Píše se rok 2154 a Země je přelidněná, nemocná a znečištěná. Chudí obyvatelé planety žijí ve slamech, zatímco bohatí a mocní žijí na Elysiu, vesmírné stanici na oběžné dráze, těsně nad zemskou atmosférou. Spider, hacker žijící na Zemi v Los Angeles, provozuje lety raketoplánů na Elysium, aby propašoval lidi, kteří by tam použili Med-Bays, zařízení, která mohou léčit jakoukoli nemoc nebo špatný stav. Ministr obrany Elysia Delacourtová nechá sestřelit dvě kosmické lodě ve vesmíru, klidně zabije všechny na palubě raketoplánů a ten, který dosáhne Elysia, je zadržen. Pasažéři jsou zatčeni a deportováni zpět na Zemi. Prezident Patel pokárá Delacourtovou za její činy a pohrozí propuštěním při dalším podobném incidentu. Ta tajně nabízí generálnímu řediteli firmy Armadyne Corp, Johnu Carlylovi, doživotní zbrojní kontrakty výměnou za počítačový program, který umožní Delacourtové provést převrat a dosadit ji na prezidentský post. Carlyle program vymyslí a uloží ho do svého mozku. Na Zemi Max Da Costa  pracuje pro Armadyne Corp jako dělník, ovšem je náhodou vystaven smrtelné dávce radiace. Dostane léky s tím, že mu zbývá jen pět dní života. Max a jeho přítel Julio přijdou za Spiderem a uzavřou s ním dohodu. Pokud Max dokáže ukrást data související s Elysiem Johnu Carlylovi, zařídí Maxovi dopravu do Elysia, aby mohl použít Med-Bay k vyléčení své nemoci... (TV Nova)

Linsang

Přečetla jsem si několik recenzí a začala se bát na film vůbec jít, ale v kině naštěstí nastalo příjemné překvapení. Vizuální stránka naprosto bez připomínek, trocha nelogičností se dala přehlédnout. Celou dobu jsem si říkala, kdy na nás scénáristi hodí to nejprofláknutější klišé, tedy, že malá holčička je Maxova dcera a tudíž zaručená motivace pro to, dostat se na Elysium. Docela mě překvapilo, že tomu tvůrci odolali, když vezmeme v potaz ten závěrečný slunný happyend. Jediné, co mi opravdu vadilo, byl žoldák Kruger, který mi neuvěřitelně lezl na nervy. Ani se mi nechtělo věřit, že je to ten samý herec, který tak exceloval v Districtu 9. ()

Shaman::..

Takový další Nevědomí (Oblivion). Na pohled krásné. Architektura, lodě, samotné Elysium, vše vypiplané k dokonalosti divákovým očím. Socialistická agitka působí přinejmenším směšně, jak budovatelský film Západu. ()

shinlove

Většinou si u sci-fi filmů říkám, jestli je tam více SCI a méně FI nebo obráceně :) Tady bych ale řekl, že je tam více akčnosti a násilí, než samotného sci-fi. A to si myslím utlačilo jinak dobrý nápad, myšlenku na onen lepší svět mimo tuto Zemi, který je většině z nás blízký. Mám pocit, že delší stopáž s lepším poznámím postav J.Foster a M.Damona by neuškodila, samotné Elysium bylo uděláno pěkně, ale také nic bližšího se nedozvíme. Celkově mi to přišlo víc, jak úvodní díl nového seriálu, než film do kina. Ale když už jsem v tom kině byl, užil jsem si to, co se užít dalo-dobrou hudbu a slušné herecké výkony. Co mi naopak vadilo byla předvídatelnost děje a především roztěkanost kamery během soubojů či rychleji se střídajících scén. Nic nového Elysium nepřineslo, ničím mě neobohatilo, nicméně úplně špatné nebylo. 3* ()

jerry737

Ponteciál scén i samotné zpracování super, ale ten příběh mě vůbec nechytil. Jediné na co jsem se při filmu těšil bylo až se ukáže zase nějaké super hi-tech hýblátko, které oživí celý příběh. Místý jsem se nudil a to se mi kině stává málo kdy. Na filmu se mi moc líbilo, že je to jeden z mála filmů kde hlavní hrdina umírá a jako zázrákem i když všecko říká že nepřežije tak on potvora si najde cestu a pak už jen happy end, to se naštěstí nekonalo a hrdina zemřel pro svou věc je to krutý , ale happy endy moc nemusím. ()

7joker

Skvele tema. Sic ze z abstraktni budounosti tak se zaklady v problemech soucasne spolecnosti. Nicmene nevyuzity potencial a akcni zceny ktere ve me nezanechaly hlubsi dojem ()

Alvin

Ze srovnání Elysium a District 9 je krásně vidět, že macatější rozpočet automaticky nezaručuje lepší film. Je tu sice víc triků a možná vypadají i líp, jenže mě se stejně víc líbil ten polodokumentární styl a ošuntělá loď mimozemšťanů zaparkovaná nad Johannesburgem, než tohle vymalované Elysium. S příchodem profláklých hollywodských ksichtů je z toho ještě víc cítít klasická pop-cornová akční sci-fi. Pochvalu si Blomkamp ale opět zaslouží za výborné tempo od začátku až do konce, díky kterému jsem ani moc neměl čas přemýšlet nad ptákovinama typu jak se dá sestřelit ze země raketoplán nebo kam by utekla atmosféra Elysiia... a že jich je tam ještě mnohem víc. Tentokrát někde mezi 70-80%, ale Blomkamp je talent a až opadnou velká očekávání a rozpočty splasknou, tak zase něčím překvapí. ()

Epco

Film, ktorý bol očakávaný natoľko že ho tá miera očakávania skoro zabila. A pritom nie je vôbec zlý, a Neil dokazuje že jeho D9 nebol náhoda. Skôr to vyzerá tak ako by s väčším mnpožstvom peňazí nasúpil aj vačší vplyv producentov a celkovo ľudí, ktorý mu do toho kecali. Škoda že sa pri tom všetkom nenašiel človek, ktorý by sprahľadnil súbojové scény a celkovo logiku postáv. ()

Mukade

áno, veľký happyend - všetci na Zemeguľke zrazu môžu byť vyliečený a ďalej sa veselo premnožovať, teraz už týmtopádom hyperexponenciálne. Ako by tento raj na Zemi veľmi rýchlo skončil sa dá pekne vidieť v prvých minútach filmu Pandorum, LOL ()

Pickardino

Inu, takovy policek jako D9 to neni. Nadherne natocena a dostatecne spinava agitka, ktera bohuzel obsahuje vic sablon nez je zdravo, a nakonec dojede prave na nerealisticky slib lepsich zitrku - tj. presny opak toho proc D9 fungoval. 4*, ale tak tak. ()

bergeron

Celkovo tento film má čo dočinenia s idylickou budúcnosťou, a v reálnom spracovaní deja a boja medzi dobrom a zlom to zmákli celkom obstojne. Akcia napatie je tu poznať, ale s Krugerom to trošku mocne prehánali, a ten ruský či švédsky parchant žil na plátne príliš dlho, tým pádok dlžka a zmyselnosť filmu utrpela, ale efekty, a humor bolo stále poznať. Najlepšia scéna z filmu je rozhovor Matta Damona s robotickým policajtom. Ironia,Sarkazmus. Yes, I am OK with this film. ()

BaseDallas

Spracovaním miestami očividne pripomína District 9 (Blomkamp) Špinavé mestá budúcnosti, chudoba, novodobé otroctvo a na druhej strane luxusný habitat na orbite iba pre vyvolených...Sharito Copley to dal zasa skvele, ale úple inak. Začínam mať toho herca naozaj rád. Graficky je to na vysokej úrovni, herecké obsadenie mi sadlo, ale scénár akoby nedokončený, stačilo málo a bola by to nezabudnuteľná lahôdka. Medzi sci-fi filmami naozaj dobrý kúsok, no očakávania boli ešte o čosi väčšie, záver sa moc nepodaril. Napriek tomu, Elysium stojí za pozretie, ak vezmeme do úvahy, aké slabé filmy sa v žánry točia. Dobrý koment: Gemini ()

