic společného. Jedinými klady tohohle filmu jsou standartně dobrý Bruce Willlis a titulková písnička Doom and Gloom od Rolling Stones. Jinak příběh je těžce podprůměrný a akce je sice dobrá, ale na film s takovým rozpočtem té kulervoucí akce bylo málo a zas tak dechberoucí určitě také nebyla. Tahle past je prostě určitě nejhorším dílem z celé série a můžete jí s klidným svědomím vynechat a pustit si radši nějaký ze čtyř předešlích dílů (nejlépe jedničku), které jsou o několik tříd lepší, a to po všech stránkách. 50% ()

Aqualung

Tak pan Willis je opravdu nazpět. A v plné parádě.Lítá všechno auty počínaje a helikoptérou konče.Hromady ohně,drcených aut a betonu, hurikán kulek.Co dodat?Asi nic.Kde je konec téměř osobnímu filmu z mrakodrapu fi.Nakatone? ()

ZinedineCR7

Ale viete čo? Trhnite si! :) Die Hard ma síce klesajúcu tendenciu, ale who cares? Riešiť, že ,,ak by to bol hocijaký iný akčňák, tak tomu dám 5 hviezdičiek, ale je to John McClane, tak dam dve hviezdičky" a podobné blbosti je úzkoprsé a len zbytočne znevažujú tento film. Keď som videl hodnotenie, tak už som sa zľakol podobného prepadáku ako tomu bolo u Taken 2. Nepopieram, že začiatok tak vyzeral. Ale čím to išlo ďalej, tým si ma to viac a viac získavalo. Síce som najprv myslel, že sa jedna o 16 blokov a podobné srandy, ale potom prišlo zničenie polky Moskvy, výborne riešenia z neriešiteľných situácii a už som presne vedel, ktorá bije. John z hlášok nestratil ani za mak(hoc toľko o tej dovolenke kecať nemusel) a zo schopností je zbytočne hovoriť. Dovolím si tvrdiť, že žiadna časť už neprekoná jednotku, ale byť náročný a zvyšovať latku už pred filmom je na smiech. Medzi 4-5, ale som veľký fanúšik Johna. Odo mňa máš za päť :) ()

Hollohlaway

To si z nás dělá někdo ale řádnou krdel. Popadnou průměrný akčňák s Willisem, a napadne je pojmenovat ho jako další díl vynikající série Smrtonosná past. Naprosto neuvěřitelný chaos, nelogičnost, zkratkovité skákání od akce k další akci a dál k ještě větší akci..Scénarista musel prodělat lobotomii, jinak nevím. Rovnou to začne bouchat, kdo je kdo, proč, nač...Jai Courtney je ten nejtopornější agent jakého jsem kdy viděl, a zmatený chaotický střih, kdy jsem naprosto ztratil orientaci v jakkékoliv složitější akci to jen dorazil. Jen kvůli Brucovi dávám dvě hvězdy, jinak naprostá ztráta času, zaplaťpánbůh, že jsem na tom nebyl v kině. ()

jenik71

Po tom, co jsem si přečetl zdejší komentáře, jsem se až polekal, že mě pátá past nenadchne. A opravdu nenadchla. Není to žádný velký průšvih, jenže je také pravdou, že ze všech předchozích dílů je tento nejslabší. Proti přestřelkám, honičkám a výbuchům nic nemám, ty jsou efektní, problém je v tom, že se zcela vytratil duch, kouzlo a vtip dílů 1-4. Také John McClane viditelně zestárnul a už nemá takovou správnou šťávu. Pokud by se točil další díl, mám obavu, aby McClane už neseděl jako stařec na invalidním vozíku a zlosyny nelikvidoval speciálně upravenou berlí ... Z úcty k celé sérii vidím hodnocení někde okolo 50%. ()

Composter

Hrůza. Po všech stránkách. Z McClanea se stal prudič, který kazí každou akci svému špionátorskému synkovi. Ten mu zase tak často říká Johne, že si od počátku říkáte, kdy ho konečně nazve tátou (a že se to stane!). Duo otec-syn (ale i otec-dcera u záporáků) nefunguje - spíše otravuje. Takže esence Die Hard je ta tam. Jediné, co z filmů zůstává je akce. 3 akční scény, které jsou naštěstí tak krásně těžkotonážní a přehnané, že baví. Mezi nimi se i ztratí sté Johnovo postěžování si, že "je jen na dovolené!". Nechte Johna v klidu zemřít, tohle si nezaslouží. ()

greath

John Moore a spol zničili celú tu legendárnu sériu o policajtovi z NYC. Veľká škoda, že vznikol piaty diel ako tento. ()

