Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

eLeR

No vedela som, že do čoho idem. Keď som len tak listovala knihu v kníhkupectve, tak som prevracala oči. Film dávali na HBO, tak som si ho pozrela, zo začiatku mi chlapec trošku liezol na nervy a aj tie ich hry s otcom, ale potom sa to nejako zlomilo a film ma zaujal a so mnou aj moju 13 ročnú dcéru. ()

dopitak

První polovina dost dobrá, druhá hrozně otravná. Syndrom 9/11 zůstane navždy v srdcích Ameriky, ale určitě tak půjde činit méně uslzeně, jímavě a pateticky. Výborná kamera i hudba, moc dobrý výkon mladičkého Thomase Horna i jeho mlčenlivého průvodce Maxe von Sydowa. Klidně bych EL&IC nominoval za kameru, hudbu, střih i nejlepší mix a střih zvuku, ale film získal zářezy v hlavní kategorii (podle mě na úkor Martha Marcy May Marlene) a vedlejší herec… ()

iamek

Přehlídka toho největšího filmového patosu. Celý film budete svědky trapného a laciného citového vydírání. Nepamatuju, kdy by mi malý herec takhle šíleně lezl na nervy. Člověk se těší na Toma Hankse a on ve filmu má docela nepodstatnou roli. Sandra Bullock taky mizérie, ale dávám to za vinu stupidnímu scénáři. ()

Chrustyn

Stephen Daldry se "Billym Elliotem" prokázal jako režisérský zázrak, svou pozici nově objeveného režijního talentu potvrdil oskarovými "Hodinami" a pozici si udržel i temným "Předčítačem". Tímto podivuhodně nazvaným snímkem se po třech letech opět hlásí o slovo (a možná i o Oskary) ale nejspíše zklame všechny své příznivce a dlouhodobé odpůrce utvrdí v tom, že se jen pokouší oblbovat intelektuály a celou Akademii. "Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko" oprašuje již takřka zapomenuté téma 11. září 2001 a zkouší udržet herecké schopnosti Toma Hankse (i když zde hraje menší roli než by se mohlo zdát). Nebudu se tu rozepisovat o dramatickém příběhu s mysteriózní tematikou a napíši jen to, že se jedná o NEUVĚŘITELNĚ DLOUHÝ A NESMÍRNĚ NUDNÝ film, který by si přál být něčím hodně velkým. Neúspěšně. ()

marhoul

Nevím, co jsem čekala, ale tento film na mě neměl takový dopad, jaký měli tvůrci zřejmě v plánu. Slabé tři hvězdičky. ()

heyda

Velmi pěkně zpracovaný film, který má nevýhodu v tom, že je vlastně o ničem. A ještě větší nevýhodou je hlavní postava malého kluka, která je scénáristou napsaná tak trapně a neuvěřitelně, že je pak těžký tomuhle klučinovi fandit a nějakým způsobem s ním soucítit. Proto pro mě bude tenhle film jen průměrnou jednohubkou, kterou už vidět znovu nemusím... ()

mcb

Odporný a neuvěřitelně patetický kýč. Předčítač se alespoň mohl opřít o skvělé herecké výkony, tady je jenom nesmírně otravný malý spratek, který mi svými přechytračelými řečmi lezl na nervy přibližně od páté minuty filmu. Nechápu, jak se Daldry mohl od své typické citlivé režie (Hodiny) propadnout až k takové přecitlivělé ubulené hře na umělecký film. Nezajímavá a iritující nuda plná zaslzených očních kanálků, v jejímž těsném závěsu je Stoneovo World Trade Center. ()

Flego

Celú dobu som premýšľal, aký morálny aspekt vylezie z tohto ukrutne zdĺhavého filmu. Dojímavý príbeh sa totiž časom rozplynul ako para nad hrncom a nezostalo z neho nič. Jedinou záchranou je fakt, že film je dobre natočený a po technickej stránke je azda bez chýb. ()

MontyBrogan

Nie je to síce Reign Over Me, ale je to veľmi zaujímavo poňatý dôsledok udalostí z 11. septembra pre konkrétnu rodinu. Hlavnou postavou je chlapec (syn jednej z obetí), ktorý chce odhaliť záhadu, nesklamať otca, nájsť jeho odkaz a zároveň zabiť čas, ktorý trávi spomínaním na neho. Nastupuje sled udalostí tak banálnych (a pre hlavnú postavu tak dôležitých), až si človek začína uvedomovať, čo všetko je lepšie ako byť v nesprávnu dobu na nesprávnom mieste. ()

