Iceman je pravdivý příběh o Richardu Kuklinskim (Michael Shannon), notoricky známém zabijákovi a milujícím otci rodiny. Svou přezdívku si vysloužil zmrazením těl svých obětí, což zatajovalo dobu úmrtí a svedlo policii mimo stopu. Byl to muž, který měl sklony k násilí a rovněž vytěsňováním následků, tak aby vytvořil idylický rodinný život. Jeho rodina a sousedé věřili, že byl průměrný podnikatel a neměli tušení o jeho druhém životě. Kuklinski zabil během svého života přes sto lidí. Nikdy necítil výčitky svědomí s výjimkou bolesti, kterou způsobil své rodině. (DannyBoy80)

Margerie

Neuvěřitelně hloupý, zpackaný a nudný film. Už po půl hodině jsem měla chuť to vypnout a asi jsem to měla udělat. Film se táhne jak vařená nudle, je to vlastně dlouhá variace na téma "byl chladnokrevný, zabil je, dal je do mrazáku, vrátil se k nicnetušící rodině". Naprostá ztráta času, pokud tedy nejste fanouškem Michaela Shannona a nekoukáte na to jen kvůli němu. ()

boo-boo

Toto je presne ten typ príbehu, ktorý si zaslúži inovatívnejší rozprávačský prístup (striedanie časových rovín napríklad, veď ten film sa prakticky skladal z troch zásadných kapitol), pokojne aj dokumentárnejšiu formu. Takto de facto ťaží len z perfektného obsadenia...čo každopádne nie je málo. Are you really keeping that moustache? ()

pushover

Problém filmů podle skutečné události je, že nejsou vždy až tak zajímavé. Díky Shannonovi je i průměrný příběh vcelku záživný. ()

TaNya_

Pomalu se vyvíjející film s hutnou atmosférou, kterou má na svědomí hlavně "ledové" charisma Michaela Shannona. Ten chlap zvládne zahrát svou postavu úžasně i s naprostým poker facem. ()

lucky.loo

Mrazivé drama, o chladném nájemném vrahovi o kterém se předpokládá, že má na svědomí až 100 lidí. Shannon se pro roli opravdu hodil. Já se bavil, film měl tu správnou atmosféru napětí. Pointa ke konci slušná. Hodnocení: 85% ()

kiros179

Pomalé tempo, opravdu zajímavý (děsivý) příběh a opět dokonalý Michael Shannon. Zatím jednoznačně gangsterka roku, Ariel Vromen toto téma zvládl jako naprostý mazák.80% ()

gicous

Nenávidí lidské plémě. Neprojevuje city, protože žádné nemá. Právě ztratil velice inspirativní práci, kterou vykonával pro místního mafiána. Jediné, na čem mu záleží je jeho rodina. Smrticí kombinace nebo spíše ideální v daném případě pro začátek dráhy nájemného vraha. Název filmu je doslova vystižný, protože Richie je opravdu jako kus ledu a v podání Michaela Shannona z něho jde mráz po zádech. Vyprávěn chronologicky a lemován desitkami mrtvol směřuje film k předem jasnému cíli, bez překvapení nebo bez nějakého velkého napětí. Zaměřuje se čistě na postavu Kuklinského zmítajícího se mezi dvěma světy. V tom prvním je starostlivým otcem a manželem a v tom druhém chladnokrevným vrahem. Ať se snaží sebevíce oddělovat oba světy, ty se nakonec stejně střetnou s fatalními následky především pro něho samotného. Celkově vzato je příběh tuctovka bez velkých ambicí. Tento nedostatek je ale podle mě vyvážen dobrou réžií a hlavně vynikajícím Shannonem v hlavní roli. 7/10 ()

jafuska

Nevím proč, ale spíš bych tento film zařadila mezi mafiánské, ale budiž, kdyby nebylo tohoto filmu neznala bych tento příběh, a upřímně není o co stát, lidé co vraždí pro svůj prospěch, pro svoje potěšení, tak to je to nejhorší co může v životě být, dějově tak trochu nezáživné, ale budiž dívat se na to dalo, ale nic mě tento film nedal, ale neobohatil, spíš naopak, spíše znechutil, ale každý at si udělá obrázek a úsudek o tomto sám ()

