Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

Ruut

Hrozný béčko s brutálně tuctovou synopsi. Ale zároveň je to docela dost zajímavě natočený (chápej nepůsobí levně a furt se něco děje), navíc zakaboněný Wahlberg vypadá daleko líp než třeba ve Fighterovi, takže proč né. Jen teda SPOILER pointu s tím, že loupit a rabovat je fajn věc, si jaksi mohli v Hollywoodu po seversku odpustit. KONEC SPOILERU. Mimochodem se severským stylem natáčení tohle nemá nic společného. ()

Javert

Po jednodenním odležení ve mně Kontraband nakonec nezanechává takový dojem, jako jsem měl bezprostředně po jeho dokoukání. Nic to však nemění na tom, že je to svižná nenáročná žánrovka se sympatickými herci vhodná pro jakoukoliv příležitost. ()

mzss1

Docela zajímavá kriminálka s neobvyklím příběhem. Wahlberg hrál opravdu dobře, ale krom něj mě nikdo nějak nezaujal. Škoda, že nebyl film akčnější a trochu kratší - některé scény byly zbytečné a nudily. Hudba podprůměr. Nejvíc mě zaujal příběh a menší nepředvídatelnost spojená s lehčí napínavostí. Čekal jsem víc od tohoto filmu, ale přesto je to jakštak koukatelná podívaná. Hodnotím s odř.ušima na 50% = *** ()

kingik

Tenhle kontraband by vyčenichal i František Filipovský z Létajícího Čestmíra. Když potřebujete něco propašovat, můžete se obrátit na Chrise Farradaye (Mark Wahlberg). Je v tomhle "oboru" špička a chystá jednu ze svých největších akcí. Do velkého srabu se totiž dostal jeho švagr, který dluží nemalé peníze obávanému překupníkovi drog (Giovanni Ribisi). Farradaye v mžiku opráší svoje řemeslo, které dávno pověsil na hřebík, sestaví tým osvědčených pašeráků, políbí svoji manželku na rozloučenou, a jde se na věc. Tohle je typický příklad fádně natočeného, schematického thrilleru s namachrovanými postavami a rozplizlým vizuálem. K smíchu bylo, jak se film bral vážně, a přitom každá druhá vážně míněná scéna působila nechtěně komicky. Unikátním vrcholem byla Farradayova údajná nepřekonatelná schopnost důmyslně propašovat každou svěřenou zásilku, za což si vysloužil přezdívku Houdini. No, ale jestli bylo jeho vrcholným číslem trapné ukrytí kontrabandu na lodi s ještě trapnější posádkou a kapitánem, tak pak nezbývá, než se pousmát nad demencí spatlaného scénáře. Ten vůbec obsahuje úžasné scény ve kterých několikrát postavy s neskutečně drsnými výrazy na sebe míři zbraněmi anebo se jinak ohrožují na životě, ale klid, nic se nestane, protože ta předvídatelnost byla natolik okatá v kontextu se skutečností, že ještě půlka filmu je před námi a tudíž se hlavní postavě nic nemůže stát. Kate Beckinsale tady posloužila jen jako ozdoba v titulkách, aby jakoby sympatický lupič měl nějaké zázemí a manželku. Kupodivu působila v příběhu až zbytečným dojmem, když jí scénář přisoudil nevděčnou roli trpící chotě, na které se nedalo nic zkazit, a ani nic vylepšit. Osobně bych vylepšil její vzhled. Byla strhaná a hnusná. Baltasar Kormákur není zrovna typem akčního režiséra a podle toho taky film vypadá. Hrstka akčních scén, které v ničem neohromí a rychle se na ně zapomene. A tak je to i s celým tímhle filmem, který se tvářil jako drsná akční pecka, ale vyšlo z toho takové nedomrlé jadýrko s fajn herci a poměrně dobrým dějovým spádem. Vše ostatní je podprůměrné. Mé hodnocení: 40% ()

Payushka

Je to hodný taťka od rodiny, řeknete si. Fajn chlap, kterýmu ale nevadí pašovat drogy do ulic, kde si je může píchnout třeba i spolužák jeho vlastních dětí. Zásadnější vyprofilování postav ve filmu nemá moc místo. Jsou jednoduše rozděleny na ty hodné a zlé, dojde i na klišé, kdy jeden druhého očekávatelně podrazí, a myšlením spadají do kolonky "vidlák, který neřeší to, co se stane, až se ráno vzbudí". ()

IQ Tiqe

Představte si Dannyho parťáky (plán, humor, vše se daří, dobrá atmosféra) bez humoru, větší drama, větší napětí, od začátku jdete do kšeftu z donucení, protože je váš švagr idiot (a jako diváka vás to strašně sere) a navíc se podělá, co se dá, a říkáte si, že se to nedá stihnout a není to zrovna balzám na dobrou náladu. Prostě film za 3* s jedním výbuchem smíchu. Plus je, že přes laciný a okoukaný začátek to není tak čitelné, má svou originalitu i zvraty. # Jen tak mimochodem byl celkem nezvyk vidět po Underworldu Kate "v civilu". # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 5 | napětí 4 | pustil bych si znovu 6 ()

Anderton

Ako bol originál pre mňa miernym sklamaním, pretože som čakal pecku, tak je remake miernym príjemným prekvapením, pretože som čakal prúser. Kvalitatívne zhruba na rovnakej úrovni, takže niektoré klišé sa opakujú. Veci sa nepríjemne komplikujú, na druhú stranu sú ale s ľahkosťou riešené. Realitu som neočakával, takže mi to nevadilo. Je príjemné, že sa americký akčný film môže odohrávať napríklad na Paname a polovicu času na lodi. Niektoré zvraty sú pomerne prekvapivé a dej pekne odsýpa. Super film na chlapský večer s viacerými chlapmi v obývačke s pivami v ruke. Napríklad aj s Wahlbergom a Ribisim. ()

Kudly4

Lehce nadprůměrná žánrovka, s výborným castingem, ovšem lehce zapomenutelná. Za pár měsíců, si už sotva vzpomenu na jedinou scénu. ()

Frajer42 odpad!

