Jen nevinného člověka lze zahnat tak vysoko... Bývalý newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) odpykával tvrdý trest ve vězení za údajnou loupež diamantu v hodnotě desítek milionů dolarů. Zoufalý muž po zběsilém útěku z vězení nemá už co ztratit a odhodlá ke svému poslednímu činu. Pod fiktivním jménem Walker si pronajímá pokoj v 21. patře luxusního newyorského hotelu Roosevelt a vyleze beze slov na římsu, kterou odmítá opustit. Osud zdánlivého sebevraha přitáhne pozornost široké veřejnosti, která k němu s napětím vzhlíží k nebi. Všechny oči se upírají na neznámého muže, který se patrně chystá skočit dolů. Nick odmítá s newyorskými policisty komunikovat, na místě si ale vyžádá přítomnost vyjednavačky Lydie Mercerové (Elizabeth Banksová). Ta vzápětí pochopí, že záhadný muž má svůj motiv a nejedná se o obyčejného sebevraha. Co se na římse ten den odehrává, totiž vůbec není náhoda. (Česká televize)

Kryton

Až moc hloupý film, který se opičí po ostatních a navrch se snaží být velmi vážný až skoro sociálně kritický. Prvně je tradičně zprasen překlad filmu, kdy to má znamenat Muž na římse - to by úplně vysvětlilo hlavní myšlenku filmu. Na hraně čeho čí s čím? V samotném filmu zazní název filmu a je kupodivu Muž na římse (!). Samotný příběh nebo scénář je jen slepenec útržků z jiných filmů. Je tu útěk z vězení - bankovní loupež - pokus o sebevraždu - sociální kritiku - policejní korupce. Tolik si toho ten film nabalí na sebe a do sebe, že už pak buď totálně rezignujete anebo se ztratíte. Neubráním se spoileru > SPOILER ALERT < Pokud uteče někdo koho sem zavřel do vězení, tak okamžitě budu vědět, že půjde po mě. Jenže hlavní padouch jde pasti sám a ještě se diví. Takže celý příběh sám o sobě dělá hlupáka z kohokoliv na plátně i před ním. > SPOILER ALERT 2 < Lidi nejprve křičí, že "ať skočí" a je jim ukradený hrdina na římse. Po minutě vyjde najevo, že je to "usvědčený zloděj, který utekl z vězení" a hned mu všichni fandí. A těch hloupých věcí a oslích můstků je více. O tom, že je to celé nahrané člověk docvakne po pěti minutách. Samotná akce a nahánění hrdinů je další fackou. Vrcholem je konec, který doslova hází K.O. na celý film i divákům. Už jen chyběla hudba z 80. let a zvolání "AMERICA FU*K YEAH"! ()

Džany

Hned na začátku filmu najdete nespočet logických chyb a klišé. Už jen onen útěk z hřbitova za pomocí vlaku je v přiručce “filmových útěků” na první stránce. Nick dále například zahladí své otisky v celém apartmánu, ale minutu na to si bez rukavic suveréně otevírá okno. ‘Muže na řimse’ do třiceti vteřin zpozorují kolemdoucí (schválně, kolikrát za den se jen tak z ulice kouknete na střechu domu). Hlouposti jako rozbití okno pouhým loktem nebo skutečnost, že si na vloupačku vezmete náušnice o průměru menší pizzy bych ještě toleroval, ale když se jich v jednom filmu sejde tolik, je to katastrofa. Celá recenze zde. ()

MartinezZ

Neuvěřitelný průser, neuvěřitelný. Dále Spoiler! ~ Celou dobu se dva naprostí neumětelové vloupávají do trezoru, pak nepozorováni proklouznou do hlavní kanceláře špičkově hlídané budovy a znovu nepozorovaně odejdou s diamantem. A prokázání neviny probíhá tak, že tatar, nikým nehlídán a nesledován, krom davu, skočí přesně do nafouknutého čtverečku, samozřejmě nikde žádný poryv větru, co by měnil směr (Spider Man může závidět, protože Sam skočil málo na to, aby doletěl tam, kam a jak ukazovala kamera), znovu z davu dole se bez mrknutí oka vydere, nevrávorá a dvěma, třemi kroky je u padoucha. Tomu začne šmátrat v kapse saka, aby vytáhl skleněnou hračku a mával s ní, jak je nevinný. 1) Pokud má chlapík takové konexe, mohl nechat kámen vyměnit a tvrdit, že jde jen o sklo, nic by mu neprokázali, nic. 2) Navíc mohl tvrdit, že mu to při prohrabávání kapsy vyndal ze saka jakoby, přičemž nalezení diamantu jen dělá. Zase nedokážou, že ten kámen u sebe měl. 3) Mohl ho mít, taky mu ho mohl na střeše do saka Sam dát. 4) Proč se na diamant za 40 milionů nevrhl dav, věřím, že by se lidi byli schopní pro kus šutru semlít. ~ Konec Spoileru. Nudná, neuvěřitelně pitomá konina. Naprosto neznámý režisér ukázal, že možná zvládne tak maximálně reklamy, vysílané na zapadlých kabelových kanálech, stejně tak scénárista musel tohle dělat jako nenáviděný vedlejšák bez sebemenšího zájmu o to, co z toho nakonec vzejde. Herci nehrají, snad jen Sam a to neměl moc práce. Za 20,- Kč na levném DVD je to plýtváním placek. Tfuj, doufám, že to co nejdříve zapomenu. ()

