Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

dopita

Film trpí nevyvážeností. Některé části filmu jsou velmi povedené a diváka strhnou, chvílemi ale padá úroveň velmi strmě dolů a film tím pádem ztrácí na kvalitě. Stejně tak je to i s hlavní dvojicí: Anne Hathawayová film táhne v podstatě sama, zatímco mdlý Jim Sturgess se může snažit jak chce, ale působí vedle ní značně nevýrazně. ()

kolemjdouc

Tři * za to,že scénář postupem natáčení sklouzl na lacinou úroveň červené knihovny.A nepomohly ani pečlivě vybrané interiéry které byly použity v reélné době kdy se ta která část příběhu odehrávala.Jinak ale nejde upřít že příběh pádí jak spašený kůň.Do určitého časového úseku vtěsnat příběh dvou lidí jak se odehrával během třinácti le dalo dost fušku !.Filtr na kameře který asi měl umocnit atmosféru to taky dost pohřbil.Škoda.Jinak. film pouze a jen pro ženy.Mužská část diváků ve filmu asi těžko najde něco pro sebe. ()

F.W.Colqhoun

I paid the mortgage! You just sat around farting and watching the bloody Wrath of Khan! Za film jsem zaplatil, neboť mi synopse připomněla jeden nejamorálnějších romantických filmů vůbec, Příští rok ve stejnou dobu Alana Aldy. I když se současný romanťák na tak tenký led před současným publikem ve spárech úzkoprsosti pustit nemůže, nebylo to ve svém žánrů zlé: Herci bytostně neurčitého věku, Anne Hathaway a Jim Sturgess, si několik let ujasňují, zda jsu přátelé či něco míň, milenci. Kdo by to neznal. A činí tak vkusně, s dobrým uvědomělým dobovým soundtrackem Tracy Chapman, Tears For Fears, Primal Scream, Tricky a třeba Stereo MCs. Po několika diváckých nezdarech připouštím, že Britové natočit dobrý romantický film stále umí. Ale to, že dával Sturgess přednost neduživé Hathaway před plnokrevnou Romolou Garai, uráží můj smysl pro realitu. Vždyť smysl pro humor je peceněnej :-). ()

Ondracius

Reykjavík International Film Festival 2011: Další romantická komedie u které dopředu tušíte, jak se věci budou odvíjet. Přesto je v ní něco na víc a něčeho je zase méně, takže v porovnání s podobnými filmy vychází jako nadprůměr. ()

Renata

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Jeden z nejvíce emocionálně prázdných filmů, které jsem kdy viděla. Škoda. ()

dormouse

Zcela nepochopitelný příběh vztahu mezi inteligentní, vzdělanou a krásnou Emmou, která se marně snaží diváka přesvědčit, že je ošklivá a že nemá na víc než na práci servírky, a velmi hloupého a sobeckého Dextera, který si na stará kolena nechá narůst fousy, zmoudří a nahlédne svou dosavadní zbloudilost. I tak není vůbec jasné, co na něm Emma vidí. Na rozdíl od podobného Když Harry potkal Sally, Jeden den nemá šťávu, vleče se a trápí diváka. Nakonec jej dorazí rádoby uměleckým koncem, který pro ty, kteří dávají filmu šanci na to, aby našel místo v jejich videotéce, nebudu prozrazovat. ()

Hanes88

Velice kvalitní romantické drama! Původně jsem tomu chtěl dát "jen" 4 hvězdy, ale pak jsem si uvědomil, že vlastně nemám, co bych vytknul. Vše bylo skvělé a navíc mě zaujalo originální pojetí filmu, jak už název napovídá, tím jedním dnem v každém roce. Opravdu se mi to líbilo. 90%. ()

Piggsy

Pozor na spoiler. Paradoxně jako nejlepší scéna celého filmu mi přišla ta, jak tu otravnou "ošklivku Betty" sejmul ten náklaďák. :-D Úplně mě to zahřálo u srdíčka a z původní jedné hvězdy jsem své hodnocení rázem navýšil na dvě. Zbytek filmu je však jen upovídaná, nezajímavá a uspávající nuda. Víc není co dodat. ()

.baris.

Jeden den je moje srdeční záležitost. Nejen díky mému oblíbenému Jimu Sturgessovi (ach <3!), nejen díky skvělé Anne Hathaway, nejen díky tomu, že jsem se v tom dost našla a nejen díky tomu, že mě ten příběh vždycky zas a znova dojme. I když tohle by samo o sobě stačilo, tenhle film je mojí srdeční záležitostí hlavně proto, jak zvláštně hřejivej pocit mám, když na něj koukám. No, a pak je tu teda ještě zase ten Jim, že jo, to nesmim zapomenout zmínit. Ten asi i kdyby hrál Hitlera, tak se mi bude líbit. :D P.S.: Konec mě nenaštval, naopak, mně se líbil! Dobře to udělali! A překrásná hudba a dobrej humor a můj milovanej Edinburgh a "I love you, I just don't like you anymore..." ()

coffeecat

Jeden z příkladů "trailer lepší než film". Upoutávky tenkrát nacucly to nejlepší, od vtípků přes krásný záběry Edinburghu po veškerou pozornosti-hodnou romantiku, hezky sestřiháno s hudbičkou. Škoda škodenka. Nejslabší momenty: všechny poletující dva tisíce sedmičky (proč?) a umírání ve stylu vykulená slípka co vypadla z hnízda (ve všech směrech trapný). ()