Kmotr

Hravé drama u kterého je dovoleno se okrem dojetí i pousmát, vděčí za příznivé přijetí zejména své geniální knižní předloze (Jonathan Safran Foer - autor i předlohy k filmu Naprosto osvětleno) a hereckému ansámblu. Pro jádro příběhu není důležitá konkrétní událost 11.září, ale spíše reakce kterou vyvolá jakákoliv katastrofa (ať je to 11.9.2001 nebo 13-15.2. 1945 Drážďany). Dominantní je téma rodiny, její hodnota v životě a drobné částice, které jsou základem pro vytvoření pout co přetrvají. Na první pohled je zjevné, že film vychází z literární předlohy, díky jejíž vynalézavosti (malokterý scénárista by zvládl vybrousit takový diamant) je děj plný překvapení, které se z Hollywoodkých filmů vytrácí. Daldry je vynikající dětský režisér, který dokázal mezi mladým nehercem a hvězdou nezměrného kalibru jako je Max von Sydow vytvořit přesvědčivý dialog beze slov. Po přečtení knihy jsem nevěřila, že by tento příběh někdo dokázal přenést na filmové plátno. Daldry se toho zhostil docela dobře, především díky řadě změn ve scénáři, úžasné hudbě, kameře a hercům. (Berlinale 2012) ()

Ilicka

Dobře natočené, avšak prvoplánově slzopudné drama o největším americkém traumatu, s protivným dítětem a výborně obsazenými vedlejšími rolemi. ()

ARI50

Příběh možná je dobrý ale ve filmu už to tak není dokonalé mě tam neseděl vůbec nikdo a nudil jsem se. ()

Morholt odpad!

Neuvěřitelně protivnej film se spratkem, kterýho jsem měl střídavě chuť strčit na dlouho pod studenou sprchu, nebo seřezat rákoskou. To bohužel nikoho s dospěláků nenapadlo a tak harant otravoval newyorskej život hledáním zámku, aby do něj strčil klíč, kterej jsem měl sto chutí mu narvat hluboko do krku. Nerozumim tomu, jak režisér, kterej natočil Předčítače a měl k ruce tak špičkovaj casting, mohl natočit takovej kýbl sraček, jako je tohle. Hnus velebnosti. ()

Handle

Neskutečný kýč, kde je 90% scén totálně prvoplánových. Sice Vás to baví sledovat, ale je to prostě americké, patetické a vy jen tak sledujete, co dělají ty šablonovité postavy a říkáte si "no, jasně"... Ovšem je to výborně natočené i zahrané a hercům nevěřím jen proto, že jsem nepřekousnul právě tu nereálnost příběhu. ()

Kamca_

Průměrný film, který se ze začátku tváří jako trhák. Ale opak je pravdou. Bohužel jsem to viděla v CZ dabingu a nic moc. Z celého filmu mi asi nejvíc vadil uječený hlas hlavního hrdiny a zbytečně dlouhá stopáž .. 55%. ()

d.beseda

Proč se nedostanou takové filmové skvosty do české filmové distribuce? (viz v ČR pouze na DVD: od 11.07.2012). Viděno: DVD / hodnocení: 90%. ()

maseer2

zpočátku poněkud rozpačité, ale zhruba od příchodu von Sydowa na scénu neuvěřitelně citlivé, dojemné a emotivní.. takže silné 4* :) ()

Lacike

Napriek tomu, že tu hrá moja obľúbená Sandra, tak som doteraz nemal chuť na tento film. Trailer bol nemastný neslaný a recenzie rozpačité. Film o chlapcovi, ktorý sa vyrovnáva so stratou otca ponúka silný námet. Ale ten malý smrad je totálne neznesiteľný. Sandra len neustále leží a plače. Dramatická stránka vôbec nefunguje a ani tá záhada okolo tajomného kľúča ma nezaujímala. Hrozný film. 1/10. ()

bouncer

Ten film má co říct a je to dle mého názoru nejlepší pohled na 11. září - hravý a hlavně lisdký pohled. Ano, chvílemi až moc tlačí na city, takovým tím americkým způsobem. To jediné mě asi zabránilo dát plný počet, protože jinak je to velmi dobře odvedená práce. ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)