Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

*CARNIFEX*

Cypher je generálom špeciálnej armády na výcvik jedincov, ktorí ovládajú potláčanie strachu v boji s monštrom zvaným Ursa. Je žijúcou legendou, ktorú si každý vrátane jeho rodiny veľmi váži. Jediné čo Cypherovi viazne je jeho vzťah so synom Kitaiom. Ten si chce otcovu náklonnosť stoj čo stoj získať splnením skúšky rangera aby tak mohol pokračovať v jeho šľapajách. Nakoľko Kitai skúšku nespraví, na žiadosť matky sa Cypher rozhodne svojho syna zobrať na svoju poslednú expedíciu. Úlohou je previesť Ursu do tábora na výcvik rangerov. Vesmírna loď sa však počas presunu vážne poškodí a je tak prinútená núdzovo pristáť na 1000 rokov opustenú zem, ktorá po totálnom zničení ľudmi ostala napospas prírode. Otec je vážne zranený a tak Kitaia čaká náročná trasa napospas divokou prírodou ku chrbtu lode, kde sa nachádza ich jediná nádej - záchranná svetlica. V ceste mu však stojí nie len nepoznaná a nebezpečná príroda, ale aj samotné monštrum. Popravde, nízke hodnotenie ma od sledovania tohto filmu dosť odrádzalo. Asi preto som ostal prekvapený samotným príbehom, ktorý na rozdiel od iných snímkov mal aspoň hlavu aj pätu. Dej plynie plynule a pekne na seba nadväzuje. Toto nie je typické sci fi ako zrejme podaktorí očakávali. Ide skôr o dobrodružnú drámu. Nebyť tej príšery a pár záberov na vesmírne lode, žáner sci fi by sa tu spomínal úplne zbytočne. Divák by mal vedieť, že by nemal od tohto filmu očakávať novodobé orgie v efektoch, ako napr. pri snímkoch Prometheus či Star Trek. V tomto filme sa režisér sústredil skôr na dobrodružstvo malého chlapca, ktorý má svoj život, rovnako, ako otcov vo vlastných rukách, napriek strachu, ktorý ho od detstva prenasleduje. ()

D.Moore

Žádný velký průšvih, ale ani žádná velká sláva. Příběh se mohl odehrávat kdekoliv, klidně dejme tomu v Britské Kolumbii, odkud (nebo kam) by ústřední dvojice převážela dejme tomu medvěda grizzlyho... Sci-fi podání ho jen zamotává zbytečnými otázkami typu "Proč asi planeta na noc zamrzá a jak se s tím vypořádává příroda?". Ani jeden ze Smithů nepodává extra zajímavý výkon, režie také nepřichází s žádnými ohromnými nápady... Nadprůměrná je snad jen Newton Howardova hudba. ()

ripo

Primitívny dej, s nestupňovaným napätím a s jednou hereckou tvárou Willa Smitha. On snáď ani nie je herec .... To už ten frkan dokázal vystrúhať také grimasy, až som sa musel smiať ()

PinokKio

Nevšiml jsem si, že by nějak Země zanikla, když se po ní jeden ze Smithů tak (ne)zdárně potloukal a druhý, ten starší, si to v leže v kosmické lodi užíval a v duchu si říkal, co že to zplodil za blba .. ale však on si cestu k synovu srdéčku nějak najde, to je přece jasný .. i to, že to skončí náramně dobře a tak krásně kýčovitě, jen mi k tomu nějak přebývala jedna noha navíc. ()

Spooner odpad!

