Orel Eddie

• Velká Británie Eddie the Eagle (více)

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie." (CinemArt)

RAFT

Co tu jenom napsat podle traileru sem si myslel že ,film bude nic moc a ono pravý opak, film je dobrej doják ,který svým dějem vás už nepustí a vy si tuhle podívanou opravdu užijete.A ve filmu co by producent Matthew Vaughna ,tak je to opravdu znát.Možná mi malinko ve filmu chybělo takový to velké drama ale nevadí, příběh je dobře natočenej ,herci ve filmu ,tak ti jsou též dobře vybraní,hlavně Hugh Jackman po všech těch x-menech si vzal zase jiný film,a to je jenom dobře.Soundtrack dobrý .Dobrý film. Za mě 75% ()

ClapTrap

Ano, ano, ano a ještě desetkrát ano! Přesně takhle si představuji kombinaci komediálního dramatu. Co mě zvedlo ze židle úplně nejvíc, tak výkon Taarona Egertona, který Michaela "Eddieho Eagla" Edwardse zahrál naprosto bravurně. Pozor občas může obsahovat spoilery. Místy je vám ho docela líto, ale potom se zachová zcela nečekaně, neohroženě, tak jako by se v dnešní době zachoval málokdo, protože lidé jsou připo**aní si jít za tím co chtějí, ale Eddie se toho nevzdal. Chtěl na olympiádu, a byť zjistil, že na letní olympijské hry mu nevyjdou, tak se zaměřil na ty zimní. Nicméně i přes veškeré překážky, které mu pod nohy házela britská sportovní asociace a olympijský tým, ale Eddie se přeci jen nevzdal, a byť se z něj nestal šampión, on se stal šampiónem pro mnoho lidí a především pro sebe, protože dokázal takřka nemožné, ve velmi krátkém časovém rozpětí. Hugh Jackman svou roli zvládl také na výbornou. Malou roličku si zde střelil i Christopher Walken, který film naplnil svým kouzlem a určitým napětím ke konci, které ale dodalo tomuto konci vynikající jiskru. Když jsem viděl trailer na tento film v kině, tak jsem si říkal, že to bude nějaká béčková slátanina, která se nezdaří, ale velmi mile mě to překvapilo. Velmi v tom je znát Vaughnovo práce, i když se podílel pouze na produkci filmu. Musím hodnotit 5*, protože životopisný film podaný tímto způsobem, který je vážný, ale umí si ze sebe udělat srandu, která je opravdu na místě a není to žádný trapný humor odvádějící pozornost, jsem již dlouho neviděl. A podle mého, Taron Egerton má před sebou velice slibnou hereckou kariéru, neboť jsem ho viděl jak v Kingsman: The Secret Service, Eddie The Eagle, tak i Legend a je to vynikající herec s obrovským potenciálem. Jen tak dále! ()

TSZ

Nenáročný snímek, hlavně asi pro příznivce skoků. Hugh Jackman je tu hodně boží a cool, u hlavního hrdiny jsem měl docela problém rozpoznat, jestli je kretén nebo jen nadšenec (a i po skončení filmu jsem si nebyl jistý). Každopádně mě to bavilo víc než Kokosy na sněhu, hlavně díky méně násilnému humoru... Kdybych chtěl být vtipný, tak řeknu, že se jedná o nejlepší snímek se skokanskou tématikou. ()

syphoon

Skvělé! Od začátku do konce jsem se neskutečně bavil. Multikulturní skupinky lidí - nepřející Norové, namachrovaný Fin, nadržená Němka, nepřející Angličan a alkoholem posedlý Američan - každý z nich je jiný a přesto ve filmu nenahraditelný! Závěrečná scéna navlečených rodičů do fanouškovských svetrů asi ani nepotřebuje komentář :) 81% ()

TommyDiamond

I když příběh napsal sám život, je mi jasné, že ho filmaři vybarvili do růžova, aby se ještě víc líbil. To však nevadí, protože právě příběh orla Eddieho přenáší pozitivní energii a je neuvěřitelně inspirativní. Poukazuje nejen na základní smysl olympijských her, ale hlavně to, že je potřeba si jít za svými sny a být šťastný. A právě v tom je ono skryté kouzlo celého filmu. Snímek samotný mě bavil a potěšil. Egerton i Jackman zahráli své role na jedničku a vše dopadlo, tak jak jsem čekal. Za mě jasné čtyři hvězdy ()

