Iceman je pravdivý příběh o Richardu Kuklinskim (Michael Shannon), notoricky známém zabijákovi a milujícím otci rodiny. Svou přezdívku si vysloužil zmrazením těl svých obětí, což zatajovalo dobu úmrtí a svedlo policii mimo stopu. Byl to muž, který měl sklony k násilí a rovněž vytěsňováním následků, tak aby vytvořil idylický rodinný život. Jeho rodina a sousedé věřili, že byl průměrný podnikatel a neměli tušení o jeho druhém životě. Kuklinski zabil během svého života přes sto lidí. Nikdy necítil výčitky svědomí s výjimkou bolesti, kterou způsobil své rodině. (DannyBoy80)

Facerr

Většinou hodnotím pouze příběh, ale tentokráte je hlavní pointou celýho příběhu i jeho hlavní "hrdina". Shannon je tak démonickej, že nelze opomenout jeho přínos týhle zfilmovaný story, která je jinak celkem vlažná. Až na stylový 70tý léta tu není nic, co by člověku utkvělo v paměti. ()

yatan

Trosku sklamanie nie ani tak z filmu ako z pribehu. Vyborna Winona Ryder a vzdy 100% Michael Shannon. Slabsia rezia a scenar..Celkovo je ale film pozeratelny a ma aj celkom spad.7/10 ()

srolyma

Tak tohle šlo úplně mimo mě. Naivně jsem očekával něco ve smyslu Icetruck killer z Dextera, ale tohle vlastně ani nebylo o žádném masovém vrahovi, ale o nájemném zabijákovi, což podle mě není totéž. Děj se nijak nevyvíjí, jsou nám předkládány bez ladu a skladu střípky ze zabijákova života, které v podstatě ani nejsou nijak zajímavé. Není problém z ničeho nic přeskočit deset let, což nadělá zmatek hlavně v tom, že jednotlivé postavy najednou změní vizáž (navíc jsme v 70.letech, takže kníry, kotlety, zvonáče a květinové košile, brrr). Ostatně přemíra postav, která jen ztěžuje orientaci, je další problém filmu. A jestli měl být ukázán kontrast mezi životem spořádaného otce rodiny a bezcitným zabijákem, tak to taky moc nefungovalo. Co byste taky chtěli od Winony, že? Ne, nebudu se v tom dál vrtat, pryč od toho. ()

Vasyl

Hvězda navíc za Shannona (ten jeho zlej rypák je pro takový role jako stvořenej), zmrzlináře Evanse a Rosse z Přátel s knírem, pejzama a culíkem. On celkově casting je dost dobrej. Vyhrabali Winonu a Liottu, objevil se Franco (sice asi jenom na 2 minuty ale objevil) a obě icemanovy filmový dcery jsou boží lolitky. Jinak jsem čekal víc. Víc mrtvých a větší zápletku. Dobře, čekal jsem aspoň nějakou zápletku - policejní pátrání, konkurenční boj mezi podnikatelama, čmuchající stará nebo sousedi atd. Bohužel, skutečný události byly o dost nudnější. Takže moje 1000. hodnocení tady na webu žádná pecka není, škoda. ()

wowylgu313

Bez servítek 40% maximálně 45% ale spíš méně než více. Perfektní obsazení, opravdu co přibývající minuty to lepší a lepší tváře, krásná atmosféra té doby a uspokojující nápis alá True Story. No a tím to končí. Příběh pomalý, táhnoucí se vyprávění kde se skoro nic neděje. Po dlouhé době jsem byl u filmu pohlcený nudou a únavou. Vzhledem tomu kdo všechno se ve filmu objevil je to obrovská škoda. Na ukolébaní před spaním super film. ()

paradoxman

Shannona nemusím, ale tady si krade pro sebe každou vteřinu, kterou se objeví na plátně. Postupem času jsem se přistihl, že mu fandím, aby zabjel dál. Tak byl ve své roli přesvědčivě efektivní. Bohužel, právě s úbytkem mrtvol ztrácí film také tempo a neodvratný konec se nezadržitelně blíží. Scéna s kočkou už tento bod zlomu zcela jasně indikuje. P.S.: Winona je pořád kost a David Schwimmer má luxusního kníra. ()

wick

Průměrné krimi....s celkem dobrým výkonem v hlavní roli, typově to Michaelovi S. sedlo. Nevím, jak moc se film držel skutečnosti, ale nějak tomu chybělo větší napětí a propracovaný scénář. ()

