Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

VerenaLord

Nevím... Vážně nevím, protože mi to lehce připomíná Velmi nebezpečné známosti - zlobivý chlapec, který se nakonec doopravdy zamiluje a chce změnit svůj život k lepšímu. A pak zakročí rázná ruka osudu a všemu je konec. Anne Hathaway brilantně zazářila, ale to je asi jediné kladné, co na snímku objevuji. Nudila jsem se, nebylo nic, co by mě u obrazovky dokázalo udržet. ()

UniqueNett

Tak tohle jsem vůbec nečekala! Tušila jsem, že bude Anne Hathaway skvělá, ale že až tak? Wow.. Samozřejmě i výkon Jima Sturgesse stojí za ocenění. 5* a to bez debat. ()

Petrushka5

Chtěla bych říct, že jsem četla knihu, navzdory tomu, že se příliš nevyžívám v romantických záležitostech, tak mě její svěží styl dostal do kolen a já přelouskala 400 stran za necelé dva večery. Ohromena literární předlouhou jsem si pustila film... A tady to přestalo klapat. Samotný film nemůže obsáhnout celé knižní kouzlo, zachycuje několik dní, několik momentů, které zase tak moc sami o sobě neřeknou. Je to film, který pouze kopíruje některé části knihy, ani ji nedokresluje, protože ta je sama o sobě dost plastická... Pro mě se jedná o poměrně velké zklamání, zvláště konec, který kopíruje knihu a "dopovídá" story o jejich seznámení je zbytečná. K čem nám bylo vidět, jak si vyběhli na krásný kopec a bla bla? ()

Yojimbo

Ještě štěstí, že jsem nečetl předlohu a mohl si film užít bez nutného porovnávání. Možná jsem se nechal oblbnout tím, že už dlouho jsem neviděl povedenou romantiku bez komediálního zla, nebo tak sympatickou dvojici hlavních hrdinů. Možná je to i tím, že některé momenty jsou geniální díky tomu, jak vycházejí ze života - jsou to všechny ty neuspokojivé chvilky, zklamání, očekávání, někdy dokonce jen prostá upřímnost. Možná hodnotím vysoko i díky tomu, že mi konec nepřišel nijak slzopudný či vyděračský. Každopádně se mi Jeden den líbil a až si přečtu předlohu, povinně jednu hvězdu odeberu. ()

katmandzoo

film pre romantické duše o dvoch mladých ľuďoch, ktorý sa spolu zoznámili po maturitnom večierku a odvtedy sa stretávali každý rok, avšak len po dobu jedného dňa..každým rokom sa čoraz viac spoznávali, vymieňali si vzájomné skúsenosti, hovorili o pádoch i vzostupoch, či o svojich kariérnych postupoch a neúspechoch v láske..po uplynutí pár rokov však začínajú dospievať a zisťovať, že skutočné šťastie mali celú tú dobu na dosah ruky, a že jeden bez druhého nemôžu žiť, ani to, že sa už po niekoľkých rokoch napokon konečne dali dohromady im však neprinesie šťastie a osud sa s nimi nepekne zahrá..musím vyzdvihnúť skvelú a veľmi príjemnú hudbu, ktorá diváka prevádza počas celého filmu..na začiatku som si pomyslel, že pôjde len o ďalšiu komplikovanú lovestory so šťastným happyendom, neľutujem však, že som si to pozrel, pretože Jeden deň má do seba niečo viac a je svojim spôsobom výnimočný..nečakal som to, ale dávam 5* ()

denisavary

Hrozně příjemná romantika, nebylo to to klasické vzplanutí jako ve všech romantických filmech. Příběh o dvou kamarádech (kde samozřejmě bylo jasné, že tam nemůže být čisté přátelství mezi mužem a ženou, což ani nejde...můj názor)...Humor byl zde velmi chytrý, songy byly skvělé, dobře vybrané...ale Rachel Portman to tu vyšvihla naprosto úžasně, hlavní hudbu mám ráda už dlouho, takže o to víc pro mě bylo potěšení to slyšel přímo ve filmu. Příběh byl velmi silný, 20let života, kde jednou jste dole a jednou nahoře...ale pořád vás drží nad vodou vaše spřízněná duše..Hathaway s Sturgessem byli výborní, jiskřilo to mezi nimi a seděli si navzájem velice dobře... ()