lenka.lemur

Film má svižné tempo, je vtipný a neobsahuje tak velká klišé, jak by bylo u mainstreamového romantického filmu možné očekávat. Vývoj postav je dobře zachycen, ačkoli je jistě velmi schematický. Slabších pět hvězdiček. ()

prezdivaka

Předvídatelné až hrůza. Plné klišé a hollywoodských schémat. Mohlo se to natočit uvěřitelně. Musela by to hrát jiná žena. Vážně nespolknete, že nádherná, chytrá a vzdělaná dívka si dvacet let nemůže najít odpovídajícího muže. Při svém důvtipu neodhalí sobeckého egoistu, kterého nejvíc zajímají ukradené spodky. Pak (oproti známému rčení, že lidé se nemění, leda k horšímu) projde nějakou zázračnou proměnou v zamyšleného laskavého muže. Musely tam být ty zřetelné překážky v podobě manželství, milenek, odluk, telefonů - a nakonec Ema musela odejít od zřejmě báječného muže zpět do náruče Dextera. Celá ta plytkost musela dostat nějaký antický rozměr a tak mi bylo jasné, když se znovu objevil záběr Emy na kole, že dojde ke tragédii. Mohla a mělo to skončit tím záběrem s náklaďákem, ale režisérka to emocionálně nedala a tak se dál utápíme v přívalu dovysvětlování a kýčovitých retrospektiv. ()

Phorbo

nebýt jiných srdceryvných filmů tento rok dostane One Day ode mě za 5* jako nejlepší romantické drama/komedie. I když to komedie je možná první třetinu filmu, která poté graduje v romantiku a v poslední třetině spíše drama. Nevěděl jsem o obsahu nic, díval jsem se na to hlavne kvuli Anne. Brilantní hudba a ost od Rachel Portman je svým jednodůchým základním tématem vtahující do děje a v žádném případě neurazí. Skvělé herecké výkony obou hlavních postav se setkávají, na byť klišé scénáři, tak kvalitním scénáři dělají z filmu přesně to co jsem potřeboval v tudle chvíli... ()

AIMÉE

Příběhem tato konverzačka dokáže upoutat díky proměnlivosti životních cest hlavních hrdinů. Oba jsou sympatičtí, ale nejeden může odhadnout předvídatelnost v podobě jejich společné cesty životem. Zápletka je banální a to neustálé sbližování a vzdalování po nějaké době začíná film mírně dusit. Avšak do poslední třetiny, ve které dochází k "nečekanému" zvratu, tehdy to u mě uhrálo průměrnou laťku. ()

sona123

Tedy, nápad dobrý (jeden den chronologicky asi 16 let po sobě). I takhle se dá příběh vyprávět. To je ovšem nejsilnější stránka filmu. Docela se dařilo maskérkám a kostymérkám a hrdinové se opravdu proměňovali. No, ale Anne mi tu moc nesedla a oceňuji celkové zakončení, přesto jako celek mne to za srdce nevzalo. ()

Tomyfrok

Tohle mě nečekaně docela dostalo. Nutno však dodat, že z velmi osobních důvodů. Až jednou dopíši své skromné literární dílko, mnozí mě totiž možná nařknou z plagiátorství právě tohoto snímku. Dopředu proto píši: Možná jsem nebyl první, ale napadlo mě to nezávisle na dnešním zhlédnutí. One Day jede poměrně solidně za svým cílem, příliš nepřekvapí, ale povídkový styl, který se točí kolem jednoho samého data v roce dává mnoho prostoru k situacím z různých fází života. To s sebou nese samořejmě střídání humoru a tragiky, přesně jako kdyby šlo o vás samé. Jde o jakýsi průlet třiadvaceti lety dvou jedinců, kteří se potkali vesměs náhodou, ale vzájemně si byli osudnými. Pro mě to mohlo klidně celé dopadnou "jinak", na délku filmu bych našel i pár slabších pasáží, ale herci nezklamali, nemůžu říct, že bych se nebavil, a proto díky za příjemně strávené sobotní odpoledne. (65 %) ()

lareinna

Či sa to podobá na knihu alebo nie..dosť frflania. Film je film a kniha je kniha. Z tohto žánru je to jeden z vydarených kúskov, film pri ktorom som sa nenudila ani sekundu. Výborní herci, fakt príjemní a skutoční. Táto dánska režisérka Lone Scherfig bola úspešná aj z filmom „Škola života“, ktorý je tiež jeden z tých lepších. A určite úžasná Rachel Portman rozhodne dala o sebe vedieť prostredníctvom krásnej hudby. ()

katchi

Možná to bylo až příliš přeslazené, roztomilé, kýčovité nebo cokoliv jiného, co tady již tolikrát zaznělo, ale když ono se na to tak dobře dívalo... Intelektuálka, která si musí za vším tvrdě jít a zhýčkaný miláček davu, který neví co se životem. Možná to zní jako klasická "filmová telenovela", nicméně "originální" scénař a příjemné herecké výkony z toho pro mě dělalí film nadprůměrny. A ačkoliv "Jeden den" řadím do kategorie "filmů nevhodných pro diabetiky", myslím, že v této formě "podávaný cukr" nikomu ublížit nemůže. Dávám 4* a raději se nebudu zamýšlet nad tím, zda tu čtvrtou hvězdičku spíše náhodou nedostal Dexter za ty jeho sladké psí pohledy, na které se tak dobře dívalo ....:D ()