Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

GOREGASM

Od první repliky hloupé a pseudovtipné až běda, herecky nesympatické (MacClane junior) a nezajímavé (všichni záporáci). Alespoň, že ta akce jde Moorovi od ruky, jakkoliv je nutné ji brát s astronomickou rezervou. Úvodní destruktivní projížďka Moskvou a závěrečné rendez-vous s vrtulníkem jsou po hříchu jedinými chutnými sousty téhle neumětelsky spálené frančízy. Přirozená lehkost a nadhled, které sérii vrátil Wiseman, je nenávratně pryč a duo Moore/Woods tento projekt stručně řečeno zazdilo a i na nijak odvázaném Bruceovi je vidět, že podvědomě tušil těžký fail (komerčně se ale více než dařilo). 35% ()

Caiiiczech

Rambo Terminátor Univerzální voják John Mc Lane si protentokrát vypůjčil manýry Ethana Hunta. Slibně znící kombinace a prvních cca dvacet minut stopáže fungující pokus. Vizuální orgie, do kterých omylem zabloudil stárnoucí John, který je opět na dovolené. Pro jistotu to opakuje každých deset minut - asi abychom nezapomněli - protože scénárista s režisérem zapomněli úplně, cože to vlastně točí za film. Inu... natočili dobře vypadající akční řež s nesmysly (faktickými, zeměpisnými) ve scénáři, několika dobrými hláškami, spoustou směšných situací (v tom horším slova smyslu) a zakončením na zvracení. Budu dělat, že jsem tento díl neviděl a jako terapii si budu pouštět první díl celý týden před spaním. 30% ()

jirkis

Takže moje milovaná past se konečně dočkala pokračování. A...dopadlo to všelijak. Spousta akce, málo humoru a hlášek...Takto bych to shrnul. Navíc to s "pastí" jako takovou nemá nic společného. Jako akční film je to dobré a kdyby se to jmenovalo jinak, možná bych od toho nečekal tolik, a hodnotil bych líp. Kde se vytratilo to kouzlo předchozích pastí? ()

sadlokan

Ale vydržel jsem jen do srdceryvnýho monologu"Když je člověk polda"Dokouk sem to.Alespoň jsem zjistil,že do Černobylu je dost snadný vlezt a spatřil jsem ženu,která čuchala radioaktivitu jako starej Geiger-Miller,aby ve finále spatřila ve zpětnym zrcátku od vrtulníku jak se z jejího ďádi stane hamburger. ()

Rockerman

Ať si kdo chce co chce říká, ale akční filmy jsou dějově a dialogově vždycky sračka, bez vyjímky ( a tento obzvlášť). Právě proto jsem kdysi na tento žánr zanevřel. Pak jsem ale vše přehodnotil a začal jsem se na ně dívat, jako na výborné, přehnané komedie. Prostě přestal jsem u toho přemýšlet, jestli to mám brát vážně a přestal jsem v tom hledat logiku. No a začal jsem se výborně bavit. U této "pětky" Smrtonosté pasti jsem chrochtal blahem. Božský Bruce jezdí terénním mercedesem po střechách aut, jsou tu bohaté přestřelky i ten souboj s helikoptérou, plnou zloduchů je tady. Prostě spokojenost. Bonbónkem je fór, kdy otec se synem chtějí ukrást auto před čečenským podnikem, to je bez ironie, vynikající vtip! ()

Zaitsev

Film o nějaké té pasti a uplně špatný? Jo, tenhle fakt je. Že je v těchto filmech patos, to jsem si zvykl pokud je vyvážený nadsázkou, proč ne. Ale ona se tahle smrtonosná past bere uplně vážně a když si kluci řeknou, jak se maj rádi, chtělo se mi blejt. Moskva? Proč ne, osvěžující prostředí, ale Pripjať?? Proč? Navíc je pro mě neodpustitelné, že městečko je hned vedle elektrárny, přitom je to až za lesem :) Pro jakou cílovou skupinu je tenhle snímek? Pro idioty? Jedna hvězdička z povinnosti a druhá za německýho rusáka Sebastiana Kocha :) S touhou vyhlížím RED2! ()

BOURQUE

Zatiaľ najslabší diel, ale to sa Bohužiaľ dalo čakať. Scenár má veľké nedostatky a režisér nezvolil správnu cestu. To nezmyselné zničenie nekonečného počtu áut v „maďarskej Moskve“ len dáva veľký hluk, ale malý bum. Dávam tri hviezdičky len kvôli tomu, že B. Willis sa snažil to celé zachrániť ako John McClane. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

