I na Slovensku stvořili dvojici vyšetřovatelů, která prošla několika filmy. Volanie démonov je v pořadí třetí z nich. Policisté, jeden maigretovsky hloubavý, druhý humorně unáhlený, tentokrát řeší požár v továrně na nábytek a navíc úmrtí dvou zaměstnanců - jeden se upálil, druhý se zřítil do vyschlé studny. Vyšetřování zamotaného případu trvá dlouho, ale nakonec se ukáže, že pomstychtivost může být mimořádně silná i vytrvalá. (oficiální text distributora)

Biopler

Záverečný diel trilógie zavedie diváka do nábytkárskej fabriky a čudných vzťahov v nej. Požiar, dvaja mŕtvi, manželská nevera a k tomu všetkému skvelé herecké mená na papieri. Akurát by to chcelo, aby Elo Romančík až tak hrozne nehral chlapa, ktorému sa všetko rúca, i v práci i doma. Jeho výstupy boli často komické. Květa Fialová ho hravo strčila do vrecka. "Ja som čoskoro zistila, že mi prišiel do cesty zbytočný človek... a tak čo s hlupákom? Začala som žiť." Jakubcove vyšetrovacie postupy keď si zavolá všetkých pracovníkov z fabriky, aby sa niečo dozvedel, sú smiešne. Konanie Černeka sa vymyká normálu, "vyplácanie" pozostalej je čudná motivácia. Na film sa dobre pozerá, lebo je krásne dobový a obrazovo bohatý, akurát v druhej polke už ide akosi príbehovo z kopca. Odhalenie v závere je však veľmi fajn, opäť som netrafil. ()

karlee

Trochu překombinovaná detektivka: některé motivy jsou nedotažené (např. historka se stolem přineseným řediteli domů), ke konci trochu zamotané (dle pravidel žánru postupně "namočí" všechny podezřelé, někdy trochu toporně), chování postav je často podivné, hlavně ředitele Černeka. Na druhou stranu je tady pár slušných hlášek ("Fabiánová odišla z práce". "Sledujte ju" "Rozumiem, sledovať. Líže zmrzlinu" "Nemusíte hlásit každú hlúposť") ()

Prubner

Tak tahle detektivka se tvůrcům moc nepovedla. Některé postavy se chovají značně podivně a nelogicky (zvláště ředitel Černek) a v polovině filmu se příběh tvůrcům začíná vymykat z rukou. Nemluvě o tom, že vrahem je ten, koho od počátku podezíráte nejvíc, protože má největší motiv. ()

Hombre8

Spletitý příběh o lidské zlobě a sviňárnách v mezilidských vztazích na pracovišti. Všetci kradnú, podvádzajú a niektorí aj zabíjajú. V tomto třetím případě sympatické a hlavně lidské (kdo ví, jestli by se našel současný ekvivalent) dvojice vyšetřovatelů je dobrá zejména absence toho nereálného klišé, kdy vyšetřovatel (detektiv) odhaluje pachatele za přítomnosti všech možných podezřelých a zúčastněných. Mimo ústřední dvojice zazářil zejména Romančík. ()

Monicina

Z celej série od Lettricha bol tento diel najmenej zaujímavý, ba až nudný. Čo stálo za to boli skvelé výkony všetkých hercov. ()