Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

JIRKKA

Spokojenost a nadprůměrných 80 procent. Takový film nenatočil nikdo už aspoň přes dvacet, třicet let. Bavilo mně nadšení hlavních hrdinů, jak prožívali své amatérské filmování. Film samotný také, možná předvídatelný, ale přesto dost napínavý i citovka. Snad jen ona bytost mohla být více hororová. Kdo odešel z kina hned, jak začali závěrečné titulky, udělal chybu. A Elle Fanning už nemůže být lepší. ()

TheWalker

POZOR SPOILERY Super to rozhodně nebylo, možná ten amatérský zombie film na konci. Celou dobu jsem čekal, že to bude celé tajemné, a nakonci tam ukázali ksicht toho emzáka. Jednodušee udělané jako hollywoodský blockbuster. Typický děj, který je lehce prohlédnutelný. I přesto jsem se v kině aspoň nenudil. 56% ()

PauloGrane

Myslel jsem, že to bude příběh o monstru / mimozemšťanovi, ve kterém budou děcka. Místo toho to byl příběh o dětech, ve kterém byl mimozemšťan. Snad příště přenechá J.J.Abrams psaní jiným. ()

pigXgore

Čakal som úplne iný film. Prvá skoro-polovica ma vtiahla, ale potom ma to začalo nudiť a záver bol slabý. Taká "brutálnejšia" verzia E.T.-ho :) ()

jobina

Možná jsem se měla dívat opravdu jen na trailer. Možná tak ještě na prvních 10 minut. Jenže další sledování mi vzalo veškeré iluze o tom, že by snad mohlo jít o nějaký slušný film. Vpodstatě i ten nejdůležitější objekt - dotyčný film - se rozplynul tak kdesi do neurčita. Vojáci nakonec nehledali, kostka zmizela na neurčito kdo ví kam, a kosmický návštěvník své vesmírné plavidlo postavil kdo ví z čeho všeho. /lépe si neklást otázku, proč ne hned při útěku/ Takže jediným cílem bylo asi natočení zombijského filmu - no fakt neodolatelné. ()

MAsakRA

Vykolejení vlaku byla asi nejlepší scéna z celého filmu, škoda že už ji nic nenapodobilo... Jinak mě mrzí malý prostor věnovaný mimozemšťanovi a absence více informací o něm. ()

woranžáda

Naprosto souhlasím s Maralkey...přišlo mi to to jako vylepšený E.T. o efekty a napětí. Líbila se mi atmosféra filmu i příběh, jen mi vadilo, že film byl dabovaný - ne moc dobře a že si děti hrají až příliš na hrdiny. Pokud to měl být náznak parodie na akční hrdiny, kteří přežijí naprosto vše, pak to beru, jinak to bylo až příliš na to, že se nejedná o rodinnou komedii na nedělní odpoledne - hlavně závěr filmu takto působí. Celkově je film dobrý, doporučuji shlédnout. ()

martan1

Normálně mi to nevadí, ale v tomto filmu mi všechny napínavé momenty zkazil fakt, že se všechny odehrávaly v totální tmě. Napětí tedy žádné, mimozemšťana jsem skoro neviděl, tak o čem ten film vastně byl? Na jedno shlédnutí ještě na tři hvězdy, ale radši už na to znova koukat nebudu, obávám se, že bych musel hodnocení ještě snížit. Jinak ty hvězdy jsou za kvalitní herecké výkony a za těch pár zajímavých momentů ve filmu, které bylo i přes tu tmu vidět (ale ty bych spočítal na prstech od ruky). ()

sportx

Bohužel musím konstatovat, že efekty jako normal, kamera taky nic moc, rychlé nesouvislé střihy, a příběh standard, proto 50procent, proste nic nového, zase jeden zelenej mužíček a americkej konec... ()

Muad

Průměrný film, který mě v podstatě ničím nepřekvapil. Klasická pohádka pro děti o zlé vládě a hodném mimozemšťanovi, kterého honí posedlý voják. Naprosto předvýdatelný film. Co se efektů týče, tak ty jsou samozřejmě na dobré úrovni, nacož jsme u Abramse zvyklí. Naprosto klišoidní konec jen podtrhuje průměrnost celého filmu. Nenadchne, ale ani neurazí, což se o novém StarTreku říct nedá, ten mě opravdu urazil.. ()

