Chcete vědět, jestli je možné prolézt sqashovou pálkou? Kolik čtyřlístků musíte nasbírat, abyste překonali rekord? Kolik musíte sníst párků, abyste v tom byli nejlepší? A kam až se dá dojet na rotopedu? To vše zjistíte ve filmu Největší z Čechů.

Režisér (Jaroslav Plesl), jeho producentka (Simona Babčáková) a kameraman (Jiří Vyorálek) jsou živořící umělci, kteří už sice mají za sebou filmy, co dostaly ceny, lvy, dobré kritiky a hrály se s úspěchem na řadě festivalů. Ale nechodí na ně diváci. Jejich další spolupráce se řítí do ztracena, protože životní projekt režiséra nezískal grant, což znamená, že se nebude točit. Producentka s režisérem odjíždějí do Pelhřimova, do metropole českých rekordů a kuriozit, kam je zavolal šéf Agentury Dobrý den (Igor Bareš). Agentura má totiž jeden problém. Často se o ní a jejích rekordmanech mluví, ale nikdo to nebere vážně. A tak se rozhodnou najmout kritikou uznávaného režiséra, aby natočil film o nejvýjimečnějších lidech, kteří dosud mají jen nálepku bláznů a magorů, pouťové atrakce. Šéf Agentury má pro naše filmaře tři čtvrtě miliónu v hotovosti, jako zálohu na natáčení, což je tak významný argument, že další debata je celkem zbytečná. Zadání je jasné: Hluboce lidské příběhy lidí, co dokázali vlastní pílí něco, co nikdo jiný patrně na světě neumí. K utahané tvůrčí trojici se přidává sebevědomá zvukařka (Johana Švarcová), studentka FAMU, která na rozdíl od nich není spoutaná životními prohrami. Tak nějak ostatní štve, ale zároveň jim připomíná jejich „dávné“ začátky. Jak tohle všechno skončí? Dotočí spolu tenhle film a pomůžou změnit obraz Agentury? Odhodlají se ještě někdy dělat to, v čem vidí skutečně smysl? A o čem bude jejich příští film? (oficiální text distributora)

LudeCZek

Co to mělo být? hraný film o filmu? Zřejmě příliš intelektuální nebo snad filozofický počin pro běžného diváka? nuda,trapnost a zase nuda. Slabé 2* za obsazení a nápad. ()

Greg25

Robert Sedláček mě zaujal už filmem Muži v říji a jeho způsob točení dýchá takovou příjemnou satirickou reálností, která je ve vodách českého filmu osvěžující tím jak je svá, neotřelá a nese autorský rukopis. Robert Sedláček určitě stoupá po mém osobním žebříčku českých režisérů stále výš, i když v tomhle případě to nebylo ještě úplně ono (občas tak trochu nuceně vyznívaly melodramatické vložky hlavních hrdinů). Hodně dobrých 65%. ()

arcticsky

Dobré výkony trojice Vyorálek, Bareš, Plesl i herců v některých epizodních rolích (Švehlík, Chmela) v docela zajímavě natočeném, trochu podivném filmu. S hodnocením jako lepší průměr zde na csfd souhlasím a připojuji se... ()

IvcaSammet

Už v prvních scénách filmu mi bylo jasné, že se jedná o něco podobného, jako byl Polski film. A nespletla jsem se. Z předchozích zkušeností jsem tedy nedělala předčasné závěry a dala filmu šanci. Zatím je to mé první shlédnutí, ale myslím, že se po několika dalších ještě můj názor změní. Začátek byl pro mě až moc zdlouhavým rozjezdem k docela podařenému konci. A právě proto prozatím hodnotím čistým průměrem. Na mě bohužel prostě platí to, že si na tento typ filmů musím nejdřív zvyknout, aby se mi začal líbit. Každopádně ale herecké obsazení naprosto parádní. ()

dawe787

Tak někdy dávám hvězdičku navíc za to, když neusnu, ale tady zůstanu u dvou. Jedna za snahu a ta druhá, že jsem to vydržel do konce. ()