Mahowny

Sportovní filmy moc nemusím, ale tenhle byl fajn. Není to taková pecka jako např. Rush ale feeling tam je. Trochu mi tam neseděl Hugh Jackman, postavy obecně jednoduché a šablonovité, ale jako oddychovka dobrý. ()

Bezmenny

Zábavné a zaujímavé. Dobre sa to pozeralo (nielen kvôli recyklácii hercov z Vikingov), ale aj deju samotnému. Úplne najviac pobavil moderátor z rádia, ktorý spomenul jamajských bobistov. ZOH v Calgary museli byť čertovsky zaujímavé naživo. ()

Blutarg

Naprosto boží film! Když někdo něco chce a udělá pro to maximum, tak toho dosáhne. Eddie je toho krásným příkladem! Pro mě velmi inspirující... ! ()

himor

Okej, tak to že sa tento príbeh skutočne stal, tak za to hviezda, druhá za mierne zvládnuté herecké obsadenie. A čo k tomu ostatnému? Skutočná hrôza. Taron hral ako vemeno, nenormálne som sa nasieral celý film. Občas mi pomohol Jackman, aby som film nevypol, ale ajtak som mal sto chutí vypnúť túto tuposť. Ako čakal som kadečo, ale toto nie! 30% ()

elimS

100% - komentář 20ti slovy: Absolutně nemám co vytknout!! Líbila se mi každá minuta, každá scéna, prostě všechno. Super příběh, emoce, napětí a svěžest. Jsem nadšen! ()

MindTuber

Obstojný film o jednom snílkovi, bláznovi a snad i exhibicionistovi v jedné osobě. Tentokrát je žánrově zařazení do životopisných děl kladem a to i v kombinaci s komedií. Postavička Eddieho je vskutku zajímavá a po shlédnutí mě to donutilo zjistit si o tomhle člověku více informací. Nejvtipnější scénu si pro sebe nicméně ukradl Hugh Jackman. Jeho výraz, kdy se vyklíčovaný s cigárem v puse pouští z můstku mě opravdu rozesmál. Orel Eddie je jeden z těch typů filmů o nezlomné vůli, který obsahuje takovéto zadostiučinění. Jako divák už od začátku víte, že se dříve či později dostaví. I tak vás baví se na to dívat. Trojka. ()

existimi

Film pěkný, ale plný patosu. Chlapec má sen, v jehož splnění mu nejdřív brání zdraví, poté společnost. Najde si trenéra, kdysi výborného skokana, který svůj talent utopil v alkoholu. Tvrdě trénuje, nekvalifikuje se. Dostane poslední pokus, prosere ho. Nakonec se ale s trochou štěstí na olympiádu dostane. Skončí poslední, ale získá si srdce fanoušků z celého světa a nesmrtelně se zapíše do dějin. To není dějová linie jen tohohle filmu, ale všech sportovních "underdog" movies. Nejvíc mě na tom mrzí, že film není ani moc životopisný. Příběh skutečného Eddieho se liší téměř ve všem, sám on označil snímek asi za "pětiprocentní pravdu". Co mě ale překvapilo, byl Egertonův výkon, který legendárního nešiku ztvárnil výborně, co se osobnostní stránky týče. PS.: Olympiáda, kde soutěží Orel Eddie i jamajský bob musela být dobrá sranda. ()

Jiri.Kuca

Tvůrci vzali tenhle pravdivý příběh pěkně do svých rukou. Nejenže se nepustí do Eddieho, který je očividně tak trochu naivní blázen a bylo by lehké si z něho udělat legraci, ale naopak ho dokonale popisují, takže máte zaručené, že se přistihnete, jak Eddiemu držíte v průběhu filmu prsty a v koutku duše mu fandíte. ()

thestral

Opravdu po všech směrech skvělý film. Boží herci. Silný příběh. Skvělá hudba. Skvělá kamera. No všecko. A velká krása :-) ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (více)