Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

NinadeL

Film na téma 9/11 mohl být ohromně dojemný. Při obsazení Toma Hankse, Sandry Bullock a Maxe von Sydow prakticky nešlo udělat chybu. Přesto je výsledek jen křečovitý, nelogický a nezajímavý. Stejnojmenná kniha Jonathana Safrana Foera (2005, česky 2006) si dokázala své čtenáře získat víc. Snad pro ty kreativní přílohy. ()

castor

Název si o tom sám říká. Neuvěřitelně Špatně & Nesmírně Nudně. Bez uvěřitelných emocí, bez nápadu, bez tempa, bez přidané hodnoty. Tohle „velké“ dobrodružství, které rozpoutá přítomnost Toma „kde jsem se to sakra v posledních letech ocitl“ Hankse na nesprávném místě, může snad potěšit jen přítomností Maxe von Sydowa a nevytahováním americké vlajky na každém druhém rohu. Prostě tu otravně zvídavé, přecitlivělé a uječené dítě rok po tom „nejhorším dni“ najde u otce v šatníku klíč a na obálce nápis, v té jeho malé protivné palici se hned zrodí domněnka, že jde o součást hry, kterou s otcem (který mu jako jediný skutečně rozuměl) nestihl dotáhnout do konce. A teď ji probůh chce vnutit divákovi. Světe, div se, to je celé. Předložené je to jako nezáživné pobíhání po Central Parku a dalších místech New Yorku s nemluvným německým přistěhovalcem, kdy v každých dveřích čeká teplá a chápavá náruč. A navíc se tu plýtvá talentem Johna Goodmana. Nutno podotknout, že pár režijních (střihačských) nápadů tu Daldry má, ale jinak je to jeden z nejzbytečnějších filmů posledních let!! Když citově vydírat, tak třeba Sedmi životy.. tady to rozhodně nefunguje. Třikrát fuj.. ()

viperblade

Když jsem poprvé viděl trailer na tento film, tak mě dostal. Téma, herci, hudba a režisér, který stojí za parádními dramaty The Hours a The Reader - myslel jsem si, co víc si můžu přát. Po zhlédnutí tohoto filmu by to bylo jediné - míň tlačit na emoční pilu. Chápu, že u filmu jako je tento to jde asi těžko, ale to je asi jediná věc, která mi v konečně důsledku vadila. Jinak vše ostatní perfektní, především mladý Thomas Horn, který svou těžkou roli zvládl perfektně. Z vedlejších rolí mě zaujala především Viola Davis, ta snad nikdy nezklame. V konečném důsledku musím říct, že jde sice o zklamání (těšil jsem se opravdu moc) ale ne o tak veliké a myslím, že má smysl tento film vidět. A konečně, o tomto tématu byly natočeny i mnohem průměrnější filmy. 80 %. ()

Hild

Ve svém jádru, tam hluboko uvnitř je to vlastně strašně krásný, citlivý a dojemný snímek. S tématem 11. září se jistě nesetkáváme naposledy. Myšlenka filmu je dobrá, je to pěkně natočené, najde se zde pár dobrých režijních nápadů, filmu dominuje krásná hudba Alexandrea Desplata. Všechny scény z tragického dne jsou výborné, dokážou dojmout a určitě si zaslouží o tu jednu hvězdu navíc. Výborné jsou i vnitřní výbuchy Oskara, ale pak je tady to něco mezi tím, co moc neumím popsat. Ačkoliv každým okamžikem, každým dialogem se film snaží něco sdělit, každému něco dát, na mě to působilo strašně podivně a navíc hlavní hrdina si opravdu nedokázal získat mé sympatie, tak chvílemi dorazila nuda, kterou vzápětí ale vystřídala nějaká silná emoční scéna, takže já mám z filmu vlastně docela smíšené pocity. Filmu by prospěla kratší stopáž. Jak tady píší všichni o nánosech patosu, já si nemyslím, že by to bylo nějak přehnané, tato tématika to občas potřebuje, uznávám, že v závěru už režisér moc tlačil na pilu a celé to jen oddaloval, úplná závěrečná scéna je ovšem nádherná. Víc než kdy jindy bych potřebovala hodnocení mezi, protože pro mě je to přesně na hraně mezi 3* a 4* a každou chvíli se ve mně vlastně výsledné dojmy z filmu mění. I tak ale režisér Stephen Daldry má ve své filmografii lepší filmy. ()

