Iceman je pravdivý příběh o Richardu Kuklinskim (Michael Shannon), notoricky známém zabijákovi a milujícím otci rodiny. Svou přezdívku si vysloužil zmrazením těl svých obětí, což zatajovalo dobu úmrtí a svedlo policii mimo stopu. Byl to muž, který měl sklony k násilí a rovněž vytěsňováním následků, tak aby vytvořil idylický rodinný život. Jeho rodina a sousedé věřili, že byl průměrný podnikatel a neměli tušení o jeho druhém životě. Kuklinski zabil během svého života přes sto lidí. Nikdy necítil výčitky svědomí s výjimkou bolesti, kterou způsobil své rodině. (DannyBoy80)

Akatsuki

Bereme-li v úvahu to, že se tvůrci pokusili podat obraz člověka, který na jednu stranu zahazuje emoce, na stranu druhou představuje milujícího otce a manžela, výsledek není nijak špatný. Nicméně potenciál námětu je dle mého nevyužit. Film někdy odbočuje do zbytečných vedlejších kolejí, síť mafie je představena jen útržkovitě a rozhodně nepůsobí tak, jak by asi měla. Ve výsledku je film roztěkaný, ačkoli se pořád snaží držet postavy Icemana. Některé "epizody" (viz týrání) jsou tak kratičké, že by s nimi měl možná problém i Hemingway se svým ledovcem. Stylizace, Shannon, Evans představují klady filmu, kontraproduktivně potom působí krkolomné přeskakování, odbočky, celkově jakoby vyrostla mezi "vnímákem" (=vnímající divák) a filmem bariéra, která působí samozřejmě odcizujícím dojmem. Možná nás ale tvůrci záměrně nechali chladnými, abychom se tak vžili do ústřední postavy. 60%...(se soundtrackem se dalo pohrát trochu víc, jako ostatně asi se vším...) ()

Stephora

já jsem se u toho strašně nudila, protože se tam nic neděje, jen se tam kecá, vybuchuje vzteky a občas někdo někoho odpráskne. Michael Shannon mi ze začátku připadal charismatickej, ale tohle kouzlo ztratil asi tak po 20ti minutách. Nuda je to hlavně proto, že ať se snažím sebevíc, nevidím důvod pro Kuklinského počínání - jako by neměl motiv. Co ho žene kupředu??? To se nikdy nedozvíte. Čekala jsem buď mrazivý thriller o sériovém vrahovi, který vraždí protože chce/musí, nebo akčňák se zajímavýma přestřelkama, popř. mafiánskou story plnou intrik a vobloží, ale není to ani jedno - táhne se to jak žvýkačka na sluníčku a přiznám se, že ani Kuklinského závěrečné řeči jsem nějak neporozumněla... Jediné pocity ve mě vyvolal popis filmu v Obsahu - těšila jsem se ale na něco, co nepřišlo ani v nejmenším. Dokonce ani ty kulisy let 60tých a 70tých se nějak nepovedly, ve skutečnosti byly mnohem barevnější... ()

billcarson

Shannon je geniální, jeho reklama na poker face s fantastickými výbuchy čistého hněvu jsou prostě dokonalé. I am polak I work for everyone. ()

Googooplexer

Dobré, aj trochu napínavé, ale odfučalo to do neznáma. Skutočný príbeh, na ktorý sa dá rýchlo zabudnúť, lebo nebyť Liottu a Shannona, nikto by to nedopozeral. ()

hujerita

Nebyť M.Shannona tak filmu nedám 3 hviezdičky. Prečo? Pretože nič zaujímavé sa v podstate vo filme nedeje. Je to fajn natočené, ale myslím si že z tohto námetu sa dalo o dosť viac vytiahnuť. Nebolo to vyslovene zlé ale ani super. Len vďaka hereckému výkonu Shannona to film celkom fajn ustojí. ()

domco61

celkom zaujímavý námet a hlavne dobrý výber hlavnej úlohy ... palec hore :) ale ten koniec posrali ... celý film ani policajt a na konci celá rota lebo sa nechal chytiť ... to trošku potentovali .... ()