RickyFitts

setrvale ignoruju českou produkci, ale tohle je důkaz, že občas něco stojí za to... krásně strohej a ušmudlanej film, civilnost, na kterou jsem už dlouho nenarazil, skvěle debilní nápad i plakát, bezvýchodnost a trapnost a neproměněný lvi, co víc si přát, 4+ ()

vojo

Pre mňa osobne, jeden z najvtipnejších českých filmov za poslednú dobu o zúfalej snahe vymaniť sa z priemeru a niečím vyniknúť(až na toho psa,ten je v tom nevinne). Obsahujúci brit(s)ký humor, výborne komponované zábery (filmovanie filmárov) a je v ňom asi naozaj veľa osobných skúseností, tie však ocenia a zabavia sa na nich len aspoň čiastoční "znalci" filmárskeho prostredia, mnoho fórov totiž vychádza práve z neho. ()

Eluin

Nová komedie Roberta Sedláčka (Muži v říji) nás přivádí do života filmových tvůrců, kde se jistě pan Sedláček cítí jako ryba ve vodě. "Ty čteš Katolický týdeník?" "Jo, jsou to jediné noviny ze kterých nemám depresi." Režisér (Plesl) neprožívá se svoji Producentkou (Babčáková) zrovna nejšťastnější roky. Všechny jejich projekty jsou Radou (kde zasedá před plakáty nedávných českých filmů i taková persona jako Hřebejk :-)) slušně, leč rezolutně odmítnuty. Zbývá jediná nabídka, natočit dokument pro jeden lokální pivovar o tamních rekordmanech v kuriozitách (ano, jedná se o pojídání párků, sbírání čtyřlístků a jiné roztomilé výstřednosti). Scéna v lese... "Co tu děláte?" - směrem k dětem "My si tu hrajeme na indiány" "Ale já tady seru!!!!" Abych byl upřímný, tak musím přiznat, že takřka po celý film jsem si vydržel v kině smát. Humor snímku Největší z Čechů se totiž skvěle trefil do mého vkusu, je cynický a na scéně se odehrává jen tak "jakoby mimochodem". V podstatě se ani nejedná o žádné vtipy a gagy v klasickém slova smyslu, ale o cosi "realisticky ironického", ne zcela nepodobné britskému stylu zábavy. Když si tomu přičteme i to, že ve filmu hrají mnozí moji oblíbení herci, krom Babčákové a Plesla je vynikající postava Marka Taclíka, coby nacionalisticky smýšlejícího pivního potápěče, skvělý je i Igor Chmela, jehož role šíleného stavitele ze slámy Vás svým zaujetím pro jemné nuance svého díla bezesporu pobaví, tak mě to dovede ke tvrzení, že za poslední roky se podle mého názoru jedná o nejpodařenější komedii z našich luhů a hájů. "Vidíš tamty stromy? Na kterém z nich bys chtěl viset...?" ()

Rockerman

Film mě po většinu času bavil,ale přece jen byly chvíle kdy to byla dost nuda. Je to netypický polodokumentární film o natáčení filmu o našich "rekordmanech" z Knihy rekordů. Někteří z nich byli opravdu neuvěřitelní, např.sběratel čtyřlístků nebo vazač slámy. Nasmál jsem se dost, má parketa to však tak úplně není. ()

Rokle

Tam kde působili "Muži v říji" jako roztomilá lidová komedie, tak je "Největší z Čechů" pouhou snůškou trapností. Ani jedna ze dvou linií (natáčení dokumentu, vztahy mezi dokumentaristy) není natolik zajímavá, abych při ní pociťoval tu jedinečnou filmařinu, kterou dokázal předchozími snímky Sedláček oslňovat nebo přinejmenším potěšit. ()

HoleToFeed

vynikajúca komédia prekypujúca satirou, kt veľmi dobre popisuje CZ film ako aj CZ národ. niečo podobné som videl vo filme: Záviš - kníže pornofolku pod vlivem Griffithovy Intolerance a Tatiho Prázdnin pana Hulota aneb Vznik a zánik Československa (1918 - 1992) ( konkrétnejšie mám na mysli scénku s cintorínom pre zvieratá ) ()

Faila

Po celou dobu jsem se dost bavila. Babčáková je pro mě supr baba, která mě baví vždycky. Plesl tady byl správně unylý, Vyorálek roztomile (nešťastně) rozverný a Švarcová k zulíbání divná. Celé to bylo takové čudné, ale pro mě zábavně a hezky čudné. ()

radaza

Pro mě zklamání, čekal jsem po Muži v říji více...a dočkal jsem se méně. Film pouze pro vyvolenou část diváků, bavil jsem se, ale dobrý film je ten, který obrodí i běžnějšího diváka... A jestli je hlavní postava režiséra alter ego režiséra filmu...ta elitářská poznámka o lopatách vlastně vyjadřuje problém celého filmu. ()

horovska

Mám ráda Sedláčkovy filmy, každý je jiný a čím více zraje, tím se z něho stává režisér dovádějící věci do krajnosti a pohrávající si s divákem na hraně. A mne to baví. Nepamatuji se na jediný okamžik v jeho filmech, kdy by mne nechal se nudit. A tento snímek mne bavil, jak je upřímný a zároveň jedovatý. Jasně - je to hříčka, film bez jakýchkoli ambicí. A ten Wabi daněk na konci - smála jsem se jak blázen... Tedy ale pravda -byla jsem v kině jediná... ()

dainio

Strašně rád bych věděl, jak to pan Robert Sedláček dělá. Jako první vytvořil skvělý psychothrillerní debut "Pravidla lži", který já osobně považuji za nejlepší film roku 2006 a v rámci žánru společně s "Pouty" nemá konkurenci. Poté přišla komunální satira "Muži v říji". Mnohými diváky nepochopené a nedoceněné dílo, jenž vyniká naprostým vybočením z české filmové "šedi". Dokonale zachycena morálka vesnice, lidí v nich žijících a probíhajících událostí. Opět tedy trefa do černého ! No a do třetice všeho dobrého -- "Největší z čechů". Opět je velice nesnadné určit o jaký žánr se vlastně jedná. Možná by se hodilo...komediální absurdita v "mockumentary" podobě. Příběh se točí kolem tvůrčí čtyřky Plesl - Babčáková - Vyorálek - Švarcová. Prvně jmenovaný ztvárňuje divácky neúspěšného, sarkasticky naladěného, lehce arogantního, mírně panovačného a egoistického režiséra, který dostane možnost natočit film o českých rekordmanech. Chci hlavně zmínit, že Jaroslav Plesl hraje opravdu výtečně. Je dobré, že dostal tolik prostoru. Takových herců je v našich končinách opravdu málo. Nedivím se, že ho pan Sedláček tak četně obsazuje. Ku příkladu jeho hláška při pohledu na usmívající se rodinu na obalu od toaletního papíru: "Myslíš, že jsou ti lidi tak šťastní, že se dobře vysrali ?". Z toho fakt "nemůžu". Babčáková taky dobře zahrála roli producentky. Té nemám rozhodně také, co vytknout. Stejně jako všem. Nemůžu si pomoct. Jiří Vyorálek a jeho řeči o "Brně" či "sraní" v trávě mě nadchli. No a v dalších rolích Bareš, Chmela, Taclík, Švehlík, Myšička....zkrátka osvědčení herci z minulých Sedláčkových filmů. Jen tak dál ! Více takových filmů. Zajímavé bylo i cameo od Hřebejka, Geislerové či Wabi Daňka ! ()

Jeand´Boa

Robert Sedláček je prostě můj oblíbený režisér, neb to umí...Můžete se od něj dočkat všeho, jen běžného a předvídatelného přístupu nikoliv...Filmový filmařský štáb je složen z těch nejpodivuhodnějších osob, kde každá z nich má své trable a charakteristické vlastnosti...příběh sám je zkrátka divně krásný a výkony herců nejen v hlavních rolích jasně dokazují, jak si Sedláček umí vybrat představitele a pracovat s nimi... ()

anitae

Zvláštní film, nejvíc mi nesedly naprosto trapné dialogy filmařů, na druhou stranu mě zas pobavil týpek pijíci pivo v kašně. Prostě na tyhle filmy nejsem dost intelektuálně založená. 2* ()