Ded@M@tes

Hlavní hrdina nepůsobí nijak působivě a nepřispívá k většímu prospěchu filmu, chápu rozporuplné hodnocení uživatelů, velké plus za herce Maxe von Sydowa. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Mahalik

Nechci překřičet odsuzující názory, naopak je v nich dost pravdy, nicméně Daldry nakládá s patosem tak, že na rozdíl od jiných, není za blbce. Jeho vedení je neuvěřitelně pevný; herci, hrátky s detailem, hudební podklad a především ta celková energie, která z toho lítá, sesazuje tu negaci rychlým šmahem. Nejvíc bych však vytkl prapůvodní záměr udělat z otce téměř nadzemskou bytost - vždyť on neměl jedinou chybu?! Naopak postava matky, které zůstala ve stínu hledání a ve skutečnosti to byla ona, která posouvala příběh, se mi stala opiátem filmu - a Sandra ji zahrála tak, až mě mrazilo! S časovým zráním je ten film ještě lepší a na rovinu: já se za něj klidně postavím! ()

venus

Vytříbené dialogy s dojemným příběhem. I když je linie znásilněna veřejně profláknutou tragédií 11. září s reflexí chlapce s autismem, chápu ji jako koncept v pozadí a vnímám spíše ztrátu jako takovou. Dokážete-li se přepnout do této dimenze, odkryje se vám hluboká propast života bez milovaného. ()

pepo

možno mi ten film iba ideálne trafil do nálady, ale obrovské prekvapenie! remeselne brilantné, herecky výborné a emočne silné(poslednú polhodinu som prerumázgal ako malé decko). cynikom vstup zakázaný ()

Xmilden

11. září Američanům nedá spát, ale až díky tomuto filmu docela chápu proč. Daldry se podíval opravdu hodně pod slupku problému a servíruje nám neuvěřitelně zajímavý a nesmírně inteligentní film. Byla vůbec nějaká možnost nominovat na Oscara Thomase Horna? Místy sice působí jeho postava otravně, ale rozhodně před jeho hereckým výkonem klobouk dolů. Ve filmu se to kvalitními herci jen hemží. Vlastně nemám co bych filmu vytknul. A pokud jde o mé hodnocení? Mě prostě celé to téma 11.9.2001 nikdy nějak nebralo. Film určitě ale doporučuju. ()

Ernia

Že je to citově vyděračské? No a co! I takové filmy jsou třeba, zvlášť když jsou nádherně natočené a výborně zahrané. A to, že jsem vlastně mladému Oskarovi za celé dvě hodiny nepřišla zcela na chuť je také plus. Jediná znepokojující věc je překrásná hudba Alexandra Desplata, která zase z nějakého nevysvětlitelného důvodu unikla pozornosti akademie. ()

Boogeyman

Daldry, kams to duši dal! Patetičtější blábol jsem snad ještě neviděl. Debilní zápletka tahá kluka od jednoho úžasného Blacka k druhému a každej pomatenýho chlapce okažitě vítá s otevřenou vřelou náručí. Připočtěme němýho mudrce, uplakanou maminku a tatínka zdechnuvšího ve WTC a nominace na Oscara za nejlepší film je doma. Ano, potenciál to mělo, navíc řemeslně je to klasa, ale neustálým nucením diváka do breku jsem ten fim ke konci už doslova nenáviděl. ()

Nin

Nedá se svítit. Tahle citová ždímačka funguje a i když bych pár výhrad měl, tak je v konečným důsledku rozstřílí artilérie zbraní jako jsou zručná režie, sympatický dětský hrdina (a celkově kvalitní obsazení) a původní kniha, o kterou se film může opřít. (9/10) ()

Disk odpad!

