Carlos vypráví o životních osudech Ilicha Ramíreze Sáncheze, jenž byl po dvacet let nejhledanějším teroristou na světě. Mezi lety 1974, kdy se v Londýně pokusil zavraždit britského podnikatele, a 1994, kdy byl zatčen v Chartúmu, prožil několik životů pod mnoha pseudonymy a prošel si všemi spletitostmi mezinárodní politiky té doby. Kdo byl Carlos, jak se jeho propletené a mísící se identity propojují, kým byl, než se bezhlavě vrhl do svého nekonečného boje? (oficiální text distributora)

M.i.k.e

velmi dobře obsazená a do posledního detailu vystajlovaná záležitost,která vám nasrvíruje nevšední pohled do života teroristy v dobách,které byly svým způsobem hodně naivní.Přběh teroristy,který se nakonec stal zbytečným a nepohodlným.Obrovské mínus tohoto ambiciozního projektu je v jeho absolutní stopáži,díky níž se nevyhne přílišné zdlouhavosti a dost často vás bude i nudit.Upřímně sem čekal něco víc ve stylu BMK,ale tím bohužel Carlos není.Po prvních dvou dílech sem byl rozhodnutý dát čtyři hvězdy,bohužel ale třetí díl (byť sliboval mnoho) nenabízí prakticky nic a je v mých očích pouze neuvěřitelě rozvleklým a nudným.Škoda.Zkrácení a zhuštění by Carlosovi hodně pomohlo... ()

danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - cena (1) - *Nejlepší minisérie / TV film + nominace (1) - Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Edgar Ramirez ()

Juto

Veľmi zaujímavý príbeh teroristu Carlosa . Podľa môjho názoru sú teroristi zbabelci a tým je aj šakal.Šakal mal veľa rečí o oslobodení Palestíny ,ale skôr mu išlo o to aby bol slávny.Film má dobrý scenár a aj je výborne zrežírovany. Dĺžka filmu mi vôbec nevadí. 7/10 ()

cpt.Lynch

Mám rád tyhle minisérie a obzvlášť pokud jsou politické. A tahle není vůbec špatná. Televizní výprava není vůbec na škodu. ()

JohnSmith

Nebylo to vůbec špatné, zvlášť, když se jedná o televizní film. Nicméně z podobného soudku a ze stejného období mě víc zaujal Baader Meinhof Komplex. O tom, jaký Carlos byl nebo nebyl se dá spekulovat, stejně tak o jeho činech. Vše máme pouze z vyprávění nebo jsou to pouhé domněnky. Assayas tu Carlose ukazuje jak zbrklého, namachrovaného zabijáka, který je neustále peskován "nadřízenými". Jaká byla asi realita? ()

DavidS.

Sága, která rozmáchlou stopáž využívá především k zevrubnému popisu ideologického a politického pozadí teroristických činů a může si tak dovolit i širší historické souvislosti...Další body sbírá za přirozený dobový look prezentovaný v každém detailu, jazykovou koláž a charismatického Ramiréze...V konečném součtu Carlos tak vítězí tam, kde pohořel prázdný a nudný Soderberghův Che, emočně vykalkulovaný Spielbergův Mnichov, akademicky chladný Baader Meinhof Komplex nebo zmatečný Mesrine... ()

cab

Nedokazu si predstavit neosekanou verzi, protoze biograficky pribeh o osudu jednoho z nejslavnejsich teroristu minuleho stoleti Ramira Sancheze alias Carlose se i ve zkracene podobe tri hodin vlece. Presto je zivot podobnych lidi sam o sobe zajimavy, bohuzel by si zaslouzil poutavejsi zpracovani. Pro milovniky subzanru se urcit nebude jednat o zklamani. 65% ()

ElChe26

Ačkoli jsem film ohodnotil 4*, původně jsem chtěl dát pouze 3*, ale to bych tuto televizní minisérii podhodnotil. Přiznám se, že jsem čekal možná něco jiného. Chvíli jsem se sám sebe ptal, jak je možné, že se z Carlose stala teroristická superstar? Taky nechám stranou to, že hlavní protagonista je autory vylíčen jako marxistický playboy, jemuž neodolá snad žádná západoněmecká levicově orientovaná studentka. Porovná-li divák fotografie skutečného Carlose s tím filmovým, bude okamžitě jasné, kam mířím. První díl této minisérie působí spíše jako náborový film do nějaké teroristické organizace, o což asi autoři snímku neusilovali. Přes veškerou mojí kritiku se jedná o zdařilou televizní minisérii, jež však nedosahuje takové kvality jako film o RAF - BMK. ()