Je sice hezké, že se M. Night Shyamalan snažil svoji postapokalyptickou sci-fi natočit tak trochu jinak, jak už ostatně jeho zvykem. Problém je, že u něj už to jeho "tak trochu jinak" několik let nefunguje a zde si definitivně sáhnul na to největší dno. Zde totiž nefunguje vůbec, ale vůbec nic. Triviální příběh by neutáhnul ani krátkometrážní film a nic zajímavého či napínavého se zde za 90 minut nestane! Jaden nám navíc zmutoval do dosti nesympatického a protivného spratka, který by zasloužil shodit ze skály a ani jeho fotřík se tentokrát moc nepředřel. Navíc Shyamalana podezírám z toho, že tenhle film za něj odtočil nějaký jeho domácí mazlíček, protože zde je podprůměrné úplně všechno. Dialogy jsou dementní, napětí žádné, akce žádná a celé to vypadá jak nějaký céčkový sci-fi seriál. Opravdu jsem dlouho bojoval s nutkáním, abych to nevypnul, a to se mi zatím stalo jenom dvakrát. Bezkonkurenční sračka roku. A to říkám jako fanda Willa Smithe a člověk, který letos viděl Sharknado. ()

Wacoslav1

Svata prostato!!! jeste vetsi vypatlanost nez jsme doufali scenar tu snad neexistuje tolik chyb a nedotazenosti v jednom filmu to se fakt nevidi ve srovnani z timhle je i takovej scenar Die hardu 5 vylozene oscarova zalezitost! dej nula vizual nula herci nula jeden WTF moment za druhym a brutalne vysmaty kino na CSFD projekci no uz jak to zacne nastava peklo Smithuv synek jenom poprvy promluvi a uz bych mu dal pesti jak je sympatickej pak najednou havarie a zatim co fotr se vali na lodi jako lazar fakan vyrazi na zachranou misi tatik je porad s nim ve spojeni takze vlastne funguje jako navigace ve chvili kdy dzi pi eska chcipne se malej parchant vyhecuje k zivotnimu vykonu a všechno zachrani scenar je tak neskutecne retardovanej ze jsem se rovnez neudrzel a tlemil se skoro od zacatku do konce ty repliky co tam pronasi Smith starsi stali za to obvzvlast ta kdy vysvetluje jak se nebat priser a jak to dokazal to byl dialog po kterym kino vybouchlo smichy bohuzel se domnivam ze to a nejenom toto bylo mineno smrtelne vazne a ty smesny kecy Smitha a synatora jak kdyby mladej byl vojak a fotrik jeho velitel no to bylo fakt moc zbyva jeste dodat ze triky jsou tak na urovni studia asylum takze hadam ze ten mega rozpocet skoncil v pekne hluboky zumpe no a abych nezapomnel konec je v pravde genitalni parchant vyleze na horu tam prekona strach triumfalne zabije priseru zahajluje a posle signal do vesmiru a zazvonil zvonec a pohadky je konec takze takhle hodnotit to seriozne mam kandidata na odpad roku ale musim tomu dat aspon ty 2* protoze neco takhle vylizanyho az na pudu se fakt jenom tak nevidi a uz dlouho jsem se takhle netriskal do kolen a nechcipal smichy a smich prece prodluzuje zivot!!! ()

Davies182

Úplně neškodná "mírně avataří" ptákovina s jedním létajícím hadem, orlem z Pána Prstenů/Hobita a krvežíznivými šimpanzy. Ústřední potvůrka jakoby z oka J.J. Abramsova vypadla, moc pěkné. Rád bych pochopil, proč musí Shyamalan každou větu divákovi tupě zopakovat, a proč je zde tolik vysvětlování. Tvůj rukopis smrdí na míle daleko, M. Nighte. Závěrečná scéna to téměř kompletně pohřbila, ale světe, div se, rejža všechno zachránil povedeným vtipem! Chemie otec - syn skoro nic, bezemoční Will neobyčejně prkenný a Jadenův chraplák mě štve ještě teď, v nicotným tichu. P.S. Pohlavky směřujou k cca 20-ti nevychovaným plantážníkům v sále kolem mě, kteří se do kina přišli najíst za zvukových efektů mačkání obalu od křupek/chipsů/krekrů. Kdy se z ČSFD uživatelů stali takoví burani? To si říkáte fandové filmu? Že je to "blbá shyamalanovina, a že film je jasná sračka, nezájem"? To je nějaký argument? Napomenul jsem jednoho (vlasatce ve žlutym triku, kterej machroval gumovejma medvídkama, sušenkama TUC a Colou) z vás, nechtěl jsem okolí rušit více než vy. Zamyslete se nad sebou: kino není jídelna, nekažte zážitek ostatním. Díky. ()

gogo76

Shyamalan nie a nie opäť preraziť. Toto sci-fi malo potenciál, ale príbeh s ktorým režisér prišiel zďaleka nevyužil návrat človeka na zem. Myšlienka sama o sebe výborná, ale u tohto režiséra sme boli vždy zvyknutí na prepracované scenáre s nejakou pointou alebo minimálne dobrým záverom. Tu ostal úplne pri zemi a všetko nechal na dvojicu Smithovcov. Tí sa snažia, ale flasbacky tomu nepomáhajú a dej je predvídateľný ako v rozprávke pre malé deti. Filmy o prírode mám obzvlášť v obľube, ale tu sa nič výnimočné nedeje. Vzhľadom na meno režiséra je to dosť úbohý priemer, ktorý v závere dokázal ešte zhovadiť trápnym salutovaním. Film skôr pre deti do 12 rokov. Slabé tri hviezdy. 50%. ()

Tom_Lachtan

´ Není to špatný, není to dobrý, ale nehorázně mě to štve, co je to? Poslední dva filmy M. Night Shyamalana, za jejichž neúspěch a nedostatečnou kvalitu režisér nemůže, nejdřív ho podrazí studio a krom jiného mu vystřihne mu skoro půl hodiny z posledního Větrohybatele (a jsem si jistej, že s by pak byl výsledek mnohem snesitelnější), tady se zase do všeho procpával Will Smith a dost rád bych věděl, jak to bylo s tvůrčí "neshodou" mezi ním a režisérem. Ale výsledek pořád není špatnej, je to neurážející dobrodružnej film, u kterého by vlastně bylo jedno, jestli ztroskotal hvězdolet, nebo nějaké letadlo. Chyb je ale dost, od pitomého designu lodi a obydlí (co to je za planetu, že tam nefouká vítr a neodvane napnutý plachty, který jsou na těch nejpitomějších místech zvnějšku budovy? Nebo proč jsou bezpečností pásy nenastavitelné?), přes otravující flashbacky až po pitomou zbraň, která není ani efektní, ani efektivní. Sakra Shyamalane, zavolej Bryce Dallas Howard a běžte někam na samotu u lesa natočit nějakou pecku za deset milionů, do který ti nikdo nebude kecat... Vesnice navždy. ()

Xmilden

After Earth není zase tak špatný film, ale měl jsem veliké problémy takhle nesympatickým hrdinům vůbec fandit. Příběh, který si naškrábal sám pro sebe Will Smith by mě ani tolik nevadil, ostatně není zase tolik nepříjemné sledovat sbližování otce a syna, ale to by se mělo dít trošku jiným stylem než jak nám to předložil, kdysi vynikající Shyamalan. Stále umí natočit nějakou tu zajímavou scénu, bohužel se jedná o stále řídčí úkaz v jeho filmech. Will Smith mě ve filmu hodně vadil a o mladém ani nemluvím. Toho by neměli vůbec k filmu pouštět. Zcela po zásluze je After Earth propadák. PS: toho orla mě bylo moc líto:( ()

