Z dalekého vesmíru přichází na planetu Zemi devět mimozemských bytostí. Jsou poslední svého druhu a snaží se zde ukrýt před nepřáteli, kteří zničili jejich domovskou planetu, a pod dohledem svých ochránců tady mají dospět. John Smith je dospívající kluk, který se snaží být nenápadný a součástí kolektivu. Na útěku před nepřátelskými mimozemšťany je nucen neustále měnit místo svého pobytu. Tři už byli zlikvidováni a John je nyní na řadě, protože on je číslo 4. Už se ale nechce stěhovat dál, v malém městě v Ohiu, kde se naposledy usadili, našel prvního kamaráda, ale hlavně lásku půvabné spolužačky. Nebezpečí se však blíží a John bude muset čelit největší hrozbě svého života a ochránit nejen sebe, ale i své blízké. (TV Nova)

juta

Když jsem tohle viděl poprvé, tak jsem měl párkrát slzy v očích. Samozřejmě, že film se neobejde bez pár maličkostí, které mne zrovna nenadchly, ale jinak celkem příjemně strávený čas. Dávám tomuto filmu krásných 90%, protože si je podle mne zaslouží, i když každý se mnou nemusí souhlasit. Tak přesně po roce jsem se na to podíval znova a musím uznat, že i po třetím shlédnutí to je skvělý film. Film, který odstartoval mé zaznamenávání :-) ()

Shakers

Dobrý dej, fajnové efekty, sympatické herecké obsadenie, kde scenár tiež nieje úplne najhorší a kde hudba príjemne doplňuje "obrázky" ,ale aj keď to znie ako dobrý recept na film, tak ma to ku koncu sklamalo.Zo začiatku je to dosť zaujímavé a udržuje si to s časti tajuplnosť, ale ku koncu keď sa už schyľuje k finále, nepochopiteľne padajú tupé hlášky, ktoré uberajú filmu na atmosfére a podobne.Akcie sú dobre a premakané, ale je to len akcia sem a akcia tam.Zo začiatku ma to bavilo a veľmi, škoda toho konca.Moc som sa ale pri tom nenudil, pretože film ma celkom svižné tempo, čo je dosť veľké plus.Pri tomto filme sa nezišla zla zostava ľudí, len to nedotiahli do konca. 70% - 3* ()

playboxguest

Jumperové uměli skákat, takže po nich šli, hlavně teda po tom co vypadal jak mladej Skywalker a za ním si to baletil Billy Elliot. Tihle pubertální x-meni si uměj po návratu z hospody posvítit na klíčovou dirku vlastníma rukama a sem tam maj i jiné lehce nadlidské schopnosti, takže po nich jdou, hlavně teda po tom co vypadá jak Stormbreaker a ještě ho hlídá samotný Hitman. Celý je to ale tak nudně slátaný, jako by Jumper navštívil střední školu Twilightskou a nebýt toho celkem solidního boje o přežití na konci filmu, unudím se k smrti. Za ten konec bych málem dala i tři hvězdy, to by ale nesmělo být toho, že hlavního hrdinu celou dobu pronásledujou tři šmejdi z vesmíru a když ho najdou, je jich najednou celej štrůdl a koukat na to jak proti sobě v láskyplném shledání rozjížděj laserový paintball alá klaďasové modrá, záporáci červená, je taky docela pruda. ()

Rosaviva

Tak jít na tenhle film do kina by mě vážně ani nenapadlo, kdyby v hlavní roli nebyl Alex Pettyfer a Dianna Agron. Čekala jsem něco trochu jiného než se mi nakonec dostalo, ale to neznamená, že by mě to zklamalo. Podle traileru jsem čekala něco jako Twilight (a ano, některý scény tak opravdu vypadaly, ale to nevadilo), ale dostalo se mi sci-fi filmu, kde bylo víc lekavých momentů než jsem čekala. A ta jízda na valníku, tam by mě teda nikdo nedostal, to bylo strašidelný už samo o sobě. A musím říct, že poslední akční scéna ve škole, mě opravdu dostala. Málokdy se mi stává abych u filmu v kině, nebo dokonce i doma, zírala na nějákou scénu s vykulenýma očima a pusou otevřenou dokořán, a teď to myslím doslova. Takže ta "závěrečná" scéna u mě hodnocení rozhodně zvedla o hvězdičku nahoru. No, vzhledem k otevřenému konci a několika nevysvětleným otázkám, očekávám v nejbližší době druhý díl. 4* ()

