Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

Haney

Konečně KVALITNÍ romantický film a ne ty přeslazené, které jsou v poslední době tolik v módě (Zkus mě roesmát, Záměna,...). Jim Sturgess je výborný herec a zde předvedl parádní výkon, Anne je taky super a její postava je vtipná a sympatická (její postava taky ujde). No, pro mě určitě filmové překvapení, které bych mohl vidět vícekrát. ()

dita.krizova

One Day patří k těm romantickým filmům, které zaujmou svou originalitou i přes dalo by se říct obyčejný příběh. Od první minuty jsem film hltala až do samého konce. Vynikající hudba, která byla to pravé ořechové pro moje uši. Co se týče hereckého obsazení Anne Hathaway a Jima Sturgesse (ty jeho oči!) mám moc ráda a opravdu vytvořili dobrý tým. Film, který mě okouzlil a já si ho znovu ráda pustím a navíc ho hned musím zařadit mezi mé nej filmy. Film, který stojí za to vidět navíc, který se naprosto odlišuje od jiných romantických filmů. Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. ()

pavcas

Tak nějak jsem si myslela, že tenhle film pojede podle klasický šablony holka+kluk = kamarádi, který se celej život míjej a brečej si na rameni kvůli svým nevydařeným láskám, až jednou zjistěj, že vlastně největší lásku už dávno našli. No tak měla jsem pravdu jen zčásti. Když to konečně pochopili ( a že to trvalo) a čekala jsem konec,najednou koukám,že je ten film teprve v půlce. Uznávám, že to bylo trochu nečekaný, i když dost "klišoidní" řešení, jak se tvůrci pokusili vymyslet něco jinýho než co už tu 3x bylo. Nicméně se obávám, že od tý doby už tak nějak jen šlapali vodu, nastavovali kaši a motali se v kruhu jestli mi rozumíte..Anne Hathaway celkem beru, s těma jejíma kukadlama jak zrdcadla, i když už jsem ji několikrát viděla v lepším filmu. Ale protože jsem tady pro sebe objevila Jima Sturgesse a celkem jim to fungovalo, tak i kvůli tomu dávám za 3. Za lepší 3..Jinak by to byl jen klasickej průměr.... ()

Babous

Je to hrozně hezký a smutný, ale není to nic, co bych už neviděl dřív. Nápad dobrý, ale že bych se k tomu vracel, to asi ne. Líbilo se mi ovšem to zachycení prvních let po škole, kdy se člověk hledá, užívá a zároveň chce najít svoje místo. Jo a bavilo mě, jak během těch 20 let, které film pokrývá, Anne Hathaway nezestárla ani o rok. ()

honzii

Vcelku příjemný romantický film, který stoprocentně musel fungovat na papíře. To, jak se ho podařilo adaptovat na filmové plátno, to ať posoudí čtenáři předlohy. Já mohu jen říct, že jsem byl překvapen výkonem Anne Hathaway, které jsem dlouho nemohl přijít na chuť. Naopak Jim Sturgess, řekl bych, byl lehce nahraditelný někým jiným. A režie byla trochu suchá. ()

Seti

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 2 a 3, ale nakonec Anne a Jimovi přilepším. Pravdou však je, že jsem se při jejich jednom dni chvílemi solidně nudil, a že by to mezi nimi nějak výrazně jiskřilo se rozhodně říci nedá. One Day je proto v zásadě nevýrazná romantika, již zachraňuje poměrně originální forma vyprávění a několik nadprůměrných momentů. ()

Sajuska1991

Jé, to je krásnej film :-) Určitě je to prvoplánový doják, ale to nic nemění na tom, že né tak, jak by člověk asi čekal. Nádherný film, u kterého jsem si dovolila i nějakou tu slzu upustit. Oba herci jsou skvělí. Čekala jsem něco úplně jiného, nějaký sladký happy end, ale tohle bylo fakt moc dobrý! Zasloužené 4* ()

Jaccobos

Rozhodně jsem se nenudil (Jim Sturgess konečně hraje). Příběh dvojice, která vždycky byla dvojice (tedy od pomaturitního večírku), až do konce. Ze začátku se nedalo ani věřit, že se ti dva mohou dát dohromady - Dexter měl v sobě tolik pýchy a blbosti, že bylo třeba počkat na jeho pád, aby mohl znovu vyrůst k Emmě. Jednoho jsem si všimnul - když ti dva nebyli spolu - vedli oba směšný (ne)život. Tento film je určitě o tom, že uvědomit si, co chceme (doopravdy) je také to, co nás činí šťastnými - poznáme to podle toho, že je to dobré - v tom nejvyšším slova smyslu. ()

Madluska

One Day těží (podobně jako i řada jiných snímků) především z toho, že lidi prostě baví z bezpečné vzdálenosti sledovat, jaké nemožné chyby dělají ti druzí, jak se vypořádávají s trapasy všedních dní, jak se učí být sebou samými vedle někoho jiného. One Day navíc vsadil na lehké retro (díky kterému si mohl dovolit i komické situace, např.: "Jestli si pořídím mobil, můžeš mě pozvat na večeři!" :-)) a silnou ústřední dvojici, protože Anne Hathaway i Jim Sturgges ono lidské pinožení předvedli hodně přesvědčivě. Jen jsem prostě měla celou dobu pocit, že tenhle film už jsem někdy dřív musela vidět, což mi dost kazilo celkový dojem. ;-) ()

Michelle75

Prává romantika, kdy si divák přeje přesně to co se má stát a ono se to stane. Ten kdo tady tvrdí,že konec byl trošku přesládlý a překombinovaný,tak mu dávám za pravdu a srážím a až nerada srážím jeden bod. ()