-bad-mad-wolf-

Hm... hm. Vlastně bych u "hm" mohl zůstat, docela dobře film vystihuje. Shyamalanovi se nedá upřít, že pořád dokáže hezky poskládat scénu, navíc navzdory předchozím průšvihům opět dostal solidní rozpočet, takže pro oko docela dobrý - maj tam prima hitech serepetičky a tak. Dokonce bych si troufl říct, že to nejohavnější na plátně jsou oba Smithové (a že jsou tam celou dobu). Tím ale pozitiva víceméně hasnou. Atraktivní pojmy "postapo Země" a "nestvůra, která cítí strach" byly nemilosrdně roztrhány debilitou filmu: Brutální havárii kosmického vehiklu přežije pouze ústřední dvojice otec & syn, což se jim povede díky tomu, že si Smith mladší zapne bezpečnostní pás a starší Smith je největší hvězda filmu. Nepoškozený Smith mladší následně vyleze z vraku, pokochá se postapokalyptickou Zemí a zanedlouho si nechá oplodnit ruku supersmrtící pijavicí. Vydejchá to, no problem, ovšem může mi někdo jinak vysvětlit, proč v budoucnosti, ve které dokážeme cestovat vesmírem za pomoci červích děr, bojujeme s nemotornými mimozemskými mastodonty pomocí šavlí? To tam fakt nikde nemaj jednoho mariňáka s BFG? A co ta Země? Z jakého důvodu chvílemi prudce zamrzá? Proč po klukovi jde tlupa opic? Proč je na Zemi "vše stvořené proto, aby mohlo zabíjet lidi", když tam po celá staletí žádní lidi nejsou? Proč kluka zachrání orel? A proč hned potom ten pták chcípne? Schopnější tvůrci by se jistě zaměřili na přerod bojácného klučiny v bijce, co nezná strach a ve finále skolí nebezpečného mimozemského predátora. Fotřík by pro změnu nalezl způsob, jak se synem normálně komunikovat a jak zacházet se vzájemným citovým poutem. To samé se vlastně stane, jen s tím rozdílem, že se scenárista na oba charaktery totálně vybodl, takže klučina - SPOILER - prostě uprostřed souboje s Ursou ztratí strach, rozseká jí na šutry s kadencí mistra Mortal Kombat a obejme fotra (a završí to jedinou vtipnou hláškou filmu). Konec, titulky, nazdar. Kdy vlastně začne ten film? Jedna hvězda za to, že jsem koukal až do konce titulků s nadějí, že v bonusový scéně zpoza zdechlýho orla vyleze Gandalf. ()

Hrabka

Nebylo to špatný, ale o nějakou pecku taky rozhodně nejde. Příběh je vážně primitivní, ale není v jednoduchosti krása? V tomto případě to moc neplatí, i když svoje sci-fi kouzlo film určitě má. Běžného diváka to možná může nudit, fandu do sci-fi to neurazí, nenadchne. Nebo aspoň v mým případě tomu tak bylo. Letošní rok byl dobrýma scifárnama fakt nabytej, Shyamalanův kousek tak je a bude v rámcu žánru až ten několikátý vzadu... Ještě je třeba říct, že malej Smith herecky zatím nic moc. Snad do taťkovýho umu a charismatu ještě doroste. 60% ()

Jamal

Shyamalana mám rád. Za filmy které natočil, bohužel ne za filmy, které v posledních 7 letech točí. Sice tentokrát to až tak nebolelo, ale některé scény Willa, kterého nesmírně obdivuju a uctívám byly hloupé a neřekl bych že bylo záměrem režiséra aby se ve chvíli, kdy se snaží sdělit svému synovi možná poslední věty před smrtí, tak že se bude smát celé kino. Dále Willův syn se sem do tohoto filmu vůbec nehodil, nevím koho bych sice obsadil, aby být Willem a možnost si zahrát prakticky kdekoliv bych chtěl, sáhnu určitě po jiném filmu. Každopádně asi chtěl protlačit svého syna a udělat mu tak lehčí cestu v kariéře. Jediné co v tomto filmu fungovalo na 100% byla hudba. Jinak prales na jiné planetě občas připomínal pestrost Avataru a mimozemšťan z finální akce jak z počítačové hry. ()

juta

No když se do něčeho pustí Will Smith, tak to už musí být něco, ale musím říct, že tohle byla opravdu jen taková jednohubka. Všechno je sice dokonale udělané, ale chyběl tomu nějaký ten spád, který by cestu za záchranou poněkud oživil. Toho oživení jsem se nedočkal, přesto se z toho dokázal udělat celkem dobrý film, ale pro příště bych ještě přidal něco navíc. ()