Etrox49

Sľubný úvod a zápletku postupom času vytlačí únavné plahočenie sa za prežitím za každú cenu, aby nakoniec vygradovalo nepochopiteľným, no o to radikálnejším prevrátením hodnotového rebríčka hlavného hrdinu. Treba objektívne uznať, že film od začiatku nepostráda výpravnú a správne temnú atmosféru „ružovej“ budúcnosti na zdochýňajúcej a preľudnenej ex-planéte. Okrem toho, pomerne nádejne sa javia aj ústredné postavy. Damon a jeho Max DaCosta je velice zručne stvárnený recidivista , ktorý ukážkovo pohŕda daným spoločenským systémom, teda aspoň do momentu, kedy sa mu v scenári začne vyskytovať konská dávka nezmyselného pátosu. Fosterka ako ministerka Delacourt, síce navlečená do škrobeného kostýmku, je zvnútra rovnako prehnitá ako lúza, čo sa ostala pretĺkať dole na Zemi. V tomto smere všetky tromfy v talóne. Čo z toho, keď momentom extrakcie Carlyleho kapitalistického mozgu film totálne vykoľají a razom odplaví dobrý dojem ako aj vyhliadky na správne vyvrcholenie?! Naprosto neprimeraný priestor zrazu dostáva neznesiteľný a nepočúvateľný Shartlo Copley a.k.a. latentný homosexuál C.M. Kruger a jeho partička retardovaných poskokov, ktorí každému, koho oflusajú z automatu, musia tesne predtým ukázať prostredník. „Lacnejší“ záporáci neboli k videniu už hodne dlho a toto polodementné trio je asi najväčší prešľap celého filmu. Teda až na záver. Ten je už nechutne patetický a tak pritiahnutý za vlasy až hrôza! DaCosta, ktorý bol od ožiarenia rozhodnutý zachrániť sa aj cez mŕtvoly si zrazu nevie vytiahnuť hlavu z prdele a zblbnutý obetuje život pre všeobecné dobro (rozumej pre dobro hôrd z tretieho sveta, ktoré svojim nekontrolovaným švrčkovaním zaplavili, resp. zlikvidovali planétu, čo by nepochybne do pár rokov stihli aj na Elysiu). Pripadám si psychicky v norme, no oveľa radšej ako sledovať záverečné, tragikomické naloďovanie prechorenej, vyhladovanej a zúboženej sebranky, paradoxne poslušnej, organizovanej a nekonfliktnej, by som si pozrel ohromnú apokalypsu Elysia, s masívnými explóziami a skazou celého komplexu, ktorého torzá by následne zhoreli v atmosfére, prípadne svojou obrovskou hybnosťou deštruovali nárazom do sibírskej tundry. ()

Allein4

Skvělé efekty, skvělé prostředí, skvělé herecké výkony (až na dvě absolutně nepovedené výjimky), svižný děj. A nepříliš nápaditý scénář. I tak jsem ovšem váhal nad tím, zda nedát plný počet, protože celkový dojem byl velmi dobrý. Obzvlášť Matt Damon poměrně exceluje. ()

