Viděl jsem ďábla

(festivalový název)
  • Jižní Korea Akmareul boattda (více)

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Ji-woon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters přináší osobité a kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru prodchnutého groteskním násilím. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník. (oficiální text distributora)

darkreider

Achilovka na dva kusy a pán si hopsá ako laňka. Nejak sa neviem ubrániť pocitu, že rozštvrťovač mal permanentne navrch a vďaka tomu je dej jednoliate krvácanie a hlavný hrdina celú dobu len zadýchane dobieha svoje vlastnú korisť, napriek tomu, že aspoň polovicu času to mal mať pod palcom. Takto nastolená situácia ma nijak do deja nevtiahne, akurát ma nechá premýšlať aké krutosti by som mu na povale spravil sám. Dívať sa na tento plán pomsty, ktorý od začiatku zlyháva ma nebavilo, napriek tomu, že korejci sa "toho" neboja a eRko im je málo. ()

IXOXI

Nevidím žádný důvod, proč by někdo dobrovolně sledoval Bílé maso s výměnou rolí oběti a pachatele v tomto podání. Další zbytečně násilný film. ()

kondor77

Na můj vkus to bylo dlouhé. Závěr je strhující, ale film nezachrání ani konfrontace hlavních představitelů. V některých detailech nejednoznačně půvabné... mám tím především na mysli krvavost. ()

vikino1

Kdyby se nakonec sám zastřelil, hodnotil bych daleko výšš. Taky by mě zajímalo kolik je v Korei masových vrahů na KM čtverečení, a kolik je tam ženských, když je tam zabíjejí jak na běžícím pásu ... ()

sanikope

Spojenie artu a gore v korejskom filme o pomste(len pre silné žalúdky). Prvá polovica vyborná (4 hviezdy), druhá zaostáva veľmi (1 hviezda). Škoda prepálenej minutáže a I Saw The Devil mohlo vypáliť úplne inak. Režisér si nedokázal ukontrolovať tempo z prvej hodiny a zviezol sa na nekončiacom prenasledovaní vraha. Medzi obeťou a vrahom film dôjde do štádia kde mi je už úplne jedno kto je obeť a kto vrah. Akákoľvek bariera medzi nimi úplne mizne a stáva sa s toho iba naháňačka myši a kocúra, ktorá sa neskôr kompletne utápa v preškvarenom násilí... ()

onlavu

Parádní akční thriller, neustálá akce a napětí. Masový vrah, který nezabíjí pro nic za nic, jednou zabije ženu/dívku policisty. Ten si to samo sebou nenechá líbit a jde mu po krku. Nechce ho však zabít, ale přinést mu ta největší muka. PS: Je libo šťavnatý lidský steak? ()

Petey

Na můj vkus moc dlouhé, ovšem celkem to fičelo. Některý scény byly pěkně nechutný a nekompromisní, rozhodně to nebylo nic pro slabší povahy :-D ()

Franc1s

Težká váha, tehle temnej korejskej thriller o zvláštním agentovi, kterýmu jeden psychopatickej vraždící magor zabije snoubenku..Poté chce polda samozřejmě odplatu, která vyniká svou brutalitou, krvavými scénami, kdy z lovce se stává pěkný psycho a kořist se může chystat na dluhou smrt... Finále famózní, tu poslední půlhodinu jsem snad ani nedýchal. Že já blbec, neviděl tohle dřív, no nic, vydím to na koukní se na ostatní filmy tohoto režiséra. Ty dvě hodiny stály za to!!! 9/10 ()

netWoor

přehlídka brutálních scén, které jsou spojeny rádoby příběhem (žádnej příběh to nemá) a kde kdo je nóbl blb (nebo se tak alespoň chová). Tak schválně ... magor nejspíš roky vraždí a nikdy na něj nepřišli ... jakmile zavraždí tu správnou, maj ho obratem ruky ... a ten magor se roky skrejvá a najednou ... vraždí na co přijde ... děsná kravina ... ()

neo93

Brutální jihokorejský film, který rozhodně není pro slabé povahy. Pokud si, ale libujete v řezaní různých částí těla a násilném mučení přijdete si na své. Uvidíme i pár velmi dobrých scén, které nejsou nijak odporné. Všechny ty drsné záběry bych přežil, vadila mně hlavně jedna důležitá věc. Jak může hlavní vrah dál přežívat, když měl být po prvním zasahu mrtvý, to mi hlava nebere. Když připočtu zbytečně natahovanou délku a následnou předvídatelnost příběhu, tak nevyjde nic jiného než tři hvězdy. ()