Fiftis

Už od začiatku mi nesedel mladý Smith. Ich vojensko-prísny vzťah s otcom je neuveriteľný a ničí akýkoľvek pokus o dramatičnosť. Osobne si myslím že Jaden vo filmoch nemá čo robiť, nemá štipku hereckého umu a neznášam, keď sa deti slávnych hercov pchajú do filmov. Inak vo filme sa nič zvláštneho nestalo. Chlapcova cesta nemala žiadne veľké prekvapenia a končila tak, ako každý čakal. Jedným slovom - zbytočnosť. Zbytočnosť so slabým výkonom Smithovho syna. Na obranu M. Night Shyamalana by som ešte dodal, že tu párkrát zabrali jeho typické ľakačky a pár sekúnd zažijete aj akési napätie. To však nestačí a zase sa potvrdzuje, že M. Night Shyamalan má to najlepšie za sebou. A obávam sa, že rovnako je na tom aj Will Smith. ()

Shakers

Čakal som slabší odvar podla toho čo písali ostatný, ale žiadna katastrofa sa nekoná. Každopádne M. Night Shyamalan a jeho kvalita filmov klesá dolu rýchlejšie, ako Jaden Smith popri vodopáde. Príbeh a efekty, ale nie sú zlé, tak isto aj hudba od Jamesa Netona Howarda je dosť dobrá a aj herecky je to slušne obsadené. Najväčší problém filmu je ten, že Jaden Smith nie je tatko a nedokáže potiahnuť film ako on. Akcie je tam celkom dosť, takže nuda nehrozí, ale bolo by to zaujímavejšie keby ostal na spustošenej planéte Zemi Riddick :-) Oblúbený soundtrack. Ghosting. 65% - 3* ()

Big Bear

To je tejden, samé zklamání... Námět sám o sobě nic moc, ale když už se hoši ocitli na naší krásné Matičce, očekával jsem další zarostlý New York vegetecí... jako v Legendě.. Což o to vegetace tam bylo dost ba i primátů.... Vše se odehrává v jakémsi sekvojovém americkém pralese plném různých zviřátek. Uvidíme bizóny, motýlky, pijavku, prasátka, orlíky, opičky, hadonetopýra, kočičáky atd... Některá byla zlá a některá hodná, jako třeba (SPOILER!) kamarád orlík. Závěr samozřejmě patřil Žlababě, která to své huí ťap, ťap nepěkně křičela po celé sopce. Co oceňuji, je celkem zajímavé zpracování kosmické lodi (teda až na ty všudypřítomné záclony). Stratrekovské nesmyslně blikající panely vystřídaly avatarovské hudy a zajímamě pojaté ovladače. To je ale asi tak vše. Děj je neskutečně předvídatelný a v napětí vás neudržuje prakticky nic. Vše pohřbívá závěr, kde chyběl už jen dojatý duch maminky a sestřičky. No i když vlastně jsem v jednom překvapen. Čekal jsem, že Smith JR nakonec dostane toho svýho Rangera... Ale nic - asi na něj fakt neměl. A není se co divit. Herecké výkony nic moc a já jsem od přírody předem negativně naladěn na mazánky tlačené kupředu svými papínky. Smith JR bude asi něco jako Filípek Lucie Bílé... No nic, to sem až tak nepatří. Dám dvě klepítka ursy a jdu ghoustovat. * * ()

JohnnyD

Sterilne spracovaný solídny námet, ktorý využíva potenciál len tak na 5%. Neuvidíme ani mimozemšťanov, ani poriadne iné planéty, Zem vyzerá ako niečo medzi americkým národným parkom a Amazóniou a vo filme vystupujú zdigitalizované zvieratá, žiadne ďalšie vzdialené body evolučného vývoja zverov. Do vzduchu vyhodených 130 mega. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback