Alice in Wonderland

USA, 1915, 52 min

W.W. Young

Viola Savoy
  • blondboss

Jedna z ďalších "pravekých" adaptácií známej rozprávky, ešte v podaní nemého filmu. Táto v poradí tretia verzia z oných čias bola v podstate asi najviac výživná, ale aj napriek tomu, ten zub času je tam tak vidieť, že jednoducho už na dnešnú dobu je to strašný úlet a zároveň strašný shit. Jednak zlá kvalita a jednak ťažká nuda. Jednu hviezdičku ešte pridávam z úcty. 30 %(27.10.2017)

53% to je skoro výsměch. Tohle je opravdu skvělý film ! K vidění: https://www.youtube.com/watch?v=-E-kc4Wvsaw(4.6.2016)

V této němé adaptaci se Carrolův román proměnil ve snový kabaret, plný bizarních zvířecích masek, jejichž konfrontace nejednou nabývá až hororového či groteskního rázu. U tohoto filmu jsem si také snad dosud nejsilněji uvědomil, jak blízký může být němý film knize. Když jsem četl z masivních liter na mezititulcích Carrolovy básničky či repliky postav, měl jsem vpravdě dojem četby knihy ilustrované živými fotografiemi. Jaký to návrat v čase!(15.4.2010)

1.verze je tak nějak divná. Ale tato 3.v.je už plně našlapaná podívaná. 2.v.jsem zatím neviděl.(17.7.2017)

• Frantisek.Fu

15%(18.4.2018)