Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

Marys

V poslednej dobe nachádzam zaľúbenie v dobrých romantických filmoch. One Day takým určite je. Sympatický hlavní predstavitelia, zaujímavý príbeh, konštrukcia, zvrat, dá sa mu vyčítať trochu naťahovaný záver, ktorý chcel asi zjemniť šok a dojať diváka. Takisto napriek tomu, že je tam snaha o určité "zovšednenie" niektorých 15. júlov v roku, tak či tak mám dojem, že sa v ten deň toho stalo až príliš veľa. Okrem týchto dvoch drobností ale veľmi fajn. ()

Ondrus

Napodobenina ságy "Before", ale s perfektními herci, jejichž postavy si oblíbíte a s radostí sledujete jejich vývin. Skvělá dialogová romantika. ()

H4ku11

Na to, že nemám moc rád Anne mi tam vôbec neprekážala. S Jimom im to vážne šlo a tvorili super pár. V poslednej dobe sa mi páčia filmy, kde je takýto prierez mnohých rokov z minulosti až k prítomnosti a ako sa všetko v ich živote menilo, raz k lepšiemu, inokedy k horšiemu. Hudba od Rachel super!! ()

aLPaC

Čtyři hvězdy dávám především za zajímavý koncept filmu, vynikající chemii mezi oběma hlavními představiteli a též díky jejich velké sympatičnosti. Po roce 2000 to začíná přeci jen malinko upadat, ale i tak se jedná o jeden z těch lepších romantických filmů, co jsem za poslední rok viděl. Vlastně když nepočítám La La Land tak jeden z nejlepších. ()

filipvrbik

Asi jsem viděl jiný film, přišlo mi to jak manželské etudy po 20 letech, příběh žádný, vyznění trapné a nudné, jediné co se mění jsou účesy Anne Hathaway. Fakt film o ničem a konec to nezachránil...20% ()

nikoletkaa

Mělo to takovou dávku povzbudivého optimismu. Bylo to plné naděje. Plné něčeho, co vás zahřeje přímo u srdce. Cítíte to už během počáteční klavírní skladby Rachel Portman a pocit přetrvává až do 26. minuty druhé hodiny. Ne že byste po téhle minutě nic necítili, ale ten pocit výše popisován se změní. Ať se stane cokoli, musíme žít dál. ()

Lachvos

Jedním slovem originální. Protagonisty opravdu dodržené původní slovo, že se jedná o jeden a ten samý den napříč roky, dvou hlavních hrdinů, sledující jejich výhry a prohry, štěstí či smutek, lásku nebo nenávist...Klobouk dolů vyprávě, kostýmům a producentům, ode mě máte bod už jen za tu odvahu a tak detailní provedení každé časové odlišnosti jednotlivých časových dob. Hathaway je okouzlující, Sturgess jako vždy velmi uvěřitelný tím svým přirozeným stylem, a i s ostatními kolegy spolu úspěšně tvoří to, co by se dalo nazvat "Jeden den"... ()

Greg25

Já vím, že to není dokonalý film. Ale co je dokonalé? Život to není a tenhle film je o životě. Přiznávám se, že mě tenhle snímek dostal - od prvního zhlédnutí jsem ho viděla už hodněkrát. Má zvláštní poetiku, poetiku obyčejného života- radostí, smutků, úspěchů, pádů... Líbí se mi, že z toho filmu dýchá kniha - cítíte z nich tu vůni tiskářiny, kterou voní každá knížka. Ta nádherná opojná vůně, co vás očaruje a podmaní si vás. Tenhle film si nenechám pomluvit, říkejte si co chcete, ale Jeden den je moje srdeční záležitost - kniha i film.100% ()

Hepy13

Tak trochu mám osobní problém se jménem Dexter. Jakmile ho slyším v nějakém filmu, okamžitě se mi opakovaně vybavuje Michael C.Hall jako sériový vrah. Takže pokud by byl ve filmu nějaký svatoušek např. milovník zvířat, ochránce přírody nebo třeba sám Bůh se jménem Dexter, tak se mi to bude připomínat seriál Dexter. Teď už k samotnému filmu. Rozjezd na zajímavý "romanťák", který se ke konci začínal měnit v čistý průměr, na konec je ale všechno jinak. I přesto jsem se cítil být okraden. Jako by někdo z filmu vyndal emoce, city, vůly vtáhnout diváka do milostného jiskření, a nechal tam jen chladný vánek. S neustálým přibýváním romantických filmu jsem v tomto žánru čím dál tím víc vybíravější a jen tak něco mě asi hned nedostane. ()

