Doručovací služba čarodějky Kiki

• Česko Doručovací služba slečny Kiki (neoficiální název) (více)

Malá čarodějka Kiki se spolu se svým mluvícím kocourem Džidžim vydává na zkušenou do světa. V prostředí malebného přímořského městečka je čekají velká i malá dobrodružství. Vynalézavá a odhodlaná Kiki využije svou schopnost létat a založí si doručovací službu, aby se mohla stát opravdovou samostatnou čarodějkou. Jedinečný film z produkce studia Ghibli, které celý svět okouzlilo tituly jako Můj soused Totoro či Cesta do fantazie, uhrane svou magickou atmosférou a hravým ztvárněním radostí i strastí dospívání. (Aerofilms)

togaf

Miyazaki má talent zachytit neuvěřitelně milou a roztomilou atmosféru, ale nikdy nepřekročí čarovnou hranici kýče. Kiki je zbrklá, rádobydospělá ve 13 letech, ale zároveň obětavá, soucitná a veselá. A k tomu všechny ty vedlejší postavy, od dvou stařenek až po malýho kocourka Jijiho... ()

Starletka

Moc hezká pohádka, ale stejně jako Totoro - vyloženě pro děti. Jako dospělý si ji prostě už tolik neužijete a tak v porovnání s ostatními Miyazakiho díly Kiki lehce upadá do pozadí. Pěkná animace a soundtrack, sympatické, veselé postavičky. 7/10 ()

d-fens

Jednoznačne najlepšie, čo som od Miyazakiho videl (prepáč, Naušika :). Nech si kto chce hovorí čo chce, je to dokonalosť sama. Pre mňa jeden z filmových vrcholov. Nepoznám veľa filmov, ktoré by mali v sebe viac múdrosti ako tento, nepoznám veľa filmov, ktoré by ponúkali krásnejší (alebo reálnejší,triezvejší ?) pohľad na svet ako tento, nepoznám viac filmov, ktoré by ma vedeli rozveseliť viac ako tento (a to už pri úvodných titulkoch :) Ľutujem všetkých, ktorí si myslia že je to "pre deti" alebo "iba rozprávka". Deti som totiž ešte nikdy nepočul hovoriť "Někdy to jde líp, a někdy hůř.....ale tohle město mám opravdu ráda". To je jeden z najzrelších (najdospelejších) pohľadov na svet a praktický život, aký som počul. ()

wipeout

Prvý svet od majstra Miyazakiho, ktorý ma nedokázal v plnej miere očariť. Narozdiel od Tototra, ktorý bol v skutočnosti ešte viac rozprávkovejší, som práve tomuto aspektu nevedel príjsť na chuť. Vizuál je síce zase dokonalý ako sme si už zvykli no príbeh j príliš jednoduchý a tento krát len naozaj pre deti. Jednoducho sa nedostavilo klasické nadšenie, ktoré je pri tvorbe štúdia Ghybli samozrejmosťou. Nasledujúce Crimson pig už omnoho umnejšie narába s prostredím talianskeho pobrežia stredozemného mora a zaujme omnoho viac. Ono pri kiki je asi problém aj to, že sa tu nevyskztujú skoro žiadne fanatsy postavy, teda keď opomeniem samotnú kiki. Najmilšou postavičkou bol starostlivý postarší a nikdesaneponáhlajúci havino :) 3,5* ()

GILLWANDER

Krása. Miyazaki je Boh. To som už asi spomínal. Príbeh o mladej čarodejnici, ktorá v trinástich rokoch odišla z domu nájsť si svoje mesto, a napokon si i v ňom založiť doručovaciu službu. Nie je to nič prelomového, dej je jednoduchý, nenáročný ale zaručené krásny. Hudba rytmická, náladová. Hlavná hrdinka Kiki je skvelá čarodejnica. Ja ako Miyzakifil som tomuto filmu nemohol dať iné hodnotenie ako je maximálne. 90% ()

fmash

Hezké to bylo, jak už je u Miyazakiho obvyklé. Nicméně mě sledování fádních trablů třináctileté dívky nijak nenakoplo (přesto, že uměla lítat na koštěti, to umím taky). A i když jsem jí trochu fandil, byla mi taky tak trochu ukradená. ()

