Ygnor

Určité typy herců co produkce protlačí do všech soudobých filmů mi už lezou krkem... Ještě velmi přihloupá hudba pana Mouchy přidala téhle kvazimoralitě hodně co navrch. Bod asi za to, že jsem se dodíval, ale nejsem si jím vůbec jistý... ()

Mayers

Oslava nevěry s Bolkem a (LOLKEM) Jirkou Macháčkem, kterej si musel natáčení erotických scén se zrzavou divoženou Kerekes dost užívat (dvě zlomený křesla - to je kanec ten Jirka!!!). Po trapných Ženách v pokušení nám tak Vejdělek naservíroval o něco lepší Muže v naději. U mě ale pořád vedou Účastníci zájezdu. ()

papaguy

Dvě pravděpodobně nejvíce sexy herečky na čs. scéně vs. dva protipólové ideálu mužské krásy (leč populární) v důkladně uhlazené sladkobolné komedii. Podobně, jako v o fous horších Ženách v pokušení, nám tu zástupci rodičstva hlavních postav trousí životní pseudomoudra. Ale svého druhu chameleónství postav se může českému divákovi zamlouvat. Emoční působení je díky poměrně odvážnému dějovému veletoči ve výsledku smíšené. Ale tak to holt někdy chodí i v životě. Postavy díky vztahovému patlalství úspěšně směřují k závěrečnému průšvihu, ze kterého je předvídatelně zachrání pohotový, ale poněkdu fraškovitý zásah scénáristy. Ten měl být v ideálním případě komediálním vrcholem filmu. Jsem z něj ale trochu v rozpacích. Jakoby tam ani nepatřil. Shrnutí: Žánrově nekonzistentní, pohodové, lobotomické. Doporučuje se jen fanouškům českých komediálních filmů. ()

geek.ondra

Nejlepší česká komedie za kurevsky dlouhou dobu. Vychytralý scénář, světová kamera a brilantní herci (Macháček a Polívka jsou nepostradatelné komediální duo a Hřebíčková a Kerekes se mohou rovnat i těm nejžhavějším Hollywoodským krasavicím) 8/10 ()

nwx

Jeden z mála novodobých českých filmů, který nestaví na české malosti a uprděnosti, ani se nijak neodvolává na dobu komoušů, ani si nehraje na bůhvíjak hlubokou psychologii (která v českém podání vyznívá stejně směšně), neřeší čecháčská traumata, nestaví na patosu, prostě a jednoduše baví. Bezvadný film světové úrovně (ano, pár much by se určitě našlo, jako na všem), u kterého dokonce filmaři pochopili i to, že kvalitní doprovodná hudba (Muchow) je polovina úspěchu. Technická kvalita také vynikající - brilantní ostrý barevný obraz, konečně bez žádných hloupých rozmazávajících filtrů a uměleckého tónování. Snad i pozdější transfer na Blu-ray nebo DVD dopadne dobře, protože zejména u českých filmů to bývá katastrofa - viz. neostré nebarevné, celkově hnusné DVD Ženy v pokušení. ()

Tyna31

Feministky z toho nadšené nebudou, ani já si z toho příklad do života nevezmu, ale dobře jsem se bavila. A naše kino se také celé smálo. ()

Zevon odpad!

Takže pan Vejdělek navázal na to, co odstartoval již dříve - slepou větev prapodivných komedií, ve kterých se nám naši bohémové snaží sice řemeslně dobře, nicméně velmi ploše naservírovat, že česko, když ne jinak, je aspoň světovou velmocí na poli sexuální nevázanosti. Mám pocit, že pokud si tuto skeč křeč někdo ze zahraničí pustí, vezme ji vážně a okamžitě se vydá do té krásné země, kde ženské nejsou nasrané, unavené, vždy jsou připraveny se ohodit a nechat se hlavně co nejdříve kýmkoliv okydlit...Pokud se nechám oprostit od čehokoliv, co se nám Vejdělek snaží předat, pokud to tak vůbec je a vezmu film jako čistý humor, zdá se mi dost ubohý a jednoduchý. Otázka je, jak bych se na film díval po čtyřech heinekenech a čtyřech fernetech skleněnýma, od chlastu dávno vyhaslýma očima, to bych se možná i dost bavil....Myslím, že kdyby film nebyl natočen, nikdo by o nic nepřišel a dost pochybuji, že se v něm někdo po letech znova najde. ()