KcarlosK

Na základě upoutávky jsem to sice čekal, ale stejně začínám mít Abramse plné zuby. Nejlepší jsou totiž jeho předfilmové kampaně. Pak přijde obrovské zklamání (vzácnou vyjímku tvoří Fringe - zatím). Ztracení mají zmršený konec, Monstrum je vyloženě sračka, Star Trek je pouze pro fanoušky a Super 8 snad ani nestojí za komentář. Děti odvážné jako Rambo, dodávka rozjebe vlak na třísky a navíc její řidič je v cajku, tanková bitva jak z Iráku... Že to cvaknul Spielberg je pro mě vážně záhada. Alespoň že ta potvora je zajímavější než Monstrum. Za vše mluví ta skutečnost, že je to nejsympatičtější postava filmu. ()

SacRoS

Po shlédnutí tohoto snímku beru do ruky svůj digiťák, a jdu natočit taky něco retro:). Ne vážně, opravdu jdu. Tento snímek mě totiž přesvědčil, že asi každý dokáže být stejně dobrý, ne-li lepší, jak duo J.J. Abrams se Spielbergem... Po epickém Startreku přichází epický fail... Těžko najít klišoidní, škvárovitý, infantilní a navíc nudnější zmetek (tu dětskou naivitu a infantilnost bych ještě odpustil, že jo Stevene:). Slaboduché dialogy, žádné hláškování, trapný a předvídatelný scénář... Bohužel, slabé dvě hvězdy. Spíš si myslím, že to natočil Spielberg jako svoji nikdy nevydanou prvotinu a nyní v době hi tech techniky nechal Abramse vytvořit remake... A Stevena s Abramsem prosím už nikdy nedávat dohromady, nedělá to dobrotu... (Jdu si snížit krevní tlak... Tak kam jsem jenom vrazil to dévédéčko s District devítkou, hm...) ()

sovel

112 min. nudy, do poloviny jsem čekal, že se to pořád ještě nějak zvrhne ale bohužel překvapení se nekonalo. Defakto ani nemám rád, když se vše výhradně točí kolem děcek, když nejde přímo o nějakou pohádku. Další klišoidní film, škoda vypadalo to dobře, od opadu ho zachránilo to, že chvilku přeci jen zaujal ale opravdu jen chvilku. ps. co čtu komentáře, hodně si vychvaluji ,,vývoj postav,, na toto nejsem, né že by mě to vadilo ale základem je se bavit a né řešit jestli se za celý film postava dostala z bodu A do B(rozumově či jinak) ()

BStone

Shlédnuto v originálním znění s více jak měsíčním spožděním. Tohle byla má jasná kinotutovka, film za který jsem byl jednoznačně ochoten zaplatit vstupné. Tedy až do té doby, kdy úchylný Bonton nechal film nadabovat, čímž ho zcela regulérně zabil. Tolik k našim nesvéprávným distributorům. Příběh o hodnotách které i v naší zběsilé, pomatené době naštěstí stále existují. Mám na mysli přátelství, lásku, odvahu i sílu odpouštět zdánlivě neodpustitelné. Mimozemská složka je tam jako taková třešnička na dortu. Film plný poct, nostalgie a poctivé filmařiny. 90%. ()

FilipGOLF

Od této dvojice jsem čekal více, ale když to vezmu celkově... jako mladej klouček bych tomu dal těch 5 hvězd a byl bych nadšen, takhle to pro mě nemá moc velkou vypovýdající hodnotu, i když to bylo pojato zajímavě. Pořád tomu něco chybělo, aby mě to nadchlo.. ()

r.a.s.l

Super rozjezd... velice slibne pokracovani. a pak.. pak.. pak se musel nekdo asi uplne POSRAT.. a zahodili celej film do stoky. Jako by v poslednich 20 ti minutach dosla rezi a scenaristovy nejenom invence, ale i soudnost!!! Ale za tech 75% super filmu 3 hvezdy zaslouzio. Doporucuji divat se asi na prvnich 80 minut filmu a pak to vypnout a nenechat si ten film zkazit.. ()

corradi

Film vás udrží v napětí od začátku až do konce, pomalu se rozkrývá tajemství, z kterého se vyklube přerostlý E. T. Pěkná zápletka, perfektní havárie vlaku (jen nechápu, jak mohl doktor v tom autě přežít čelní náraz s vlakem jedoucím snad 150 km/h), až po dojemný konec. Jen tak dál pane Abrams. ()

floppy4

Pozrel som si to len preto, ze tam bolo kdesi Spielberg. Ale bohuzial, iba niekto zneuzil jeho meno. Ok, ak by som mal 11 rokov a videl ten film tak 20 rokov dozadu tak sa doserem, ale takto to bola len klasika pre deti. ()

JerryPilsen

Až na pár drobných chyb velmi ucházející.Záběry na ítýho se neplýtvá,v podstatě není pořádně v záběru,což nevadí.Některé detaily zjednonušeny až na hranu,ale většinou v zájmu příběhu i tempa.Zajímavé je,že z traileru ve filmu není ani záběr. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze