Thriller ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik Peter Sullivan (Zachary Quinto) odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Pomocí skvěle vykreslených lidských charakterů film Margin Call ukazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. V dalších rolích fascinujícího debutu scenáristy a režiséra J. C. Chandora se představují Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci a Demi Moore. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost celého světa. (oficiální text distributora)

pakobylka

O tom, kterak se bortí svět v předem prohrané bitvě s jakousi pochybnou imaginární realitou, které byla z nepochopitelných důvodů svěřena moc nad realitou tak říkajíc REÁLNOU - a v neposlední řadě i nad (pro mě osobně) nepředstavitelným objemem finančních prostředků. Nejspíš nikdy úplně neporozumím burzovním hrátkám, neboť je pokládám za dosti nemravný způsob obživy - něco na způsob příživnictví ... na všech, kteří v potu tváře vytvářejí změřitelné a zpočitatelné hodnoty. Nicméně "Den před krizí" chladnokrevně a maličko uštěpačně odhaluje motivaci všech zúčastněných malých i velkých "hráčů" - a s mírně odosobněným, leč pobaveným nadhledem dává dohromady příčiny a následky, které určovaly i naši finanční minulost ... a jelikož jsme ve svém hamounství nenapravitelní, budou zajisté asistovat i při utváření naší finanční budoucnosti. ()

Ice123

Skvěle vystižený počátečný a dalo by se říci zásadní krok k finanční krizi roku 2008. Řekl bych, že těm co toho o krizi moc neví to dá dokonalý pohled na celou katastrofu a proč se to vlastně stalo (mimochodem zamyslete se - podotýkám hluboce, ne povrchně - sami nad jednotlivými rozhodnutími, jak byste reagovali vy, kdyby jste se ocitly v jejich kůži). Ale abych se vrátil k hodnocení filmu, tak jak jsem již řekl. Režie i scénář skvělý a o hercích nemá asi smysl mluvit, jelikož si ani nedokážu představit, že by takhle "silná" herecká skupina mohla zklamat. 95%. ()

BoXBe

Drama o noci předcházející jednomu dopoledni na jednom patře jednoho mrakodrapu v jednom městě, které přemýšlí o tom, jak se vypořádat s rozhodnutím, že zrovna Vy vytrhnete z díry v přehradě bezcenných finančních koktejlů ten špunt v té prasklině, která zadržuje neudržitelné a zaplavíte tak spokojený život několika stovek milionů lidí na celém světě na několik let. Tak nějak jsem si to při čtení Vzestupu peněz do Nialla Fergussona a filmu The Big Short představoval... 2024: Asi už po šesté. Bez výtek. Pořád chladná, precizní, strašidelně klidná, přitom plná napětí, anatomie pádu jedné (ne poslední) amorální historie finančnictví. ()

wendelin9

Pravda je, že jsem první půl hodinu neměla tušení, kde je zakopaný pes. Neporozuměla jsem, s jakým problémem se firma potýká a proto pro mě byl začátek filmu těžce stravitelný. Jakmile jsem ale pochopila, o čem že je řeč, začala jsem problém vnímat, jako bych seděla přímo v zasedací místnosti s vedením firmy.. Opravdu povedený snímek, který je i přes obtížné (a pro někoho možná i nudné) téma velice poutavý a myslím, že stojí za to ho vidět... ()

URBAN

Investiční bankéři nebo co to vlastně bylo jsou fakt super jsou takoví malí superhrdinové dnešního světa a jejich práce je tak zajímavá že by se měly točit další a další filmy s nimi aby každý pochopil co vlastně dělají protože tyto dvě hodiny byly opravdu málo ... Co to bylo ? Čekal jsem film ve kterém by byly odhaleny zakouty korupce , mafie a všeho pozoruhodného co se v tomto oboru děje , ale místo toho jsem se dočkal pádu nějáké firmy . ( 15.10.13/MAC/nedokoukané do konce 1:05:40 ) ()

dr.fish

Já bohužel ekonomice nerozumím, takže mohu hodnotit jen řemeslo. A to bylo velmi dobré. 107 minut je ale na tak nezáživný finanční zádrhel až příliš dlouhá doba. Škoda, že nedostali větší příležitost herci ve vedlejších rolích, nemuseli bychom se tolik nudit, kdybychom je lépe poznali. Nu což, viděl jsem. 60% ()

chelseaman22

Jedním slovem překvapivé. Výborné vykreslení úplného začátku krize z '08. Hypotéky se amíkům (a celému světu) krutě nevyplatily. Srdce "může zahřát" snad jedině fakt, že je tady možnost další finanční krize - tentokrát v hlavní roli studentské půjčky. A viníci? No přece amíci! 87% ()

andrii

...než se propadneme do hluboké černé tůně, jsme u pramene. Nebudeme pasivní. Této noci /si/ vypálíme rybník. Kreativní operativci burza plánu s výstrahou. Prodejci rizikových aktiv se slevou. Ti, co sedí v oblacích nahoře, posílí, postoupí své židle, zlatý svět. "Andělsky" trpělivé postavy s konty. Faustové i mušketýři cifer, kteří si plní kapsy Pyrrhovým vítězstvím. ()

markuc

Film mel na vice, ale bohuzel si s tim tvurci nalezite nepohrali. A je to skoda, protoze ve filmu vystupuje rada vybornych hercu. Pokud to ale beru jako debut, tak je rozhodne zajimave, ze novy filmar ziskal do sveho filmu takove herce. Je jen skoda, ze si vice nepohral se scenarem nebo strihem. ()

