Planetě Oa, základně Green Lanternů, hrozí zkáza. Blíží se Krona, temné stvoření, jehož cílem je pouze ničit. Green Lanternové se proto rozhodnou Oa evakuovat. S tím má pomoci nováček mezi Lanterny Arsia Rrab. Právě ona se postupně dozvídá příběhy o nejproslulejších Lanternech, kteří bojovali a bojují proti zlu ve všech koutech vesmíru. Arsia tak pomalu zjišťuje, že má šanci stát po boku legend, díky nimž mohou žít miliardy bytostí v klidu a míru. (Chen)

Slider

"Hlavný spojovací" príbeh je veľmi zlý, akoby sa tých päť kraťasov snažil niekto silou mocou do seba napasovať a celý Emerald Knights tak kvôli nemu hlavne v závere výrazne trpí. Jednotlivé príbehy Lanternov sú ale výborné a každý z nich má čím zaujať (Laira!!, Mogo). Rozčarovanie z jednotlivých epizódiek síce nakoniec pokazí "epické" finále, ale aj napriek tomu je nový animovaný Green Lantern o čosi lepší predskokan k hranému filmu ako bol pred troma rokmi podobne koncipovaný Gotham Knight. ()

VanTom

Při hlídkování a čekání na kontakt s übernepřítelem z antihmotové dimenze vyprávějí Lanterni jedné novicce pět příběhů o významných členech sboru. Jde o rozhodně zajímavý a "poučný" vhled do bizarního univerza intergalaktických strážců pořádku ve slušné animaci, ale logicky v nesoudržné povídkové struktuře. Neustálá monstrózní akce také postupně unavuje, protože i když se mění obsazení, fádní poletování a střílení zelených paprsků zůstává a málokdy jej okoření skutečně nápadité využití prstenových schopností. ()

SamVimes

Hrstka tu lepších, tu slabších green-lanternovských povídek, nic víc, nic míň. Ale Nathan Fillion jako hlas Hala Jordana potěší vždycky. ()

dragon94

Nudné klišovité předvídatelné, ale hudba byla celkem ucházející. Celý příběh je vlastně o tom jak Hal vypráví nováčkovi legendární příběhy o ostatních Lanternech a skončí to tak, že ona všechny svým nápadem zachrání a vznikne o ní legendární příběh... Vysledekem je předvídatelná nuda. Slabé 2* 35% ()

SG-1

"Povím ti, jak jsem si vyrazil podat armádu Manhunterů a jedinou zálohou mi byla taková veverka." -Hal Jordan- ()

yoshua87

Chtěl sem dát 4* ale nakonec dávám jen 3*...je to proto že flashbacky představovaček byly excelentní...ale hlavní dějová linie za touto stránkou značně pokulhávala a člověk by očekával něco víc... ale na druhou stranu sem se u díla víc pobavil jak u filmu s reynoldsem... ()

Herráček

Já osobně jsem za tuhle poznávačku GL světa vcelku rád... Pravda, z konceptu příběhovýho filmu se dá vytěžit mnohem víc, takže mírný zklamání... Na druhou stranu se dá taky mnohem víc pohřbít... Pro mě nejlepší asi postava Moga... Jinak taková drobně epická představovačka, kde nám všichni podali ruce, řekli ahoj a víc nic... ()

HiddenDragon

Druhy animak s Lanterny je opet povedeny. Mne osobne se asi libi vic nez "First Flight" (2009). Je to sice vlastne opet o novackovi, tentokrat je jim Arisia, ale koncept je jiny. Hal Jordan je uz zkuseny a Sinestro jeste neni padouch. Cili na prvni animak nenavazuje. Spis je to jakysi paralelni pribeh. Ten hlavni je tu vlastne trochu opomenut a slouzi hlavne jako kostra pro pribehy mensi, o slavnych Green Lanternech minulych i soucasnych. Pribehy jsou celkem pestre a ukazi nejen podstatu moci Green Lanternu, ale i to, co tato sluzba obnasi, klady i zapory. Osobne mi nevtipnejsi prijde story o nejmocnejsim GL, Mogovi. To je opravdu povedene a ma to dulezity vztah i k hlavnimu pribehu. Take hned prvni povidka "First Lantern" o Avrovi je hezka. Celkove je vizual opet kvalitni, hudba take (muj oblibeny C. Drake - autor hudby napr. k "Dark Knight Returns" [2012/13] ) a styl mensich pribehu je zajimava zmena. Proc ne. ()