Paxxx.cz

Dobře obsazený film se solidním příběhem a pár dobrými scénami. Celkově jsem ale čekal trochu více i tak jsem docela spokojený. S hodnocením to je dost na hraně uvažoval jsem mezi 3* a 4* a nakonec jsem se přiklonil ke druhé variantě...70%. ()

Wysch

Vono by to jakože chtělo bejt fakt chytrý a zajímavý, ale někde se to zaseklo a nakonec hrrrr! pospíchalo do finiše, kterej si udělal z diváka až moc velkou srandu. S odstupem času si pamatuju už snad jenom celkem sympatickej výkon pana W. a naprosto zmatenej výkon paní B., která jakoby nevěděla, co má vlastně hrát. No a to finále... to fakt dělá z diváka trochu vola. Škoda. Ve výsledku mě ale ten začátek fakt bavil a když už jsem to rozkoukal, chtěl jsem i vědět, jak to dopadne, že jo. ()

Lamiczka

Příběh hrozně předvídatelný, hlavně tedy pan podrazák, kvůli kterému teď musí Sam Worthington stát na hraně. Škoda, trošku invence a byl by z toho dobrej akční thriller, protože kluci bráchové v hlavních rolích jsou fajn. ()

Praxis

Tak většinu filmu fajn napínavá oddychovka, která se na konci zvrhne v totálně klišovité peklo plné bláznivých zvratů, které vymyslelo asi tak deseti leté děcko. Bohužel škoda tohoto ulítlého závěru. Worthington sympaťák a Harris se vrací ke svým luxusně záporáckým rolím. 75%, potenciál plně nevyužit. ()

ArsenalEagle

Ach.. měl jsem od toho celkem vysoká očekávání, ale ani slušné obsazení (prakticky celá hlavní sebranka) a jejich herecké výkony nezmůžou nic proti tupému scénáři. Průměrný thriller, který nenabízí nic moc nového. Zápletka vypadala celkem zajímavě, ale přes tu spoustu kýče jsem se dostat bohužel nedokázal. ()

Riddick77

A cenu pro nejpřekombinovanější zápletku roku získává: Muž na hraně! Co tady muselo všechno "náhodou" klapnout, abychom se dočkali zdárného konce... Nicméně, jedná se o vcelku napínavé a dosti zábavné oldschoolové béčko s áčkovými herci a slušenou režií, jež je navíc technicky dokonalé zvládnuté. Velkým plus je casting, protože tato partička je extrémně sympatická a vyvážená. Tohle si čtyři hvězdy, ač slabší, určitě zaslouží. 7/10! P.S.: Miluju Genesis Rodriguez :-) ()

Macejko

Tvári sa to síce ako inteligentný thriller, ale nenechajte sa oklamať - jedná sa o klasickú hollywoodsku nepravdepodobnú rozprávočku, ktorá neuráža hlavne vďaka snažiacemu sa Worthingtonovi a Banksovej. Blbinka na rozptýlenie. ()

Makky

Zopár nápadov skĺbených do jedného ako-tak fungujúceho celku, ktorý postráda logiku a zmysel. Herecké obsadenie však ujde a hoci to tak nie je, Muž na hrane sa aspoň tvári inteligentne a cool. Vo výsledku ide o prostý thriller s mnoha negatívami, avšak v tolerantných medziach únosnosti. ()