VERA

Překvapivě realistický film vás nenechá ani chvíli v klidu. Hned po prvních minutách je vám jesné, že věřit tu nemůžete nikomu včetně hlavního hrdiny. Ten i přesto, že zabíjení je jeho potěšením, působí jako oběť, která je až děsivě odhodlaná udělat všechno, aby ochránil svou rodinu. To je sice správné, v hlavě vám, ale zní myšlenka, kam až je tohle momstrum schopné zajít? Ve filmu sice nedostanete jistou odpověď, rozhodně vám, ale bude běhat trochu mráz po zaádech. Tvůrci se s tím totiž nemazlí a vidíte i scény, jako podříznutí s pěkně drsnými komentáři. Za velké plus povaažuji i to, jak se herci do svých rolí změnili. Například Chrise Evanse většina z vás, ani hned nepozná a nad kým se musíte pousmát se pupkatý David Schwimer, kterého asi většina zná, jako Rosse Gellera ze sitcomu Přátelé. Film rozhodně stojí za shlédnutí, vše je tvořeno na pomyslné hranici, kterou chvílemi film sice malinko překročí, ale jednotlivé postavy vám dávají velice zajímavý pohled na věc. Navíc během celého filmu bude jen na vás, zda budete s hlavním hrdinou sympatizovat nebo ho odsuzovat. Protože ať si vyberete kteroukoli možnost, rozhodně se u filmu budete bavit, i přestože vás rozhodně nenechá v klidu. ()

kamigava13

Kouknul jsem se na Ledového muže znovu kvůli mé milované Winonce, která zde ztvárňuje manželku Ritchieho Kuklinski. Opět jí to zde sekne. Málem bych jí tu ani nepoznal, bylo jí tu 40 let, když to natáčela. Viděl jsem předtím ještě zcela jiný film ale o stejném muži, jmenoval se Jack staví dům a natočil ho kontroverzní Lars von Trier. Ten vrahovi navíc přidal duševní poruchu ve formě OCD, což je něco s čím mám také problémy a vyloženě jsem se nasmál, když se Jack (Kuklinski) musel několikrát vracet zpátky do baráku a kontrolovat, zda tam někde neulpěla krev ještě. Bylo to víc parodické a rozdělené do šesti incidentů (vražd). Ale to bych se zde bavil o jiném filmu. Jinak Jacka doporučuju, kdo by rád viděl Kuklinskiho z jiného úhlu. A teď Michael Shannon a jeho verze Ritchieho! Podruhé jsem opravdu zíral, jak je pro tu roli opravdu stvořen. Je ledovým mužem ve všech významech slova, jeho chladný a tvrdý pohled, žádná empatie k nikomu (kromě jeho rodiny) a ukládá si těla do mrazáku. Kdybych si chtěl vybrat vzhled, tak bych chtěl budit repsekt přesně jako on. Ale když mu pak ulízli vlasy a přidali knír, to se mi už nelíbilo, předtím to byl ale pán psychopat. Závěr mě celkem dojal s tou hudbou, chtěl jsem zvýšit hodnocení, ale nakonec zůstanu na 3/5. Mohlo to být klidně delší a krvavější, celkově bych rád viděl hlubší sondu do jeho života/duše. Michael je ale ledový král. ()

Agnostik

Konečně dobrá drsná krimi za posledních pár let,aneb další sonda do duše vraha který přitom miluje svoji rodinu.Ironie?Kdepak pouze jeden skutečný příběh,z jemu podobných,kde násilí a vraždy jsou na denním pořádku.Není co dodat pouze vřelé doporučení pro fandy stylu! ()

mirushbiatch

Ano znova film pre jedneho herca,Shannon je velky talent,cameo ulohy mile,Schwimmer vyzeral sice ako idiot,ale to mu vravel aj ,,boss,,.Celkovo moj oblubeny zaner,ktory nesklamal,ale ani nijak extra nenadchol.3.5* ()

fabregas1

The Iceman rozhodně stojí za pozornost. Milovníci stylu 70. let si přijdou na své + Michael Shannon ( jenž se na role narušených postav specializuje :)) ), který hraje Richarda Kuklinského, který se přiznal k vraždě více jak sta lidí. Tento film není určitě ztráta času. ()

vinducha

Nevím jestli by mohli najít tvůrci někoho , kdo by ho zahrál lépe než Michael. Vyložená fyzická podoba tam úplně není , ale tohle je prostě ideální představitel chladnokrevných čističů.. ()