P.J.2

Po nečekaně nadupaném čtvrtém dílu přichází pětka, která s chutí dlabe na všechny Die Hard pravidla a představuje se nám jako naprosto bezduchá budgetová akce s nemastným, neslaným dědkem v hlavní roli. Musim tady mimořádně zkritizovat střih, a přitom by si člověk myslel že v téhle době není možné takhle zprasit základní střihačskou práci. Tfuj. PS: Nechápu Hollywoodskou inteligenci, kterého vola napadlo že bude alespoň slušný nápad dát GDtDH Johnu Moorovi? ()

FilmWave

Prijde mi to jako standardni akcni b-ecko, do ktereho omylem zabloudil McClane. Akce se mi dokonce libila - vrtulnik a leseni (i kdyz Woods sam sebe vykrada z Hitmana), destrukce aut v Moskve. I ty obcasne odkazy na minule dily ("shoot the glass", mercedes na moste). Hlavni fail je ovsem debilni scenar, neni to ani trochu vtipne, jen trapne (s vyjimkou "Safe house my ass"). Proste to neni vubec Die Hard. ()

char_t

Režisér prohlásil, že na McLaneovské žvásty v dnešní době není nikdo zvědavý. Já říkám, že film bez " Yippee ki-yay" není Die Hard, a až budu chtít vidět lítat vzduchem auta, pustím si Kobru 11. A to jsem si říkal, že čtyřka mohla být lepší. Zlatá čtyřka! ()

Nerd4Dreaming

Škoda té narační i vizuální rozstříštěnosti, všechno je hrozně zmatené a nepřehledné a je jenom kulisou pro další a další výstřely a výbuchy. Jinak se film věrně drží formátu "Die Hard", ale v tomto ztvárnění to zkrátka nefunguje jak by mělo.. ()

fr3ak

Úplně stejná sračka jako tupá čtverka. Budiž ji přičteno k dobru že se aspoň nebojí ukázat nekolik slušných úmrtí a McClane si sem tam ještě dokonce i zafuckuje. Prostředí Ruska mi přišlo fajn a tmavě modré filtry s k takovému drsnému místu hodily. Jenže co je mi to platné když celá Johnova postava a s ním i celá série naprosto ztratila identitu a stal se z ní kastrát. A který vemeno k režii tak významné série pustilo Moora? ()

hazaba

To, co dělalo smrtonosnou past smrtonosnou pastí, tedy svérázný humor Johna McClana, ve filmu téměř chybí a je to hodně znát. Spousta honiček, výbuchů, typických i pro ostatní díly, je tu spíše samoúčelná a ukazuje, jak jsou McClane i jeho syn nezničitelní. Děj je divný a nelogický. ()

matini

Co to jako mělo být? První půl hodinu se nedělo nic jiného, než že se šrotovala auta... naprosto zbytečně protahovaná honička, spoustu nesmyslných kotrmelců a divné hlášky. A jak to podivně začalo, tak to i pokračovalo. Po prvních patnácti minutách jsem to chtěla vzdát... vůbec nechápu jak jsem to těch 105minut vydržela. ()

Lyžař

Smrtonosné pasti pro mě vždy byly vzpomínkou na mládí. První díly byly až neuvěřitelně super. Postupem času jde ale kvalita do háje. Už John není hrdinou, kterému bych držel palce. To ani náhodou. Zato je zde několik scén, kde jsem třeštil oči, jak je vše vizuálně zpracované. No ale to mi opravdu nestačí. Tady se Bruce Willis pohřbívá sám. Radši nějakou jeho typickou komedii, než tohle. ()

helloween93

Willis tu dostává fakt málo prostoru, vůbec mi nepřišlo, že by byl tahounem filmu on. Tohle nemá mimo Johna McClana s původními díly nic společnýho. A to digitální finále... radši nic. ** ()

Heroine odpad!

Nejsnadnější, a zároveň potenciálně nejzábavnější co se nabízí, by v takovém filmu bylo vypíchnutí podobnosti mezi otcem a synem. Ať už v jejich rozhádaném období, nebo později při společné akci. Ale tohle je idiotsky vymyšlená zápletka, a v podstatě každý potenciál je naprosto mrtvý. Je to nepříjemně agresivní a hloupý, a nekonečná scéna, kdy se ničí auta v ulicích? Směšný a pitomý. Kolik by asi bylo mrtvých řidičů, během téhle akce... ()

Folky

Film, který si zaslouží být smazán a zapomenut. Nudné, nepřehledné...no prostě o tom nemluvte. Nikdy. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014