Jello Biafra

Som veľmi sklamaný a nasraný zároveň. Piate pokračovanie mojej obľúbenej akčnej série nie je nič viac než len prehliadka hromady rozbitých aut a scén, ktoré popierajú fyzikálne zákony. McClane sa tu vydává do Moskvy, aby zachránil svojho syna, ktorý sa ocitol pred súdom. Avšak zistí že jeho syn Jack je agentom CIA a má za úlohu ochrániť dôležitého informátora, ktorý má kľúč k prísne tajným dokumentom o černobylskej havárii. Nakoniec však zistíme že všetko je inak a kto je tu hlavný záporák sa dozvieme prakticky až na záver. Ale to už po prežitom martýriu celého filmu je divákovi úplne jedno ako skončí, hlavne aby už skončil. Jednotlivé akčné scénky ako treba zbesilá honička aut na začiatku filmu či útok helikoptéry Hind 24 na mrakodrap sú scény nahodené na plátno bez ladu a skladu a aj samotná smečka teroristov sú len nezaujímavé ksichty. Séria Die Hard bola vždy založená na civilnosti hlavného hrdinu, ktorý mal vždy tú smolu že sa ocitol v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Tu sa však z McClanea stáva priam terminátor, ktorého nič nezastaví a ktorý vesele preskakuje sklenenou výlohou a na silnici likviduje jedno auto za druhým. Tvorcovia celý film efektne zaklincovali záverom, ktorý sa odohráva v meste duchov Pripyať a naša nesúrodá dvojica tu absolvuje sériu prestreliek bez akéhokoľvek nápadu a švihu. Nehovoriac o nelogičnostiach ako napríklad že cesta z Moskvy do Černobylu sa dá absolvovať za pár hodín či štandartné klišé ako hádka otca a syna. Vo výsledku tak Die Hard 5 pripomína skorej nejaký tuctový akčňák do ktorého si akčný hrdina menom John McClane len odskočil jak cameo a ktorý nemá s pôvodnou sériou vôbec nič spoločné. ()

kenkaku

Asi ano... asi je to nejslabší ze všech dosavadních D.H. Nicméně není tak špatná abych se nad tím sesypal. Je třeba se na to dívat jako film s Bruce Willisem po roce 2000. Už nikdy to nebude jako dřív. Každopádně. Celkem vzato #5 je podívaná, která svým popíráním fyziky a biologie nijak nevybočuje od svých předchůdců. Nafackovat by zasluhoval jen režisér za neschopnost pořádně natočit honičku (asi mu nikdo neřekl, že je fajn točit na více kamer)nepřehledná kamera s stupidní střih je vážně tragedie. Jakmile se ale děje akce na místě, je to mnohem lepší. O moc si to vylepšil přítomností ruštiny (každý mluví tak jak mu zobák narostl a to se mi líbí). Jako bonus si tam zahrál můj oblíbený bojový vrtulník, takže ve výsledku vše v pořádku. Mohlo to být lepší, ale... jmenujte mi jediný film s číslovkou 5 co je tak dobrý jako originál? ()

ZkuKol

Asi takhle, Skip Woods pseudonym buď Trošky nebo Magnuska, protože nikdo jiný by tohle napsat nedokázal. Moore je prostě zoufalý rutinér, kterému se ještě jakž-takž povedla honička a likvidace záporáka, ale jinak je to fakt blbý jak tágo. Kluci to chtěli mít vtipný, akční a rychle odsýpající. Syn vs, otec nebyl špatný nápad, ale proč ho neobsadili někým, kdo už táhnul film? wtf momenty, kdy John přežije dvě likvidační bouračky bez šrámu a ještě křičí ať na něj střílej?! Nesmyslné scény vylévání emocí u bagru, skok z mrakodrapu, a je to teda Moskva nebo Budapešť?!?!?! Do Pripjati je cca 1000 km, ale kluci to berou autem. Zvrat a podrazy v ději, které jsou jasné po 5 minutách, neřeším. Jako těch 100 minut jsem přežil a hodně jsem se nasmál, žel to nebylo hláškám Johna, ale blbosti Skipa s Johnem. Doufám, že to napraví a uzavřou šestkou, protože takovýhle konec si McClane nezaslouží!... 40% PS: alespoň byl podpořen export slovenských herců... a dali prostor i postiženým trpícím arytmií (mentální) ()

