Nájemní zabijáci

• USA Assassination Games (více)

Vincent Brazil a Roland Flint jsou dva nejlepší nájemní zabijáci na světě. Jeden z nich to umí s nožem a je ochoten za dobrou cenu vyřídit jakýkoliv cíl, druhý je zase špičkový odstřelovač. Brazil brzy dostane objednávku zlikvidovat šéfa drogového kartelu Pola Yakura, který byl právě propuštěn z ukrajinského vězení. Není však jediný, kdo ho chce zabít. Druhým mužem je Flint, který má s drogovým bossem nevyřízené účty. Znásilnil jeho ženu a bil ji tak dlouho, až skončila v kómatu. Vincent však netuší, že je návnadou pro chycení Rolanda zkorumpovanými policisty z Interpolu. Při prvním útoku zabije Yakurova bratra a Flint je i díky němu uvězněn. Uvědomuje si svou chybu a osvobodí ho. Podlý Yakura, chce Rolanda ranit na jeho nejcitlivějším místě, a tak zamíří za jeho bezmocnou ženou. I když jsou oba zabijáci tak odlišní, přesto spojí své síly k likvidaci nejhoršího drogového bosse ve východní Evropě. (TV Nova)

Matt007

Náááhodou ten film není vůbec špatnej, Na to jaký jsem měl od filmu malý očekavání jsem byl na konec příjemně překvapenej. Doufejme, že Van Damme zase půjde do sebe. Tady se mi líbil a taktéž v Postradatelných. No a jako duo se Scotem Adkinsem? no proč ne. Solidní film, který ani přes prostředí nevypadá lacině. Dávám 4*, sice slabší ale porád 4. ()

Durgas

Ale no, tak zlé to zasa nebolo, možno to je ale mojimi nulovými očakávaniami. Niekoľko momentov, ktoré nesĺzli do klasického cliché sa mi rátalo, tak isto ako van Dammova neuveriteľne bohatá mimika :D Škoda toho zbytočne citlivého epilógu - za to tých 60% len ledva-ledva. ()

E lan

Lehce podprůměrná blbost se špatným scénářem, nulovým Jean-Claudem a pro tohoto protagonistu již klasickým rumunským prostředím. Není na co se dívat. ()

Luckyman

Najprv som si myslel, že to bude opäť priemerný film od Van Dammeho, ale po pravde ma nakoniec tento film veľmi milo prekvapil a potešil. Zaujímavý dej, malo to hlavu a pätu, skvelá akcia a aj trochu romantiky 8-) ()

Likan7

Van Dammova snaha protlačit svoje děti do Hollywoodu je ještě víc trapnější, než když se o totéž pokoušel Will Smith. Van Damme je prkno, má ale za sebou pěknou řádku pro nás, třicátníky, kultovních filmů. Jeho děti nemají nic, jsou stejný prkno jako táta a nemají svaly, tak proč se furt cpou do jeho filmů? Když jsem viděl Adkinse, srdce mi zaplesalo, protože jsem doufal v pořádnou akci. Přece jen Jean-Claude a Adkins jsou legendy. Jenže ejhle, akce ve filmu skoro žádná není, a pokud nějaká je, tak jí má na starosti jen Scott a trvá asi 5 sekund. Jinak jde většinou o rádoby thriller-drama o pomstě a objevení sebe sama (?). Nejspíš, jinak totiž nechápu, proč Vincent dělal to, co dělal a nedělal si to po svém, což mu jde nejlépe. Příběh není nejhorší, není to sice áčkové drama se skvělým scénářem, ale se dá se přežít. Co nejde moc přejít je ale neskutečně hnusný žlutý filtr, kterým je film prošpikován. To je fakt hnus a nechápu, jak tohle mohli producenti povolit. V rámci JCVD filmografie jsou Nájemní zabijáci biják roku, v normálním měřítku jde o solidní (ne)akční béčko s dvěma legendami, které ale téměř nic neukáží, škoda. ()

rublik05

Dlouho jsem váhal, jestli tento film vůbec nějak hodnotit. Nakonec jsem našel doslova pár pozitiv, díky kterým tohle dílo neskončí v odpadu. Jedním je samozřejmě můj oblíbenec Van Damme, který má stále dostatek charisma, aby každou scénu, ve které se objeví, o kousek pozvedl. Špatný nebyl ani Scott Adkins, spolu vytvářejí slušnou dvojici, která poměrně funguje. Příběh není nikterak složitý, je spíše primitivní, přesto asi nikoho neurazí a něco takového se asi dalo očekávat. Tak, teď ty negativa. Natáčet v "krásných" východních zemích se už stává pomalu tradice pro starší akční hvězdy, přesto tuhle strategii asi nikdy nepochopím. Je přece tolik krásných míst, kde by se dal levně natočit akčňák, ale ne, raději zvolíme ty nejlevnější a nejhnusnější. Dalším nešvarem je kamera, obdařená prapodivným filtrem, který celý film akorát tak kazí. Stopáž je zbytečně dlouhá, díky malému počtu dobrých akčních scén jsem se docela intenzivně nudil, vše na mě působilo strašně lacině, modlil jsem se, ať už to utrpení konečně skončí. 2/10. ()