misterz

Jeden z teenage filmov, ktoré v posledných rokoch vyrástli ako huby po daždi pohnojené s NPK. Takže už je toho človek trochu prejedený. Na druhú stranu ale treba priznať, že námet nebol zlý, aj keď to pretavenie do dejovej linky za moc nestálo. Aspoň sa tu človek nenudil, pretože sa tu stále niečo deje, hrdinovia buď utekajú, alebo bojujú, takže nie je čas na nudu. Priemer. 60/100 ()

liskam

V první řadě zapoměli dát k ""akční / Sci-fi "" i "" Romantický "" celý film má v tomto směru nádech Twilight ságy.....i když tady to funguje o poznání lépe. Jinak, viděl jsem to na Compu, a půjdu na to i do kina! (možná mi začíná měknout mozek... "ale moč ještě udržím".... tak to tak špatné nebude) Podle mě je to totiž docela slušná věc. Ohledně akce..(nic moc se to nerozparádilo) ohledně Sci-fi..(myslím že na rozjezd slušný) A proč se mmi tenhle film líbil....? Asi pro to všechno co v něm mohlo a mělo být řečeno......, a řečeno v něm nebylo!..... Aniž by to narušilo děj,a spád. Prostě povedená Jednička,která diváka parádně připraví na další díly. ()

kingik

Je to sympatický mladík, pochází z planety Lorien, říká si číslo čtyři a z jeho druhu už, po vyhlazení nepřátelskými Mogadoriany, zbylo jen pár. Se svým strážcem se stěhuje velmi často z místa na místo, protože není nikde v bezpečí a vyzrazení by ho mohlo stát život tak, jak se to stalo osudné pro jeho tři soukmenovce před ním (odtud tajemný název "Jsem číslo 4") Od nás se nijak vzhledově neliší, ale je obdařen zázračnými schopnostmi, které však ještě neumí dostatečně používat. V praxi to znamená, že se mu rozzáří dlaně a pak umí vrhat předměty několik set metrů daleko, pekelně rychle běhá a má obrovskou sílu. Ve filmu je však plně předveden jen zlomek jeho schopností a to je docela škoda. Má však jednu slabinu. I on, přestože pochází z jiné planety, se umí bezhlavě zamilovat. Na jedné střední škole, kam dochází pod falešnou identitou, střetně dívku, pro kterou ztratí hlavu a jeho úhlavní nepřátelé už větří jeho stopu. Milovníkům dospělejších scifi bude vadit jednodušší styl vyprávění, jaký tvůrci pro příběh zvolili. Náctileté publikum však film přijme bez problémů, protože obsahuje vše, co mladé publikum má v oblibě. Padají tady hlášky na současné internetové fenomény nebo seriálové ikony, ačkoliv hlášky to nejsou zrovna úderné. V hlavní roli září pohledný mladík Alex Pettyfer, z kterého dívky budou mít mdloby a mužské publikum zase bude slintat nad novou hvězdou Teresou Palmer, která svým agresivním sexappealem pokoří v jedné minutě vše kolem sebe. Timothy Olyphant jako dobrácký a starostlivý strážce už asi zažil lepší role, ale s šedivými skráněmi už se pomalu přehrává do mužů v letech. Nepřátelští Mogani nemají zrovna charisma na rozdávání, ale finální střet s nimi stál za to a byl pořádně zběsilý. Film má i klidné pasáže, režisér Caruso dávkuje emoce směrem k divákovi velmi úměrně a několikrát za film přijde s nějakým neotřelým nápadem. Rád sází na akci, takže není prostor pro nudu. A o to šlo tomuhle snímku především. 80% ()