Neuvěřitelná ztráta času. Nesmyslná zápletka, hlavní hrdina (mimochodem fyzicky podobný Billymu Elliotovi) je nesnesitelný sociopat, postava Maxe von Sydowa absolutně zbytečná a do toho hraje Desplatův klavír, abych byl dojatý. Ne, tahle ubulená limonáda o ničem nemá na Oscarech co dělat. Od Daldryho jednoznačné zklamání. Málokdy dávám odpadové hodnocení, ale tenhle film si ho beze vší úcty zaslouží. ()

Allien.9

Tak zaprvé - "Extremely Loud and Incredibly Close" není film o 11. září. Ač se zde toto téma objevuje (a tvoří pomyslný rámec celého snímku), mohlo by být z fleku nahrazeno jakoukoli jinou katastrofou, ke které v uplynulých letech došlo. Filmů o obětech těchto katastrof a o těch, kteří tyto katastrofy přežili, bylo natočeno mnoho, a každý přeživší člověk zasažený podobným neštěstím, se v nich se svým smutkem vyrovnával jinak. Newyorské putování devítiletého Oskara (chlapce s náběhem na Aspergerův syndrom), jež v sobě kombinuje racionální uvažování s dětskou naivitou, rozhodně patří mezi ty originálnější a působivější. Prvoplánová hra na city se spoustou klišé? Ano, ale funguje to. Nevíc ten Hanks, Bullock a hlavně "papírkovací" Max von Sydow... ()

sochoking odpad!

K smrti nudiaci príbeh malého hyperaktívneho, rozmaznaného zmrda, ktorému, keby nehral Tom Hanks fotra, tak ho tam niekto iný prisámbohu prizabije hnedˇ na začiatku! ()

Dzeyna

Neuvěřitelně silný emocionální zážitek! Jsem přímo ohromena tímto dílem, vážně film, který mě dojal a nedokázala jsem se od něj odtrhnout, naprosto mě pohltil, celá jeho atmosféra, akce, napětí, ohromující příběh a skvělí herci. Opravdu nechápu hodnocení lidí zde na čsfd, jelikož je tady tento snímek podle mého názoru velmi nedoceněný. Tom Hanks, Sandra Bullock a samozřejmě v neposlední řadě, nejdůležitější Thomas Horn podali naprosto úchvatné výkony. Celý děj nemá ani jednu chybu a je dokonalý. Doprovodná hudba, zvukové a vizuální efekty jsou taktéž bezchybné. Název Neuvěřitelně nahlas a nesmírně blízko vážně vystihuje vše, co se zde děje. "Oskar" je nejzajímavější dětská postava, kterou jsem si kdy mohla představit a vidět ve filmu + jeho strach z obyčejných věcí, která se postupem času stupňovala a nadpřirozená inteligence a rozhodně zajímavý vzhled jsou nedílnou součástí celé atmosféry a dojmu, který ve mě tento film zanechal. Tleskám panu Stephenovi Daldrymu, jelikož stvořil opravdovou nádheru!!! Pro mě naprostý TOP mezi žánrem - drama; navíc dojemné, emocionální a nepřekroucené drama. ()

predators

Jak jeden klíč malému chlapci změnil život! Události 11. září z trochu jiného pohledu, než na jaký jsme zvyklí. Oskarový výkon Thomase Horna a brilantní hudební doprovod! Spolu se zajímavým pojetím hledání toho správného zámku se jedná o překvapující pohodový majstrštik! Díky "larelay" za titulky! 80% ()

cukorek

Tak ako tragická udalosť z 11. septembra prekvapila amerických občanov, tak podobné prekvapenie bolo pre mňa vidieť tento film. Stephen Daldry sa zakúsil do viacerých "chlebíkov" naraz a výstižne to podal svojím divákom, keď film okrajovo zasiahne aj spomenutá tragická udalosť pád obchodného centra v ktorom náhodou bol úžasný otec malého chlapca, rovnosť všetkých ľudí, ale hlavne nevyrovnané, psychické vykreslenie hlavnej postavy. Veľmi dobre poukázal na ďalšie problémy spojené s usmrtením ľudí, na ktorých sa reťazová reakcia straty najbližších ďalej prejavovala. Pri tom celom odhaľovaní osudu malého chlapca si zobral Daldry aj lupu, ktorou pár krát priblížil zaujímave detaily. Herecké výkony rodičov, ale aj malého Oskara spĺňali lepší štandard, takže s očakávaním som čakal ako sa táto dráma skončí. Drámy tohto typu nie sú práve tými pre mňa, pretože mladý chlapec niekedy pôsobil drzo a arogantne, čím moje sympatie strácal a tým klesal aj môj záujem.Celkové spracovanie bolo ozaj vydarené a zapojenie do deja nemého starého otca a prekonávanie osobných prekážok v ťažko zmietanom chlapčenskom živote si zaslúži pochváliť.80% ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)