Hashirama

Formálně perfektní film, který naplno šťaví hlavně pověstnou korejskou intenzitu pomocí různých kontrastů krásné scény, v jejímž popředí probíhají naturální jatka, a prostřednictvím dynamického střihu, který celé to rudé peklo podtrhává. Zápletka však nesklouzává do klasické k-dramatické špeluňky naplavené z dojatých slz a ozářené zvratovými kolotoči (ačkoliv i zde je vyprávění v jistých ohledech podřízeno působivosti a hladké gradaci), naopak režisér nechává celou cestu do pekel přirozeně rezonovat, utahuje šrouby a i na první pohled zbytečné odbočky především akcentují rozklad hrdiny tváří v tvář zvrácenosti a zlu, jemuž čelí. Zároveň Jee-woon Kim nastavuje zrcadlo temné straně diváka, čemuž napomáhá i zvolený koncept, ve kterém strávíme s antagonistou více času než s “hrdinou”, který se chová jako čím dál větší hovado, ale člověk mu stejně trochu provinile drží palce. Ve výsledku tak neformuje jen brutální sugestivní thriller s funkčním, leč předvídatelným sociálním přesahem, ale i pro leckoho zneklidňující reflexi moderního diváctva. 9/10 ()

kukkik

Velice zajímavý námět, celkem slušné obsazení ale celkové provedení nic moc. Málokdy nějaký korejský film tohodle formátu zklame ale v tomhle konkrétním případě (až se to stydím přiznat) bych tak trochu volal po nějakém zápaďáckém remaku.. 3/5 ()

messi@h

3 hvězdy s odřenýma ušima. Je to celkem zábavné a vizuálně pěkné, herci hrají dobře, ale bohužel logika příběhu a psychologie postav jsou pro film neznámými pojmy. Policie je naprosto neschopná chytit ať už seriového vraha, nebo mstitele a to dokonce i když hlavní hrdina přijde k hlídaným nemocničním pacientům a jednoho z nich začne mučit. Nezničitelnost hlavního záporáka je až iritující - s přeřízlou achilovkou, rozdrcenou rukou, několikanásobně brutálně ztlučený až do bezvědomí, si stále chodí jako rybička a zvládne přemoct prakticky každého, kromě hlavního hrdiny. Nehledě na to, že po tolika silných ranách různými těžkými předměty do hlavy by měl přinejmenším těžký otřes mozku, spíš ale by bylo po něm. Navíc neustálé nakládačky a mučení se na něm neprojevuje ani psychicky, je neustále veselý, sebevědomý, arogantní, optimistický... Na jedno zkouknutí ok, ale znovu vidět určitě nemusím. Za mě 55 %. ()

Hellknight12

Ja tento film pokladám za najlepší ázijský krimi, horor aký kedy vznikol. ( Všetky som ich nevidel ). Máme tu jednoduchý príbeh o pomste. Film má hneď niekoľko myšlienok, ktoré sú veľmi dobre spracované. Ďalší dôvod prečo mám tento film rád je, že má všetky moje top žánre, ktoré môžem už od mala a každý z nich je veľmi dobre zakomponovaný. Čiže horor, thriler, krimi a dráma. Atmosféra filmu je veľmi dobre spracovaná. Máme tu pekne napätie od začiatku do konca. Dramatická zložka tu funguje na 100%. Horor funguje hlavne kôli brutalite, ktorej je tu dosť. Počas dĺžky 144 min je tu aj dosť akcie. Snímok sa dá rozdeliť na tri časti. Prvú cca hodinu sa buduje atmosféra a charaktery postáv, ktoré sú veľmi dobré. Druhá hodina je hra na mačku a myš. Záverečná pol hodina je venovaná úplnému dorazeniu záporáka. Film som videl s CZ tit. Či to má aj dabing neviem a ani ma nezaujíma, k tomuto filmu sa mi dabing nehodí. Herci sú sympatický a hrajú priam excelentne. Je tu skvelá kamera, hudba, strih a hlavne scenár. Film môžem odporučiť. Jediné komu neodporúčam je ľuďom so slabším žalúdkom. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