Nassau

Málokdy se mi stalo, abych u romantického filmu napjatě čekal, co se vlastně za pár minut odehraje. One Day přesně takovým filmem je. Mnozí namítnou, že posledních 30 minut je klasické klišé, což je svým způsobem pravda, ale celý film je natolik hravý a příjemně lehký, že ani ten závěr žádným způsobem atmosféru neničí. Spokojenost, a to nejen díky skvělé Anne Hathaway. (80%) ()

klukluka

Hezký, zajímavý, uvěřitelný příběh ze života. Sympatičtí hlavní hrdinové, důsledná práce s dobovými kulisami a kostýmy, zručný kameraman, vyřádil se i maskér a Anne Hathaway naštěstí sundal brýle. Přemýšlím, co bych tomu vytknul, a nic mě nenapadá. Naopak oceňuji, jak tvůrci tohoto filmu dokázali podchytit realitu, když se například pro zlomeného Dextera stala oporou bývalá manželka, která ho před lety opustila s jeho nejlepším přítelem. Život někdy tropí hlouposti a tvůrci Jednoho dne chodí po světě evidentně s očima dokořán. ()

klúčik

Príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí na seba čakali 20 rokov. Postupne stárli, dozrievali a zisťovali, že patria k sebe. Len škoda, že ich spoločný život trval tak krátko. Ja som sa dosť nudil v strednej časti filmu, ale záver to celkom vyriešil. Hodnotím 70%. ()

Lisabellla

Ježiiiiiš... Pustila jsem si to jako obvykle - jako kulisu. Dělala jsem, co bylo třeba, chvilkama číhla. Jen tak po očku.. Během celé té doby jsem dělala obvyklosti. Asi v polovině jsem ty obvyklosti už dělala méně a číhala více. Když film končil, seděla jsem před televizí na zemi a už žádné obvyklosti neexistovaly. Neexistovalo vlastně nic jiného než příběh Emmy a Dextera. Prostě jsem se zastavila uprostřed chůze z bodu A a do bodu B jsem už nedošla. Tohle na filmech miluju. Když nic nečekáš a jen tak vnímáš a nakonec se do filmu zamiluješ takovým způsobem, že po celou dobu a ještě pár minut po něm nemyslíš na nic jiného, v hlavě ti zní filmová hudba a v závěru se přistihneš, že se vlastně připitomněle usmíváš. Tohle filmy mají umět. Pro tohle u nich trávím čas. A je úplně jedno, jestli je to romantika, kterou já prakticky nemám ani ráda. . . ()

Zagros

Romantické komedie nejsou zrovna mým oblíbeným žánrem. Občas se mrknu na odreagování a většinou se ženou. Jeden den se ale velmi povedl. Ústřední dvojice byla parádní, dobře to mezi nimi jiskřilo a jejich vztah a pocity jsem jim věřil. Anne Hathaway a Jim Sturgess odvedli výtečný výkon. Jednoduchý námět, setkání vždy po roce na jeden den, se ukázal také jako brilantní. Bylo fajn sledovat vývoj jejich postav. Od zastydlých puberťáků, přes neukotvené mládí, až po jejich pokusy se konečně usadit s tím pravým. Poutavý příběh, fajn postavy, občas zajímavá myšlenka, … co víc si od podobného komedie přát, v rámci žánru špička. Čtyři hvězdy i za to, že se mi Jeden den ideálně trefil do nálady. ()

Merkin

Přiznávám, že pátá hvězda je zcela subjektivní, ale inteligentní dialogy, dobře vykreslené postavy, řekněme že originálně pojatá a zasazená klišé, dokonalý Jim Sturgess, výborná práce maskérů, podmanivý soundtrack, to vše si podle mě zaslouží minimálně čtyři body. Posledních 15 minut si sice mohli scénáristé odpustit, nicméně k hrdinům Jednoho dne se budu rozhodně ráda vracet:) ()

Tery16

Ze začátku roky ubíhají na můj vkus až moc rychle ... z každého jen pár vyměněných slov a hned další. Pak se to trochu zpomalí, konečně dostane divák šanci trochu hlouběji poznat hlavní hrdiny. Přiznávám, že díky traileru jsem čekala víc, takže jsem byla možná mírně zklamaná, ale přesto se mi Jeden den líbí. Ústřední dvojice se k sobě hodí a jiskří to mezi nimi. Jen mám stále neodbytný pocit, že na papíře musí ten příběh vyznít mnohem lépe. Asi se budu muset přesvědčit přečtením předlohy. ()

Hanys_

Chemie mezi Anne a Jimem funguje dokonale. Jejich "rande" každý rok ve stejný den mají taky něco do sebe, ale (vidím že nejsem jediný) ta závěrečná 20minutovka to prostě tak trochu zazdila. Dost promarněný potenciál na romantiku jihokorejského formátu..6/10 ()

Dr.Horror

Nemám rád romantické komedie a tohle naštěstí nebyla romantická KOMEDIE. Jako jednomu z mála se mi konec líbil, tak jak byl. Nečekal jsem nic, pouze povinné pokoukání s přítelkyní, a dostal jsem hodně. Kvalitní romantické drama s komediálními prvky se skvělými herci. PS: "Emma a Dexter se vídají celých dvacet let, každý rok spolu ale stráví jen jeden den. "...je vidět, že ten, co tuhle kravinu napsal, vůbec film neviděl a na začátku sledování mě to celkem dost zmátlo. ()