kaylin

Elizabeth Banks by potřebovala trochu víc, abych jí věřil, že je skutečně profík ve vyjednávání. Ale začněme pěkně od začátku. Již od začátku nám totiž "Muž na hraně" všechno prozradí. Ve filmu nezůstává jediné tajemství a to je špatně. Prví čtvrt hodina ještě vypadá dobře, ale pak jsou najednou všechny karty odhaleny. Jak by pak vypadal poker, kdyby všichni vyložili karty na stůl a až pak se rozhodovali, kolik kdo přihodí a kdo hru vzdá. Na takový poker by se každý vykašlal. Sam Worthington hraje Nicka Cassidyho, který ze svého hotelového pokoje vyleze na římsu a zdá se, že chce skočit. Nečiní tak a vyčkává na policii, aby si mohl objednat specialistku na vyjednáváním zmiňovanou Elizabeth Bank, která je prostě příšerná. Jako kdyby vůbec nevěděla, co vlastně hraje. Když se trochu zakecají, divák najednou zjišťuje, skutečně velmi brzy, proč je Nick na střeše. V tu chvíli divák přestává mít o děj zájem, protože je mu vše řečeno. Z poměrně dobrého thrilleru se pak stává obyčejný heist film - jednoduše film o loupeži, který nezachrání ani hláškující Jamie Bell a jeho sexy kolegyně. Tíživé okamžiky ze začátku jsou zabity rádoby komediálními prvky, takže se nic ve stylu Kinga a jeho povídky Římsa nekoná. Závěr je už naprosto hollywoodsky přiblblý, což si Ed Harris, který je největším pozitivem, nezasloužil. Proti tomuhle filmu bych dal z poslední doby rozhodně přednost filmu "Mistrovský plán". Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html ()

blackrain

Ta složitě vymyšlená zápletka mi přišla překombinovaná. Harrisův padouch neměl chybu. Škoda, že nebyl o něco více výraznější. Zhrozila jsem se ale, jak Ed Harris špatně vypadá a to se říká, že televize přidává kila navíc. Několikrát jsem se přistihla, jak hlavní trojici fandím a poháním je dopředu. ()

Thomassi

Joo, tak přesně toto jsem od toho čekal. Poměrně chytrou zápletku, kde se Sam Worthington snaží upoutat pozornost policajtů, zatímco Jimie Bell se snaží dokázat jeho nevinu krádeží diamantu. Řeknete si obyčejný námět, který tu byl. Ano, ale když je udělán svižným tempem, záruka popcornové zábavy se dostaví sama. Alespoň u mě to tak dopadlo. I když je film prošpikován neuvěřitelnými, až ujetýme scénami, mě to osobně nevadilo, dodávalo to správnej říz. A když k tomu připočítám kupu humorných hlášech, nevidím důbov, proč bych tomu neměl dát lepší hodnocení. Spojenec + Ctihodný občan = Muž na hraně nižší kvality. A já takový filmy zbožňuju. Co se týče hudby, skvěle zapadla do děje a Sam, Jimie a sexy kočka Genesis tvořili dobrý tým na jedné straně a kolikrát nasranej Ed Harris na druhé měl plnou hubu a ruce práce, aby si vykřesal aspoň malou naději na úspěch. Ale jak už to bývá, padouch vždy prohraje. Za mě 4 plný hvězdy. ()

salalala

Myslím, že Man on a Ledge doplácí na to, že si hraje na strašně chytrý thriller a ve výsledku je děsně tuctový. Začátek je zajímavý a vtáhne do děje poměrně rychle a tak nějak navnadí. Pak se ale bohužel začínají kupit logické lapsy a nesmysly. Zápletka je sice vymyšlená dost dobře, její řešení ale pokulhává. Celé je to hodně překombinované a tak nějak nedomyšlené. Konec už se pak zvrhne v úplnou akční jízdu, která je sice fajn, ale působí jak z jiného filmu a to, co se snažili tvůrci celou dobu budovat, je pryč. Na druhou stranu to má povedenou kameru, herci hrají solidně - Worthington je fajn a charismatický, Banks je moc pěkná, i když zrovna její postava je hloupě napsaná, Bell je taky moc fajn a tvrďáka mu věřím, Harris je tu hodně málo, takže nestojí za řeč, velmi dobrý je i Burns, který tu hláškuje asi nejvíc. Jinak tu ale není nic extra zapamatovatelného a vlastně nic, proč by člověk měl tohle vidět. Tuctový akčňák, který by chtěl být psychologickým dramatem. 60% ()

FilmFan24

"Na světě jsou dva typy lidí. Ti, kterým projde vše. A pak všichni ostatní!"...Tady je to na hraně! Někomu prošel thriller s áčkovým obsazením avšak s výsledkem vhodným tak akorát "direct to video". Upřít se ale nedá, že to má švih a spád podpořený pěkným vizuálem. ()

runner85

Ak nemáte pri sebe smotanový koláč tak ako ja tak to radšej ani nepozerajte, prečo len taká herečka ako je Elizabeth Banks ide hrať do takejto somariny vôbec netuším ... toto sa nedá chápať ani ako jednohubka ... P.S tak zbytočne ukričaný film som už dávno nevidel ()

Skip

Možná nespravedlivě odsouzený chlápek stojí vysoko na římse domu a chce dokázat svoji nevinu. Herecké výkony jsou lehce zapomenutelné, režie by jaktž takž ušla a závěr je neskutečně stupidní. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013