junxi91

Je Vám libo krev, rozbíjení hlav, sekání Achilovek, krutost, sadismus a hrabání ve sračkách? Pak je tento film vhodný přímo pro Vás! Řidič školního autobusu Jan Kyung-chul v noci narazí u silnice na těhotnou ženu Jang joo-yun, která píchla pneumatiku a čeká na servis. Jan jí nabídne pomoc, ale místo pomoci jí prostě švihne trubkou do hlavy, přidá pár ran, až je chudák ženská v bezvědomí, a odveze si ji do svého domu na samotě. Zde jí i přes její prosby usekne hlavu a naporcuje její tělo, a při tom jí spadne do odtokového kanálku snubní prsten. Jan pak rozhází zbytky těla včetně hlavy do místního potoka a netrvá dlouho, než je Jooina hlava nalezena . Na místo dorazí policisté v čele s náčelníkem oddílu Jangem, což je její otec. Přítomen je také Jooin snoubenec Kim Soo-hyun, důstojník NIS, který přísahá pomstu. A tak začíná pořádná jízda! Kim se dozví o čtyřech podezřelých a dva z nich vyhledá a následně mučí dokud si není jist, že to oni neudělali. Jeden z nich si sotva vyhonil u porna a pak dostal chudák pořádné rány do koulí. Třetím podezřelým je Soo-hyun, a tak se Kim vydá k němu domů, na jeho rozlehlou farmu se skleníky. Zde najde podprsenky, kabelky, ale hlavně - snubní prsten své snoubenky. Do domu pak přiveze Kyung-chun nebohou školačku, která zapomněla vystoupit z autobusu a hodlá jí opíchat ve skleníku, naštěstí je tu Kim a zmlátí jej do bezvědomí, načež mu do krku narve GPS tracker. Díky tomu vidí Kyungovu polohu v reálném čase a slyší jeho rozhovory. Kyung se probouzí u silnice a vezme si taxíka, kde už sedí jeden cestující. Taxikář a pasažér mají však smůlu, to sadistické hovado je ubodá k smrti za jízdy a vybourá se s nimi. Těla vyhodí do lesa a nechá se ošetřit v zdravotnickém centru. Zde se chová agresivně k doktorovi a do očí mu padne zdravotní sestra, se kterou se zavře ve skladu a chce jí opíchat. Naštěstí přichází Kim a dá mu opět co proto - tentokrát mu rozřízne Achilovu patu a sestřičce řekne, že Kyung bude potřebovat ošetřit. Kyung pak navštíví svého ještě zvrácenějšího přítele Tae-Joo, což je vrah, mučitel a kanibal, který si pochutnává na syrovém lidském mase. Tae mu řekne, že jeho pronásledovatel musí být příbuzný nějaké jeho oběti a Kyung pochopí, že je to Kim, protože si vzpomene na Joo-yunin prsten. Do domu opět dorazí Kim a dá oběma zmetkům co proto, a povede se mu zachránit jednu mladou holku, kterou se Tae chystal mučit, usekat jí končetiny, hlavu a pak sežrat. Bohužel Kyung je ostražitý a celou akci značně zkomplikuje, ale silný a obratný Kim si s oběma poradí. Oba zvrhlíci končí v nemocnici, kde je jim opět poskytnuta lékařská péče. Kimův věrný podřízený zařídí, aby Kim a Kyung nebyli zatčeni a aby byli léčeni v oddělených zařízeních. Kyung je sotva při vědomí a dozví se, že má v těle vysílač a zbaví se jej jen pomocí vyvolání průjmu. To také udělá, navštíví lékárnu, podřízne lékárníka a ukradne projímadlo, prozkoumá svou vlastní sračku a tracker dá řidiči kamionu. Kim navštíví v nemocnici Tae-joa a chce ho vyslýchat. Dozví se, že Kyung jde po jeho švagrové a tchánovi, a tak aspoň udělá Taovi věčný úsměv - rozlomí mu ručně čelist. Kyung dorazí do Jangova domu a zaútočí na něj činkou, rozbije mu hlavu a zabije jeho dceru Jang Se-yun. Nyní má ten hajzl v plánu vyhnout se Kimově pomstě tím, že se vzdá policii. Kim je však rychlejší a toho zmetka policii vyfoukne těsně před zatčením. A tak přichází velkolepá závěrečná scéna, ve které Kyung dostane co proto a svědky jeho smrti budou jeho vlastní rodiče a syn. Co na to dodat? Hele, mladé hezké holky jsou fakt složité a namyšlené krávy, ale to neznamená, že je budu mučit a sekat jim hlavy. Nestačilo by je jen znásilnit? A nebo si ho prostě jen doma vyhonit a doufat, že nepřijde návštěva v podobě nějakého nasraného mstitele, který mi rozmlátí koule na sračku. () (méně) (více)

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“