DJ Obelix

Unylost hlavního představitele vyrovnává sympatický Timothy Olyphant, kterého mám čím dál tím radši a na Diannu se dobře kouká. Tvůrci se očividně zabývali myšlenkou na stvoření nové "teen-fantasy" série, ale podle tržeb se jí takřka určitě nedočkáme. A vlastně ani žádná škoda. Nicméně jako oddychová jednohubka nepůsobí "čtyřka" špatně... ()

IQ Tiqe

70%, protože jde o další z akčních sci-fi s hrdiny s nadpřirozenými schopnostmi, takže mě obsahově připomíná Čarodějova učně nebo Percy Jacksona a akce mi z nějakoého důvodu evokuje Wanted. Ale tenhle kousek je leší než všechny ueědené filmy, proto si zaslouží 70%. ()

Sobis87

Neuvěřitelná teen zhovadilost, snažící se být novým Stmíváním, pro kterou je Carusa škoda...a stejně tak i Olyphanta. Je to skrz naskrz laciná lapačka na puberťáky, u které doufám, že se z ní nevyklube další "sága" - jeden takový humus bohatě stačí. P.S.: Alex Pettyfer je dřevo "lautnerovských" rozměrů. ()

Anderton

Treťotriedna variácia na Supermanovske teen roky a problémy dospievania. Takže ak tu majú stredoškoláci a stále mladí postarší nerdi z nového tisícročia 6 solídnych Spidermanovských flákov, venovať sa takejto zbytočnosti postráda akýkoľvek zmysel. Akčné scény výhradne v tme, čo je nakoniec vďaka príšernému monštru záchrana pred najhorším. ()

Kothy

Ne moc zajímavá teen sci-fi s mimozemšťanama. Moc mě to nechytlo. Žádná sláva. Aspoň tam hraje Teresa Palmer. :) ()

teutates

Coby mladý synek, co hodnotil Smallville ješte kdysi plným počtem, za časů mentální nestability a duchovního rozvoje bych tady taky mrsknul nějaké to vyšší číslo... xixi, ale já ne, zvedl jsem 2 palce, neee 1 což je vskutku obdivuhodné, protože to co jsem měl možnost vidět, jsem zaprvé viděl v ukázkách a za dalši Caruso mě dosti zklamal. Ve meste je nový podivuhodný y (ON), naštěsti má borec dobré srdce a ví, co se má a co ne, ví že je jiný a bere to v celku dobře. Taky ví, ze po něm jde banda trotlů, což taky chápe protože je vyvolený... no, co doposud nevěděl je, že jen pravá láska ho donuti přestat utíkat a bojovat... yuuuu xixi 4/10 "mám radost z nej" aaa hezky mu svítili ručičky heč. ()

Ant

DJ, copak se to s tebou děje? Jsem číslo čtyři je prostě zklámání a jestli ten film měl nějaký potenciál, tak ho totálně zabil bezpohlavní scénář. Nejen, že dialogy jsou občas jak z jiného světa, ale logika musela být pro scénáristy sprosté slovo. Srovnávání s Twilight je mimo, to je úplně jiná "kvalita". Aspoň že herci jsou sympatičtí. Zkrátka dívát se na to dá, ale to je tak všechno. ()

mil@n.fanatik

Film I am number four určitě neurazí. Solidní akce a efekty, pro milovníky tohoto typu filmu povinnost.... Pro mě lepší nadprůměr a celkově spokojenost... Nicméně Čarodějův učeň se mi líbil ještě o něco víc.... 6/10 = 65% ()

predators

Je zde cítit nádech Twiligtu a mixu několika kouzelnických filmů poslední doby, ale ze Jsem číslo čtyři jsem cítil něco víc. Jakoby bylo vzato ze všech předloh jen to lepší a umě bylo zkomponováno v ucelenou kombinaci příjemných herců, dobrého soundtracku a solidního příběhu. Taky překvapí i povedný akční závěr a tak trochu i happyand, který by mohl svádět k pokračování...ale tomu bych moc nevěřil. Myslím si, že až tak nízké hodnocení je trochu podsazené, ale půjdu v ruku v ruce s těmi, co přihmouří oči a neberou IANF tak tragicky. 70% ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (více)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (více)