Iceman je pravdivý příběh o Richardu Kuklinskim (Michael Shannon), notoricky známém zabijákovi a milujícím otci rodiny. Svou přezdívku si vysloužil zmrazením těl svých obětí, což zatajovalo dobu úmrtí a svedlo policii mimo stopu. Byl to muž, který měl sklony k násilí a rovněž vytěsňováním následků, tak aby vytvořil idylický rodinný život. Jeho rodina a sousedé věřili, že byl průměrný podnikatel a neměli tušení o jeho druhém životě. Kuklinski zabil během svého života přes sto lidí. Nikdy necítil výčitky svědomí s výjimkou bolesti, kterou způsobil své rodině. (DannyBoy80)

SpaceOdyseus

The Iceman je vlastne bezny zivotopisny film, kde se chronologicky a celkem nahodne skace dopredu v case a z filmarskeho hlediska neprinasi nic noveho nebo extra zajimaveho. jedine, co tenhle film vytrhava z sedeho prumeru, je temer az demonicky Michael Shannon. ()

peetriss

Atmosféricky i stylisticky poměrně dobře odvedená práce s výborným Michaelem Shannonem i sladkým nevědomím opojenou Winonou Ryder. Bohužel jen je škoda, že příběh natočený podle skutečné postavy mnohonásobného nájemného vraha, důsledně si hajícího své rodinné zázemí, má díky své zkratkovitosti jen omezenou vypovídací hodnotu a tvůrci v něm nedokázali zažehnout ten správný náboj, protože místy balancuje až na hranici nudnosti. Je to veliká škoda, protože jinak nemám co vytknout. 70% ()

dormouse

Když pominu skutečnost, že nemám ráda filmy o profesionálních či masových zabijácích, filmy, v nichž by vlastně divákova sympatie měla být na jejich straně, je Iceman dobrý thriller. ()

Danken

4,5/10 Ice cold polish killer výtečně zahrán skvělým Shannonem. Ani bych se nedivil, kdyby sám herec byl nájemným vrahem. Charakterově by na něj seděl dokonale. Tím však asi končí veškerá pozitiva a to je teda žalostně málo. ()

sona123

Miluji Michaela Shannona a zde byl démonický a úžasný. Film stojí a padá na něm. Zbytek je poměrně slabý, ale Michael dokáže divy. Myslím, že budoucnost tohoto herce ještě může být mnohem zářivější, než je nyní. ()

Ricky_CZ

Konec trochu profláknutý (možná s přihlédnutím k rodině), ale Michael Shannon naprosto exceloval. I takoví poláci běhali po světě :) ()

aLPaC

Vynikající Michael Shannon. Šel z něj vyloženě strach. Ostatní postavy nedostali tolik prostoru, nicméně i přes trochu TV styl mě to bavilo a rozhodně jsem ani chvilku nenudil. ()

Santino7

K tejto životopisnej snímke som sa popravde dostal úplne náhodou, nakoľko o jej existencii som vonkoncom netušil. Keby áno, pozrel by som si ju už oveľa skôr, o Kuklinskom som totiž čo-to už počul (avšak šlo skôr iba o také zlomky, jeho život som naštudovaný nemal vôbec a tak po tejto stránke nejakú hodnovernosť či naopak odlišnosti hodnotiť nemôžem). Oprieť sa teda budem musieť len o to, čo mi ponúkol film samotný. Jednou (stručnou) vetou, bola to dosť nuda. A pomerne zdĺhavá. Neviem čia to bola vina, kto sa na tom najväčšmi podieľal, no osobne si myslím, že to bude do veľkej miery spôsobené aj nízkou atraktivitou životného príbehu hlavného aktéra. Zaiste, údajných vyše 100 vrážd na konte (ale ktovie, kde je pravda ukrytá) na papieri istú "silu" nepochybne má, no pretaviť to do plnohodnotného celovečerného filmu (podotýkam, nič iné na Kuklinského živote, respektíve aspoň na jeho filmovom spracovaní, zaujímavého som nenašiel), aby to nepôsobilo plytko, to by chcelo prinajmenšom jedného z najrenomovanejších režisérov/scenáristov, ktorý by z toho dokázali vyžmýkať maximum. A ešte o čosi viac. To sa v tomto prípade však nepodarilo ani zďaleka a dočkal som sa len chladnej, vyložene priemernej jazdy (a možno ani to nie) bez nejakej zaujímavejšej zápletky či zvratov, ktorá síce neurazila, avšak na druhej strane ani nijak obzvlášť nezaujala. Skoro vôbec. Nič na tom nezmenilo ani herecké obsadenie na čele so Shannonom (herec, ktorý mi je zväčša vyslovene nesympatický, no rola nájomného zabijaka s poľskými koreňmi mu vcelku aj sadla a neprekážal mi v podstate ani trochu), pričom najspokojnejší som bol s obsadením Winony Ryder a najmä Ray Liottu, ktorý môže byť len a len vďačný za každú ďalšiu mafiánsku rolu (tie ostatné sú totiž stále horšie a horšie). Ale ako vravím, bola to nuda a s týmto konštatovaním nič nenarobí ani pomerne fajn obsadenie. A hoci som pôvodne bezprostredne po dopozeraní filmu udelil (asi ako väčšina tunajších užívateľov) hviezdičky tri, s odstupom pár dní svoje hodnotenie sťahujem predsalen ešte o jednu hviezdičku nižšie. Dôvod je prostý - filmy s mafiánskou tématikou považujem za svoje najobľúbenejšie vôbec, priamo ich vyhľadávam a práve tento je z tých, o ktorých už teraz viem s istotou povedať, že si ich za žiadnych okolností znova pozrieť nechcem. Nie je treba. Ponechať mu hviezdičky tri by som tým pádom považoval za nefér oproti iným, oveľa vydarenejším kúskom, ktoré som sám pre seba ohodnotil "iba" priemernou troječkou. 2/5 ()

jerenymo

Snad nikdo jiný nemohl líp ztělesnit Icemana než M. Shannon. Jeho výraz v obličeji kdykoliv během akce byl..... strnulý a opravdu chladný. A Winona po dlouhé době měla roli, kde byla použitelná :) ()

jorgus

hodne slaby ctyri hvezdy, ale porad to jsou ctyri hvezdy..takze slusny film..mile me prekvapil retro feeling a Shannon je borec, co ten uhraje tim svym nehybnym oblicejem...:) ()

Derny

Dost nezáživný film bez emocí o muži vraždícím bez emocí. Jako částečný vraždící životopis to ujde, avšak vztahy mezi protagonisty jsou dosti zmatené a nedobře představené. Navíc mi u filmu chyběly nějaké širší souvislosti v podsvětí anebo na druhou stranu nějaké doplnění ze strany zákona. Prostě ve výsledku jsem k Icemanovi nic necítil, ani k jeho obětem a ani k jeho rodině, která mi ze strany filmařů přišla jen jako nevýrazná náušnice na konečném produktu. ()

Ben Nevis

Nenudila jsem se, přesto že gangsterky nejsou můj oblíbený žánr (zločinci se tam vybíjejí navzájem a pochybuji, že by při takové úmrtnosti s nimi někdo obchodoval nebo pro ně pracoval). Příběhu podle skutečných událostí se podařilo dodat punc uvěřitelnosti. Nemůžeme čekat akční nářez u filmu, který zobrazuje skoro dvacetileté období, přičemž hrdina nebyl nikým pronásledován a všechno mu hladce prošlo. Herecké obsazení je chudé: Shannonova charismatická tvář zabírá celý prostor, zatímco Winona se propadla do rolí nedůležitých vedlejších postav. ()

GOREGASM

Interesantní námět, zkratkovitý přepis, exkluzivní Michael Shannon. I tak by se dalo odbýt hodnocení Icemana, který mapuje "kariéru" rodinné tradice ctícího hitmana, Richarda Kuklinskiho. Režisér, Ariel Vromen, těží nejen ze svého solidního řemesla, ale především z vyváženého obsazení a to jak v rámci žánru mazáka Raye Liotty, z polohy hezounka vymanuvšího se Chrise Evanse, nebo kdysi hvězdné WInony Ryder. V kontextu s hereckou kvalitou skutečně zamrzí v jak mělkých vodách příběh Kuklinskiho životem prosviští, protože Michael Shannon je ve všech polohách hercem, ze kterého nejen jeho oponentům tuhne krev v žilách a podobně ambivalentní postavy zvládá levou zadní, aniž by se opakoval. The Iceman je kvalitní žánrovkou, která si ale v kontextu s reálným podhoubím a vloženým tvůrčím potenciálem zasloužila velkorysejší pojetí, než jen tento náčrt. 78% ()

Kirman

Dojmy z toho filmu jsem nechal chvilku uležet, nikoliv tedy měsíce a v mrazáku – jak to dělal Iceman s některými oběťmi, ale necelý týden a jen v mé hlavě. Z Shannona jde strach, ledově klidný profík, věřil jsem mu to a tento snímek mohu doporučit. Za roli vzorného tatínka přidávám *. ()

Hapretor

Ksicht M. Shannona se sem hodil ani nevim jak. Ale dějově je to fakt slabé. Nic pořádnýho se tam nestane. Šanon se tam tváří pořád stejně - jak psycho-pat - což je dobrý, ale bohužel to není tak dobrý herec, aby mu ten ksicht na záchranu všeho stačil. Nalákalo mě hlavně, kolik tam hraje známých herců/ček. Však zbytečně. ()

Killingjoke

Asi jsem čekal něco ve stylu Scorseseho Mafiánu nebo tak něco. Iceman je ale úplně jiný film. Ona to v podstatě není ani gangsterka, tedy aspoň v tom běžném pojetí. Tohle je prostě životopis chlapa, který byl chladný jak led, bez mrknutí oka zabil kohokoliv kromě žen a dětí a v rodinném kruhu byl považován za vzorného a milujícího manžela a otce. Byl takový Richard Kuklinski skutečně? Nebo snad svůj zájem o rodinu pouze používal jako krycí historku? To si opravdu netroufám soudit. Můžu však říci, že v podání Michaela Shannona to je fakt divný pavouk. Shannon je pro role podobných chlápků zrozen a i u něj by mne zajímalo, jaký je vlastně v soukromí. No prostě hraje to geniálně! Dále bych rád vyzvedl výkon Chrise Evanse, který krom komiksových hrdinů umí zahrát i náročnější role, zde navíc namaskován tak, že byste jej na první pohled jen stěží poznali. Velkou radost mi udělala Winona Ryder, kterou vidím v pořádné roli poprvé od roku 1999. Tempo filmu je hodně pomalé a střih naopak občas velmi rychlý, tomu se ale zřejmě nedalo vyhnout, protože film zabírá několik desítek let ze života nájemného vraha. A vlastně proč to neříct rovnou, Iceman je řemeslně dobrý film, postrádající trošku emočního aspektu a je možná až moc chladný, stejně jako ten chlap, podle jehož přezdívky se celý film jmenuje… ()

goni

Slusna gangstrovka zo 70. rokov na motivy skutocnej udalosti. Zo zaciatku sa to sice dlhsie rozbiehalo ale potom to malo celkom svizny spad. Chlapik v robote striela, reze, zapichava a skrti ludi a doma sa potom tvari ako mily otecko. Pre mna bola uveritelnejsia skor ta prva rola, kedze hlavny hrdina vyzera ako ukazkovy masovy vrah [70/2013]. ()