Piraňa 3DD

Piranha Returns

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2012, 83 min

• Gilmour93

Neuvěřitelný trash! Tak to vypadá, když je scénář v hlavě, dialogy v prdeli a diváci v paži a to pak žertovné momentky invalidy V.Rhamese už jen stěží něco vyžehlí, nicméně, bylo to evidentně točené "just for fun" a tak nechávám při hodnocení prostor shovívavosti. Apropo, ač se nakonec ty dravé, z čínského PVC vyrobené rybičky v aquaparku do sytosti nadlábly, nejvíc nažraný mi tam připadal Hasselhoff..(23.1.2013)

Prehistorické piraně po dvouletém půstu znovu vtrhly do kin. Jsou za tu dobu hodně vyhladovělé a prodělaly mírný žánrový vývoj. Od h(d)ravého ekohororu se film posouvá až k absurdní hororové parodii s ironizujícím Davidem Hasselhoffem pobíhajícím po scéně jako legendární plavčík s otráveným výrazem ve tváři za doprovodu úvodní písně z Baywatch. Pološíleného mistra hrůzy Alexandra Aju střídá pološílený a méně renomovaný John Gulager. Jezero Victoria střídá jezero Cross a následně nově otevíraný Aquapark s příznačným názvem Big Wet. Do názvu filmu se přidalo ještě jedno D označující velikost poprsí slečen-striptérek a dvojitý nášup může začít. Hned zkraje však je nutno napsat, že dvojka přes velmi svižné tempo, které jedničce v rozjezdu chybělo, má celou řadu předností, ale ani přes to svého předchůdce netrumfne. Technické zpracování piraň je v pořádku, je jich podstatně víc a můžeme si je prohlédnout bez zběsilého střihu. Hereckému obsazení z nižší kategorie, většinou sloužící jako krmivo nenasytným rybičkám, dominuje skvěle hláškující Hasselhoff. Vrací se staří známí z prvního dílu, skvělý paleontolog Christopher Lloyd a neméně skvělý Ving Rhames bez noh, ale s důmyslně umístěnou brokovnicí na protéze. Před Gulagerem byl nelehký úkol navázat na krvavá jatka, která započal jeho slavný předchůdce, ale závěrečný masakr v aquaparku se rozhodně, co do krvavosti, nevyrovnal masakru v jezeru z jedničky. Tím rozhodně nechci říct, že by film neměl dostatek krvavých scén, má jich dost, jsou nápadité až nechutné, ale přece jen jsem po prvním dílu extra namlsaný a čekal jsem nějaký mimořádný extrém, zvláště když vím, že Gulager se s ničím nemaže. Piraňa zakousnutá do penisu, zakousnutá v zadku tlouštíka, umírající děti nebo další libůstky a snaha o stylovost a nadhled. Oproti tomu, nepřijde mně fér vypravit se do kina na film trvající cca 70. minut. Zbytek stopáže je totiž zaplněn zkaženými nebo nepovedenými záběry z natáčení dobře se bavících herců. Velmi kladně hodnotím Gulagerem od počátku dobře zvolené tempo s počátečním vylíhnutím rybek, pořád se něco děje a sebeparodická Hasselhoffova kreace je jedním z vrcholů filmu. Pokud jste neviděli jedničku, tím líp. Dvojka je bizarnější a o dost absurdnější hororová směska, i když se v počátečních fázích snaživě drží v mezích regulérního hororu a není o nic horší, než dva roky starý revival hororů s rybami, ačkoliv se pokračování odehrává jen rok od masakru v jezeře Victoria. Neznalec prvního dílu bude tímhle nekorektním nášupem překvapen, zhnusen i spolehlivě zabaven. Pokud jste se letos ještě nekoupali v nějaké vodní nádrži nebo na předražených českých koupalištích, mějte na paměti, že až vás něco pod hladinou kousne, bude lepší briskně vylézt na břeh. Tam jedině jste před nenažranými prehistorickými rybičkami relativně v bezpečí. Možná... Letní biják, jak má být. A masožravým rybičkám, za jejich snahu rozkousat filmové umění, uděluji 80%(9.7.2012)

• eraserhead666

Jednička ještě šla, ale tohle je ubohá trapnost, kde ze všeho zůstaly jen ty natřásající se kozičky, což je zoufale málo (ne jen proto, že jsem dolňák). V tomhle ohledu jsem byl opravdu rád, že to sleduji v pouhém 2D rozměru, protože jakmile došlo na ta silikonová monstra, vidět to na velkém plátně ve 3D, zhnusením bych se znečistil. Brrrr, i ve 2D odporné. Hasselhoff je sice ikona, ale že vlezl do tohohle a udělal v tom ze sebe to, co udělal, tedy něco naprosto k zblití, to už musel být tedy hodně zoufalý. Takhle promarnit zajímavou příležitost. Tohle je prostě trapné nic, z kterého trčí nahé kozičky. Nic více, nic méně.(10.5.2015)

• Hrabka

Jednička byla dobrá, ale tohle je blbost nad blbost. Tu jednu hvězdičku si zaslouží jen asi 3 momenty v první polovině, které mě dokázaly pobavit. Jinak to bylo hrozný a čím víc se blížil konec, tím to bylo debilnější a debilnější. Fakt zůstává rozum stát nad tím, co autoři dokáží zplodit. Megatrapných scén přibývá geometrickou řadou a tyto "vtipné" scény můžou pobavit snad jen Amíka s IQ 50. Navíc po režisérské stránce nuda, gore o ničem, příběh o ničem, rozhovory o ničem. Ale na ty trapácký scény prostě nic nemá. Dejvid Hajzlhóf byl vtipnej poprvý a podruhý, ale pak už se zařadil do sraček tohoto dementního výplodu. 25%(10.6.2012)

Jak už to bývá zvykem, tak o poznání horší pokračování než je sice totálně trashovej, ale stylovej první díl. Ne, že by to teda nebyl opět totální brak to zase ne ono stačí vzít v potaz už jenom ten námět a sice Piraně v aquaparku... To zase jako jo, ale problém je v tom, že to není ani z půlky tak zábavný jako jednička. Parádní gore a pořádný pecky cecky tu totiž jaksi ustoupili a tak jedinej kdo tenhle film zachraňuje je Dejvid Hajzlhroch a jeho malej zrzavej kripl. Jeho geniální cameo posouvá tenhle biják do nadprůměru. Jinak darmo mluvit...55%(12.10.2014)

• - Zatímco Piraňa 3D (2010) byla do třetího rozměru převedena až v postprodukci, tento díl se natáčel přímo na 3D kamery. (pavlikv)

• - Hoci sa dej filmu odohráva v Arizone, tak celé filmovanie prebiehalo v americkom štáte Severná Karolína. (MikaelSVK)

• - Ve scéně, kdy David Hasselhoff zpívá, měly být původně obě ženy v jeho posteli nahoře bez. Hasselhoff však své vystoupení podmínil tím, že budou všechny dívky oblečené. (StrYke)