pepa3rd

Pohled na dvacet čtyři let vtěsnaných do čtyřiadvaceti dnů, odvyprávěných ve sto sedmi minutách. Děravá mozaika a přesto zaplněná natolik, abych neztrácel orientaci i zájem. Příjemně ubíhající příběh o vzestupu i pádu, přehmatech, hledání štěstí a lásky, přátelství. To vše navíc podané velmi věrohodně, díky výborným hereckým výkonům ústřední dvojice, kdy oba skvěle zvládli jak své charaktery a vzájemnou chemii, tak i proměnu postav v poměrně dlouhém časovém období. Škoda jen, že konec nepřišel tam, kde jsem ho čekal a další pak bylo až příliš předvídatelné. Příliš ostrá změna z pozice romantické "komedie" k dramatu. Nenazval bych to citovým vydíráním jako jiní, ale je to důvod, proč si tento film asi nikdy nepustím znovu a tím nejspíš přijde o čtvrtou hvězdu. 70 % ()

phoenixer

Uf, tak tohle mě poměrně vzalo. Nádherná atmosféra, spousta těžkých období a hlubokých citů, které gradují až do úplného konce. Tohle je ona láska, po které všichni tak usilovně toužíme. Už dlouho mi nebylo tak úzko... ()

chrispe

Čtyři hvězdičky za celkovej dojem. Jinak ale nemám pocit, že bych ten film ještě někdy musela vidět, ani na něj nebudu pět ódy. Příběh je (dejme tomu) originální, nijak vlezlý a tak akorát romantický. Emma mi přišla děsně správná (a krásná) a moc jsem jí přála, aby se vyhrabala z té mexické restaurace. :-) ()

albionlady

Oddychovka, ktorá veľmi nenadchne, ani nerozcitlivie. Jim Sturgess mi väčšinu filmu liezol na nervy, ešte že to kompenzovala Anne Hathaway, ktorá tu bola vážne fajn. Film mal nápad, ale spracovaný bol klišoidne. A priemerne. Ale ktovie, možno ho tak beriem len preto, že som videla pár naozaj dobrých a pekných romantických filmov (napr. také Svetlá veľkomesta alebo Purpurovú ružu z Káhiry :)). ()

bolf!k

Ten název k filmu příliš nesedí a ze začátku jsem měl problémy s některými nesmysly ohledně času, který spolu dvojice stráví. Ale asi se v tom zbytčně vrtám. Herci byli sympatičtí, nicméně ani to nemění nic na tom, že "Příští rok ve stejnou dobu" nabízí i dnes stále mnohem silnější zážitek. 75% ()

MissSimm

Nádhera! Vynikající herci, příjemná atmosféra, skvělé zpracování! Moc hezky jsem si pobrečela a zasmála se :) ()

Ygnor

Ve filmu byly spousty narážek, že jsem se upřímně smál hodně nahlas a často. Musím vypíchnout také kompozičně nádherně nasnímané scény v obyčejných situacích, třeba při telefonování, kdy už mne tak vizuálně dlouho nezatáhlo za srdce. Na druhou stranu přestože to mezi hlavními protagonisty jiskřilo, nebyli mi, hlavně slečna, výrazně sympatičtí, ale to je věc vkusu. Závěr přeslazený, ale tak to v Hollywoodu chodí.... Nechám si rezervu na příští shlédnutí, kdy věřím, že si vychutnám již všechny detaily. ()

chaotic

Ten konec byl pěkně odpornej, už už jsem chtěl fláknout 3 hvězdy a najednou si se mnou dvakrát nepěkně pohráli. Mám to chápat tak, že si můžu jako divák vybrat, kterej z nich je ten reálný? OK, chci a přeji si "happily ever after" :) Děkuji ()

Pekisan

Ja som stary romantik a preto budem verit, ze kniha je skvela, ale (ako mnoho pred nou) nezfilmovatelna. Inak by ma asi trapilo, ze je to len pateticky posplacana srdcova zalezitost tvariaca sa inteligentne. Aj ked velmi mila. Mila ako Anna, ktora ma znova nesklamala a celkovo spolu s Patriciou Clarkson ukazuju chlapom ako sa tvori charakter postavy. Jeden den. Nastastie u mna to nie je jeden den v roku, ale len jeden den za zivot. ()

Critic

Život je krátký a přitom možností volby je nespočet. Pořádně si volby cest svého života zvažte, někdy totiž může trvat i 18 let než vám dojde důležitost onoho osudového rozhodnutí. ()

horovska

Nejsem právě typický konzument love story, ale tento příběh má v sobě cosi víc. Magie vztahu dvou spolužáků, kteří k sobě cítí neodolatelnou přitažlivost, ale pro vztah nejsou zralí. Tedy jej pojmenují přátelstvím. Je jedno, který den v roce se scházejí - tato drobnost mi navíc při sledování filmu zcela unikla a jsem tomu ráda, neb je to jen berlička, kterou příběh nepotřeboval. Průběh filmu má společné rysy s dalšími minimálně padesáti filmy, nic už nemůže člověka překvapit. Ale chemie mezi párem hrdinů funguje dokonale, je to vtipné, hudba uměřená....já byla více než spokojená. V daném žánru lepší čtyři hvězdičky. ()