Houďák

Hodně působivý film, který svojí skutečností nutí člověka nad ním (tím) přemýšlet ještě několik dní po shlédnutí. Hodně dobrý. Hodně dobrej herec v hlavní roli. Jedinej Ros Geler mi v tý roli neseděl, protože Vinetů může hrát jenom Vinetua a Ros může hrát jenom Rose a ne roli feťáckýho vraha, protože nevypadá jako feťáckej mafiánskej vrahoun, ale jako Ros Geler. ()

zmirix

Tak nějak mě to vtáhlo a naráz vidím,že ho zatýkají.Skoro mi bylo líto,že neoddělá další parchanty.Asi se z toho dalo dostat i víc ale filmy podle skutečných událostí bývají takové suché. ()

seaman71

Příjemná oddychovka, nenudil jsem se, i když si ten film asi znovu nepustím. Příběh není žádná prda a je lehce předvídatelný, ale má spád. Shannonovi tahle role sedla jak prdel na hrnec, cool zabijáka snad ani nemusí hrát :-) a v sedmdesátkách je jako doma. Maskéři si taky vyhráli, Chrise Evanse jsem poznal až když jsem si přečetl titule :-D. ()

mpet

Film vytvořen podle skutečný události, v pochmurných sedmdesátých letech. Zajímavý námět i prostředí, ale chybí tomu šmrnc. Je to dost nudné, předvídatelné a postrádá to zápletku. Na závěr jsem čekal trochu silnější konfrontaci rodiny s tatínkovým tajemstvím, bohužel jsem se nedočkal (jediná nepředvídatelná věc v tomto snímku). Shannon byl absolutně dokonalý a vyzdvihl Icemana z hlubin odpadu do výšin průměrných snímků. Škoda jen, že se k Shannonovi nepřidal ještě scénář a trocha té krve navíc. ()

Montmorency

Trochu zklamání, čekala nějáký privátní příběh masového vraha a ne tenhle Goodfellas....bez skvělého M.Shannona by to mělo poloviční kvalitu ()

sun.eagle

Nevyužitý potenciál jako čuně. S hlavního hrdiny šel strach i kdyby měl v ruce místo bouchačky cukrovou vatu a v druhé nafukovací balonek. Jinak mě ale film chvílema docela nudil. A proboha dejte už někdo té Winoně Ryder pořádnou roli, měla tam zas jen štěky ale kdykoli se objevila na scéně tak s ní nešlo spustut oči, ta šed filmu se najednou obarvila. ()

kazimirovic

nevim jak moc Shannon hraje, podle mě ani moc hrát nemusí. Ten jeho ksicht je pro tuhle roli stvořenej, dokonale bezcitnej. Celkově ale bohužel...sice se dozvíme, že v dětství měl psychopatickýho otce a dostával od něj nakládačku, ale jinak se moc sonda do psychologie hlavní postavy nezdařila. Jakoby ta chladnost přešla i na scénáristu a režii, někdy sledujeme spíše dokument než jatka z pohledu nájemného vraha. Ono asi nacpat 100 vražd do 90 minut moc nejde, to jo, ale to měl pořešit scénář. Škoda toho. ()

Edwin44

Michael Shannon a seriový vrah, toto spojení funguje náramně. Jediny co moc nesedí je zavádějící název filmu Iceman!? Co se týče zmrazování těl tak se ve filmu jen tak zběžně zmíní a tím to hasne. Rozhodně se film kolem toho celou dobu netočí. Richard Kuklinski musel bejt ve skutečnosti pěkně chladnej parchant a myslim že Shannon to vystihuje perfektně. Jeho manželka naopak musela být slušně naivní pipka nebo aspoň ve filmu ji tak vykreslili. Další věc, která mě překvapila byli poměrně známí herci, které jsem ve filmu vůbec nepoznal. Např Davida Schwimmera aka Ross z přátel jsem poznal až skoro nakonci. To samé Chris Evans. Trošku mě zaskočilo že v hercích je zmíněn James Franco a tak jsem čekal že tam bude mít nějakej vedlejšák slušnej a ono prd. Tak 30 sekund tam byl. Škoda. Mno abych to zkrátil a zbytečně to neroztahoval. Ten konec byl pekně odfláknutej, mohlo se to trochu víc rozvíst, ne jen skrytej polda a bác zatčení. Zkrátka z průměru to vytahuje jen Shannon ()

