Iceman je pravdivý příběh o Richardu Kuklinskim (Michael Shannon), notoricky známém zabijákovi a milujícím otci rodiny. Svou přezdívku si vysloužil zmrazením těl svých obětí, což zatajovalo dobu úmrtí a svedlo policii mimo stopu. Byl to muž, který měl sklony k násilí a rovněž vytěsňováním následků, tak aby vytvořil idylický rodinný život. Jeho rodina a sousedé věřili, že byl průměrný podnikatel a neměli tušení o jeho druhém životě. Kuklinski zabil během svého života přes sto lidí. Nikdy necítil výčitky svědomí s výjimkou bolesti, kterou způsobil své rodině. (DannyBoy80)

Pump

Pravdivý příběh, díky tomuto slovnímu spojení je to velmi příjemný film. Michael Shannon, kterého jsem pro sebe objevil ve filmu Take Shelter a předvídal u něj velkou budoucnost a to se mi potvrdilo. Je to to Shannonovo one man show. Pekelná jízda. Šablonovitost přisuzuji snaze filmařů, ukázat Kuklinskiho disciplinovanost. Ten člověk opravdu v tom co dělal vynikal. I když jej nijak neobdivuji a nesouhlasím s jeho činy. Byl to mega šmejd, ale film je to dobrý. ()

cpt.Lynch

Kvalitně odvedená práce. Kdo se už od druhé série Boardwalk Empire nemůže dočkat až Michael Shannon vezme do ruky zbraň a přidá se na stranu zločinu, tak tady má pořádný závdavek... ()

zigíš

tak to dopadá když režisér vede svou hvězdu -a jen ji- až zapomíná na příběh co se mu rozpadá pod rukama (!) už kvůli shannonovi je to škoda, protože jeho tichá síla obývá stejný vesmír jak papiňák pár vteřin před explozí ()

JohnSmith

Moc pěkný životopisný drama. Shannon je opravdu chladnokrevnej a troufnu si říct, že podává svůj nejlepší herecký výkon. Jinak neví nic novýho, že se točí filmy o skutečných zabijácích, vzpomeňme Mafiány nebo Sejmout zabijáka. Čas id času takový film opravdu potěší. ()

netahlo

Skvely Michael Shannon sice strka vsechny ostatni (vcetne Liotty) do kapsicky u trenyrek, ale jinak jsem cekal vic. Potencial zustal trestuhodne nevyuzit. ()

LadyVader

Jsem se rozhodovala jestli dám tři, nebo čtyri hvězdy. Nakonec jsem dala čtyri, protože ikdyž byl film trošku jinej než jsem čekala, tak mi rychle utekl a rozhodně mě nenudil (místama jsem se docela zasmála, asi to chce mit smysl pro černej humor) plus celkem hutná atmosféra. Shannon tam byl bravurní, ledově chladnej a šel z něj strach. Ten chlap se pro tyhle poněkud záporný role snad narodil a já ho začinám mít fakt ráda, oh. Není to špatně? O_o" Chris Evans mě v té roli trošku zarazil, nebo spíš jeho vzhled, nezvyk :). Každopádně pokud Kuklinski vraždil takovým způsobem a jeho rodina o tom neměla do poslední chvíle ani tucha.. klobouk dolů, frajer! ()

The Viper

Škoda, že je to ze začátku takový myšmaš a film sráží docela nepřehlednost. Michael Shannon ale zahrál svou roli na výbornou. Přes docela nabyté obsazení tu má asi největší prostor 5ti scénový Evans. O Francovi nemluvě... ()

herr_carter

Jo, Jo, Jo !!! Tímto filmem se Michael Shannon nadobro zařadil mezi moje top herce, jeho filmová dvojrole (zabiják bez svědomí vs. milující otec rodiny) je naprosto famózně sehraná, na tento film jsem koukal s otevřenou pusou až do závěrečných titulků - další z řady pro mě totálně nepochopitelného ratingu !................moje hodnocení = 9 z 10. ()

sedm.1

Jednoduše průser! Michael Shannon sice očekávaně ztvárnil ústřední postavu Richarda Kuklinského více než přesvědčivě, prostě další věrohodný a strhující výkon tohoto nedoceněného herce, ovšem zbytek filmu je jeden obrovský kiks, který jsem vůbec v žádném ohledu nepobíral a v podstatě to celé považuji za nějaký nepovedený filmový žert. Ještě tedy tak zhruba první půl hodinku jsem to dějově dokázal vnímat, i když to hned od začátku působilo nevídaně nudně, ale ok, jenže pak se to celé tak šíleným způsobem rozkouskovalo, že jsem se i v té prostinké zápletce naprosto ztrácel, jen to ale nebylo úplně způsobeno mou hloupostí, jako spíš absolutním nezájmem a letargií, neboť zpracování tohoto snímku bylo doslova zoufale otravné, nezáživné, zmatené, nesouvislé, ve vůbec žádném ohledu zajímavé, či poutavé, postavy se tam pohybovaly od hovna k hovnu, no fakt děsný! Jinak napětí, atmosféra, styl, nic z toho se tu pak samozřejmě nevyskytuje, emoce naprosto nefunkční, akce žádná, násilí bez koulí, ostatní herci a postavy o ničem, zkrátka před úplným Odpadem! to zachraňuje skutečně jen ten Shannonův výkon, jinak bych ale neměl co řešit, za mě prostě nudný, nesrozumitelný zmar. ()

jondoe

Pokus o sondu do zivota najomneho vraha mafie sa vydaril len z casti. Filmu kraluje predstavitel Icemana Michael Shannon,ktoremu tato postava nesmierne svedci. Bohuzial scenar je predvidatelny a nicim divaka nedokaze ohromit co miestami trosku nudi. Tri hviezdicky su vsak zasluzene a dufam ze sa podobnych filmov z prostredia mafie a natocenych podla skutocnych udalosti zacne tocit viacej. A tiez ma potesilo vidiet znovu Wynonu Ryder, ktora je stale krasna. ()

klukluka

Ta story pro mě nebyla zajímavá. A film ji nijak nepovýšil. Z týranýho kluka je necitelnej chlap, kterej přijde shodou okolností do styku s mafiánem, kterej v něm jeho chladnou náturu okamžitě odhalí a přesně ví, jak toho využít ve svůj prospěch. Chlapík je ve svým oboru pracant, když z toho má něco kápnout, tak se ochotně vzdá i Vánoc se třemi nejbližšími lidmi, kterým by snad jako jediným na téhle planetě neublížil. Choďte do rachoty, makejte do úmoru, zemřete chudí a v zapomnění. Dejte se na dráhu nájemnýho zabijáka, nebudete vědět, co s prachama, a nakonec o vás ještě budou točit celovečeráky. That's the message. ()

Corpsegrinder

Nářez. Chápu že hodně lidem to přijde nudný ale pokud máte cit pro tyhle filmy kde se zdánlivě nic moc neděje tak budete spokojený a oceníte to. Vraždy jsou parádně natočený a pátou hvězdu dávám HLAVNĚ za roli Šanona protože ten je zabiják i v rámci herectví :) ()

Hanys_

Michael Shannon je brutální badass. Nehne brvou když mu namíříte kvérem do xychtu a navíc vás dokáže odrovnat svou teorií o bohu (Tak na něj společně pár minut počkáme a uvidíme jestli tě přijde zachránit). Tahle postava je sice pětihvězdičková, nicméně film samotný celkem tápe, takže nakonec je z Icemana jen ten klasický lehce (pod)průměrný thriller. 4.5/10 ()

Carlinhos

Mám slabost pro filmy podle skutečných událostí, a i když v tomto případě se z něj určitě dalo vytěžit více, tak při rozhodování mezi 3* a 4* byl určující skvělý výkon Shannona. ()