mArtinko5MB

Ľudia, ak plánujete pozrieť tento film, v žiadnom prípade nepozerejte trailer. Typický príklad toho, ako celý pôžitok posral, pretože najdôležitejšie veci sú spomenuté práve v ňom. Film má dynamiku, Shannon podal sympatický výkon, ale ten trailer ... napriek tomu ničím vyčnievajúci akčňák, ktorý mal jedinú výhodu - skutočný príbeh. 60% ()

DonBraso

"Že já se na to nevyprdla" No po vzoru Kelišové bych to mohl říct naprostě stejně.Tak se člověk těší,až to bolí.Mám rád Shannona a jsem taky rád,že amíci mu dali prostor zas konečně v dalším jeho filmu,který si krade každou minutu.Jenomže co je mu to platný,když hraje snad v nejhorším příběhu na poli gangstera co jsem viděl.Scenář je scestný a je tak jednoduchý,že se mi protočili panenky.On je zabiják každý coulem,který na rodinu nedá dopustit.Tohle je tečka a ještě jednou tečka,pak nastavá Icing spíše přes celý kluziště.Protože je tam všechno nezajímavý co se tam děje,všechno už jsme viděli a Shannon se snaží burácet do motoru,ale srážího tupý scenář a jakákoliv propojitost,která se pere s tím,že střihnem do saka se posouvá dějem(roky) a jdeme zase dělat naprosto stejný záběry jak je tento život drsný.Abych měl pachuť,že Kuklinsky si rád zakantořil na obětech vůbec nemám,necítil jsem z toho filmu tu surovost ani za mák a to je tedy na tento film tedy sakra špatný.Ray Liotta hraje zas to co mu jde furt,Winona Ryder je tam na push efekt a všechno se vyloupne za mříze kam tento film bohužel šel po půlce filmu hnedka.Hrozná škoda,člověk nemohl čekat Scorseho,ale Ariel Vromen se nejspíš moc ponořil do pračky,nechal tam hrát jednoho herce,který byl postrachem všech,bohužel i diváků.Potenciál to mělo vysoký jak do Alp,nakonec to byl nemastný neslaný Říp:) ()

Kokos

ČISTÁ žánrovka. Dobře odehraná, dobře natočená. Má to napětí a je v tom i funkční drama. Ale na jedno kouknutí. ()

darth_swan

Váhal jsem mezi dva a tři, nakonec jsem se hlavně kvůli Shannonovi se přiklonil ke slabším 3*. Slušný námět, který měl potenciál, ale ve finále filmové zpracování je poměrně nudné. Rozhodně to není film, na který bych se někdy v budoucnu měl potřebu podívat znovu. // Co mě zaujalo: Vizuální proměny hlavního hrdiny v průběhu filmu. ()

pafka

Atmosfera strachu o svou rodinu protkava dej a je to vlastne jeho nosna linka, ktera by mohla byt jeste o neco silnejsi, a mohla film unest. Takhle je to trosku od kazdeho neco. Ale rozhodne naprumerne vypraveni. Shannon jako vrah nehnuvsi brvou je skvely. Jo, a skoda, ze Franco tam dlouho nepobyl - slusna epizodka :) ()

Facerr

Většinou hodnotím pouze příběh, ale tentokráte je hlavní pointou celýho příběhu i jeho hlavní "hrdina". Shannon je tak démonickej, že nelze opomenout jeho přínos týhle zfilmovaný story, která je jinak celkem vlažná. Až na stylový 70tý léta tu není nic, co by člověku utkvělo v paměti. ()

yatan

Trosku sklamanie nie ani tak z filmu ako z pribehu. Vyborna Winona Ryder a vzdy 100% Michael Shannon. Slabsia rezia a scenar..Celkovo je ale film pozeratelny a ma aj celkom spad.7/10 ()