Djflash

Po nečekaně velkém úspěchu filmu District 9, nahlížela filmová veřejnost na další počin Neila Blomkampa s určitým očekáváním. Scénárista a režisér v jedné osobě se opět drží Sci-fi žánru a tentokrát nás zavede do vzdálené budoucnosti, kde se svět potýká s propastnými rozdíly v životní úrovni. Většina chudých obyvatel přežívá na zdevastované Zemi, zatímco hrstka privilegovaných si hoví na místě zvaném Elysium, kde nenajdete žádné choroby ani kriminalitu. Je to takový učiněný ráj, který ovšem svým způsobem zapáchá. Samozřejmě, že náš hlavní hrdina Max v podání Matta Damona patří jak jinak než mezi tu největší spodinu. Příběh je v zásadě dosti jednoduchý a rozjíždí se velmi pozvolna. Skoro to vypadá jako kdyby byl film první půlhodinu tak trochu zahleděný sám do sebe, a diváka zahrnoval nudnými scenériemi zničené země, jenž jsou prokládány občasnými záblesky minulosti. Tempo se začne zajímavě vyvíjet až v momentě, kdy Maxovi životní hodiny začnou ubíhat zběsilou rychlostí. To je totiž čas na akci, která se do té doby držela hodně na uzdě. Užijete si tu roboty, mechy i vzletná plavidla, přesto si myslím, že na podívanou z budoucnosti je tady toho celkem málo, avšak musím uznat, že akce je tu provedena výborně a z části tak zaobaluje plytký příběh, který jí nesahá ani po kolena. Gradaci akce můžou diváci čekat v závěrečném, a nutno podotknout, že velmi povedeném souboji, V samotném konci také snímek hraje dosti výrazně na emocionální strunu. To jestli se mu to daří, je však na libovolném posouzení jednotlivce. Z dostupných hereckých výkonu mne nejvíce zaujala Jodíe Foster, nevím kolik za svou kariéru odehrála záporných rolí, ale tady jí to náramně sedlo. Elysium je pro mě spíše ústup ze slávy zmíněného režiséra., když si totiž odmyslíme luxusní akci s pozlátkem budoucnosti zjistíme, že se jedná převážně o průměrný film, který není ničím zvláštní, natož výjimečný. ()

Lenss

Vlastně 3,5. Kdy už tu zavedete ty půlky? ... Protože na to, jakou si dali práci s LA a vůbec atmoškou na Zemi, tam nahoře mi to přišlo odfláklý, přitom je to přesně to na co každej čekal, co chtěl vidět rozpracovaný. Jo a pavouk je nepřesvědčivej. Tak proto. Rozhodně ale stojí za skoukanec. ()

Augustyn

Levičácká sci-fi o vládě nad světem, jenž se do rukou tvých zase navrátí, ó lide! Avšak navracení, to je sakra dřina. Navíc je na něj chudák Matt skoro úplně sám a to mu ještě háže klacky pod nohy připitomělej scénář. Alespoň, že na ten kovovej spací úbor, co nosí, se pěkně kouká. ()

pepca72

V rámci žánru akční sci-fi, je to naprostá pecka a plných 5 * si zaslouží. Neřeším určité chyby scénáře a nedomyšlenosti, chlapi, je to přece jenom film. Ale způsob jakým je to natočeno, je více než dobrý. Výborná hudba, zvukové efekty, výborná kamera, nádherné barvy, kombinace statických záběrů a v akci třepavé kamery a rychlejší střih, nebyly na obtíž, a vcelku dávají skvělý vizuál. Film táhne, nenudí, občasné pohledy z pozice hráče videohry, byly excelentní. Co víc od takového spektáklu chtít? Je to AKČNÍ SCI-FI ne psychologické drama, a tak je na to třeba pohlížet. ()

Teen.AGE.r

Tohle mohl být tak krásný film!! Kdyby se vzala ona základní myšlenka o od začátku komplektně znova dotvořila do jiného, lepšího, celku a zabránilo se těm hollywoodským sklišé..... Ach jo, kéž by to napsal a natočil někdo jiný... 60% ()

RoboCop přišel o režiséra

29.12.2013

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

30.09.2013

Přestože Elysium značnou část diváků zklamalo, následující film Neilla Blomkampa budí zájem a postupně sbírá hvězdy. Plakátovou tváří bude bezpochyby Hugh Jackman, který na filmovém festivalu v… (více)