Konkurenti

• USA Glengarry Glen Ross

Pulitzerovou cenou ověnčenou divadelní hru Davida Mameta, která pojednává o skupině zoufalých realitních makléřů, převedl na filmové plátno režisér James Foley. Alec Baldwin se představuje v roli motivačního řečníka, která mu byla ušita na míru. Informuje čtyři zaměstnance o tom, že se musí zúčastnit podivné "soutěže" - mají do čtyřiadvaceti hodin co nejvýhodněji prodat bezcenné pozemky. Vítěz vyhraje luxusní auto, poražený dostane padáka. Každý ze zaměstnanců zvolí jinou metodu, jak obstát. Jeden z nich dokonce přijde s nápadem vyloupit kancelář, ukrást seznam perspektivních klientů a prodat je konkurentovi. Snímek Konkurenti, v němž excelují Al Pacino jako šéf obchodního oddělení, Jack Lemmon jako stárnoucí zkrachovalec, Alan Arkin a Ed Harris jako frustrovaní obchodníci, Kevin Spacey jako vyčerpaný vedoucí kanceláře a Jonathan Pryce v roli klienta, je v jádru charakterovou studií o skupině mužů, kterým už dávno ujel vlak. (Cinemax)

Martin741

Legendarny Jack lemmon /Byt 1960, Dej si pohov Kamosi 1 a 2/ proste komedie vedel tocit. Vyborne dialogy, ktore nemaju chybu, bezchybne herecke vykony a Pacino s Lemmonom to pekne tahaju, Spacey je zaplatMentuhotep v uzadi a tak som ho uz len nejako prezil : 100 % ()

shyster

Vynikající dialogy, které dokonale provádějí filmová esa. Jenže, kam se poděl alespoň nějaký příběh. Ještě, že to mělo něco kolem hodiny a půl, jinak bych šel s hodnocením dolů. ()

PROCESOR

Opravdová lahůdka. Herecká esa rozehrávají drama plných unikátních dialogů a monologů. Jen si myslím, že ve filmu to nemůže tak působit, jako v divadle. S! Jaký páky nasadil Al Pacino v baru a vysvětloval klientovi, jak to v životě "chodí" S! bylo opravdu famózní. Říká se, že všeho se dá přejíst, ale takových to lahůdek asi velmi těžce. ()

Juto

Geniálny scenár skôr vytvorení pre divadlo. Réžia je fádna bez žiadneho originálne nápadu, ale to vôbec nevadí, film ťaží z výborných hercov. Najviac ma zaujal fenomenálny Jack Lemmon. Al Pacino je tiež výborný. Scenár mal dostať Oscara, škoda, že nedostal. 8/10 ()

pankreminek

Pořád nechápu, jak mě moh zklamat film s Jackem Lemmonem, Al Pacinem a Kevinem Spaceym. Skvěle natočené, obsazené a zahrané nic. ()

campix

Společným jmenovatelem filmů, které jsou natočeny na základě úspěšných divadelních představení, je povětšinou perfektní scénář. Pokud je velmi kvalitní základ, tak je dost pravděpodobné, že i film bude vycházet z velmi kvalitních not. To se děje přesně tady. Minimum exteriérů a všechno se soustředí na dialogy ústředních představitelů. A že se nám tu sešla velmi povedená sebranka. Lemmon, Al Pacino, Arkin, Spacey nebo Baldwin do jednoho září a je velká zábava sledovat jejich interakci. Výborné herecké výkony a skvělá předloha, to je to hlavní oč tu jde. ()

Cedr

Super film, který ale trochu dojíždí na fakt, že jde o přepis divadelní hry. To že celý film je tvořen jen dialogy je tedy pochopitelné a není příliš na škodu, ale chtělo by to možná film něčím trochu oživit. FIlm se totiž odehrává skoro na jednom místě, což působí časem poněkud ubíjejícím dojmem. Nevím čím to ale například 12 Angry Men odehrávající se v jedné místnosti takto... nepůsobilo. Glengarry Glen Ross ale vypadá jen jako zfilmované divadelní představení a tak by podle mého názoru film vypadat neměl. Nicméně scénář, herci a dialogy naprosto vynikající a motivační proslov Aleca Baldwina nezapomenutelný. ()

JaT

výborní herci, skvělé dialogy... Normálně bych tomuto filmu dal 4*, tady ale vzhledem k "divadelnosti" filmu ubírám jednu hvězdu. ()

Shetland

Na to jaké je ve filmu herecké obsazení je film neskutečně nudný a prokládaný fuckem. Film by si v pohodě vystačil i s půlhodinkou, tohle spíš patří na divadelní scénu než do filmu. ()

Gothar

Nuž...prvá polovica ma vyslovene nudila, potom sa to aspoň trochu rozbehlo a herci sa predviedli v plnej paráde. Dojem však ruší to, že sa celá druhá polovica filmu odohráva v jednej miestnosti a všetko je sústredené na dialógy, ktoré sa začnú tak nejak opakovať a nie je to ono. A zrazu prídu titulky. Pre mňa to bola iba skvelá ukážka hereckých výkonov, no bohužiaľ všetky ostatné súčasti filmu ostali nevyužité. Stotožnujem sa s tým, čo napísal StarsFan - je to ako sledovať divadelnú hru v televízii. ()

farmnf

Herecky úplně skvělé. Však scénář i předloha tak americky americká, že pro mě nezajímavá až odporná. Smysl života ve sbírání mercedesů a hodinek za 80000 USD trvá, jen pokud je člověk hloupý a zdravý. Až lehne, dojde mu, že to je k ničemu. ()

Belbo

Chladná, dobře zahraná konverzačka, bez čehokoli na víc. Nezklame, vidět asi nevadí, a když se prošvihne stane e akorát hovno. ()

neoBlast

Divadelní předloha se nezapře, skoro všichni herci přehrávají jak jen to jde, i ten fuck count není zas až tak legendární (wiki uvádí 1,38 na minutu). Ale je neskutečná zábava sledovat takovouhle hereckou smetánku v akci po celých 100 minut. 85 % ()

_DAVE_

Dialogové drama s velmi povedenými hereckými výkony. Nicméně míra nadávek a "sypání" argumentů byla podle mě příliš velká. PS: Další horký adept na rekord v počtu vyslovených "fuck".. ()

BS

Originální, napínavé, plné úžasných hereckých vystoupení a Alec Baldwin ve velkolepé scéně. K dokonalosti tomu, ale ještě hodně scházelo. ()

mickyreed

Průměrnej film s nijak dechberoucí zápletkou. Je však okořeněnej úžasnýma hereckýma výkonama a to se musí ocenit. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin