Nájemní zabijáci

• USA Assassination Games (více)

Vincent Brazil a Roland Flint jsou dva nejlepší nájemní zabijáci na světě. Jeden z nich to umí s nožem a je ochoten za dobrou cenu vyřídit jakýkoliv cíl, druhý je zase špičkový odstřelovač. Brazil brzy dostane objednávku zlikvidovat šéfa drogového kartelu Pola Yakura, který byl právě propuštěn z ukrajinského vězení. Není však jediný, kdo ho chce zabít. Druhým mužem je Flint, který má s drogovým bossem nevyřízené účty. Znásilnil jeho ženu a bil ji tak dlouho, až skončila v kómatu. Vincent však netuší, že je návnadou pro chycení Rolanda zkorumpovanými policisty z Interpolu. Při prvním útoku zabije Yakurova bratra a Flint je i díky němu uvězněn. Uvědomuje si svou chybu a osvobodí ho. Podlý Yakura, chce Rolanda ranit na jeho nejcitlivějším místě, a tak zamíří za jeho bezmocnou ženou. I když jsou oba zabijáci tak odlišní, přesto spojí své síly k likvidaci nejhoršího drogového bosse ve východní Evropě. (TV Nova)

Hapretor

Čekal jsem podle ústředního dua nehorázhou akční podívanou. Jeden kopanec do hlavy za druhým. Ovšem je to unylé, táhlé, nezáživné. Akční minimálně. nenápadité. Van Damme by už měl jít do důchodu. Má pytle pod očima jako kdyby týden nespal. A Scott Adkins? Pro nějž normálně neplatí gravitace, je tady dost nevýraznej. Prostě přehmat. ()

mala_kea

Že bych od Van Damma dostal nějakou kulervoucí podívanou, je stejné, jako čekat zlevnění rohlíků. Když už se ale Van Damme upíše pro béčkovou roli, čekám od něho nějaký standart. Nevím, jestli je to věkem, nebo se už rozhodl být tím hodnějším, ale tohle prostě není on. Tolik nevyužitého prostoru a potenciálu. Tolik zbraní, žádný výstřel. Tolik lidí, žádná pořádná mlátička, jen tupě pobíhající lidé na plátně snažící se dosáhnout nedosáhnutelného. Sice béčkový scénář, ale dala se však z něho udělat jednorázová podívaná na středeční večer. ()

solid

Jedna hvězda za Scotta, druhá za záporáka Apolla a za docela povedené hudební téma. Mínusů je ale opět více než dost. Blbý název společně s blbým scénářem, téměř nevyužitý Scottův talent, gumový Van Damme a pitomé scény s holkou (a např. želvou). Takže škoda přeškoda, první letošní Scottův film je opět výkvět žumpy. ()

Heroine

Nic extra nápaditýho, nic extra zábavnýho. Van Damme je stejně nemožnej, jako vždycky, a celý ten sentimentálo-poetický přístup k nájemným zabijákům se mi vůbec nelíbí. Dám hvězdičku za Adkinse, protože se mi líbí jak kope. ()

helloween93

JCVD má určitě zajímavější filmy, přesto jde v jeho moderní produkci o jeden z lepších snímků. Tady vypadá hrozně sešle a nepomohou tomu ani maskéři. Adkins mi nevadil, jenom by se to mohlo odehrávat jinde než na Balkáně...2* ()

hEROic

nakonec to byla kupodivu docela koukatelna akcnarna... je tam kupa tuposti, u kterych se clovek aspon pobavi, ale pritom film dokaze udrzet pozornost i celkem dobrej look... jen je velka skoda, ze Scott Adkins nedostal vic prostoru pro svoje bojove umeni... pevne doufam, ze ho brzy nekdo vezme do nejakyho ackovyho titulu... 60% ()

burton

Takže jestli chcete cvičit na housle, rozhodně si dejte na dveře, v tomto případě dveře v celém baráku včetně výtahových, cedulku NERUŠIT. Stejně v takovémhle baráku rušeni budete, ale budete mít dobrý pocit, že jste pro svůj klid udělali maximum. Jo a rozhodně nepodceňujte sousedskou nevraživost. Jo a ještě k těm houslím: ševče, drž se svého kopyta! ()