iXtr3m3

Slabšie ako First Flight, ale super, že sa venovali aj ďalším Lanternom, to potešilo a hlavne zrod Kilovoga bol skvelý. ()

Grizzly

Green Lantern je citovka, tady nejde jít pod 5*. Budu se opakovat, ale komiksové animáky jsou jen pro děti a pro fanoušky. Ostatní ať na to radši nekoukají. ()

melloun

Hlavní příběh moc netáhne, protože je rozsekaný na spoustu menších povídek, které sice zajímavě odkrývají minulost jednotlivých Lanternů, ale jako celek moc nebaví. Možná by pomohla absence spojovacího příběhu, předkládat povídky bez téhle nastavované omáčky a celé to završit pořádným finálem. ()

gumbo

O něco slabší než První let , ale vcelku ucházeící komiksovka. Nemám rád dělení těchto filmů na separátní příběhy. To radši vybrat jeden, dva nejlepší a z nich udělat plnohodnotné filmy. Určitě by si to zasloužil příběh Lairy, který měl jediný náboj a emoce, zbytek byly jen epizody vytržené z památníčku, jež brzy zapomenete. 60% ()

Hapretor

Lepší by byl ucelený "solo" příběh. Ani jedna z jednotlivých storek mi nepřišla záživná. I ty souboje byly odfláknuté. Montgomery bijou zvony, jo bijou zvony. Montgomery to si odflákla, jo odflákla. ()

char_t

Jako seriál nebo minisérie by to možná těsně nad průměr stačilo, ale jako koncept několika nesouvisejících povídek v jednom filmu se Emerald Knights moc nepovedli. Všechny příběhy jsou na jedno brdo, takže pokud nemáte zájem o vyprávěnou exkurzi do historie Green Lanternů, radši ruce pryč. Samostatně by stál za zmínku snad jen prostřední příběh o Mogovi, ten měl aspoň pointu, když nic jiného. ()

vikino1

Animace DC se mě líbí, o Lanternech jsem toho moc nevěděl, tohle mě rozšířilo obzory. Koho tento styl baví, tohle ho určitě nezklame. ()

VvV14

Stydím se za to, že jako blázen do komiksů jsem se o green lantern dozvěděl teprve nedávno. Ale to mi pomáhá při hodnocení jakožto neposkvrněnému nadšenci. Musím uznat, že i když neznám všechny souvislosti a historii, tak mne do příběhu těchto "zelených světlušek" tento animák celkem slušně uvedl. Už dřív jsem viděl "První let" a myslím že toto povedené dílko by mu mělo předcházet. Tudíž by zde třeba neměl být Hal, ale to se dá pominout (který z filmů nebo seriálů dnešní doby nemá nějakou tu chybičku:)). 4* za zpracování. 5 nedám, protože hlavní příběh nebyl nic moc. ()

JohnZ87

Film je protkán řadou zajímavých příběhů (nebo spíš vyprávění) o jednotlivých Lanternech, které prokládají hlavní dějovou linku, která je ovšem možná právě díky častému přerušování různými příběhy trochu nevýrazná. Film nicméně nabízí úchvatnou podívanou do světa Green Lanternů a fanoušky by rozhodně neměl minout. 75% ()

Renie42

Trochu jiný příběh, než jsem si představovala, ale o to zajímavější. Plno menších příběhů lanternů, kdo byly, co dokázali. Nejvíc se mi líbil příběh Lairy, Kilowoga a Muga. ()