Johnny.ARN

Máte radi financie? Pozrite si film Margin Call. Nemáte radi finančný sektor?? Aj tak si pozrite Margin Call. Na začiatok treba povedať, že je to ťažký film.Tvorcovia neočakávajú, že mu porozumejú všetci, preto sa snažia upútať aspoň hereckým obsadením. Koho by už len nezaujímala kríza z 2008 ktorá sa ťahá do dnes?? Takže námet rozhodne skvelý. Herci taktiež skvelý. Obsadenie Moorovej ma príjemne prekvapilo. Zahrala to vážne dobre. Tucci, už som sa bál, že ho po začiatku neuvidím. Našťastie, objavil sa aj neskôr. Bettany a Baker asi tak na jednej úrovni. Nepokazili, len sa zviezli. Ťarchu si určite odniesol Irons, ktorého som žral. Spacey a Quinto excelentne sekundovali. Takže suma sumárom, ťažký film o začiatku kríze vo svete so skvelým hereckým obsadením. 3 z 5 ()

Mr.Bulanek

Kdyby tam nehrál Zachary tak bych si asi jen přečetl o čem ten film je, prohlídnul galerii a tím by to asi skončilo. Ale naštěstí tam hraje a viděl jsem zajímavý snímek. ()

Mrkvič

Marchin call se pyšní až neskutečným hereckým obsazením. Nevím, kdy naposledy herec typu Kevina Spaceyho hrál dlouhé scény jen jako křoví. I samotný příběh by nebyl nezajímavý. Jenže to nakonec nemá žádný tíživější dopad. Filmem se projedem od začátku do konce na podobné vlně. Nebo dokonce spíš vlně klesající. Drama na začátku. Naléhavost ze začátku. Lehce dramatu v půlce a konec už nemá moc co nabídnout. Škoda. ()

Stegman

Do téhle chvíle mě žádný film z makléřského prostředí nezaujal natolik, abych mu dal plný počet. Ani tomuhle filmu nepřiznávám kdovíjaké kvality. - Na jedné straně se sice může pyšnit hvězdným obsazením i solidním přiblížením makléřské práce, na druhé straně tu občas zaznívají tak strojené dialogy, až je to vtipné. Docela mi připomněly sklepáckou scénku "V kanclu". - Ale kdo ví, možná je to právě TEN způsob, jakým se filmy o Wall street mají točit! :) V konečném součtu si tedy tvůrci nadprůměrné hodnocení zaslouží, i když z jiných důvodů, než asi chtěli. _____ EDIT: Právě jsem viděl Sázku na nejistotu a je jasno: konečně se zrodil film o makléřích, kterému můžu bez uzardění dát 5*! ()

marvan

Margin Call pokračuje tematicky tam, kde skončil dokument Inside Job. Ten rozkryl systémový mechanismus vzniku ekonomické krize, Margin Call rozkrývá mechanismus lidského faktoru, který to umožnil. Celovečerní debut Chandora vyniká skvělým vedením herců: Spacey, Bettany, Irons i Moorová projednou odložili svůj hvězdný status a podávají výkony, jaké jsem u nich už dlouho neviděl. ()

DonHUS

Už od první minuty je cítit napjatá atmosféra. Jenže místo toho, aby se napětí stupňovalo, tak spíše pomalu klesá (asi jako křivka na plakátu), až si na konci filmu možná řeknete "no a co jako?". Rozhodně se nejedná o thriller, jak by mohlo z traileru zdát, ale o konverzačku odehrávající se během jednoho dne. A i když často není úplně jasné, o čem postavy mluví, to hlavní - že to jde do hajzlu - pochopí každý. Díky dobrým hercům jsou naštěstí zahrány přesvědčivě a zajímavě, navzdory tomu, že o nich samotných film prozradí minimum. Napoprvé je Margin Call stravitelný, ale obávám se, že podruhé už by to mohla být nuda. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

24.01.2012

Špičkově obsazený bankrot

Špičkově obsazený bankrot

12.07.2010

Předevčírem jsme tu měli drama z Wall Street, které chystají Scott a DiCaprio, dnes je tady další, mnohem aktuálnější. Margin Call je nezávislý film neznámého scénáristy a režiséra J. C. Chandora,… (více)