Z dalekého vesmíru přichází na planetu Zemi devět mimozemských bytostí. Jsou poslední svého druhu a snaží se zde ukrýt před nepřáteli, kteří zničili jejich domovskou planetu, a pod dohledem svých ochránců tady mají dospět. John Smith je dospívající kluk, který se snaží být nenápadný a součástí kolektivu. Na útěku před nepřátelskými mimozemšťany je nucen neustále měnit místo svého pobytu. Tři už byli zlikvidováni a John je nyní na řadě, protože on je číslo 4. Už se ale nechce stěhovat dál, v malém městě v Ohiu, kde se naposledy usadili, našel prvního kamaráda, ale hlavně lásku půvabné spolužačky. Nebezpečí se však blíží a John bude muset čelit největší hrozbě svého života a ochránit nejen sebe, ale i své blízké. (TV Nova)

draggo

Od tohohle filmu jsem vzhledem k hodnocení nic dobrého nečekal, a nebýt pro mě zajímavého námětu,asi bych se na to nikdy nepodíval. Jsem číslo čtyři ale opět dokazuje, že na hodnocení většiny není vždy radno brát zřetel. Protože tenhle film mi přišel takřka perfektní. Mělo to všechno, co to mělo mít - zajímavej příběh, sympatickýho hlavního hrdinu, skvělou akci, slušný triky a i nějakou tu romantiku. A navíc to celý krásně odsejpalo, nemělo to žádný hluchý místo, a okamžitě po skončení jsem se začal těšit na pokračování. I když film končí otevřeně a k nějakému sequelu to přímo svádí, tak závěr rozhodně nepůsobí nějak useknutě. S čistým svědomím dávám plný počet, protože tohle se opravdu povedlo. /viděno na DVD: 90% a 5*/ ()

schizmo

Skoro by se dalo říct, že tohle je takovej second hand Superman pro fans Twilight trilogie a opravdu nechápu režisérské ambice postavené jednak na okoukaném a neinvenčním příběhu, druhak na hezouncích a ještě okoukanější US školní šabloně. Krom povedených efektů a vyloženě sympatického kundolapa Alexe Pettyfera není v tomhle filmu naprosto nic. NIC! ()

VojinRyan

Ďalší film do zbierky priemerných s celkom dobrými vizuálnimi efektmi. To je asi tak všetko. Film si dlho drží tajomnosť a keď dojde ku koncu filmu ( ktorý zároveň nie je koniec ) nič sa nestane. Film si pozriete a potom naň ho úplne zabudnete. ()

MartinezZ

V mnohém mi to připomínalo Jumpera - nedomrlá teen akční scifárna, která se hrubě minula účinkem. Bez vysvětlení, bez důvodů, s naprosto jasně otevřeným koncem, který se ale zcela jistě už nikdy nenaplní. Producent Michael Bay je v tom vidět, závěrečná akční vložka (ála StarWars?) tuhle pitomoučkou blbůstku zachránit nijak nemůže. ()

Korbitch

Musím říct, že jsem se na tenhle snímek celkem dost těšil. Byť to dělal Caruso, byť je to čistě coca colo popcornová záležitost a hodinu je víceméně nuda, musim uznat, že se ve mě opět probudil ten malý kluk. TEN malý kluk, který tohle všechno chtěl vždycky umět a pak ještě na konci happy endu odjet s blonďatou krasavicí na červený ducati. 65% ()

Wysch

Olyphant, a jinak nic. Jo, možná trochu dobrý triky, a šlapající (ale jednoduchej) příběh. Ale hlavně ten Olyphant. Žádnej Caruso (tak obyčejná rutina se jen tak nevidí, ani špetka nápadu) a tak blbě napsaná zápletka, že se člověk musí pousmát. Ale hlavně je tam Olyphant! [blu-ray] ()

Z0oMb3E

Tak poďme opäť bojovať a zachrániť svet! Ak by niekto nevedel ku ktorej farbe sa pridať, tak už odjakživa sa traduje, že modrá je dobrá. Toto motivačné video sa vrátilo späť k supermanovskej podstate. Žiadne seknutia od zmutovaného hmyzu, žiadne oblievanie sa kyselinou či slnenie sa v jadrovom reaktore. Pre zamindrákovaných komixových panicov asi kus sklamanie. Netreba však hádzať flintu do žita. Ak ste spomínaná komixová troska môžete byť Supermanov kámoš. Predsa gruppie vždy spali aj s bedňákmi, aby sa dostali ku hviezde. Na tieto jednoduché a už dopredu jasné scenáre sa veľmi rád pozerám. Rád sa na ne pozerám, keď som pod vplyvom, alebo sa mi odkrvyl mozog v rámci trávenia nedeľného obeda. Pokaziť sa na ňom nedá čo, keďže všetky akčné scény sú zasadené do milosrdnej tmy. Na svetlo sa dostanú jedine školopovinné sexi teenky a fešní junáci, aby ani oči gejov neostali bez vizuálnej stimulácie. Streľba, výbuchy a romantická zápletka, skrátka klasika. Žiadna gulervúca scéna či niečo na čo by sa dalo spomenúť aj 20 minút po projekcii. ()

