poster

Černobílý svět

 • USA

  The Help

 • Slovensko

  Farba citov

 • Slovensko

  Čiernobiely svet

 • Velká Británie

  The Help

 • Nizozemsko

  The Help

Drama

USA / Indie / Spojené arabské emiráty, 2011, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Botič
  *****

  Silný příběh v neskutečně lehkém a nadýchaném hávu, který dokáže dojmout, ale i rozesmát. Líbivý vizuál falešně zakrývá fakt, že pod povrchem to proklatě bublá a místy se zdá, že se na place poflakoval i Sam Mendes, který Taylorovi přinejmenším našeptával, kde zatlačit na pilu a kde naopak ubrat plyn. Skutečné "Stepfordské paničky" žijí ve městě Jackson - Mississippi.(18.1.2012)

 • Pilda17
  ****

  Zajímavé téma, přestože jsem čekal trošku něco jiného, byl jsem mile překvapen. Není jednoduché natočit takový snímek, přesto to režisér zvládl dobře. Délka v tomto případě vůbec nevadí a to se divím. Herecký výkon Octavia Spencer a zasloužená nominace na Oscara. I další role byli skvěle zahrané, na plný počet mě přesto neuchvátil. Pokud získá Oscara za nejlepší film, nezlobil bych se.. 8/10 = 85%(26.2.2012)

 • Sarkastic
  ****

  Jistě velmi kvalitní film, ale pro mě osobně možná až příliš. Tenhle kousek je totiž zcela zjevně natočen hlavně pro potěchu filmové akademie, to jednak a druhak je určitým americkým vyrovnáním (samozřejmě ne jediným) s černošskou problematikou a jistě nejde jenom o minulost. Já však občan USA nejsem a Oscary také nerozdávám (jakože Černobílý svět je pro mě asi největším letošním favoritem, a to hned v několika kategoriích), a proto je mi přisouzena role obyčejného diváka, který viděl jistě nadprůměrné drama, přesto nijak fantastické. Jinak film nabízí slušný příběh, důležité téma a samozřejmě hromadu výborných hereckých výkonů (a pro mě osobně ještě překvapivě nepřeslazený konec). I když můj komentář vyznívá možná spíš kriticky, film se mi rozhodně hodně líbil, jen reaguju na zbytečně velký, ne úplně oprávněný humbuk (který brzo odezní, alespoň v Evropě určitě) a nápadně velký počet nekritických a opěvných ohlasů.(25.2.2012)

 • POMO
  *****

  Mrzí ma, že u nás nevieme o našej minulosti nakrúcať takto krásne filmy. Formálna stránka učebnicovo dokonalej hollywoodskej filmárčiny je tu iba prostriedkom k rozprávaniu kuriózneho príbehu, ktorý má obzvlášť dnes, s Barackom na americkom tróne, obrovskú váhu a historickú hodnotu. Perfektne vybraní, oblečení a vedení herci - v podstate čo postava a herecký výkon, to čerešnička na torte - bez potreby vrieskať, dramatizovať a depresiť. Či ako film sa hrať na veľkú hĺbku. The Help je od základu hlboký svojou story. A úžasný jej jemným podaním. Skôr iba "z povinnosti” som išiel na ‘ten oscarový fabrikant, plný hysterických ženských, a rasových problémov, ktoré sa ma netýkajú’ - a dostalo sa mi najmilšieho filmového pohladenia za posledný rok. Celá sála smrkala.(26.1.2012)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 2,534 // Otvárací Víkend USA: $26,044,590 // Približne takto si predstavujem herecké predstavenie v ktorom hlavné , vedľajšie, úplne nepodstatné, záporné a kladné role sú hrané tak ,že ani neveríte, že sú hrané. Plus dej tak silný, dojímavý, zábavný a pravdivý zároveň? jedine 100% . The Help mal byť ocenený oscarom za najlepší film roku.....(4.9.2013)

 • - Duet „Jackson“ od Johnnyho Cashe a June Carter se ve skutečnosti objevila až v roce 1967, tedy o několik let později, než se děj snímku odehrává. (Pavlínka9)

 • - Obchod s knihami Avent & Clark Booksellers, který se ve filmu objevil, byl pojmenován po Aventu Clarkovi, produkčnímu asistentovi. (oje)

 • - Octavia Spencer získala za svůj výkon ve filmu Zlatý globus v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace