Martin Luther King, jedna z nejvýraznějších osobností 20. století měl sen o rovnoprávnosti Afroameričanů. Troufám si ale tvrdit, že ho ani ve snu nenapadlo, že o něm o 47 let později natočí tak zoufale nezáživný film. Myslím si, že tak "napěchovaný" život jaký doktor King vedl, by si zasloužil mnohem důstojnější a mnohem dějově "zhuštěnější" filmovou podobu. Jako jediný světlý moment filmu Selma je zde hlavní herec David Oyelowo, který se do mentality doktora Kinga perfektně vcítil, nicméně hluchá místa a dějová prázdnota stahují jeho snahu bez milosti ke dnu. „I HAVE A DREAM...“(6.2.2015)

Dobrý film, jehož témata - odkaz občanského hnutí a Martina Luthera Kinga - jsou dnes aktuálnější než by se mohlo zdát. "Naše společnost zdeformovala samotnou naši přirozenost. Od dob otroctví, přes Rekonstrukci, až k oné propasti, před kterou dnes stojíme jsme viděli řadu mocných bílých mužů, jak vládnou světu a svým chudým druhům nabízejí na usmířenou onu ničemnou lež. A když se děti těchto chudých bílých mužů rozplakaly hladem, jenž nelze utišit, krmí je otec tou samou ničemnou lží. Tiše šeptanou lží, že ať už je v životě stihne cokoliv, vždy můžou najít útěchu v tom, že je jejich bělost vždy staví nad černochy." Amen. 80%(25.5.2015)

• JohnMiller

Tento kúsok bol extrémne nudný, nezáživný a dejovo prázdny. Martin Luther King si teda zaslúži rozhodne lepšie spracovanie. Toto bola vyslovene černošská propaganda v ktorej boli pozliepané dokopy tri či štyri silné momenty do neforemnej vaty. Ani herci mi nesadli. Ako, remeselne to bolo spravené dobre ale tá komorná atmosféra ma ubíjala k smrti. Jediné čo ma pri sledovaní naozaj zaujalo bol hudobný doprovod. Hrali tu nádhernú černošskú muziku, blues, soul, funk, folk proste sa to počúvalo lepšie ako pozeralo.(1.2.2015)

Kde zacat? Uzasnym hereckym obsadenim a vykonmi? Prekrasnym rozpravacskym stylom? Mnozstvom nenavisti, ktore sa za tych 50 rokov vobec nezmensilo? Obrovskym odhodlanim? Krasnou hudbou? Skvelym vyuzitim historickych zaberov? Velmi silny film. Smutne na nom je to, ze nam bohuzial ukazuje, ze v niektorych veciach, cim viac sa veci menia, tym viac ostavaju take iste.(23.3.2018)

• Malarkey

Selma je film, který je v přesném duchu, jako třeba takový J. Edgar. Jen s tím rozdílem, že je daleko sterilnější, přímočařejší a rozhodně nesází na zaujetí, ani na filmovost. Spíše na strohost a precizní dokumentárnost. To ale u filmu zrovna nevyhledávám, protože když bych chtěl dokument, pustím si dokument a ne film, který má především chytnout a zaujmout obsahem. Celou dobu jsem si tak myslel, jak je David Oyelowo dobrou volbou pro roli Martina Luthera Kinga, jenže jsem se nemohl zbavit dojmu, že za celé dvě hodiny z filmu nevytryskl ani moment jakékoliv emoce, čímž by si mě tento film dokázal alespoň na chvíli získat.(14.2.2015)