Babous

Ohromná blbost - ohromná legrace. Fakt jsem se smál při honičce v centru Moskvy, při šílené zápletce (ten chlápek způsobil výbuch Černobylu - lol!) i při scénách, v nichž jedna exploze střídá druhou. Myslím, že tomuhle filmu je trochu křivděno. Já kvůli nízkému hodnocení čekal fakt nudnou blbost, ale celkem jsem se bavil. Nezapomínejme, že je to pátý díl a jak známo, pětkrát převařená voda už se taky moc nedá pít. ()

Sdoom

Please, no more...příště by se to totiž mohlo jmenovat Smrtonosná past: McClane vs. Avengers. I když ani ti by asi neměli nejmenší šanci proti týpkovi, co vyleze skoro bez škrábance z džípu po 10 kotoulech, propadne se pár desítek metrů lešenim a tak dále, a tak podobně. K tomu ještě pár nechutně patetických scén a k tomu stále se opakující maximálně jednou trochu vtipná hláška, že je na dovolený. Strašně stupidní film...bohužel ten volňásek do kina jsem už musel nějak použít. (kino, orig.) ()

upson

Kastrace McClaneova universa, dokoukat se to dalo. Obecně by to bylo na průměrné 3 hvězdy ale od DIE HARD čekám více :-/ 50% ()

Šakalík

No nečekal jsem zázraky, ale takhle mizernou slátaninu teda taky ne. John McClane – ať už v mladší nebo starší variantě – popáté už prostě nebaví a to hlavně proto, že tenhle díl nemá s předchozími filmy vlastně vůbec nic společného. Die Hard devalvoval na tuctovou akční řežbu epických rozměrů, kterýžto průšvih se hlavní protagonisté snaží žehlit neustálým popichováním, což má ale přesně opačný efekt. Záporné postavy jsou zoufale nezajímavé a scénář je i na poměry akčního filmu slabý, protože prostě nemá hloubku. Ránu z milosti dostane divák ale až v závěrečné části odehrávající se v Černobylu – to je prostě trapas. Kdepak, tenhle film si mě opravdu nezískal a doufám, že na něj brzy zapomenu. ()

KR4T4S

Hlášky nejsou vůbec cool, špatně načasované, akce je hodně overthetop, postava syna totálně nesympatická, oba McClanové se při přestřelkách chovají naprosto neohroženě (na druhou stranu, proč by si měli dělat starosti, když vše vybuchuje a lítá jen kolem nich a oni můžou stát face to face kulometům... - kdyby to platilo i pro záporáky, tak to beru a neřeknu ani slovo), akce je sice poměrně přehledná, ale jak už bylo napsáno, je to strašně digitální. Jo a Willis nikdy nebyl herec na oscara, ale tady prostě rezignoval na nějaké hraní úplně, nevím, kdo je větší prkno, jestli on nebo Courtney. Plus několik wtf scén (telefonát s dcerou během jinak podařené autohoničky, skon rusandy v helikoptéře a netrefí se do chtěného cíle, neustálé opakování věty "Já jsem na dovolené") škoda. Za dobrý a výrazný soundtrack a za to, že to bylo aspoň tak blbé, že jsem se tomu mohl smát 35% ()

netahlo

Ach jo, tohle boli. Kde je muj starej dobrej vtipnej John McLane??? Ted uz je jen starnouci sentimentalni moula, ktery sem tam jeste nejakej ten zasobnik vystrili, ale jinak nudi. O jeho cool synatorovi coby agentu CIA ani nemluvim, ten me sral kdykoliv se objevil v zaberu. O parnik horsi pokracovani nez ctyrka a v podstate je to parodie na celou kultovni serii. Budu si muset brzo pustit jednicku, abych si spravil chut. Tohle bylo tezky zklamani a jen tak nepreboli. Jedine pozitivum - vyborny Sebastian Koch. ()

LadyVader

No teda, čekala jsem že z toho budu zhnusená a ono to bylo celkem v pohodě. Není to už Smrtonosná past, just random action movie with bruce Willis.. Ale btřeba ta honička na začátku byla fakt parádní. Zničte si co nejvíc aut, dokonce jsem tam napočítala i nějaký škodovky. :D Sice ten konec byl místama takovej děravej.. Ani Maybach fakt nemůže být na místě rychleji než helikoptéra, ale jelikož to byl akční výplach, tak je to odpuštěno. 6/10 for me :) (šestýho dílu se teda, upřímně už fakt bojím :D) ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014