JerryPilsen

Dosti temné,leckdy zkratkovité,ale i tak zajímavé.Shannon jako hlavní postava vybrán velmi dobře.Nejsem si úplně jistý,ale své zřejmě první hlavní role se zhostil dokonale.Překvapila mě záplava dobrých herců ve vedlejších rolích a nejvíc tříminutovka Jamese Franca. ()

danny79

Jedine dobre na tomhle filmu je herecky vykon michaela Shannona. Negativ je mnoho - v urcitych chvilych nesrozumitelnost, nebyla tam hloubka, psychologie icemana. Nevim pokud je pravda, co se o nem pise na Wikipedii, ale pokud ano, tak se scenar vubec nedrzel reality a opomnel skoro vse podstatne, coz je dost zasadni u zivotopisneho drama. ()

Blackcream

Na tenhle film jsem se dlouho těšit. Asi až moc dlouho, protože ještě předtím jsem stihl přečíst knihu Ledař: Zpověď nájemného zabijáka od Philipa Carla, tedy ne knihu, dle které je zřejmě tento film natočen. Od Purpurových řek sice vím, že nejdříve číst knihu a až potom vidět film se nevyplácí, ale v tomto případě mi to prostě nedá. Z filmu vůbec není patrno z jakého důvodu se Richardovi říkalo "Iceman" (dle mého názoru z důvodu brutality vražd a naložením s ostatky (viz. pokusy co asi s tělem udělají kraby přes noc) a nikoli kvůli tomu, že ukládal těla k ledu), jeho "kariéra" u mafie je zde zcela špatně popsána a vůbec vše je nemastné, neslané. M. Shannon byl přesvědčivý, ale mohl být ještě lepší, kdyby dostal více prostoru, aby byla evidentnější brutalita a ledovost Richardova. I když dle jeho pohybu jsem si ho občas pletl se "Zubem" v Moonrakerovi :-) Celkově - ztráta času ()

MatoVMartin

Nepozerať!!! Prečítajte si knihu Mraziar, v tomto filme neni ani odmocnina z pr... nuly z toho čo bolo v knihe alebo lepšie povedané z toho aký dobrý ten film mohol byť! Z jeho príbehu, ktorý som neraz prečítal idú dva smery jeden smer je smer psychopata, nájomného vraha ktorý sa priznal k vražde 200 ludí, chlapíka ktorého keď sa pýtali či niekedy cítil nejakú emóciu odpovedal že "áno, pri sexe". A druhý smer ktorý chcem zdôrazniť, smer malého chlapca ktorému bol celý súcit, pocity a dobrá stránka života doslovne terorom, násilím a týraním vymlátená z hlavy. Rodičmi, okolím, známimi... Je k neuvereniu že existuje tolko príbehov, príkladov ako spraviť z nevinného dieťaťa bezcitný mechanizmu a pritom ide len o zanedbanie výchovy bezbranného dieťaťa ktorého dokonca mlátili lebo mu odstávali uši... Naozaj smutné a velký POZOR pri tomto. No čo sa týka filmu samotného, naozaj nič čo by stálo za zmienku, nuda, tuctové, neni nič horšie ako odfláknuť niečo čo sa dá spraviť milionkrát lepšie a pritom životopis a celý scenár môže mať každý v rukách, vedel by som si predstaviť 5 celovečerných filmov, nie jeden odfláknutý jasná vec že do 2 hodín životopis nenapcháte. Takže čo je to dobrý film? Film s prepracovaným nápadom, scenárom + ostat. Ale čo je zlý film? Film ktorého scenár máte napísaný, ktoré je "Oscarový", môže byť geniálny a spraví sa (nech je dôvod aký chce) ...absolútne s nechuťou, odfláknnutý, keď každý vie že má naviac. ()

M.Fish

Ross Gellar s ponny tale jako drogový překupník....to mě vcelku rozesmálo, ale příběh Kuklinského je působivě zpracovaný. Mrzí mě když v příběhu vidím podobně smýšlející ženu jako byla manželka Kuklinského. Růžový brýle nasadit a nesundat je pravděpodobně motto takových bytostí. ()