dormouse

Je fakt, že jsem zvládla jen dva díly ze třech a nejsem si jista, zda budu mít sílu na třetí. Film je neuvěřitelně zdlouhavý a zamotaný, člověk jen těžko sleduje, proti komu ti teroristé vlastně útočí. Chápu, že v 70. letech ještě nebyla taková protiteroristická bdělost, ale snadnost, s jakou velmi podivné existence vtrhnout do jakékoli budovy či na letiště, vytáhnou kaťušu nebo samopal a začnou pálit po okolí, působí směšně. Navíc při jejich minimální organizovanosti se film jeví stejně groteskní jako Čtyři lvi a zdá se neuvěřitelné, že se těm moulům vůbec podaří nějaká akce. ()

DannyBoy80

Natočeno je to vcelku slušně, ale je to příliš dlouhé. Někdy se zachází až do přílišného detailu, přitom z filmu vyplývá, že Carlos nebyl žádná velká persona. V dnešních očích to byl spíše amatér. Z toho důvodu mu věnovat celý dlouhý film je trochu divné. Každopádně reáli zachyceny vjerně včetně dobové atmosféry. ()

woodsman

dost dlhe a o týchto veciach moc neviem teroristov do prdele poslat hned ale ten konec ako to mam chapat predali ho alebo co ? ()

mira007

Dějepisně celkem přehledné, ale asi by to chtělo třikrát větší rozpočet , aby to nebylo tak zkratkovité ( rozpočet byl dost velký na to, aby byla dobová atmosféra ok, ale na akci už asi moc nebylo.) Místama nudné a místy to vypadalo, že terorismus je hodně velká párty se spoustou hezkých holek ikdyž trochu levičácky trhlých. Koneckonců tady teroristi ukazovali své penisy víc než v amerických erotických filmech. Bylo to poučné, ale moc dlouhé. Nejlepší asi na tom bylo, že jakmile padla železná opona, tak tihle levičácký hovada byli ze dne na den jako na jiný planetě, kde není pro ně ani místo k dýchání. ()

WinstonS

Viděl jsem zkrácenou cca dvě a půl hodiny dlouhou verzi, která nemá šanci nudit a děj v ní odsypá velmi rychle. Až do "slavné" vídeňské akce proti OPEC fantastická podívaná, pak je přece jen poznat, že se muselo krátit a místy je vyprávění dost zkratkovité. Ramirez je vynikající, Carlose utáhne jako mladého ambiciózního teroristu i jako stárnoucí a obtloustlou trosku. Na televizní film velmi solidní zpracování, které navíc odpovídá i historickým reáliím (o Carlosovi jsem četl poměrně obsáhlou biografii a film jeho život popisuje velmi věrohodně). Btw, fakt bylo třeba ukazovat několikrát Ramireze dole bez? Já bych se rozhodně raději podíval na některou z jeho milenek - rozuměj radikálních levicových aktivistek :-) ()

Radek.SCH

Tak tenhe seriál (nebo možná film?) mohl být o třetinu kratší, a vůbec nic by se nestalo. Spíš by mu to pomohlo. První díl vás navnadí (hned jsem si vzpoměl na Der BMK), druhý ze začátku potěší, ale třetí už nemá (z filmařského hlediska) opodstatnění. Dějově se to nikam nepohne, jenom se jezdí z Evropy do Afriky na Blízký východ a zase zpátky. A že mě Carlos na vajcách křečové žíly mě skutečně nezajímá. - 70% ()

sadlokan

Trefený retro.Z dnešního pohledu ministra zdravotnictví by stačilo teroristy ponechat svému osudu-ukouření k smrti! ()

MickeyStuma

Velmi dobře napsaný scénář a velmi dobře překvapivě televizně natočený. Životní osudy Ilicha Ramíreze Sáncheze, jenž byl po dvacet let nejhledanějším teroristou na světě, je natočeno téměř jako pocta k němu. Některé detaily jsou přimyšleny, ale to je v rámci dramatizace běžné. Tady se na to hned na počátku snímku upozorňuje, což nebývá zvykem. Děj je plynulí a velice příznačný. To, že se nikam nespěchá a každé události se dává velký prostor je ku prospěchu věci. Je to alespoň srozumitelné a vše dává logiku. I když je fakt, že několik hluchých míst se objeví, ale je to pořád TV film, takže se to očekávat dalo. I přes určité nedostatky se jedná o naprosto úžasný film. ()