bararich8

V rámci žánru (jinak o tom nemá smysl uvažovat) lehký nadprůměr, ale určitě se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Příště prosím víc prostoru Adkinsovi. ()

actor-SP

Toto je príbeh snažiaceho sa režiséra o tom ako zachrániť priblblý scenár svojim umením. Kde to sme, že niekedy sme sa tešili na hocijaký akčný film, z kt. sme potom všetci chceli byť rambovia a terminátori...a dnes, sa ich bojíme pozerať, pretože predstavujú jedno nudné popoludnie v našom živote. Filmy bez poriadnej akcie a frajeriny, to sú dnešné akčné filmy, česť výnimkám. 2.5* ()

beckham-

Na jedno shlédnutí ideální film s mým oblíbencem a navrh Adkins, ikdyž jsem čekal více osobních soubojů, ve výsledku to propadák není. ()

tranquill

"Kdybych nic necítil, byl bych vůbec živej?" ... filosofující Van Damme, jinak klasický :-) Atmosféra nebyla špatná, ale za ty zrychlené akční pasáže, které nesnáším, hvězda dolů. ()

Torgal

Nechápem tie kamerové filtre sfarbujúce celý film do žltohnedej, ale inak som zásadnejšie problémy s týmto filmom nemal. Dej je síce primitívny, ale svoj účel plní a aspoň dáva aký taký zmysel a dá sa v ňom orientovať (čo sa nedá povedať o posledných Seagalovkách). Východoeurópske lokácie filmu opäť nepomáhajú, ale zniesť sa to dá. Vzhľadom na rozpočet to po technickej stránke dopadlo ešte dobre, obsadenie sa tiež vydarilo, celkovo je to takmer priemer, čo je pre takýto film z mojich úst pochvala. 5-/10 ()

cerbygerby

Jojo, akční thriller s Van Dammem a Adkinsem, to už samo osobě láká..Oba ve svých letech a hlavních filmech vypadali fakt mnohem líp, to je jasné, ale věku neporučíš a i tak si myslím že jsou ještě pořád dobří :) ale k filmu...Prostředí Ukrajiny kde si Van Damme udělá pěkné sídlečko na odpočinek za inkasované diamanty a prachy ze splněných úkolů jako nájemný vrah je dokonalé... když na scénu stoupí i Adkins, akce nabírá na obrátkách a čeká se co se bude dál dít.. Klidně tu mohlo být víc akce, ale bitka obou hrdinů a sem tam nějaká střílečka byla pro mě dostačující aby mě film bavil, takže za mě 4* a 75% ()

zberatel

Neverim ze davam 4stars. Ale po scenaristickej stranke je to vazne lepsie ako 3stars-ovy shepard :) Van Damme sa snazi hrat a jeho velky fanusik Scott "Boyka" Adkins mu skvele konkuruje :D Prepracovane akcne fighty tu veru nenajdete, ale na podiv to funguje aj s tym malom, vzhladom na rozpocet a Van Dammov vek ... ()

Psycho.R

Z celýho filmu jsem na rozpacích. Fakt jsem Jeanovi tu roli věřil, jediný problém je v tom, že ve filmu, kde hraje hlavní roli se objevuje sakra málo. A když už se objeví, tak je to o střílení, ne o jeho kopech. Ještě jedna věc - prosím, už nenatáčejte akční filmy na Ukrajině, Rusku, Bulharsku... ()

messi@h

Asi jsem dal trochu vyšší hodnocení, než by si film zasloužil, 3 hvězdy by byly víc na místě, ale je v tom prostě kus radosti, že JCVD zase jednou hraje ve filmu, který má hlavu a patu, zajímavé akční scény a sympatické ústřední duo. Jen úplný konec mi přišel maličko odfláknutý - film by si zasloužil napaditější a výraznější zakončení. Ale i tak spokojenost. ()

LabySo69

Tak takhle ne. Člověk by řekl, že když se sejde Adkins a Van Damme v jednom filmu, bude lítat takovejch kopů, že by i fotbalisti bledli závistí.. A ono prd. Nezáživný to film, nabízející hodně málo akce, ale zato spoustu špatně hrajících a a ještě špatnějc anglicky mluvících Rumunů. Fujky.. Takže pane Van Damme, jestli takhle dopadne i Eagle Path, tak jsem s vámi nejspíš skončil! ()