Od dramatických událostí ze závěru poslední epizody uplynuly dva roky. Víme jen tolik, že Sherlock žije. Vrhl se ze střechy nemocnice sv. Bartoloměje, a přesto žije. Pro svět ovšem zůstává mrtvý. Vyrovnat se s jeho smrtí bylo těžké především pro Johna Watsona, nyní se ale zdá, že konečně dokázal obrátit list a posunout se v životě dál. Jeho znovunalezený klid nemá mít ovšem dlouhého trvání. Londýnu hrozí masivní teroristický útok, jehož odvrácení si žádá Sherlockova génia. Detektiv vstává z mrtvých, k jeho překvapení se věci ale nevyvíjejí tak, jak si představoval. (Česká televize)

sirien

Gatiss se snaží poskládat to, co Thompson v předchozím díle rozbil - tj znovu prezentovat Sherlocka jako geniálního detektiva nad hranicí lidských možností, ke kterému cítíte obdiv a ne jen rozpačitou lítost. A daří se mu to - tak nějak. Sherlockův návrat je podávaný humornější a uvolněnější formou, ve které jde více o návrat postavy do jejího "domácího prostředí" a obnovu přetrhaných vztahů, nicméně rekonstrukce Sherlocka jako úctyhodného detektiva je takovým mrkáním na diváka: "já vám dám přijatelnou historku o tom, jak to celé předtím bylo jinak a vy se v ní nebudete moc rýpat a bude nám to všem fungovat". (Nicméně, abych byl fér, detektivní část tohodle dílu je docela zábavná, i když dost rozvolněná.) ()

Heroine

Zase si myslím to, co o téměř každé epizodě. Nemyslím si že je to dobře obsazené, mám jen slabost pro B.C., ale rozhodně ho mám radši v jiných rolích, a v téhle by byl podle mě lepší někdo jiný. Nemyslím si ani že je to dobře napsané. Případy jsou primitivní, velkolepě odhalují něco, co jako divák vím 5-10 minut dopředu, šustí to papírem, a všechno je příliš soustředěné jenom na titulní postavu, až nesympaticky. Zase se ale najde pár zábavných dialogů (ano, i pár fraškovitých a mimořádně trapných, ale zapomeňme na ně na vteřinku...), a tedy jedna hvězda tam je. ()

Luk Skywalker

1.díl 3.řady je zatím nejslabší z celého seriálu, epizoda nějak nemůže popadnout dech, dost se řeší Sherlockova (ne)smrt, ale duch seriálu je zachován, i když se Sherlockovo chování mírně změnilo. Dost prostoru v tomto díle dostala Molly, se kterou by Sherlock, kdyby nebyl sociopat a nerd, jistě chodil. ()

chrispe

Když se spolu kluci nebaví, tak mě to taky nijak vzlášť nebaví. A tak jsem se několikrát přistihla, jak koukám na hodinky. Kdo se tady kapku vyloupl ze své ulity je Sherlockův bratr Mycroft a je velmi zajímavý. ()

Kingjiri

Jediný, co mě v týhle epizodě fakt zajímalo, bylo vysvětlení Sherlockovi nafingovaný smrti, pričmež se možnejch alternativ nabídne hned několik. Opětovný sbližování s Watsonem po dvou letech přineslo zábavnější chvíle, ale samotnýmu případu se věnovalo až moc málo prostoru na to, aby zlákal divákovu pozornost. SPOILER: A způsob deaktivace bomby v podobě ON/OFF tlačítka mi přišel hodně trapnej KONEC SPOILERU. ()

balcazar

Po poslednej časti z druhej séria bolo jednoducho takmer nemožné zopakovať také majstrovstvo. Pozornosť sa zameriava - myslím, že celkom pochopiteľne - viac na vzťah Sherlock - Watson (a ostatní), čo kriminálny prípad, ktorý Sherlock rieši, vytláča do úzadia. Nehodnotím to vyslovene negatívne, ľudské prekáračky v rámci zohratej dvojky ma naozaj bavili, parádny ironický a cynický humor mi sedel. Len to teda nebol úplný TOP, inak ma táto časť ako oddychovka zaujala. ()

Amarus

Že jsem něčeho fanouškem, tedy přinejmenším filmového něčeho s aspoň špetkou humoru, poznám podle náhlých tiků, které mě nutívají dementně cenit zuby v různých podřadných emotivních scénách. Prokristapána, vážně jsem propadla Sherlockovi od BBC. Zatím se odmítám degradovat na běžnou ukvíkanou fanynku (Sherlock není Star Trek), ale obávám se rapidního zhoršení. ------ Freeman s knírem mi připomněl Juda Lawa, jehož Watson (v Downeyho Sherlockovi, kdo nezná, ať se seznámí - velká zábava) mi byl podobně sympatický, tudíž se nepřipojím k všeobecnému hanění vousatého bíbísí Watsona. Ze strany fanoušků mi to zní jako: "Sherlock říká, že to vypadá blbě, takže jo, vypadá to blbě." ------ BOŽÍ výkon Martina Freemana. ()

KukulienkaHO

1. epizóda 3. série nie je zlá. Je celkom v pohode. Je to doteraz najslabšia epizóda? Áno, ale je to hlavne preto, lebo seriál "Sherlock" nastavil laťku veľmi vysoko. Úvod 3. série veľmi uberá na osudovosti parádnemu finále série druhej (respektíve koncu tej epizódy) aj genialite Moriartyho. To, ako vysvetlili Sherlockovo prežitie je logické aj reálne, ale bol som z toho trošku sklamaný. Aj keď sám neviem, ako by sa to dalo lepšie vymyslieť. The Empty Hearse je skôr objasnenie finále predchádzajúcej série, ako epizóda s celistvým príbehom. To, že sa tu viac riešia vzťahy postáv mi nevadí (ja mám práveže radšej detektívky s bočným príbehom, než tie so samostatnými voľnými časťami), ale tu to značne uškodilo hlavnej zápletke tejto epizódy, čo je škoda. ()

LadyRainier

Po druhém shlédnutí musím dát plný počet. Návrat jak má být. Sama jsem byla zvědavá jak ten konec druhé série vysvětlí, a byla jsem spokojena😁 Je to vysvětleno a natočeno prostě geniálně. Top to bylo pak v té restauraci, i s Mary, to opravdu pobavilo. Finále super. Za mne velká spokojenost. ()

Winster

Velkolepé přežívání s užitím oblbováků na diváky..jak dojemné. Nejlepší opšt paní Hutsnová s chcete emigrovat ? :D a to je schválně ze tomu komu tykal vyká a naopak ? ()

Tumbik

Geniální a velmi emotivní setkání dvou starých přátel a následné zjištění toho, co Sherlock pro Johna znamená. Tento seriál je tak dokonalý, že už ani pomalu nevím, co bych měl napsat. Skvělé herecké výkony, geniální zápletka a scénář celkově. Famózní epizoda. :-) ()

Feacher

Možná nejslabší ze všech zhlédnutých 7 dílů, hodně vysvětlování a děj nic moc oproti minulým... Derren Brown ale topovka :D... předpokládám a doufám, že se to v dalších dílech zase rozjede naplno..! ()