Nix

Zase Jean mne pobavil. Tentokrát sledujeme dvě hlavní postavy a Scott opravdu hraje Jeanovi do noty. Dobrá chemie, dobře odvyprávěný příběhy. Vážná nota filmu prospívá s kombinací drsnějšími záběry. Ne, že by tam byla jedna akce za druhou, hlavně bitky si vzal na starosti Scott, Jean se drží zpátky, ale vůbec mi to nevadilo. Celkově to bylo nasnímaný naprosto v pohodě. Akorát jednu věc nechápu. Co ten žlutý hnusný filtr? Aby to přidalo na atmosféře? Nevím, každopádně musí si člověk na to zvyknout, občas to fakt je hnusný díky tomu. Ale jinak jsem se fakt bavil. ()

john.h

Na béčkovou produkci Van Dammeovy rodiny v kulisách Rumunska jsem byl poměrně zvědavý. Ani mi nevadilo neumětelské hraní Van Dammova syna a ani mi nevadila jeho dcera hrající dívku v komatu (na což nepotřebuje extra herecký záběr a talent). Jen mi trošičku vadilo, že při konfrontaci se synem, který hrál zápornou postavu, ho Van Damme jakoby náhodou nezabil a bylo to takové moc zřejmé, že asi během natáčení nechtěl tatík synka odkráglovat, byť jen na filmové pásce. Celkově jsem se ale celkem dobře pobavil, z posledních zhruba třech direct to DVD filmů Belgičana (tedy nepočítaje JCVD) asi nejlépe. Jak už tu ale někdo napsal, Van Damme hrající na housle je opravdu bizarní podívaná. Ještě ten vztah s želvou je dobrá komediální vložka. Když to ale člověk bere s nadhledem a jako "komediální vložky" tak i tyto pasáže nějakým zvrhlým způsobem pobaví. ()

IronRocky

Vůbec to nebyl špatný film a mě se docela hodně líbil. Dobrý děj a film má hlavu a patu. Van Damme je tady hodně dobrý a svoji roli zahral slušně a Adkins se k němu hodil. Akce je tu sice málo, ale zato je celkem kvalitní a dobře udělaná. ()

masekjc

Oproti 6 Bullets o dost slabší, nicméně zarytý fanoušek jako já je i tak spokojen. Hlavní problém je v tom, že Van Damme nedostal tolik prostoru se předvést...a přitom, i přes svůj věk, furt umí kluk jeden. 5/10 ()

Lilien odpad!

Van Dammeho filmy už posledných pár rokov ignorujem ale nechal som sa zlákať celkom slušným hodnotením čo bola chyba. Okamžite ma dostali krásne Rumunské exteriéri a kamera v štýle Nokia 3510i. Dobrému filmu by sa to zrejme aj odpustiť dalo, no scenáristickému skvostu ktorí bol tak prekombinovaný ,že samotná podstata unikla asi aj jeho autorom, určite nie. Ďalej akčných scén bolo žalostne málo a boli nekvalitné. Niekedy nestačí dostať do filmu iba Van Dammeho a Adkinsa ale bolo by dobré tam dostať i nejakých ďalších profesionálnych hercov a nie len Rumunských ochotníkov z Bukurešti. K hudbe či k hlavnému padouchovy sa už radšej ani vyjadrovať nebudem bola by to iba strata času ako sledovanie tohoto "akčáku". P.S. Van Damme hrajúci na husle to musí jednoducho dostať každého ()

vozralec

Docela moderně natočeno, takže žádná ostuda. Zahráli si zde i přibuzní pana JCVD. Želvičku je potřeba správně pohladit, aby vykoukla ven. ()

biergof

Při tomto filmu jsem si uvědomil, že zatímco JCVD je na odchodu, Adkins by měl dostat opravdovou filmovou šanci, kromě kondice umí zahrát, jen neměl tolik štěstí..zatim ()

Bezda22

Sympatický spojení Adkinse a Van Damma. Čekal sem trošku víc akce. Ale dobrý, taková klasika. Ale ne ve špatným smyslu slova. 60% ()

vieriX

Van Damme na to rozhodně narozdíl od Segala ještě má a má co akčnímu žánru dat. Jeho opětovné spojení je Scottem Adkinsem se myslím velmi povedlo. Jako místo lokace bylo zvoleno Rumunsko které pro béčka se pomalu stává jejich hlavní destinaci. Nevím jestli to bylo verzí filmu kterou sem měl k dispozici, ale dost zvláštně na mě působil filmový filtr tak trochu do zvláštního odstínu se odvíjel. Nebudu zastírat, že Van Damme je můj oblíbenec, ale myslím si že film byl velmi dobrý akce bylo dost akorát se mohlo více zaměřit na osobní souboje místo na střelbu, ale to je jen můj postřeh. ()

HEED

Na místo akčního béčka se mi dostalo velmi slušného a temně laděného thrilleru. Hodně se mi líbilo kde to bylo natáčené. Uff, co na to říct.......Po akční stránce nic moc, nicméně dvojice VanDamme a Adkins hrají vcelku obstojně a role jsou velmi věrohodné vzhledem k tomu že to bylo natáčeno na Ukrajině, kde jak je známo tak má moc mafie víc než kde v jiné zemi. Brutální scény jsou opravdu brutální a s brutalitou se moc nešetřilo, a na poměry nízkorozpočtových snímků je to ve srovnání filmů S. Seagala velký nadprůměr. Už jednou mně Van Damme překvapil ve filmu Až do smrti. A proto ani já nebudu šetřit hvězdama.....tak k dnešnímu dni to je za 4 pěticípovky. Možná s odstupem času přehodnotím. ()