Thriller ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik Peter Sullivan (Zachary Quinto) odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Pomocí skvěle vykreslených lidských charakterů film Margin Call ukazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. V dalších rolích fascinujícího debutu scenáristy a režiséra J. C. Chandora se představují Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci a Demi Moore. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost celého světa. (oficiální text distributora)

Pavlínka9

Mám ráda filmy, kdy člověk zcela úplně neví o co tam běží a donutí to člověka se nad tím zamyslet a pořádně nad tím popřemýšlet. Ale tohle bylo i na mě moc...Chápu, že je to situace, která se může zrovna teď někde odehrávat, ale mě to prostě nebavilo :D Potěšil mě pohled jeditě po dlouhé době na Zachary Quinto :) ()

elanius

(48/2012, BluRay720p) / Prvé čo ma napadlo po pozretí, presne vystihuje záver komentára od Adriana "Wall street 2 dostava priamy KO direkt". Viditeľne to ide urobiť aj pútavo a to k tomu ako prvotina režiséra. Ešte by som film odporučil tým, čo majú chuť na herecký koncert a vidieť Ironsa po dlhšej dobe v kvalitnom filme. (8/10) ()

terunka003

Skutečné, rychlé, stručné, aktivní, povídavé, peněžní, mocenské. Sice moc těmto věcem nerozumím (žena), ale po stručném komentáři mého partnera jsem do děje zabředla. Film podle skutečných událostí. Děj byl rychlý, akční, i když se v něm pouze hovořilo a řešilo. Herecké výkony snad není třeba ani popisovat, stačí zvučná jména a je to jasné. ..tak tam bych pracovat nechtěla.. ()

progression

Dost povedené zpracování nejenom o bezohlednosti světa financí okořeněné výbornými hereckými výkony. Také o tom, že finančním krizím dost často předcházejí krize morální. Není až tak moc překvapivé, že po "odeznění krize" jsou ti mocní a vlivní zase bohatší, odnesou to ti početní pěšáci a jede se dál. Filmový popis počátku krize z roku 2008 byl zajímavý a poučný a teď se necháme překvapit jak to bude s nadcházející krizí v roce 2020, tentokráte dokonce v přímém přenosu. ()

JohnSmith

Silné herecké obsazení, které se jen tak nevidí. To je největší lákadlo tohoto filmu. Jinak film o burzovním svinstvu, zlatých padácích a laoutkaření managementu je krásný příznak dnešní doby. ()

fefee

Fantastické vykreslenie postáv elitných hercov a napätie ktoré je presýtené celým filmom žiaľ nestačia na to aby bol film ktorý aj keď má korene v reálnom živote bol dobrý ako celok. De facto nuda a prázdne reči. 2/5* ()

hroubek

Hodně působivý film, který si vystačí s minimalismem. Nemusíte být ekonom, aby Vás film, jelikož nabízí perfektní režii a skvělé herce a i těch nejmenších rolí. J.C. Chandor natočil působivé drama o tom co všechno jsou lidi schopný udělat, aby nepřišli o svoje peníze. Chandor se na všechno dívá zpovzdálí a nekritizuje, jen pozoruje a nechá nás samotné, abychom se rozhodly jestli to co dělají hrdinové je morálně správně a jak bychom se na jejich místě zachovali my. Přeci jenom prachy jsou prachy nebo ne?? Tohle se mi na filmu dost líbilo a taky se mi líbilo jak je to zahrané. Kevin Spacey opět podává perfektní výkon a je vidět, že mu nedělá problém zahrát jakoukoliv postavu. Zachary Quinto je moc dobrý herec a já jsem rád, že jsem ho měl možnost vidět i v něčem jiném, než v jeho nejslavnější rolí(Spock, Sylar). Paul Bettany je skvělé herec do vedlejší rolí, který nikdy nezklame. Stanley Tucci tady nemá tolik prostoru, ale i tak jeho mě dostal svými matematickými výpočty a historkou o mostu. Simon Baker a Demi Moore se ve filmu moc neohřejí přesto zanechají za sebou velmi příjemný dojem. Jeremy Irons jen co vkročí na scénu, tak si krade pozornost jen pro sebe a jeho dialogové výměny s podřízenými nemají chybu. Ve filmu nejsou žádné přehnané záběry, film je takový poklidný a nikam nespěchá a dost se soustředí na dialogy. Margin Call je velmi dobré drama, které potěší každého, kdo má rád inteligentní dramata, které nikam nespěchají a dokážou dobře pobavit. ()

cpt.Lynch

hodně kvalitní film z finančního prostředí zachycující počátek ekonomické krize... skvělé herecké výkony apodmanivá hudba ()

Puyi

Film nevyvolává žádné větší emoce, což by určitě mohl a je to trochu škoda. Obsazení je skvělé, herecké výkony dobré, takže aspoň pro mě, to ještě trochu vylepšuje celkový poct z filmu. Jinak je to celkem průměrný film, který nikoho nezklame, ale asi ani nikoho nějak zvlášť nenadchne. :) Silné 3*. ()

ghatos

Herecky v pořádku, občasné moudra trefné. Naneštěstí to neumí moc prodat vyhrocené situace. Takové postupné umírání (jako americká ekonomika). 52%. ()

MI-380

Chandor a jeho sbírka hollywoodských hvězd s ledovým klidem a matematickou přesností spouštějí světovou krizi. (Překladač: margin call = výzva k dodatkové úhradě). 70%. ()

Ichabod

Výborná filmová záležitost o tom jak se nastartovala finanční krize v roce 2008.To co Ferguson v Inside job perfektně rozklíčoval je tady zasazeno do konkrétní situace ve které se octne Lehman Brothers. Jednou v noci najde expert přes volatilitu aktiv kdesi v milionech čísel a předpokládaných scénářů obrovské riziko pro celou firmu a tak se v noci zalarmuje kompletní manažerská špička této (nyní již neexistující) banky včetně "Dicka" Fulda v podání Jeremy Ironse. Skvělý casting, výborný scénář a pro mne atraktivní téma jsou opravdu chutný koktejl. ()

Herzeleid

Nudné, zcela bez atmosféry. Přes kvalitní obsazení mi celý děj byl vlastně jedno a čekal jsem, zda se bude dít něco zajímavého, ale.. ono se nestalo. Velmi nadhodnocený snímek. ()

Wbcko

Komorní drama, téměř divadelního formátu mapující velmi hrubě počátky finanční krize. Nepřináší ale nic nového lidem zainteresovaných v ekonomice ani laikům žádným způsobem neobjasňuje principy, které krizi spustily. Celkově určitě zajímavé nahlédnutí do práce vysoce postavených business manů a čistě odvedená filmařská práce. ()

Liqid

První půl hodinu jsem vůbec nechápal o co ve filmu jde. Postupně jsem tomu přicházel na kloub. Tenhle film by byl dobrý, kdyby byl pojat jako dokument. Ta pseudavztahová linie to tam jenom kazila. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

24.01.2012

Špičkově obsazený bankrot

Špičkově obsazený bankrot

12.07.2010

Předevčírem jsme tu měli drama z Wall Street, které chystají Scott a DiCaprio, dnes je tady další, mnohem aktuálnější. Margin Call je nezávislý film neznámého scénáristy a režiséra J. C. Chandora,… (více)