Tyckin

Tak k miloučké Kiki jsem si našel cestu až postupně, na první shlédnutí mne to tolik neohromilo, ale na další už jsem ve filmu našel přehlédnuté půvaby. Víceméně celou dobu pohodové a veselé pokoukání s úsměvem na rtech (až závěr je více dospělácký), doprovázeno méně vážnou, ale moc hezkou a příjemně poslouchatelnou k filmu laděnou hudbou. Okouzlující prostředí (moře, město, příroda), Kiki je roztomilá, kocourek Jiji bez komentáře, hned bych měnil za našeho černého olezlého Vilíka :-) Kiki je film pro všechny generace - okouzlí každého - třicátníka jako já a nebo mou 5letou neteř. Na závěr mne opravdu rozesmál Jiji a jeho dvoubarevné potomstvo :-) ()

OG_Swifty

Dalsi z filmu, na ktery jsem nasel odkaz v Borderlands 2 a rozhodl se ho shlednout. Animovany film temer stary jako ja vubec nezestarnul a ted skoro lituju, ze jsem ho tak dlouho odkladal. Nadherna animace a dojemny pribeh o mlade carodejce, ktera se vydava na cestu za osamostatnenim, aniz by vsak byla ovlivnena rebelii tolik typickou pro zapadni kulturu. Film byl dlouhy tak akorat a Hayao Miyazaki putuje na muj soukromy 'watch list', jehoz slavnejsi dila (Nausika z Vetrneho udoli, Cesta do fantazie nebo Princezna Mononoke) jsem cilene prehlizel. Videna anglicka verze 2010 re-release s navratem k puvodnim prvkum z originalu. ()

Jigy

Krásný milý příbeh. Velmi příjemný film který diváka v táhne do milého, bezstarostného světa, kde se malá čarodějka Kiki snaží splnit svůj sen a stát se dospělou dívkou, která stráví rok ve měsrě, kde si založí fungující živnot. Miluji Miyazakiho filmy a jeho bezmeznou kreativitu. Vždy se s ním vracím do tětských let a tuhle cestu si náležitě užívám. ()

honajz2

Já proti Mijazakimu nic nemám (až na Totora a Naušiku), ale nikdy jsem pořádně nepochopil, na základě čeho jsou z něj všichni tak unešení a nezměnilo se to ani na šestý pokus. Ona to sice je hezká, milá a bezstarostná pohádka, jak z nějaké utopie, jelikož mimo tu akci v závěru se tu vůbec nestane cokoli negativního a ani nedojde k nějakému (byť jen menšímu) konfliktu, takže to sice je oddychové a naprosto oproštěné od naší reality, ale upřímně, celou dobu jsem měl pocit, že tohle by byl ideální film, který bych si pustil třeba k vaření, nebo mytí nádobí... Dosaďte si tam činnost jakou chcete, ale je to jeden z těch filmů, ze kterého můžete přijít o libovolných pět minut a o nic zásadního nepřijdete. Já proti těmhle bezstarostným filmům nic nemám a sám je mám rád, ale musí v nich být aspoň malý zásah reality, abych z nich měl něco silnějšího. Pak z toho může být moje obrovská srdcovka, jakou je třeba Luca. Čas strávený u Kiki nepovažuji za promarněný, ale jak to v podstatě o ničem není, tak mi všechna ta bezstarostnost postupně přišla monotónní a neprobral mě z ní ani závěr, ve kterém se něco stalo jen proto, že by to jinak nemohlo mít nic jako závěr. Jo, bylo to docela hezké, ale to je asi tak všechno, co k tomu dokážu říct a co z toho dokážu mít. Znova to vidět určitě nemusím. Cením ale, že tentokrát Mijazaki držel na uzdě svoji perverzitu, že se vyvaroval nesnesitelným postavám jak z Totora a taky že to byla hlavně jen pohádka s dvěma menšími moudry, protože když si chce hrát na velké přesahy (jako třeba u Naušiky), tak si hraje na chytřejšího než dokáže být. V rámci tvůrců anime jsem ale poznal nejednoho zajímavějšího tvůrce... 3* ()