Praxis

Esence romantických filmů pro všechny malý i velký holky. Lítaj tam nagelovaní, svalnatí modelové, romantika tam klape jako po másle, ale i malí a velký kluci si tu přijdou na své. Banda přerostlejch pánů se žábrami na obličeji chce hlavního hrdinu sejmout jejich VELKÝMI BFG, co střílej zatraceně velký plasmový červený výboje a ještě vlastní v kamionu jakési lítající ještěrky, co žerou krocany :DDD... OU maj god.... Hlavní hrdina se ale umí bránit, má totiž svítící ruce a jednoho pejska, co se umí přeměnit v zatraceně ohavnou potvoru. Úkol je jasný, zachránit sebe a celou Zemi. Nic, co bych už tisíckrat neviděl, ale závěrečná epic bitva, kdy přijde na pomoc i lítající kozatá bloncka, je prostě fucking awesome. Bejt tak 15ti letej, tak budu mít v noci vlhký sny! 60% ()

Riddick77

No jo no, asi budu jeden z mála, nicméně ten film mě bavil, i když akce mohlo být více a Teresa Palmer taky v záběrech zrovna moc nepobyla. Alex je sympaťák a s Diannou Agron tvořili celkem uvěřitelnou dvojici (pro Diannu mám slabost, takže body nahoru). Tvorba mytologie trošku drhne, v knize to bude s touto stránkou asi o trošku lepší, něco mohlo být více vysvětleno, přičemž by se pak Caruso nemusel tak často uchylovat k těm rozhovorům plných teen emocí :-) Variace na Twilight s trošku akčnější záplatkou se myslím docela povedla a ocenil bych druhý díl, jen by mohl být trošku dynamičtější a akčnější, vatu už máme za sebou :-) 6/10! ()

blackrain

Tohle, že vyprodukoval Michael Bay a Steven Spielberg? Od takových zvučných jmen jsem očekávala hodně. Ovšem, i mistr tesař se někdy utne. V tomto případě přišel rovnou o celou ruku. Abych film ale jenom nehaněla, tak musím říct, že se tu našlo pár efektních scén, které se všemu snažily navrátit jakousi reputaci. Ale ani ty toho moc nezachraňují. Otevřený konec nahrává dalším pokračováním. Takže se brzdy dočkám dalšího fenoménu, který se bude snažit převálcovat Stmívání. ()

AlThorKremser

Velmi dobrý film na který jsem čekal od té doby co jsem se o něm dozvěděl, protože takové filmy se mi líbí. Celkem neznámí herci(jak pro koho) ale i tak film dopadl velmi velmi dobře. Dobrá akce i efekty a těším se na možné pokračování. Takže 93%. ()

kaylin

Sci-fi je žánr, který je podle mnohých již naprosto vyždímaný. Já si to nemyslím a dle mého jsou pořád náměty a zpracování, které je potřeba objevit. Originalita zde existuje, vždyť různých vynálezů a světů může být tolik! Jenže, jak se zdá, těch novinek zase tolik být nemůže. Duncan Jones by nám to sice mohl vyvrátit, ale D. J. Caruso se rozhodl, že půjde starou cestou. Vezme kluka, co má speciální schopnosti, udělá kolem toho trochu mytologii, možná přidá nějaké to monstrum a temné zabijáky, kteří jsou prostě jenom špatní, a máme tu klasický boj dobra se zlem, který chce být akční, ale přitom je místy rodinný jako "E. T. - Mimozemšťan". "Jsem číslo čtyři" může nabídnout jedinou věc, a to je snaha o dobré zpracování, která se vydařila. Tvůrci následujíc klasickou kostru podobných sci-fi příběhů, příliš se neodlišují a ukazují nám, že to jde po několikáté stejně a pořád to baví. Že film nevyčnívá? Tak vyčnívat nemusí, protože dává přesně to, co bychom chtěli, pokud nejsme moc nároční. Je to jednoduchá popcornová zábava, u které se nemusí příliš přemýšlet. Co víc si přát? Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/happy-feet-2-bobr-cislo-4-musketyri.html ()