Oonika

A mně vůbec nevadilo to střídání žánrů, jak si tu někteří stěžují... Aspoň jsem si taky připadala jako na horské dráze :) Stašová hrála výborně, Bolek byl skvělý Casanova, Macháček byl takovej roztomiloučkej troubelínek, že bych si taky dala říct, a Vica byla taaak sexy, že by mi taky dalo dost práce odolávat ;) Navíc miluju tu písničku, co nazpívali MIG21 k filmu.... Chci ti říct, že rád tě mám... :) ()

PedroPo

Pětkrát vyvařený Macháček, desetkrát vyvařený Polívka. Vadilo mně, že se tu hraje na strunu "chlapi můžou, ženské nesmí." Ač tomu asi mělo být opačně, tak ženská část hereckého osazenstva hrála výrazněji, než ta mužská. Zkrátka pánové si to tam před kamerou tak nějak odchodili, zatímco dámy se snažily. Petra Hřebíčková myslím ukázala co je v ní a od teď snad půjde z film do filmu. Jako její příznivec ještě ze zlínského divadla bych jí to moc přál. Celkově je trochu smutné, že po nějaké době jsou kina na českém filmu slušně zaplněna zrovna kvůli Mužům v naději. ()

VeeDee

Lidi říkali, že je to sranda... ano, zasmála jsem se, ale chvílema je ta sranda až moc prvoplánovaná, lehce prokouknutelná a možná trochu vykrádá americké romantické komedie, ač po česku... občas jsem dopředu věděla, co bude následovat... něco bylo přehnané... Každopádně druhá polovina filmu se mi líbila víc než ta první. ()

Idahou

už je to nějaký čas, co jsem byl naposled v kině, tak jsem se rozhodl, že podpořím český filmový průmysl (rovněž mu ani neškodím skrze pirátství) a vyrazil jsem na muži v naději. Každému kdo už se podíval na mé hodnocení musí být jasné, jaký byl výsledek - bavil jsem se, bavil jsem se jak dlouho už ne a film můžu jen doporučit, komedie je to perfektní. [SPOILER] Film je postavených na kontrastech které tvoří skladbu celého filmu a v půlce přibrzdí a přeřadí na vedlejší kolej, což není chyba, ale záměr kterým si film vyslouží pár hvězdiček, tempo i "vážnost" se pak střídavě mění a díky tomu je film opravdu zábavný a není to jen taková lehká jízda. Zápletka a celý příběh by se dal označit za obyčejný, až klišé, ale v typicky českém podání je z toho víc než by člověk čekal. Ve se film, vyjma několika hlášek, nemá čím výrazněji zapsat do historie kinematografie. Nicméně upřímně pobaví a každý, kromě notorických morousů, se pobaví a od srdce zasměje a to je podle mě tak důležité, že přidávám onu pátou hvězdičku, jindy vyhrazenou pro legendární filmy ()

ER

Sice trochu plytká a ne tak jiskrná komedie jako Ženy v pokušení, ale svůj účel plní velmi dobře. Jen nechápu ty dramatické sekvence.Zřejmě měly z diváka "ždímat"slzy, Jen jak jsem pozoroval, nikdo se "nedal" a scénu přejeté Rudolfovy manželky většina diváků odsuzovala. ()

Chosef76

Přemluven manželkou k dalšímu počinu Jiřího Vejdělka. Nadšením nehýkám, ani nejsem zklamaný. Dílo, které možná nadchne nenáročného českého diváka, který už unaven pokleslou nováckou zábavou, zde nachází alespoň dobrý herecký výkon Bolka Polívky a objevuje maďarskou svůdnici Kerekes....60%. Poselství, či myšlenku filmu raději nerozebírám. ()

Melvej

Vypadá to, že Jiří Vejdělek je na dobré vlně ve své režijní tvorbě. Nejdříve Ženy v pokušení a teď Muži v naději. Pro mě to bylo milé překvapení, poněvadž do kina jsem šel s pochybnostmi, zda jsem si vybral dobrý film. Výběr byl skvělý a já se bavil tak, jak už hodně dlouho ne. ()

kwaicheng

Tož víme všici jak reálný to asi bylo, ale na druhou stranu nebylo to zas tak urážlivé pro zdravý rozum jako předchozí a okolní dílka. Proto 3 hvězdičky, nicméně kdybych se na to koukal sám, pravděpodobně by mě to nebavilo. ()