Kontraband je sračka. Baltasar Kormákur by mohl být klidně i z Etiopie a nic by to na mém hodnocení nezměnilo. Strašně, ale opravdu strašně jsem se nudil. Míru znudění nelze ani slovy popsat, takže ji popisovat nebudu. Každopádně mě příběh od prvních minut totálně nezajímal. Mezi herci to byl samý debil a kokot. Sympatie jsem necítil vůbec k nikomu. Bylo mi totálně jedno, jak to celé dopadne. Toužil jsem pouze po tom ať to brzy skončí. Bohužel se to celé táhne hrozně dlouho. Skutečně nevím, jestli jsem byl pouze tak nevhodně naladěn, nebo jestli je film skutečně až taková sračka. Bohužel, druhé zhlédnutí neplánuji. Celé mi to prostě přišlo neobyčejně debilní. Přesně takhle si představuji dokonalý odpad. ()

Kothy

Hodně vychytaný film s Markem Wahlbergem o pašování drog. Konec byl docela vymakaný ve stylu Dannyho parťáků. ;) ()

teutates

Přesně tohle, tupá akce na jakési odpoledne, kde člověk může vypnout a jen tak blbě čučet, místy slintat (Kate). Něco podobného jsem už dlouho neviděl, obzvlášť mezi novou tvorbou. Je pravdou, že je to hloupé a prostoduché, možná i zbytečné, nóo 5/10. Chtělo by to víc surovosti a měně hodného taťku. ()

Geralt z Rivie

Jednoduchá zápletka, kvalitní obsazení a Kate k tomu = kvalitní béčkový film. Jen nevím, co se stalo s Giovannim Ribisim, celý film mluvil, jako kdyby ho pokaždé před jeho scénou někdo kopl do koulí :D --- KINO ()

predators

S odřenýma ušima za 4*, i když ta Panam byla trochu na hraně co se extrémního štěstí hlavního hrdiny týká. Ale jinak adrenalinově dobře zvládnuté a Mark Wahlberg se zase konečně předvedl. 68% ()

cukorek

Netvrdím, že Baltasar Kormákur je zlý režisér, ale tento krát ozaj netušil z kade fúka ten správny vietor. V prvom rade preto, že film mal pasáže v ktorých trvalo zbytočné niekoľko sekundové začiernenie obrazu, takže sotva bolo niečo vidieť, celkové prevedenie filmu v akom si zlom osvetlení, kde vládla tma a príliš čiernej farby a nakoniec mi tam chýbalo lepšie prevedenie napínavejších momentov, ktoré mali zohrať kľúčovú podstatu k naplneniu dramatickosti. Akčné scény tiež, neboli spracované do extravagantnej podoby, ešte že mu na spoluprácu prikývli Mark Wahlberg a Kate Beckinsale, ktorý svoje úlohy zvládli. U oboch som už videl, aj lepšie herecké výkony, takže za celkový priemerný thriller, vinným tvorcov 50%. ()

nash.

Vidět zase jednou slušně odsýpající žánrovku, která si na nic nehraje, je radost. Jednohubku plnou promyšlených plánů, a plánů v plánech, s hrdinou, který je vždy o krok dopředu, přestože jde všechno od desíti k pěti, co může, to se podělá, a na každém kroku čeká nějaká ta zrada, podraz nebo problém. Tempo šlape, gradace ani jednou neklopýtne, příběh mě vtáhl a tak jsem Wahlbergovi držel všechny palce co jich mám a bez výčitek přivíral oči před občasným klopýtnutím v logice i před výpomocí v podobě její deformace. Do historie žánru díru neudělá, ale užil jsem si to s maximální spokojeností. A Pollock "plachta" pobavil. ()

SeBig

Hodně dobrý napínavý akčnák. Mark Wahlberg a spol to zahrali fakt skvěle. Snad jeden zmála filmu u kterého jsem se bál že to fakt dopadne špatně! ()

iamek

Contraband byl přesně takový film jako jsem čekal. Předem nalajnovaná žánrovka s tuctovým dějem, ale lákavým obsazením. Mark Wahlberg nepatří zrovna mezi mé oblíbené herce a ani v Contrabandu nezaujal vůbec ničím. Aspoň se dalo dívat na krásnou Kate Beckinsale. ()

klerik

Páčilo sa mi to. Scenáru síce chýba nejaký silnejší (netradičný) moment, ale v rámci žánru dobre odvedená robota. S poodbnou béčkovou zápletkou naložilo 60 SEKÚND omnoho horšie. ITALIAN JOB bol na prvý pohľad poctivejší, ale omnoho rýhchlejšie my vyfučal z hlavy. V záplave priemerných filmov z poslednej doby vytŕča práve tento... (Najzaujímavejšie sú momenty, keď sa film začne hrať na ZBESILÝ ÚTEK.) Stačila by jedna nekomrpomisnejšia scéna (napr. drsnejšie finále) a bola by to pecka... ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)