MartinNDL

Jeden z těch filmečků spíš pro malé od velkého mistra z Japonska. Přesto nádherná pohádka o čarodějce Kiki, která opouští rodiče a se svou kočkou se vydává hledat město, kde by se usadila. Hodně milých, hodně vtipných scén a krásně napsané a nakreslené postavy. Prostě a jednoduše Miyazaki jak ho známe. ()

vydumnica

Malá čarodejnica na lietajúcej metle a čierny kocúr. Bude ma to baviť? Trochu som váhala. Našťastie nijaké čáry máry sa tu nediali, Kiki je úplne normálne a milé dievčatko, ktoré má jednu schopnosť navyše, dokáže lietať. Zaujímavosťou tohto anime je, že sa neodohráva v japonskom prostredí. Fiktívne prímorské mestečko niekde v Európe, Mijazaki hľadal inšpiráciu hlavne vo Švédsku (Visby, Stockholm), ale je to taký kultúrny mix viacerých európskych miest (Lisabon, Paríž, Miláno a samozrejme švédske mestá) a nájde sa tu aj inšpirácia San Fransiscom. Ďalšia zaujímavosť je, že Kiki je len polovičná Japonka, ak som dobre postrehla, jej otec je Japonec, ale matka má európske črty. A posledná zaujímavosť, dej sa odohráva v alternatívnom svete, sú to 50. roky 20. storočia, ale vo svete, kde nikdy nezúrila 1. ani 2. svetová vojna! Veľmi milý film, aj keď nie najlepší z Mijazakiho tvorby, za pozornosť však určite stojí. Kiki: "Flying used to be fun until I started doing it for a living." Videla som verziu v angličtine s hlasom Kirsten Dunst ako Kiki. ()

Caym

Mám dojem, že Miyazakiho filmy by měly být sledovány v určeném pořadí. Kdybych začala u Kiki, byla bych jí patrně nadšená, bohužel jsem viděla jeho filmy přesně v opačném pořadí; od Cesty do fantazie, přes Princeznu Mononoke, Zámek v oblacích až k Tonari no Totoro a Kiki. A právě slečna čarodějka byl nejslabší podívanou. Doopravdy dětský film s jednoduchou liní, který neskýtá to pravé miyazakovské vzrušující "fantastično". Člověk nemůže být zklamán, ale může se cítit tak trochu ochuzen. Prostě a krátce "něco" tomu chybí a já nejsem schopna blíže určit co přesně. ()

Desgenais

Krásná pohádka pro dospělé!! Škodolibá stará Berta. Nabouchaný pekař, který za celý film řekne jednu větu (Hele!). Emancipovaná malířka v lesích. A hlavně kocour Jiji, který především může za těch pět hvězdiček!! ()

tomtomtoma

Chtěl bych být Japoncem a žít v zemi, kde čarodějnice sídli skoro v každém městě. Navíc nejde o čarodějnice škodlivé, ale naopak užitečné. Čarodějnice se díky svým schopnostem a charakterovým vlastnostem stává společensky žádaným spoluobčanem. Jak je u Mijazakiho zvykem, drží si i tento animovaný příběh vysoký standard. Je laskavý, hravý a hřejivý. Je o začleňování do společnosti, o hledání životní dráhy a počátcích soukromého podnikání. Dostavují se sice chyby a pochybnosti o sobě samém a vlastních schopnostech. Ale i tak je příběh plný optimismu a radosti. Je důležité vytrvat a stát se nedílnou a potřebnou součástí společnosti. Život nabízí hodně možností, záleží pouze na nás samotných, co dokážeme využít a jakým směrem se vydáme. Žít je krásné, žít je zodpovědné, žít je radostné. Žijme a radujme se. Někdo to dokáže. A já bych chtěl mít také mluvícího kocourka Jijiho a filozofovat s ním o životě. ()

C0r0ner

Mijazaki jako obvykle příjemný a milý (chápu všechny ty jeho umístění v žebříčku), ale dějově to zase mě jako obvykle nijak zvlášť neoslovilo. Jediná Mononoke se mi líbila, jinak je to v mých očích vždy sotva průměrný zážitek, jako Kiki. 55% ()