René.girl

Marný pokus o něco "nového" z čehož se paradoxně vyklubalo něco, co jsme všichni viděli už milionkrát. K tomu to příšerné herecké obsazení hlavního hrdiny, který mi celý film lezl na nervy tak, že jsem doufala v jeho smrt. Přidejte si k tomu efekty, které by zaujali možná před 20 lety a výjde vám naproto podprůměrný sci-fi film. 40% ()

Mikita

Přiznejme si, je to teen či young adult zábava, tváří se to rozhodně víc bad-ass, než to je (viz finální "oživení" 2 postav) a tím "zamiluji se jen jednou za život" je to dost naivní. Ale zbytek filmu je nejen koukatelný, ale i kupodivu dost zábavný. Lacinější triky a hrozný (dost hrozný) výběr hudby mi vadil jen zpočátku. To, co přišlo pak byl ale docela pěkný nářez proložený středoškolskými problémy pro odlehčení. Hezký nápad, který se zaměřil na určité publikum a v navoleném duchu šlape výborně. Po dlouhé době film, kterému bych plánované pokračování přála. A budu se opakovat...Alex Pettyfer... OMG! 70% PS: Souhlasím s uživatelem IQ Tiqe, také jsem si vzpomněla na zmiňované filmy a tohle je opravdu lepší. OK, s ohledem na tento fakt zaokrouhlím lepší 3 hvězdičky směrem vzhůru. ;) ()

slunicko2

Učebnice mogadoriánštiny pro začátečníky. 1) 21letý Angličan Alex Pettyfer (hlavní hrdina John) s krásně vyrýsovaným hrudníkem doprovázen 43letým navzdory věku velmi přitažlivým Timothy Olyphantem (ochránce Henri), narozeným na Havaji, se skamarádí s 16letým rovněž přitažlivým Australanem Callanem McAuliffem (šikanovaný Sam), kterého ochrání před zvůlí 24letého silně přitažlivého Američana Jakea Abela (syn šerifa Mark)._____ 2) Ještě v tom vystupují dvě pěkné holky a roztomilý beagle Chimera s pozoruhodnými schopnostmi._____ 3) Přihoďte jakékoli blbosti přívlastek sci fi a získáte ve mně nadšeného diváka...v tomto případě alespoň pro prvních dvacet minut. Pak naštěstí tam byli ti kluci..._____ 4) 13.4.2021 - Po opětovném zhlédnutí přidávám hvězdičku...přece jen ti kluci jsou moc pěkní... ()

Thomassi

Minulý film pana režiséra Oko dravce byla solidní podívaná, která mě bavila. Proto jsem se těšil na jeho další komerční počin. A snímek Jsem číslo čtyři na to předpoklady měl, protože už podle traileru bylo vidět, že nás zase čeká akční podívaná. Bohužel na mě film působil poněkud rozporuplně. V jednom okamžiku jsem byl zažraný do děje a hltal jsem to jedním dechem a ve druhém jsem se nudil a říkal si wtf. Vizuálně bych filmu nic nevyčítal, kouzla a efekty pomocí schopností postav byly skvělé, přesto mě film bavil spíše v těch neakčních pasážích. Třeba jak hlavní hrdina zjišťoval, co to má vlastně za schopnosti nebo vztahy a chování k jiným lidem. To jsou okamžiky, ve kterých u mě film boduje. Naopak boj s těmi mimozemšťany, ač se na to z hlediska efektů dívalo pěkně, mi přišel jako z jinýho filmu. Prostě mi to tam vůbec nesedělo a proto hodnotím méně hvězdami. ()

salalala

Takové nic moc. Jednohubka, u které pořádně nikdo neví, o čem vlastně je. Já to moc nepobral. Caruso je průměrný režisér, ale akce mu jde. Ta to zachraňuje celé, je přehledná a dobře natočená. Nenudí, i když se tam bojuje světly a sílami, ale je fajn. Herci taky ujdou, sice to neni nic světoborného, ale dejme tomu. Úloha čísla šest mi byla dlouho nejasná a ani teď nevím, jestli tam nutně musela být. Dialogy byly na hraně, někdy směšné, jindy to ustály. Hudba byla fajn a líbila se mi asi nejvíc. Překvapilo mě, že se produkčně zaštiťují Spielberg a Bay. Celkově vzato nic proti ničemu. Průměr. 50% ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (více)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (více)