embecka

Takto sa mi to páči! Oddýchla som si, vypla mozog, bolo to celé milé, akoby to celé voňalo... Pre mňa neskutočne iskrivá príjemná dvojica, jednoduchosť a priehľadnosť príbehu im všetkým do radu odpustím, lebo nie vždy sa mi chce rozmýšľať a domýšľať si neexistujúce konce v minimálne troch variantoch. Pekná chronológia najpodivnejších podôb lásky na celý život. Plus - Mr. Sturgess je oddnes mojou novou platonickou láskou a keby som mala trinásť, zavesím si jeho plagát nad posteľ. Ukrutne sexi, skoro ako Gosslingov brat a to už je u mňa čo povedať ;) ()

kdosizrosy

Krásná ukázka toho, jak se za rok může změnit tolik věcí. City, chování, charakter, všechno. Jeden den má sice pěkný nápad, ale není v něm ani nic víc. Zkrátka taková oddychovka s hezkýma obrázkama na sobotní večer. ()

Florfila

Opravdu krásný film s notnou dávkou romantiky, ale i reality. Tento film mi připomněl jedno zažité pravidlo: "Muži dospívají později, než ženy." Ale jen málokterá žena je ochotná na tu mužskou dospělost čekat. Emma čekala a na malý okamžik se jí to vyplatilo. Vlastně se jí to vyplatilo ve všech směrech. V jedné chvíli mi bleskla hlavou myšlenka, že takto si představuji svou smrt. Šťastná a s úsměvem na rtech... Jsem ráda, že Hathaway mě opět nezklamala, ale naopak mě potěšila mnohem více, než jsem doufala. Naposledy mi takovou radost udělala ve filmu Láska a jiné závislosti, což jen dokazuje, že ambice se jí rozhodně upřít nedají. ()

Filomena.I.

Po promoci rozešli se každý svou cestou, však zůstali spřízněnými dušemi. Vždy jeden den v roce byl jen jejich časem, ve kterém si svěřovali své chvilky štěstí i své prohry a vzájemně se povzbuzovali. (Nezapomenutelná scéna se slipy od Kelvina Kleina!) Z Dextera se stal úspěšný reklamní šoumen obletovaný dívkami, však jeho duše nořila se stále hlouběji do bahna. Svůj duševní stav krásně ztvárnil v mlčenlivé sprchové scéně, kdy srdce vnímavého diváka na vlastní kůži cítí jeho bolest a prázdnotu. Emma konečně nalezne své uspokojivé uplatnění v roli učitelky, však na lásku partnerskou štěstí nemá. Přichází čas opětného setkání, kdy konečně oba pochopí, že patří k sobě. Jejich štěstí však nemá dlouhého trvání a jeho utnutí skorem dech vyrazí… V ústřední melodii Rachel Portman s rytmem valčíku se však v závěru titulků pomalu rozplynou poslední zbytky smutku do pocitu radostné naděje… „Sbohem Dexi.“ „Zase se uvidíme.“ „Vím, že ano…“ Mile mne překvapila hlavní představitelka ženské role Anne Hathaway, z níž klube se dobrá herečka. ()

Pawlisman

Nebojím se dát za 5. Bez humoru, ale chytrý, emocionální, důvěryhodný a skvěle zahraný a ty roční pokroky taky skvěle odvedené. Toto je myslím špička mezi podobnými snímky. 8,5/10 ()

Bivoy

Na rozdíl od úžasné komedie Příští rok ve stejnou dobu v tomhle filmu ten podobný nápad tak dobře nefunguje. Kolísá to mezi trapně teenagerskou komedií a přeslazeným romanťákem s rádoby hořkosladkým koncem. Pár vtipných momentů zachraňuje celý film. ()

Stanley619

Po dlouhé době zase jeden z těch komornějších romantických filmů, po kterém člověku nevypadnou všechny zuby z neustálých slaďáren. Ale mám prostě problém s nevěrou, prostě jí nesnáším a tenhle film je vlastně z velké části postavený na nevěře. 64% ()

Solrac

Jen jsem si dřepl k televizi a bez nějakého očekávání začal koukat Jeden den. No páni, výborný film. Chemie mezi Emmou a Dexterem funguje na 100%, jejich setkávání v různých letech, špatných i dobrých životních obdobích. Výborně vybraní herci. Jen jsem čekal jiný konec, ale tento filmu prospěl a pěkně jsem si zaslzel. ()

Atheas

Hodně zajímavý film, líbila se mi proměna charakteru Dextera, skoro jsem jej na konci nepoznával, ale proměnu jsem mu věřil. Emma byla úplně bomba a ten konec byl naprosto úžasný. ()